Prebacivanje podataka iz exela u MS SQL

poruka: 9
|
čitano: 6.187
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Prebacivanje podataka iz exela u MS SQL

Molio bi vas pomoć oko prebacivanja podataka iz exela u MS SQL

 

Uspio sam surfajući po internetu složiti sql upit sa kojim mogu prebaciti podatke iz lokalnog exela u sql bazu

SELECT * INTO TABELA1 FROM OPENQUERY(XLTEST_DMO, 'SELECT * FROM [Sheet1$]')

ili

SELECT * INTO TABELA1 FROM OPENROWSET('Microsoft.Jet.OLEDB.4.0', 'Excel 8.0;Database=C:\book.xls' , [Sheet1$])

 

i to sve super radi sve dok u exelu ne dođe do neke promjene (recimo samo promjenim neki broj u exelu) onda mi se javi slijedeća greška kada ponovo pokrenem gore navedeni upit:

Msg 2714, Level 16, State 6, Line 1
There is already an object named 'TABELA1' in the database.

 

Molio bi vas za pomoć jer već danima tražim na internetu kako riješiti problem ali nikako ne mogu složiti neki drugi upit koji bi mogao raditi.
Ako neko ima neki drugi način kako to napraviti neka javi

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prebacivanje podataka iz exela u MS SQL

ovo ti je ok za prvi unos, tj. kada si zelio podatke prebaciti iz excela u sql server....

sada bi mozda trebao pogledati sql naredbu update pa ne koristiti ovaj upit...

jer ovaj tvoj upit svaki put ide od pocetka do kraja i stalno iste podatke prebacuje (osim neke izmjene)

probaj pa javi....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje podataka iz exela u MS SQL

Hvala

 

Probao sam sa naredbom update ( SELECT * UPDATE TABELA1 FROM OPENROWSET('Microsoft.Jet.OLEDB.4.0', 'Excel 8.0;Database=C:\book.xls' , [Sheet1$])   )

ali mi javi grešku :      Msg 156, Level 15, State 1, Line 1
                                   Incorrect syntax near the keyword 'from'.

 

 

Mislim da nisam dobro složio naredbu jel znas možda kako bi trbala izgledati naredba?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje podataka iz exela u MS SQL

 

Krivo radiš.  

Problem ti je u tome što nakon prvog puta kada si pokrenuo select * into from.... Upit je kreirao tablicu u bazi. Sljedeći put kada pokreneš on pokuša kreirati ponovo objekt sa istim imenom. 

I to naravno ne može. 

 

Imaš izbor sljedeći: 

 

1. Promjeni upit svaki puta kada ponovo puniš tablicu tako što ćeš staviti npr. select * into t1 from...   ,select * into t2 from ....

 

2. Nakon što prvi puta kreiraš tablicu koristi nešto ovako :   INSERT INTO T1 SELECT * FROM ...  

14 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje podataka iz exela u MS SQL

Hvala na pomoći


INSERT INTO T1 SELECT * FROM..    radi ali tabela se uvijek puni sa svim podavima iz exela a stari podavi ostaju u bazi.


Uspio sam riješiti tako sto sam koristio naredbu   DROP TABLE T1 i onda ponovo SELECT * INTO T1 FROM OPENROWSET('Microsoft.Jet.OLEDB.4.0', 'Excel 8.0;Database=C:\book.xls' , [List1$])


Ako netko ima neko drugo riješenje?Pošalji

14 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje podataka iz exela u MS SQL

 

 

delete from IMETABLICE   -- BRIŠE SVE ZAPISE U TABLICI SA TIM DA MOŽEŠ DODAT I WHERE PA ONDA BRISATI PREMA ODREĐENOM KRITERIJU

 

truncate table  IMETABLICE -- BRIŠE SVE ZAPISE U TABLICI  

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Prebacivanje podataka iz exela u MS SQL

Puno bolja opcija je da koristiš Integration Services. Daleko lakše i brže, a i omogućava neke vrlo bitne stvari (skriptiranje) bez kojih je ponekad nemoguće prebaciti podatke.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2010 8:52 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prebacivanje podataka iz exela u MS SQL

Sta u MS SQL Manageru nema nesto za import excl u MS SQL?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje podataka iz exela u MS SQL
tnakir kaže...

Sta u MS SQL Manageru nema nesto za import excl u MS SQL?

Ima - Integration Services.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice