Kako napraviti jednostavnu bazu podataka?

poruka: 16
|
čitano: 27.465
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Baza podataka--POMOĆ!!!

Imam nekih 4000 programa i želio bh napraviti bazu podataka molim pomoć jer sam početnik na tom područiju. Može neki link ili nešto slično. Po mogućnosti da to kao početnik mogu razumjeti.

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Baza podataka--POMOĆ!!!
Potrazi na netu neki how to za izradu baze u Microsoft Accessu, ima ih i previse...
Yes, No.
15 godina
neaktivan
offline
Baza podataka--POMOĆ!!!

ako si početnik napravi u accesu a ja bih na tvom mjestu radio u visual basicu ili c++ nes napravio

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Baza podataka--POMOĆ!!!

Ili jednostavno skini neki katalogizator pa se nemoj muciti s programiranjem, itd. :) Znam da postoji jedan za fileove na medijima... dapace, dolazi besplatni viewer na svakom BUG dvd-u... prije bar je... ne znam jel jos uvijek prisutan u rubrici STALNI PROGRAMI.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Baza podataka--POMOĆ!!!
infinityzg kaže...

Ili jednostavno skini neki katalogizator pa se nemoj muciti s programiranjem, itd. :) Znam da postoji jedan za fileove na medijima... dapace, dolazi besplatni viewer na svakom BUG dvd-u... prije bar je... ne znam jel jos uvijek prisutan u rubrici STALNI PROGRAMI.

  Misliš na WhereIsIt?
 
16 godina
neaktivan
offline
Baza podataka--POMOĆ!!!

mislim da bi tebi idealno bilo php+mysql sa phpmyadminom.... u phpmyadminu radiš bazu, php-om si izgeneriraš neki lijepi HTML kojeg šalješ dalje....... Možeš naravno koristiti i druge tehnologije, ali mislim da ti je php,mysql, phpMyAdmin kombinacija najjednostavnija.....

Konfiguracija je jako jednostavna (za ono šta ti trebaš).... Instaliraj si XAMPP (ili LAMPP za linux), i pokreni ga (XAMPP Control panel ja mislim pa aktiviras Apache i Mysql servere klikom na enable)... otvori http://localhost/phpMyAdmin.... to je web aplikacija za kreiranje i manipulaciju mysql baza podataka.... Nakon šta napraviš bazu, nađi si na internetu neku jednostavnu php skriptu i to je to..... Ako trebaš pomoć, slobodno pm me...... Mogu ti i ja to napisat, nije problem....

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Kako napraviti jednostavnu bazu podataka?

Ako imaš volje za programiranjem: C# ili Visual Basic + Microsoft SQL Server 2005 express. Alat, Visual Studio 2008 Express.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2008 19:38 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti jednostavnu bazu podataka?

Ja da sam na tvom mjestu napravio bih nešto u Visual Basicu ili 2005. NET ili 2008.NET, a kad to naučiš imaš podlogu za C++ koji je najbolji alat za programiranje xD

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako napraviti jednostavnu bazu podataka?
buky kaže...

Ja da sam na tvom mjestu napravio bih nešto u Visual Basicu ili 2005. NET ili 2008.NET, a kad to naučiš imaš podlogu za C++ koji je najbolji alat za programiranje xD

 Pozdrav

Bez uvrijede, ali to što si mu sad predložio je najgora kombinacija. Ako se misli baviti sa programiranjem u CPP-u onda neka odma s tim i krene, a ne da se mora po .NET domeni, a onda nakon toga u CPP. Vjeruj mi prelazak iz jednoga u drugo može biti jako bolan i naporan. Ako ti je baš do programiranja uzmi neku od ovih kombinacija:

VB i SQL server (i jedno i drugo express, za VB se ne isplati kupovati VS) - Ako si baš najveći početnik u programiranju (iako ti nebi preporučao VB - sintaksa je slična ostalim jezicima, ali je opet toliko drugačija da ako se jednom privikneš na VB onda te drugi jezici malo zbunjuju)
C Sharp (može i C Sharp Express) i SQL server (može i express) - Ako misliš raditi na .NET domeni mislim da ti je C Sharp najbolji za početak, ako misliš nešto isprogramirati
Java i Postgre (ili MySql) - Ako misliš raditi sa open tehnologijama
PHP i MySql - Ako misliš neku web aplikaciju raditi iako ti ni kombinacija Java i MySql (postgre) nije loša za web, samo je kompliciranija malo
ima još nekih zanimljivih opcija kao što su :
Phyton - dobar jezik, malo spor, ali zato lagano za naučiti i vrlo prenosiv (multiplatformski jezik, isto kao i Java)
Firebird -  ne tako poznata baza, ali zato vrlo dobra, jako prenosiva
Pozdrav Svi smo mi ovce
14 godina
neaktivan
offline
RE: Baza podataka--POMOĆ!!!

Ja se izvinjavam ali koji broj polja da se izabere kad se formira baza? Usla sam u taj program(http://localhost/phpMyAdmin) i izgubila se.Molim pojasnjenj.Tooootalan pocetnik.Hvala unapred

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2009 3:06 (jaa).
15 godina
offline
RE: Baza podataka--POMOĆ!!!

Nisam baš shvatio pitanje, daj malo bolje objasni.

 

Evo možda ovo pomogne (ako ti treba neki tutorial)

 

Link Link

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2009 8:17 (dado2202).
15 godina
offline
Kako napraviti jednostavnu bazu podataka?

A sta nije najjednostavnije rijesit whereisit i problem rijesen?

 

Nikad neces napravit tako kvalitetno rijesenje. Vjerovatno ces morat rucno unosit podatke. VJerovatno ce ti dopxxxx nakon prvih 10. Vjerovatno ces odustat. Znam. Ja sam svoju kolekciju MP3 vodio u ekselu. Daaaavno jos. Tako da znam o cemu pricam.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2009 10:17 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako napraviti jednostavnu bazu podataka?

Oprostite zbog ovoga,fulao temu.Imam vise tabova :S

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2009 21:16 (ScorpioN60).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Baza podataka--POMOĆ!!!
vulerious kaže...

Imam nekih 4000 programa i želio bh napraviti bazu podataka molim pomoć jer sam početnik na tom područiju. Može neki link ili nešto slično. Po mogućnosti da to kao početnik mogu razumjeti.

 mislim da će ovo biti dovoljno za razumjevanje...
do something while necrknes
16 godina
offline
Kako napraviti jednostavnu bazu podataka?

Iako je tema poprilično davno otvorena još uvijek ima vas koji želite pomoći. Tnx. Bazu sam napravio po prijedlogu jazzfana.

Ethical Hacking Community
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti jednostavnu bazu podataka?

Može li mi ko pomoć da mi objasni kako se šta radi u Microsoft Accessu 2007

ja sam totalni početni ako nemo želi ili može pomoć neka se javi
može se javit i na ovu e-mail adresu ante_koby@hotmail.com

unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice