Call Of Pripyat Benchmark

poruka: 187
|
čitano: 47.607
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Eto za poznate u benchmarkovima još jedan prijedlog. Napravio sam novi test sa svojim radeonom DX11. Ovaj benchmark sam zamislio kao najzahtjevnije pa ga probajte odvrtiti na najvišim grafičkim postavkama AKO IMATE DX11 grafičku sa Advanced opcijama na maxed out. Pa da se usporede malo DX11 kartice i najjače konfiguracije. Napomena: benchmark instalirajte sa službenih stranica. Sam program teži oko 400MB, bench traje oko 20 minuta!

EDIT

 

Kao mjeru za listu sam uzeo najviši pojedinačni broj Frames Per Second (FPS-ova), a ako netko koristi druge rezolucije ili directx ja ću poslije updateati liste!

 

Preset: Ultra

Renderer: Enhanced full dynamic light (DX11)

Video mode: 1680x1050

ADVANCED OPTIONS

MSAA 4X

MSAA for A-tested objects: Off

SSAO Mode: HDAO

SSAO Quality: High

Enable tesselation: kvačica

Contact hardening shadows: kvačica

 

REZULTATI

 

1280X1024

 

1. Stoja 113,00 9800GT DX10

2. Dodinho 94,00 9600GT DX10

3. Oly_E3 73,00 n/a

4. zoharbizo 58,00 HD6850 DX11

5.

6.

7.

8.

9.

10.

 

1680X1050

 

1. eXpl0it 207,00 HD5870 OC DX11

2. Razer_Copperhead 158,00 HD5870 DX11

3. Pasko 154,00 GTX470 DX11

4. Tvrdy 143,00 HD5870 DX11

5. Erasmus 123,00 n/a

5. F1_IVO 121,00 GPU n/a

6. Anti-fa 111,00 HD5770 DX11

7. stoncin3   88,00 HD6950 DX11

8. Dodinho 84,00 9600GT DX10

9. TomoR 74,00 HD5850 OC DX11

10. dery 69,00 GTX460 DX11


1920X1080 FULL HD

 

1. TomoR 112,00 HD5850 DX11

2. stoncin3 78,00 HD6950 DX11

3. GeForce 53,00 HD4870X2 DX10

 

1920X1200

 

1. Cele303 255,00 2xHD5870 DX11

2. Cele303 159,00 HD5870 DX11

3.

4.

5.

chew your meat for you pass it back and forth in a passionate kiss...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 17:21 (stoncin3).
Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark
Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
15 godina
protjeran
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Ti već možeš igrati zadnji nivo na ultra, imaš preko 60 FPS-a average. Meni ne ide iznad 30! Sad vidim kakve konfiguracije trebaju danas. Ae dobro ipak ja imam konfu cca 2 godine dana, a ti najnoviju. Samo mi je grafa nove generacije!Mršti se

chew your meat for you pass it back and forth in a passionate kiss...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Moji rezultati:

. .

Razer_Copperhead
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 11:39 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Na službenim stranicama ima i rezultata. Ovdje je moj na screenshotu! Ja imam skromnih 3575, a netko sa weba 37743. Rezultate vidimo ako stisnemo na rate gumb lijevo umjesto na start. Samo treba ponovo se odvrtiti benchmark...

Benchmark rate Benchmark rate
chew your meat for you pass it back and forth in a passionate kiss...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark

Nisam mogao testatibolji mode od High DX10 zbog monitora.

Evo resultse sa clockanom karticom pri 1040/1350.

Nisam usao ni u prvih 100 lol.Mislim da svi vi u prvih 100 imaju minimalno 2 x 5870.

Max fps mi je bio 202 middle 170 a minimum 65.

Mislim se koji su se njima fps-ovi prikazali haha.

 

Greetings, eXpl0it.

Your benchmark mode is High DX10.

Your benchmark score totals 12475 points.

Statistics for mode High DX10
Your score is better than score of 91.34% of records.


Thank you for taking part in the benchmarking.

We have a downloadable graphical banner of your score:
http://stalker-game.com/mark-cop/benchmark_img_gen.php?id=7786&b=1
http://stalker-game.com/mark-cop/benchmark_img_gen.php?id=7786&b=2
http://stalker-game.com/mark-cop/benchmark_img_gen.php?id=7786&b=3

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
15 godina
protjeran
offline
Call Of Pripyat Benchmark

lol Kakav rezultat ja imam!!!Sramim se

loss of interest question wonder waves of fear they pull me under
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark

lako tebi kada imas bolji monitor ;)

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
15 godina
offline
Call Of Pripyat Benchmark

evo moje na fullhd rezi i sve ma max(ultra, dx10.1...), nije nešto napram vaših ali šljakaIzlanuo se

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark

bas me zanima koliko bi izvrtio na dx 11 ultra na full rezi.

moj monitor 22" je takvo smece da veceg nema i nadam se da cu uskoro se izboriti za neki novi da testam na 1080

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
15 godina
protjeran
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark

eXpl0it... ja ne razumijem kako ne moš odvrtit ultra i DX11 na svome monitoru? Pa DX11 ovisi o kartici ili? A tvoja i moja su DX11 supported! Jedino nemaš 1080 kao ja na T220!

loss of interest question wonder waves of fear they pull me under
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark

Jednostavno....

Ultra dx 10 te ultra dx 11 zatrazuju rezu od 1920/1200 a moja najveca reza na monitoru je 1680/1050.

 

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
15 godina
protjeran
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark

lol Pa kako sam ja onda...? Ja isto imam 22" i rezu 1680 i odvrtio sam ultra+DX11 test? Pa pogle na moj prvi post u temi?Iznenađen

loss of interest question wonder waves of fear they pull me under
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark

Ja sam isao na rate benchmark.

Tamo nije moguce odvrtiti isti test ako nemas određenu rezu ;)

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
14 godina
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Evo i mene , procesor je radio na 2.8GHz a sve ostalo je na slici. stoncin3 izgleda da ti je proc usko grlo.

 

Rezultat

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 18:56 (Anti-fa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Gledam ove vaše testove pa izgleda da ovaj stalker nije zahtjevan kao predhodnici(optimiziraniji je).Stoncin zaludu ti grafa,ocaj taj proc i ne boj se neče ti se ništa dogodit(bar na 2.8 do 3ghz).Šteta ti je držat ga tako jer kad to uradiš dobija si novi proc. i nema potrebe za kupovinom jačeg.U ovoj situaciji neiskorištena ti je grafa i proc. Da li igra iskorištava sve 4 jezgre?

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2010 13:12 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Budemo to OC jedan dan i to uistinu se treba napraviti kod mene! Jer ja igram na kompu, a i buraz pomalo kaska za mnom. On voli crysis i Crysis Warhead sad igram. A to je i za proc neki posao jer mi je sad framedrop do na oko 15-20 a sa 3 GHz quad bi vukao i bolje. A sad ti benchmarkovi mi ne idu, a i ne zanima me uopće! To i onako ne igra ulogu u stvarnome gamingu. ostale igre do Crysis 2 i ne budu trebale neki OC potencijal od proca. Sve mogu na max i čak DIRT 2 i Modern Warfare 2 bez ikakvog trzanja. A za jedne igre mi ne pada na pamet!!!

loss of interest question wonder waves of fear they pull me under
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Zašto jednog dana oc-at kad to tribaš odma uradit ovog trena.Zar misliš da će ti se skratit vijek trajanja quadonji ili memoriji,odgovor je ne,jer nečeš podizat voltažu pa s time i zagrijavanje,tako da to ne odgađaš.Sad češ pomislit šta te ja forsiran da to uradiš.Nema tu nikakvog forsiranja nego mi je žaj toga neikorištenog hardvera kod tebe.Ajde bar to napravi da vidimo koliko će se popravit taj benchmark kod stalkera jer živo me zanima koliko češ dobit s time.To bi bija pravi test svrhe oc-anja.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2010 16:42 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark
dery kaže...

Zašto jednog dana oc-at kad to tribaš odma uradit ovog trena.Zar misliš da će ti se skratit vijek trajanja quadonji ili memoriji,odgovor je ne,jer nečeš podizat voltažu pa s time i zagrijavanje,tako da to ne odgađaš.Sad češ pomislit šta te ja forsiran da to uradiš.Nema tu nikakvog forsiranja nego mi je žaj toga neikorištenog hardvera kod tebe.Ajde bar to napravi da vidimo koliko će se popravit taj benchmark kod stalkera jer živo me zanima koliko češ dobit s time.To bi bija pravi test svrhe oc-anja.

To je isto kao kada cura odgađa "prvi put" Nevinašce

 

Nego ovo vezanu uz benchmark... Možemo li i mi vlasnici DX10 grafa se pridružiti temi Osmijeh

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
16 godina
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Evo ja sam na svojoj DX10 grafi testirao i rezultatit su ok, stavio sam postavke na High, nisam dirao advanced, ali mogao sam malo filtriranje povećati.

 

Ovaj night min fps mi je malo čudan :S Ovaj night min fps mi je malo čudan :S
Dočekali smo 10.11.2009. što sada?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Svi smo dobrodošli u temu! Sad ako hoćete može se vršiti test sa DX10 i DX11 graf. kako ko ima doma. Ja sam napisao i da se testira na najvišim detaljima da vidimo kako tko može potegnuti... Ajd dobro, a sad, ja mogu na OC računati pa da idem na više, ali meni se ne OC ovaj proc niti grafička. dery je napisao da se ne grije jače u što sasvim dovoljno ima sumnje jer i clock speed djeluje na grijanje komponente? Ja sad nemam coolera za mijenati na procesoru,a ATI-ca doma me sasvim dovoljno grije za igramaBelji se Iako bih htio taj prokleti Q6600 dignuti pa ono bez dizanja voltaže na 3,0 jer moj ima G0 stepping, a taj se dobro clocka. Aj dobro daj netko neki brzinski tutorial kako doći sa 2,4GHz na 3,0GHz iz BIOS-a pa da i to napravim. jer sam ionako počeo sve sam si radit na kompu. Čak sam sam uspio i grafu zadnju mijenjatiŠutim Ja sam tamo vidio može se mijenjati množitelj, ali onaj FSB nemam gdje dizati. Sad je na 9x266, 9 je najviši mogući množitelj tako da to ostavljam na miru, a ovaj FSB nezz gdje...treba na 333 jelda? I dali se može odmah sa 266 na 333 dignuti ili sam čuo da treba postepeno malo pomalo pa da mi kažete koje frekvencije stavljati dok dižem FSB ili odmah sa 266 na 333. Ustvari eo sad idem restart pa jedan screenshot iz BIOS-a napravim u Intelligent MBO tweaker da vidite što iam od matične. Postam. Javim se ubrzo!!!

EDIT ne može iz BIOS-a screenshot jer su ugašeni windows... pa kako se nisam sjetio odmah? Može neko tutorial kako dići FSB na 333 sa 266 na mome quadu?

loss of interest question wonder waves of fear they pull me under
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 16:19 (stoncin3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Samo digni FSB sa 266 na 333 i promjeni dijelitelj memorije tako da ti ostane stock brzina(800mhz-a) da ti se memorija ne kloka pa nemoraš dodatno pazit na stabilnost itd..a napon vjerojatno nećeš morat dizat, evo i meni q6600 vrti na 3,0ghz-a na stock naponu, jedino što ja imam bolje hlađenje pa se ne brinem za temperatureBelji seAl ak ti bude prevelike temperature onda si vrati na staro, al prije odvrti test da vidimo razlikuCool Ja sad skidam bench pa za nekih pol sata stavljam rezultate testa na dx10Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Super. Tnx ajd i ti postaj score! Sad idem malo vidi u temu Overclockanje tamo sa isto pitao malo... Pa da ga clocknem! Možebiti da ga na 2,8 samo radi grijanja proca.? Čitao sam malo ne netu da je preporučena gornja granica temperature tj load 60 za moj quad. A i ovako se grije sad na 60 ako igram. Pa ako bude pretoplo da je na 2,8 dosta clock? koliko bi dobio na performansama? Sa 2,4 na 2,8GHz?

loss of interest question wonder waves of fear they pull me under
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Čuj ja ti mogu reć da se moj proc krčkao jedno godinu dana na 80-85 stupnjeva u loadu, a tjedan dana mi se grijao i do 100 stupnjeva(kada mi novi cooler nije legnuo na proc kako spada) i eto da pokucam u drvo, radi odlično(naravno sad ne pređe 55 stupnjeva u loadu clockanCool Al za jedan test od 20-ak minuta slobodno ga klokni neće ti sigurno riknut i da temperature odu do 80 stupnjeva ili više, a za dulji radi vidi ak se bude previše grijao, onda si uzmi drugi hladnjak za 150-200kn i problem riješen

 

EDIT* e neću sad score stavit, jer moram neš drugo radit, pa kad uhvatim rupu da se na kompu niš zahtjevno ne radi ću odvrtit testNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 16:56 (Stoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Stoncin,pretpostavlja san da nisi siguran u svoje znanje glede oc.ali to ti nije nikakav bauk.Ne boj se nego samo digni fsb na 311 i eto ga na 2.8 dok će mema ić na 933mhz bez diranja njenog množitelja.Ta mema može dosta izdržat(platinum je to),temp.proca i meme neče se podignit ako ne diraš napon.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 17:10 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark

OK. Evo idem ja OC!!!Osmijeh

loss of interest question wonder waves of fear they pull me under
15 godina
offline
Call Of Pripyat Benchmark

Evo sad san pogleda za tu tvoju memu i tu se privarija pa češ morat smanjit njezin množitelj.Slaba je za ocanje.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark

OK. Evo ja ga digo na 2,66, ali sa zaje*** sa voltažom. Stavio sam kako je pito u BIOSu na Auto i onda je komp sam dizao voltažu. Temp enormne  sa 38 na 69°!!!  lol Jbg sad moram ručno smanjit pa ću probat još?

loss of interest question wonder waves of fear they pull me under
15 godina
offline
Call Of Pripyat Benchmark

E da, to sam zaboravio napomenut: moraš sam stavit manual voltažu i namjesti je na onu vrijednost koja je defaultna(trebalo bi pisat tamo)kad staviš na auto onda on poludi i diže voltažu bez vezeNeodlučan

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Call Of Pripyat Benchmark
Stoja kaže...

E da, to sam zaboravio napomenut: moraš sam stavit manual voltažu i namjesti je na onu vrijednost koja je defaultna(trebalo bi pisat tamo)kad staviš na auto onda on poludi i diže voltažu bez vezeNeodlučan

Reci mu na koliko da stavi jer njemu ide od 0.850-1.5v.Tribali bi ove savjete davat u drugoj temi kao šta je:overclock i trač

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 18:15 (dery).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice