Zakoni o vožnji (mladi vozači) izdvojena tema

poruka: 481
|
čitano: 221.150
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

To je tipična iskvarena logika svojstvena Amerikancima... Zašto bih ja vozio manji auto i bio nesiguran kad svi oko mene voze ogromne aute...

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
8ax kaže...
MilkMan kaže...

granica od 80kw je sasvim dosta.

Argumentiraj, bez le maymaya ako može.

zaboravio sam dodati, da po mom misljenju se dobna granica mladog vozaca treba spustiti na 20 godina kao i prije, znaci 80kw do 20 godina, je ok.

Gamers dont die, they respawn! :)
15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Evo moje situacije:
Vozački sam položio prije 2 godine (sa 19) i od tog dana imam 0 odvoženih kilometara jer je jedini auto u obitelji onaj od 150 konja.
Tjekom ove godine se planira kupnja automobila kojeg ću i ja moći voziti.

Pitanje:
Jesam li ja bolji vozać u autu od 100 konja nakon 2 godine "pauze", ili da sam sa svježim iskustvom iz autoškole počeo voziti auto od 150 konja?

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Shamrock kaže...

Evo moje situacije:
Vozački sam položio prije 2 godine (sa 19) i od tog dana imam 0 odvoženih kilometara jer je jedini auto u obitelji onaj od 150 konja.
Tjekom ove godine se planira kupnja automobila kojeg ću i ja moći voziti.

Pitanje:
Jesam li ja bolji vozać u autu od 100 konja nakon 2 godine "pauze", ili da sam sa svježim iskustvom iz autoškole počeo voziti auto od 150 konja?

Jesi po ovom f*ck logic zakonu.

Veći je problem je kako neka teta u 45ima može položiti i odma sutradan može voziti Bugattija s 1000000 konja po autocesti.

14 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
klok kaže...
Shamrock kaže...

Evo moje situacije:
Vozački sam položio prije 2 godine (sa 19) i od tog dana imam 0 odvoženih kilometara jer je jedini auto u obitelji onaj od 150 konja.
Tjekom ove godine se planira kupnja automobila kojeg ću i ja moći voziti.

Pitanje:
Jesam li ja bolji vozać u autu od 100 konja nakon 2 godine "pauze", ili da sam sa svježim iskustvom iz autoškole počeo voziti auto od 150 konja?

Jesi po ovom f*ck logic zakonu.

Veći je problem je kako neka teta u 45ima može položiti i odma sutradan može voziti Bugattija s 1000000 konja po autocesti.

Yep, to i meni neide u glavu, neki lik polozi s 25 i moze vozit auto sa 200 konja, iako ima 35h iskustva iz autoskole.

 

+

evo jedan solidan auto sto se meni po glavi mota, 1.6 16v motor 105 konja, solidna potrosnja, dobro ide, dobro se zaustavlja, nece se preklopit kao palacinka kad se sudari s nekime i prostran je a k tome i dobro izgleda (kako kome)

http://www.njuskalo.hr/auti/toyota-celica-1.6-16v-oglas-9056392

Gamers dont die, they respawn! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 19:47 (MilkMan).
12 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Od svih auta ti bi uzeo auto od 22 godine i to jos Toyotu... 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
SimeKZ kaže...

Od svih auta ti bi uzeo auto od 22 godine i to jos Toyotu... 

Da, gledam auto od 22 godine jer bi auto sam kupovao, mozda bi dobio malu pomoc od roditelja, zato gledam nesto koliko toliko jeftino a opet dobro i kvalitetno.

"i to jos Toyotu" ne znam sto si pod time mislio, auto je japanac, pouzdan i ne kvari se, ima brdo opreme i jebacke kocnice(da se stignem zaustavit prije nego me onaj pogodio s A8-icom). Reci mi onda neki bolji auto kada si tako pametan.

Takoder mi se po glavi motaju 106 rallye, saxo VTR..

Gamers dont die, they respawn! :)
13 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Meni je ta Celica prelijep auto. Doduše, ne taj sa oglasa.

Ali.. 20+ godina staro auto, ne troši baš malo, rijetki i skupi dijelovi.. Nije baš neki izbor.

Da mi netko ponudi u dobrom stanju, i da znam da neće biti problema sa dijelovima, uzeo bi bez razmišljanja..
Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Baš smo nekidan raspravljali sa jednim mladim vozačem,koji je "sam protiv svih",tj. tvrdi da mi (iskusni vozaci) nismo u pravu i da je ovo novi zakon!

 

Par pitanja o "zakonu o pokazivanju smjera" (za koji ja nikada nisam ćuo)!

 

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i nastavljamo glavnom cestom uljevo-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i silazimo sa nje na sporednu,tj.Ravno - moramo li dati žmigavac udesno?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo uljevo glavnom cestom-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo udesno-Moramo li dati žmigavac udesno?

 

Eto baš me zanima mišljenje mladih vozača!

Uostalom,postoji li ikakav zakon o pokazivanju smjera?

Slika 1 Slika 1
Slika 2 Slika 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Zanimljivo je kako ljudi ne razumiju koncept zakona.

 

zakon je donešen (dobar loš kakavgod) jer statistika (i argument "ali ja nisam takav" nije argument) pokazuje da su ljudi do 24 najčešći sudionici nesreća (i poslje oni iznad 75 čini mi se) i to najviše ne zbog nesposobnosti nego zbog agresivnosti i nepažnje.

 

Nema to veze sa iskustvom i vještinom nego načinom razmišljanja.

 

Mladi su super u ekstremnim sportovima jer nema straha, nema razmišljanja o posljedicama.

 

Samo se pjenite da vam je nešto zabranjeno, a ne razmišljate uopće što bi mogao biti razlog, samo urličete "mogu se ja i biciklom ubiti, daj auto od 500ks".

 

Vozim se godinama jadranskom magistralom, i kroz gorski kotar, i preticao sam jednako sa starim 130ks autom kao i sada sa 65ks. Fino na sigurno. Ako ne ide, ne ide.

 

Sa 65ks samo treba biti na sigurnije, i treba bolja priprema.

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Milka30 kaže...

Baš smo nekidan raspravljali sa jednim mladim vozačem,koji je "sam protiv svih",tj. tvrdi da mi (iskusni vozaci) nismo u pravu i da je ovo novi zakon!

 

Par pitanja o "zakonu o pokazivanju smjera" (za koji ja nikada nisam ćuo)!

 

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i nastavljamo glavnom cestom uljevo-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i silazimo sa nje na sporednu,tj.Ravno - moramo li dati žmigavac udesno?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo uljevo glavnom cestom-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo udesno-Moramo li dati žmigavac udesno?

 

Eto baš me zanima mišljenje mladih vozača!

Uostalom,postoji li ikakav zakon o pokazivanju smjera?

- Sl 1 - Obavezan zmigavac u lijevo

- Sl 1 - Zadrzavas smjer kretanja i nema potrebe za zmigavcem.

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
MilkMan kaže...
SimeKZ kaže...

Od svih auta ti bi uzeo auto od 22 godine i to jos Toyotu... 

Da, gledam auto od 22 godine jer bi auto sam kupovao, mozda bi dobio malu pomoc od roditelja, zato gledam nesto koliko toliko jeftino a opet dobro i kvalitetno.

"i to jos Toyotu" ne znam sto si pod time mislio, auto je japanac, pouzdan i ne kvari se, ima brdo opreme i jebacke kocnice(da se stignem zaustavit prije nego me onaj pogodio s A8-icom). Reci mi onda neki bolji auto kada si tako pametan.

Takoder mi se po glavi motaju 106 rallye, saxo VTR..

Zato jer Toyota stara 22 godine je za dijelove smrt, prije ces naci mumiju u dvoristu, a i auto od 22 godine sa samo 180k kilometara... gdje je bio do sad...

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Milka30 kaže...

Baš smo nekidan raspravljali sa jednim mladim vozačem,koji je "sam protiv svih",tj. tvrdi da mi (iskusni vozaci) nismo u pravu i da je ovo novi zakon!

 

Par pitanja o "zakonu o pokazivanju smjera" (za koji ja nikada nisam ćuo)!

 

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i nastavljamo glavnom cestom uljevo-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i silazimo sa nje na sporednu,tj.Ravno - moramo li dati žmigavac udesno?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo uljevo glavnom cestom-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo udesno-Moramo li dati žmigavac udesno?

 

Eto baš me zanima mišljenje mladih vozača!

Uostalom,postoji li ikakav zakon o pokazivanju smjera?

Pitanje 1: Ne

Pitanje 2: Da

Pitanje 3: Ne

Pitanje 4: Da

 

dv14 kaže...
Meni je ta Celica prelijep auto. Doduše, ne taj sa oglasa. 

Ali.. 20+ godina staro auto, ne troši baš malo, rijetki i skupi dijelovi.. Nije baš neki izbor. 

Da mi netko ponudi u dobrom stanju, i da znam da neće biti problema sa dijelovima, uzeo bi bez razmišljanja..

Gle, dijelova za toyotu imas hrpu, najlakse ti je kad vidis neki karambolirani auto, tj isti kao tvoj model ili jaci, uzet ga za mizerne pare i sve dobre djelove premjestit i njega dat na metis a ovo sta ti ostalo prodat, vjeruj mi dijelova ima ko govana. Posto vidim da ti je ta celica preljepa pogledaj ovu temu, 13 stranica, lik je zamjenio skoro sve sta se zamjenit da.

http://www.toyotaclubcroatia.com/forum/viewtopic.php?f=54&t=3947

Gamers dont die, they respawn! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 20:46 (MilkMan).
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Milka30 kaže...

Baš smo nekidan raspravljali...

1.1. Ne - Ovakav scenarij imam svaki dan, i evo 5 godina koliko imam vozačku nisam još vidio da je netko dao žmigavac, a ni ja nedam.

1.2. Da - Ja dam žmigavac (blinkne jednom-dvaput), ostali vozači nekad daju, nekad ne.

 

2.1. Ne

2.2. Da

 

 

 

U vezi dijelova za Toyotu - onaj tko kupuje takvu, sada već raritetan model, bi trebao unaprijed znati gdje će i kako će nabavljati dijelove. Nije nemoguće, ali nema ih u svim trgovinama odmah na stanju. Ali sve se može nabaviti.

14 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
DarioGTI kaže...
Milka30 kaže...

Baš smo nekidan raspravljali...

1.1. Ne - Ovakav scenarij imam svaki dan, i evo 5 godina koliko imam vozačku nisam još vidio da je netko dao žmigavac, a ni ja nedam.

1.2. Da - Ja dam žmigavac (blinkne jednom-dvaput), ostali vozači nekad daju, nekad ne.

 

2.1. Ne

2.2. Da

 

 

 

U vezi dijelova za Toyotu - onaj tko kupuje takvu, sada već raritetan model, bi trebao unaprijed znati gdje će i kako će nabavljati dijelove. Nije nemoguće, ali nema ih u svim trgovinama odmah na stanju. Ali sve se može nabaviti.

Ne bi se slozio s tobom, STi modeli su cesti, nema ih previse ali se daju naci, rariteti u ST185 GT4 i/ili ST182 GTi modeli, za njih ces se trebati potruditi. Evo jedne restaurirane GT4 na njusci

Prebolestan auto

http://www.njuskalo.hr/auti/toyota-celica-gt4-2.0-16v-turbo-4x4-oglas-9812558

 

P.S. ona zelena celica iz predhodnog posta je originalno ST182 GTi model sa STi motorom, znaci da ima vise opreme, zadnje diskove i cvrsca je.

Gamers dont die, they respawn! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 20:28 (MilkMan).
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
SimeKZ kaže...

- Sl 1 - Obavezan zmigavac u lijevo

- Sl 1 - Zadrzavas smjer kretanja i nema potrebe za zmigavcem.

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

Slika jedan, se ne slažem, meni je to instruktor objašnjavao, ako se voziš po glavnoj cesti, ona je glavni smjer kretanja i nemoraš davati žmigavac ako se ne isključuješ s glavne ceste.

Međutim, isto tako bih dodao, kao što je i on meni rekao, da se ipak koristi logika i neko normalno zapažanje. Ako je baš očito koja je cesta glavna, onda nema potrebe za davanjem žmigavca, ali ako baš i nije (uzimajuči u obzir da recimo drugi vozači oko tebe ne vide znak) onda je dobro dati znak, čisto da se i njih upozori, da ne pokušaju napraviti nešto nepromišljeno.

I još nešto, moj instruktor mi je govorio, ako se ikad predomišljaš, dati ili nedati žmigavac, daj ga za svaki slučaj, što je sigurno, sigurno. Puno gore je ako ga nedadneš a trebao si....

 

 

I sam sam mladi vozač, i več sam xxx puta vozio jači auto od 80kw (odnosno još 74kw) i mislim da je zakon, kao zakon, jako glup. S obzirom da doma vozimo ja, oba roditelja, i brat i da smo tad imali dva auta vw polo 1.9tdi (74kw) i vw passat 1.9tdi (96kw). Uglavnom, uvijek je netko od nas praktički tad bio u autu, i situacija je bila, ad se uzimalo ono što je trenutno bilo parkirano.

Neznam koliko ćete i vjerovati, ali polo za 74kw, je letio u odnosu na passata. Pogotovo kasnije kad mu je stavljen chip na 130ks.

Jesam li protiv zakona? NISAM. Zakon je tu da se poštiva, i nevidim razloga zašto bi netko bio iznad njega. Problem je što je zakon retardirano smišljen.

Po meni, ili neka stave neki omjer snaga/masa ili nek stave puuuno rigoroznije kazne. Ovo što se sad radi, je potpuno krivo smišljeno.

Praktički navodite ljude da smišljaju načine da se prevari zakon. I kao što je kolega rekao, večina ljudi jednostavno ima jedan auto u obitelji, i praktički gube prijeko potrebno iskustvo.

Imam kolegu, kojem je otac dobio od firme Volvo od 100kw, i jednostavno nemaju novaca za drugi auto. On je položio kad i ja, s tima da ja vozim več više od 3 godine redovno, a on svo to vrijeme, nije ni jedanput sjeo za volan.

I što će se njemu dogoditi, kad nakon 24-te sjedne u auto, pogtovo neki puno jači auto? Ima 35 sati iskustva, i to prije podosta vremena...

A možete biti sigurni da je taj volvo 3 puta sporiji nego polo kod mene, a jedno 75 puta sigurniji...

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
SimeKZ kaže...

- Sl 1 - Obavezan zmigavac u lijevo

- Sl 1 - Zadrzavas smjer kretanja i nema potrebe za zmigavcem.

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

Da se razumijemo,u sva 4 slucaja,davajuci zmigavac necemo pogresiti,ali ne slazem se sa tobom u potpunosti!

 

U prvome slucaju slazem se sa tobom,jer tako dajemo do znanja onima koji se nalaze na sporednoj cesti,da nastavljamo glavnom!

U drugome slucaju zmigavac je obavezan,jer silazimo sa glavne ceste,bez obzira na to sto zadrzavamo pravocrtnu liniju!

U trecemu slucaju ne dajemo zmigavac,jer se nastavljamo kretati glavnom(u ovoj situaciji,me je ispitivac upozorio,dok sam polagao E)

Cetvrta situacija slazem se sa tobom jer se odvajamo sa glavne ceste!

 

Mislim,polagao sam za B 1999,A 2000,C 2002 i E 2007 godine,davno je to bilo,ali tada su takva pravila vredila i njih se drzim i dan danas,tako isto se sa mojim gore navedenim tvrdnjama slaze jos i 10-tak iskusnih vozaca!Ok,ako se nesta promjenilo,to ne znam!

 

Nešta me uvjek zanimalo,nevezano za žmigavce!

 

  Postoji jedan poprilično glup zakon,na koji često "hvataju" policajci(milicajci) iz Bosanskog Broda,nas iz Hrvatske.

Naime,Kada se krecemo jednosmjernom ulicom i zelimo skrenutu uljevo u dvosmjernu ulicu,zakon kaze da se moramo prestrojiti skroz u ljevu stranu!

Jeste li se ikada nasli u takvoj situaciji i zasto je taj zakon glup?

Glup je zato što takvim prestrojavanjem ne mozemo dovoljno dobro vidjeti one koji dolaze dvosmjernom sa desne strane,zato cesto svi se prestrojavaju okomito na dvosmjernu,jer tako imaju bolju preglednost-a to ovi iz Bosanskog Broda obavezno kaznjavaju!

 

 

1 Taj zakon je glup
2 Dobar je to zakon
13 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
SimeKZ kaže...
Milka30 kaže...

 

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i nastavljamo glavnom cestom uljevo-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i silazimo sa nje na sporednu,tj.Ravno - moramo li dati žmigavac udesno?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo uljevo glavnom cestom-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo udesno-Moramo li dati žmigavac udesno?

 

- Sl 1 - Obavezan zmigavac u lijevo

- Sl 1 - Zadrzavas smjer kretanja i nema potrebe za zmigavcem.

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

1. Krivo, vozim se dalje po glavnoj cesti, čemu da dajem žmigavac, na sporednoj cesti je znak stop pa onaj mora stati

2. Krivo, dužan si dati žmigavac jer skrećeš na sporednu cestu

3. Opet krivo, isto ko i pod 1.

4. Jedino točno što si napisao, zašto onda pod 2. nije potrebno dati žmigavac a ista situacija?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 20:38 (vrinho).
12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
vrinho kaže...
SimeKZ kaže...
Milka30 kaže...

 

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i nastavljamo glavnom cestom uljevo-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i silazimo sa nje na sporednu,tj.Ravno - moramo li dati žmigavac udesno?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo uljevo glavnom cestom-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo udesno-Moramo li dati žmigavac udesno?

 

- Sl 1 - Obavezan zmigavac u lijevo

- Sl 1 - Zadrzavas smjer kretanja i nema potrebe za zmigavcem.

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

1. Krivo, vozim se dalje po glavnoj cesti, čemu da dajem žmigavac, na sporednoj cesti je znak stop pa onaj mora stati

2. Krivo, dužan si dati žmigavac jer skrećeš na sporednu cestu

3. Opet krivo, isto ko i pod 1.

4. Jedino točno što si napisao, zašto onda pod 2. nije potrebno dati žmigavac a ista situacija?

Sad ces me ucit a imam u gradu milijun takvih krizanja i ko svaki puta kad sam se vozio sa starim koji ne daju zmigavac, sam i ja propicio kroz to raskrizje bez zmigavca prateci glavnu cestu. Dobio po nosu od instruktora i obavezan je zmigavac za svako skretanje koje se nalazi na raskrizju bio ti na glavnoj ili ne sporednoj ( Osim sta na ovoj moras obavezno stat ). 

 

Niti jedno nije kriv, sve sam tocno naveo jer sam rjesio milijun testova u autoskoli i preko 200 razlicith raskrizja sta nam je predavac sastavio i svakog puta moras dat zmigavac...

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Hurki kaže...

Ne bi vjerovali šta mala fiestica od 66kw i 700kg može :D taj zakon mi nikada nije bio jasan, i mali auti mogu potegnuti dosta dobro.
Veće je recimo sranje ako se u malom autu sa 160km/h negdje spucaš, nego da to isto napraviš sa recimo panamerom ^^ mali auto će se razbucati svud po asfaltu,

ovaj veći je valjda i čvršće napravljen ^^

Jedini problem je što ako neiskusni vozač vozi fiestu iznad svojih mogućnosti, ugrožava najviše sebe, dok u težem autu više ugrožava druge. Ok, u prvom slučaju je ipak veća vjerojatnost nezgode, pa se ipak može uzeti kao argument.

Inače, četiri sasvim dovoljna argumenta za ukidanje ograničenja:

- pogrešna pretpostavka da će dovesti do stjecanja iskustva - vozač koji 2 godine vozi obiteljski auto od 100 kW je manja opasnost od vozača kojem nakon položenog ispita vozačka stoji 2 godine u ladici, pa onda sjeda u auto od 100 kW

- zakon je loše definiran - gleda isključivo godine, a ne vozačko iskustvo

- može predstavljati problem prilikom zaposlenja - iako je ukinuto za profesionalne vozače, i dalje je česta situacija da mladi zaposlenik ne bi smio voziti službeni auto zbog prevelike snage, pa zbog toga ne dobije posao.

- ne odnosi se na strane državljane koji voze u HR

 

Inače, zadnja dva argumenta bi trebala srušiti zakon pred Ustavnim Sudom, ali je Ustavni Sud odlučio da će pričekati par godina.

 

Također mi je glupo ograničenje brzine (ako ga nisu već ukinuli). Neiskusni vozač kojeg će iskusniji vozači često pretjecati je opasniji od neiskusnog vozača koji vozi 10 km/h brže. Jedna kriva reakcija u kritičnoj situaciji je dovoljna, primjerice iz suprotnog smjera iza okuke izađe auto koji vozi daleko iznad ograničenja i vozač koji pretječe zaključi da nema dovoljno postora, počne kočiti za vratiti se, a mladi vozač također u panici krene kočiti i blokira ga.

 

 

Ja osobno više nisam mladi vozač, imam iza sebe nekih 10 godina vožnje, preko 40 000 km, tri vlastita auta i sigurno preko 50 različitih i prilično šarolikih (od karampana starijih od mene do praktički novih auta, od ispod 40 kW do preko 150 kw) modela koje sam u međuvremenu provozao. Inače vozim brže, ali nikad pretjerano i uvijek isključivo ako imam pregled situacije. Izvukao sam se iz nekih prilično loših situacija u kojima sam se u pravilu našao zbog tuđe greške, puno rijeđe zbog nailaska na neočekivane okolnosti pri većoj brzini (primjerice šljunak u okuci koja je inače pregledna, na jedinom mjestu na kojem ga nisam mogao viditi dok sam prilazio okuci).

 

Što se tiće ovih prvih situacija, kada se radi o grešci drugog vozača, dva put sam se našao u lijevoj traci autoputa ispred auta koji prema meni ide barem duplo većom brzinom i kasno reagira (u prvom slučaju je moja brzina bila 130, još sam malo ubrzao i vratio se u desnu traku, a u drugom slučaju mi je neiskusna vozačica ušla ispred mene s brzinom barem 40 km/h ispod ograničenja, usporio sam i u zadnji čas se maknuo u desnu traku, a vozač koji je doletio u lijevoj je jedva izbjegao sudar koristeći prostor koji sam mu otvorio), u Splitu mi netko barem jednom tjedno oduzme prednost (na jednom križanju kod firme sam primjetio dva vozača koji to često ponavljaju). Ono što sam tek vidio što ljudi rade, mislim da je čudo da nema i više prometnih nezgoda u Hrvatskoj.

Mislim da definitivno  treba postojati neki sustav provjere i ograničenja, ali mislim da ćemo uz naše političare i naše prometne stručnjake teško dočekati pošten i funkcionalan sustav.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
SimeKZ kaže...

 

bla, bla, bla, hrpa gluposti.

žali bože toga što si riješio i ko ti je rekao da je sve točno.

12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
mystik kaže...
SimeKZ kaže...

 

bla, bla, bla, hrpa gluposti.

žali bože toga što si riješio i ko ti je rekao da je sve točno.

Žali boze tebe sta si pobro svu pamet svijeta... pa i sam znas da se zakon mjenja svakih mjesec dana, mozda u tvoje vrijeme nije bilo tako, sada se tako uci... Sta su ovdje svi toliko nabrijani jedni na druge ako se ne slozis s njim... 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Ukratko, nije potreban žmigavac nikad, kad se voziš po glavnoj cesti, ali dio vozačke kulture je da se da do znanja, ostalim vozačima u prometu, da bi se vožnja olakšala i nama i drugima.

Vozačka kultura nigdje nije definirana zakonom, ali svejedno nemora značiti da je ne moraš imati.

Isto tako kad vidiš da su čovjeku otvorena vrata (ili prtljažnik) na autu, normalno da ćeš mu signalizirati, iako nema baš nekog zakona koji će ti to reći...

 

Svađat se zbog gluposti, jednostavno nema smisla.

 

I još jedna "mudra" od mog instruktora "što razmišljaš 5 dana hoćeš ili ne dati žimigavac, nije da moraš tri dana kopati da ga daš, več mrdnut jednim prstom i gotovo..." {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
SimeKZ kaže...

Sad ces me ucit a imam u gradu milijun takvih krizanja i ko svaki puta kad sam se vozio sa starim koji ne daju zmigavac, sam i ja propicio kroz to raskrizje bez zmigavca prateci glavnu cestu. Dobio po nosu od instruktora i obavezan je zmigavac za svako skretanje koje se nalazi na raskrizju bio ti na glavnoj ili ne sporednoj ( Osim sta na ovoj moras obavezno stat ). 

 

Niti jedno nije kriv, sve sam tocno naveo jer sam rjesio milijun testova u autoskoli i preko 200 razlicith raskrizja sta nam je predavac sastavio i svakog puta moras dat zmigavac...

Da, naučit ću te nešto a vidim da i ostali se ne slažu s tobom, nisam samo ja. Ti si imao nekog paranoičnog predavača i instruktora. Da moram dati žmigavac na glavnoj cesti a krećem se dalje po glavnoj, bezveze. Gore si napisao da nema potrebe davati žmigavac kad skrećeš s glavne na sporednu a kad se voziš glavnom i krećeš dalje po glavnoj onda je obavezan, what the fuck čovječe??

14 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

A zašto onda za istu stvar(1.2 i 2.2) daješ različit odgovor? Znači u obje situacije se isključujem s glavne na sporednu, jedina razlika je kut pod kojim se sporedna nalazi u odnosu na glavnu, ali jednom moram dati žmigavac, drugi put ne?

Koji kut je granica toga kad moram dati žmigavac?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Radi se o tome da se prelazi preko crte, odnosno da se silazi sa glavne na sporednu, a ne o kutu. Naravno, svaka situacija je drugačija na svoj način.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 21:25 (DarioGTI).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
SimeKZ kaže...
Milka30 kaže...

Baš smo nekidan raspravljali sa jednim mladim vozačem,koji je "sam protiv svih",tj. tvrdi da mi (iskusni vozaci) nismo u pravu i da je ovo novi zakon!

 

Par pitanja o "zakonu o pokazivanju smjera" (za koji ja nikada nisam ćuo)!

 

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i nastavljamo glavnom cestom uljevo-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 1 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i silazimo sa nje na sporednu,tj.Ravno - moramo li dati žmigavac udesno?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo uljevo glavnom cestom-moramo li dati žmigavac uljevo?

-Sl 2 :Ako se krečemo glavnom cestom u smjeru strelice i idemo udesno-Moramo li dati žmigavac udesno?

 

Eto baš me zanima mišljenje mladih vozača!

Uostalom,postoji li ikakav zakon o pokazivanju smjera?

- Sl 1 - Obavezan zmigavac u lijevo

- Sl 1 - Zadrzavas smjer kretanja i nema potrebe za zmigavcem.

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

- Sl 2 - Obavezan zmigavac

Tocno je to sto je naveo, ja sam polagao prije mjesec dana C kategoriju i reko je lijepo instruktor da kad se prati cesta sa prednoscu prolaska u lijevo ili desno mora se dat žmigavac.

13 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Onda je to nešto novo što uče u AŠ ali ja u preko 10 godina što vozim nisam vidio vozača koji daje žmigavac na glavnoj cesti a kreće se dalje po njoj, pa ni AŠ koje su mi u gradu, osobno mi je to bezveze i ne znam koliko bi to moglo doprinjeti većoj sigurnosti. A to da kad čekam na sporednoj gdje stanem na znak Stop onoga na glavnoj i skreće na ovu moju sporednu pa neće dati žmigavac je bezobrazluk jer tu nema nikakvih pravila u kutevima jer to je isto ko i oni koji u kružnom toku ne daju žmigavac kad skreću, tu poludim {#} Jesmo lijepo zaofftopičarili :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Evo jedan primjer iz života, radi se o jednom Osječkom križanju (Konzum Jug2), dakle UNUTAR grada, prilično "sporo" križanje, okolo su stambene zgrade, tako da uvijek ima onih koji čekaju da se uključe na glavnu ili isključe sa glavne.

 

Dakle, vozite glavnom ulicom od dolje prema gore, želite pratit glavnu i skrenuti lijevo (kao što strelica označava). Hoćete li dati žmigavac za tu radnju i zašto?

 

 

... ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Naravno da ćemo dati žmigavac.

Svi smo mi Mentalist.
 
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice