BUG.HR HWBOT OC Team izdvojena tema

poruka: 276
|
čitano: 108.018
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team
zaki kaže...

Dal to znaci da bilo tko sa foruma moze prijaviti skor, ili imate neki preduvjet da se ude u tim?

nema sad nekih posebnih preduvjeta nego cilj bi nam bio

da sve ove rezultate koje su forumasi sa buga napravili

da ih prijave na hwbot i time donesu pokoji bod za team BUG.HR

 

vec ima par tema ode na benchmark koje se boduju na hwbotu

tipa 3d mark vantage, 3d mark 06, ......

 

tako ako hoces registriraj se na hwbot i pod team izaberi BUG.HR

i stavljaj rezultate koji se boduju

 

svi su dobrodosliNamigiva

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

evo dali su nam do znanja da smo ipak mali,Viče

 

kao sto je cele upozorio da ce sad krenit hajka osporavanja

nasih rezultata na hwbotu za svjetski rekord na maxmem,

skinuti su nasi rezultati, moj uz objasnjenje o nepotpunoj

validaciji a za micromana neznam.

 

izgleda da je neciji ego je ipak bio povrijedjen.Cool

 

jer sto je hrvatska i njenih 4 milijuna ljudi naspram

svijetskih sila, i kako objasniti ameru koji i nezna gdje

je hrvatska, da ga je netko iz pripizd.ine gdje on

mozda misli i da nema struje ponizio i to dva puta.

 

ali... i ll be back

 

inace cele dosa mi je i drugi mail od moderatora

da mi je onaj drugi score od 1.962 maxxmem bodova

odobren (pise APPROVED by moderator), taj score je isto

bio osporavan od ovoga sta je sad drugi (neki freakzoid)

ali izgleda da je prosao validaciju od moderatora. Taj score

je napravljen na istu shemu, ali izgleda da mozes sve osim

bit prvi.

 

ali sto te ne ubije to te ojacaNamigiva

 

btw cele usao si u top 10 trenutno si 9, ja 18 a microman 28

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2010 8:19 (Jurky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

Evo sad gledam rezultate na HWBOT stranici i maknuli su vas.Stvarno jadno.Sigurno traže dlaku u jajetu da ne budete prvi.

I kako na Stock rezultatima onaj DeDal ima RAM @ 0 MHZ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team
Regular John 19 kaže...

Evo sad gledam rezultate na HWBOT stranici i maknuli su vas.Stvarno jadno.Sigurno traže dlaku u jajetu da ne budete prvi.

I kako na Stock rezultatima onaj DeDal ima RAM @ 0 MHZ?

da bas i ja sad gledam nema vas...Mršti se

hocete postat ponovno

16 godina
neaktivan
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

Lijepo sam vam rekao da napravite validaciju, u pravilima lijepo piše da je za top 20 cpu-z validacija required, a za to vam treba sekunda posla... Inače kad se pošalje rezultat koji se odmah pokaže na listi ne znači da je i prihvaćen, ima jako puno ljudi koji gledaju dlaku u jajetu, dovoljno je kod upisa postavki procesora, memorije ili slično falit podatak i neki pametnjaković će se naći koji će prijaviti rezultat moderatorima kao da se screenshot i upisani podaci razlikuju iako je rezultat legitiman... Been there, seen that... A još pogotovo kad je netko tek registriran i bez bodova...

 

Sad sam pogledao i meni je moj rezultat sa današnjim datumom approved

 

Regular John 19 kaže...

Evo sad gledam rezultate na HWBOT stranici i maknuli su vas.Stvarno jadno.Sigurno traže dlaku u jajetu da ne budete prvi.

I kako na Stock rezultatima onaj DeDal ima RAM @ 0 MHZ?

 

DeDal je jedan od najboljih svjetskih overclockera, ima više probijenih svjetskih rekorda nego mi godina... Zaboravio je upisat frekvenciju dok je prijavljivao rezultat, a stock je samo hlađenje memorije, ako je procesor bio pod LN2 teško da je memoriju držao na defaultu :)

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2010 8:58 (Cele303).
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team
Cele303 kaže...

Lijepo sam vam rekao da napravite validaciju, u pravilima lijepo piše da je za top 20 cpu-z validacija required, a za to vam treba sekunda posla... Inače kad se pošalje rezultat koji se odmah pokaže na listi ne znači da je i prihvaćen, ima jako puno ljudi koji gledaju dlaku u jajetu, dovoljno je kod upisa postavki procesora, memorije ili slično falit podatak i neki pametnjaković će se naći koji će prijaviti rezultat moderatorima kao da se screenshot i upisani podaci razlikuju iako je rezultat legitiman... Been there, seen that... A još pogotovo kad je netko tek registriran i bez bodova...

 

Sad sam pogledao i meni je moj rezultat sa današnjim datumom approved

Neznam sta je bilo s micromanom, ali ja sam pogrijesio, jer ako si dobro vidio moj screenshot bilo je na njemu tri indenticna cpu-z,

nisam bio promijenio na mainboard, cpu i memory.Cool jbg adrenalin proradio zaboravio promijenit

 

sta se tice ovog drugog scora sta je sad na 18. mjestu isto nisam napravio validaciju ali je score approved by moderator, a isto

je bio prijavljen od nekog, jeli to sad ok ili ga opet netko moze maknit???

Google is your friend
15 godina
neaktivan
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

Meni su rekli da je došlo do greške kod maxmem-a i da taj rezultat nije moguč, a zanimljivo je to što sam još par puta odvrtio i rezultat bi bio tu negdi.

Al hebiga bodi se ti sa njima.

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

Po meni na tome nije cilj samo sudjelovat nego i postic nesto, ovo nije "bitno je da sudjelujes" lako je kupiti dobar hw i postic recimo 4.0ghz.

 

Treba na odredenim stvarima biti stvarno dobar da bi nesto postigo, treba znati klokat nije to samo digni voltazu i kud puklo da puklo, treba se razumijeti u stavke u biosu itd..

 

Evo jedan primjer bio sam jaako dugo na Intelu i stvarno mi je islo odlcino kloko sam te procesore do zla boga preso na amd nisam imo pojma dok mi Cele putem msna nije objasnio neke stvari vezano za Amd sad ide i to ko iz sale..

 

Cisto da se razumijemo bolje promatrat i gledat uspijehe boljih clockera sa foruma nego sudjelovat i sramotit se itd..

 

Npr Zaki, svaka cast sta se zelis prijavit jer mislis da znas clockat ali bez obzira sta imac C0 i7 920 nisi ga uspio natjerat vise od 4.0ghz sta je neuspjeh, takoder kada klokas nesmijes imat stock hladenje itd...

 

Treba znati iskoristit uvjete, npr iskoristit ovaj hladniji dan, kuciste van na balkon pa klokat i nesto ostvarit..

 

A ne samo evo ti score sam da me ima i da se mogu hvalit kak sam ja na listi iako nisi u prinicpu nista postigo..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team
toxic kaže...

Po meni na tome nije cilj samo sudjelovat nego i postic nesto, ovo nije "bitno je da sudjelujes" lako je kupiti dobar hw i postic recimo 4.0ghz.

 

Treba na odredenim stvarima biti stvarno dobar da bi nesto postigo, treba znati klokat nije to samo digni voltazu i kud puklo da puklo, treba se razumijeti u stavke u biosu itd..

 

Evo jedan primjer bio sam jaako dugo na Intelu i stvarno mi je islo odlcino kloko sam te procesore do zla boga preso na amd nisam imo pojma dok mi Cele putem msna nije objasnio neke stvari vezano za Amd sad ide i to ko iz sale..

 

Cisto da se razumijemo bolje promatrat i gledat uspijehe boljih clockera sa foruma nego sudjelovat i sramotit se itd..

 

Npr Zaki, svaka cast sta se zelis prijavit jer mislis da znas clockat ali bez obzira sta imac C0 i7 920 nisi ga uspio natjerat vise od 4.0ghz sta je neuspjeh, takoder kada klokas nesmijes imat stock hladenje itd...

 

Treba znati iskoristit uvjete, npr iskoristit ovaj hladniji dan, kuciste van na balkon pa klokat i nesto ostvarit..

 

A ne samo evo ti score sam da me ima i da se mogu hvalit kak sam ja na listi iako nisi u prinicpu nista postigo..

 

Zato smo i mislili pokrenit nove teme sa benchevima u kojima bi svako

mogao nesto novo i nauciti jer uvijek je pet glava pametnije od samo jedne.

 

Tocno je to sto si napisao sto se tice overclocka, ima puno stvari i caka na koje treba pazit, ali ovo

o high end komponentama nije tocno, jer se bodovi dobijaju i za ostvaren rezultat u svojoj

klasi. recimo imas core2duo i 4850 karticu, tada vjerovatno neces dobit ni boda u ukupnom

poretku, ali ako si izvukao dobar rezultat u svojoj klasi dobit ces koji bod bez obzira sto si

recimo 1563 na svijetu.

 

zaki ima C0 i limitiran je sto se tice procesora ali zato moze i vec je pridonio svojim bodovima

na video kartici.

 

Zato svako tko ima volje (jer nista neide preko noci) da nesto nauci i usavrsi svoje znanje ili

ako je vec prekaljeni overclocker koji hoce podijeliti svoja misljenja sa drugima je dobrodosao

u TEAM BUG.HR pa makar na kontu imao i 0.1 bod.

 

 

Google is your friend
15 godina
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team
Jurky kaže...

Zato smo i mislili pokrenit nove teme sa benchevima u kojima bi svako

mogao nesto novo i nauciti jer uvijek je pet glava pametnije od samo jedne.

 

Tocno je to sto si napisao sto se tice overclocka, ima puno stvari i caka na koje treba pazit, ali ovo

o high end komponentama nije tocno, jer se bodovi dobijaju i za ostvaren rezultat u svojoj

klasi. recimo imas core2duo i 4850 karticu, tada vjerovatno neces dobit ni boda u ukupnom

poretku, ali ako si izvukao dobar rezultat u svojoj klasi dobit ces koji bod bez obzira sto si

recimo 1563 na svijetu.

 

zaki ima C0 i limitiran je sto se tice procesora ali zato moze i vec je pridonio svojim bodovima

na video kartici.

 

Zato svako tko ima volje (jer nista neide preko noci) da nesto nauci i usavrsi svoje znanje ili

ako je vec prekaljeni overclocker koji hoce podijeliti svoja misljenja sa drugima je dobrodosao

u TEAM BUG.HR pa makar na kontu imao i 0.1 bod.

 

 

Da nisam bio specifican ali ako se ne varam takoder ima i opcenito 3dmark testiranje di stvarno ovisi koji hw imas i koliko on moze potegnuti, nisam bas previse pratio hw da bih mogo znati koje sve sheme postoje..

 

Ma nemam ja nista protiv Zakija da pace decko je prva klasa a i na kraju krajeva sam mu ja prodo tu karticu sta ima i on je pokazo znanje, njega sam se prvo sjetio kao primjer sta se tice procesora..  On zna da se razumijemo iako je mlad i puno toga on moze ponuditi ali trenutno se nisam mogo sjetit drugog primjera a on eto ima savrsen sta se tice procesora..

 

Ja sam takoder imo limitirani C0 ali eto u mojim rukama je ipak iso do 4.3ghz, dok pak kad sam ga prodo jedan zagrizeni fanatik ga je uspio nesto i vise nacuclat ako me razumijes sta ocu reci..

 

Ma i ja cu doprinest takoder rezultatima samo mi recite da li se prizna pod zrak hladenje klimom?? imam mobilku pa mogu cuda radit sa svojim komponentama, a to je onak dosta skakljivo iako nitko nece vidjet cime je hladeno..

16 godina
neaktivan
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

Super toxic, ti si jako osvježenje za team :thumbup:

 

Prizna ti se sve, ne moraš stavljat sliku a i nije ih briga za rezultate na zraku, ne provjeravaju toliko detaljno rezultate koji nisu za vrh jer logično da neće biti bolji od onih ostvarenih s tekućim dušikom... Bitno je da je screenshot istovjetan tvojim prijavljenim rezultatima...

 

Super stvar je upravo ta podjela, možeš imati najbolji rezultat na svijetu u jednoj kategoriji na zraku, a globalno ćeš biti niže zbog slabijeg hlađenja u odnosu na rekordere... Rekorderi ili top 5 performeri dobiju brdo bodova što je i pošteno, ako ganja proc i grafičku s tekućim dušikom i napravi WR zaslužio je brdo bodova, tu je konkurencija najveća jer su to pro overclockeri i svaki detalj može prevagnut..

 

Ali ako si normalan overclocker, i izvrtiš 3dmark 01, 03, 05, 06, vantage, am3 pa onda super pi, wprime, pifast, sve na zraku ili vodi sa svojim procom i grafikom, u jednoj sesiji sa potrošenih nekoliko sati možeš ubrat također puno bodova... Ekipa to radi za ništa, da bi stavila screenshot na forum, zašto ne i prijavit taj rezultat na hwbot, pogotovo ako je dobar...

 

Na početku je teško odmah ići na postizanje dobrih rezultata, bitna je dobra volja i važno je sudjelovati... Kada staviš 3dmark06 na forum misliš da si napravio dobar posao... Ni ne znaš jeli to dobro ili nije... Na hwbotu ćeš odmah saznat da li si 1500-ti na listi ili si u top 50... Pa onda ćeš se čudit kako sam 1500-ti, baš sam si mislio da imam dobar rezultat... Pa će te to natjerati da malo više potegneš proc/grafiku, pa ćeš biti 1000-ti... Pa ni to nije dovoljno dobro, pa ćeš još... Konkurencija te gura naprijed, a timski kolege te usmjeravaju u pravom smjeru...

 

Neće proći puno vremena a svi koji vole vrtit benchmarke će znati što rade, i htjeti će biti još bolji...

clock2much
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

Ima i jedna velika mana toga svega a to je zelja i prestiz da budes bolji i da u svemu budes jos bolji tako je svugdje..

 

Onda oces ovu komponentu pa ovu pa onu itd.. i tako to ide.. A pare nestaju :D

 

Potegnut cu ja graficku i proc pod klimom i to zestoko pa tek kada vidim rezultate videjet cu da li se isplati prdrzit i da li mogu doprinjet ili ne..

 

Ako necu moci onda cu rade pricekat bolje vrijeme za mene kada cu moc pridonjet puno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

Ma potegnem ga i ja na 4,2-4,3Ghz,ali to je kratkotrajno jer nema govora o stabilnosti ( 70c idle)

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team
zaki kaže...

Ma potegnem ga i ja na 4,2-4,3Ghz,ali to je kratkotrajno jer nema govora o stabilnosti ( 70c idle)

Ma mjenjaj to, uzmi neki D0

15 godina
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

Mjenjam, novaca imam i za 980x, ali mi netreba, cekam da netko ovoga pobere za dorbu cijenu pa cu na 930 prijeci i naravno s njim bolje hladenje.

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team
zaki kaže...

Mjenjam, novaca imam i za 980x, ali mi netreba, cekam da netko ovoga pobere za dorbu cijenu pa cu na 930 prijeci i naravno s njim bolje hladenje.

Kaj ti imaš štampariju doma?? =)

_________

 

Puno sreće u daljenjem sakupljanju bodova! Namigiva

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
14 godina
protjeran
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

jel imaju kategorije po proc???

npr ja sad kloknem svoj proc na najvise sto mogu

i budem na listi sa amd athlon x2 procovima

xDDD
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team

imaju kategorije za svaki hardwer koji imas, tako ako kloknes tog athlona

bit ces mozda 1500 na svijetu ali mozda 100 u kategoriji tog procesora

pa ces dobit u toj kategoriji nekoliko bodova.

Pogledaj u prvoj temi za wprime kako je cele dobio bodove i za koji procesor

Google is your friend
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team

@zaki: radije si uzmi pošteni i7 920 nego 930 jer oni su još gori od 920...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 13:25 (DomagojX).
15 godina
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

A koji su posteni, ako smijem pitati?

 

Mislim, navedi neke bathceve plz.

 

Inace kupac je odustao od proca ( 30min. prije primopredaje)

 

al svejedno kupujem proc, pa kad se nade kupac za ovoga cu ga prodati

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team
zaki kaže...

A koji su posteni, ako smijem pitati?

 

Mislim, navedi neke bathceve plz.

 

Inace kupac je odustao od proca ( 30min. prije primopredaje)

 

al svejedno kupujem proc, pa kad se nade kupac za ovoga cu ga prodati

ovi na kojemu je on benchao je odlican primjerak D0 i7 920 Namigiva,

 

jos kad bi se DomagojX pridruzio nasem teamu ......Cool

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 13:57 (Jurky).
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team

uzmi si bilo koji B batch jel to su stavrno odlični procesori i nemožeš pogodit loš primjerak :D eo ja sam svog sad usred ljeta potjerao za 3dmark06 stabilmo na 4.65GHz http://www.pohrani.com/?2b/Cf/2dWLk65X/screen020.jpg

 

@jurky: zasad još ništa od toga :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 14:22 (DomagojX).
14 godina
neaktivan
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

regao sam se na hwbot u bug.hr team

http://www.racunalahakiranje2010.smffy.com/index.php
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

Lako tebi potjerat 4.65ghz kad imas EVGA i carobne prste :D

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team
DomagojX kaže...

uzmi si bilo koji B batch jel to su stavrno odlični procesori i nemožeš pogodit loš primjerak :D eo ja sam svog sad usred ljeta potjerao za 3dmark06 stabilmo na 4.65GHz http://www.pohrani.com/?2b/Cf/2dWLk65X/screen020.jpg

 

@jurky: zasad još ništa od toga :D

ljepo

xDDD
14 godina
protjeran
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

evo i ja sam se registriraoCoolnajjaci smoNamigiva

xDDD
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team

@zaki: hehe, e sad :D

mogo si uzet onu moju rampage 2 extreme, fkt sam ju povoljno prodavao a ploča je stavrno odlična bila, samo kaj je jbg..meni bila višak :(

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 17:08 (DomagojX).
15 godina
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

Ma znam, bila je prilika, ali sam htio prvo prodat svoju maticnu (koja takoder fantasticna) ali nije bilo zainteresiranih, a vazniji mi je procesor,

 

sada neka se jave klokeri i neka kazu koliko bi mogao potegnuti na ovoj maticnoj i7 920 D0 B batch ili i7 930 na kompletnom vodenom hladenju ( 2 loopa, koolace i Ek blokovi....)jer mi je to stari obecal ak prodem sa 5.0 sto mi se cini vro izgledno, dakle koliko bi mogao potegnuti 24/7 sa vodenim.

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
BUG.HR HWBOT OC Team

ponavljam, opet si radije uzmi i7 920, nego i7 930, pogotovo ako uzmeš 920 B batch, inače mom za 4ghz je potrebno 1.22. tak da ak uzmeš B batch i k tome još vodeno, za 24/7 ti može sigurno ić na 4.2-4.4GHz, a za bench ovisi kolko matična može potegnut bclk-a, ali preko 220 bi morao sigurno ić što ti je ravno 4.6GHz, i s i7 920 dobiš jako jako puno bodova na hwbotu u svim sekcijama (cpuz, super po 1m, 32m, wprime mali i veliki)....sad samo na tebi ostaje da odlučiš...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: BUG.HR HWBOT OC Team
DomagojX kaže...

ponavljam, opet si radije uzmi i7 920, nego i7 930, pogotovo ako uzmeš 920 B batch, inače mom za 4ghz je potrebno 1.22. tak da ak uzmeš B batch i k tome još vodeno, za 24/7 ti može sigurno ić na 4.2-4.4GHz, a za bench ovisi kolko matična može potegnut bclk-a, ali preko 220 bi morao sigurno ić što ti je ravno 4.6GHz, i s i7 920 dobiš jako jako puno bodova na hwbotu u svim sekcijama (cpuz, super po 1m, 32m, wprime mali i veliki)....sad samo na tebi ostaje da odlučiš...

s ovim se slazem u potpunosti sta se tice bodova na hwbot da je 920 bolji jer bit ce vise bodova., a sad ja bih isao na 920 pored 930 jedino kad bih znao 100% da ce bit ko domagojev jer onakvi clockovi s onakvim voltazama se rijetko viđaju! ono je ludilo primjerak 920 i nebi se mislio ni trena izmedju 920/930

Google is your friend
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice