Čime opterećivati CPU i GPU istovremeno

poruka: 9
|
čitano: 1.940
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Čime opterećivati CPU i GPU istovremeno

Pozdrav!
Eksperimentiram sa položajima ventova u kućištu i trebao bih neki program koji opetećuje CPU i GPU istovremeno. Nešto poput igre, ne prime95 i FurMark nego nešto poput Unigine Valley-a.

Valley imam ali mi ne optereti CPU koliko i GTA V naprimjer. I rado bih da mogu ostaviti program da se vrti pol sata i onda vidim temperature i tako svaki put.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Čime opterećivati CPU i GPU istovremeno
chutac kaže...

Pozdrav!
Eksperimentiram sa položajima ventova u kućištu i trebao bih neki program koji opetećuje CPU i GPU istovremeno. Nešto poput igre, ne prime95 i FurMark nego nešto poput Unigine Valley-a.

Valley imam ali mi ne optereti CPU koliko i GTA V naprimjer. I rado bih da mogu ostaviti program da se vrti pol sata i onda vidim temperature i tako svaki put.

 OCCT

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
12 godina
offline
Čime opterećivati CPU i GPU istovremeno

ja sam svog gazio ibt-om i furmarkom, ali u rl nema šanse postići takvu opterećenost (xfx 450 pro je počeo ispuštati čudne zvukove pod 4460 i naclockanom r9 270)

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Čime opterećivati CPU i GPU istovremeno

Probaj aida64 za cpu i unigine za gpu, al vidi jel se i cpu i gpu cijelo vrijeem drže na 100% usagea.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Čime opterećivati CPU i GPU istovremeno

Prime95 i Heaven, upravo sam to napravio da vidim kolko moj i5 4460 i R9 280(OC na 1180/1600) troši, 300W Power in/280W Power out, mjereno preko Corsair Link-a, napajanje je RM650i,naravno to je peak vrijednost, kad igram BF4 na nešto manje clocku(1130/1400) dobijem peak power out oko 250W

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Čime opterećivati CPU i GPU istovremeno

Hvala, ali sam išao zabavnijom metodom, igrao sam GTA V i Witcher 3 

U GTA sam radio kaos, a Witcher je zahtjevan sam po sebi, a više od tog opterećenja neće biti i zadovoljan sam temperaturama.

Evo i SS.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Čime opterećivati CPU i GPU istovremeno

hm, obzirom da ja gta5 mogu igrati bez problem s dosta toga na high/mid, teksture very high sa svojom gtx 550ti, dok drugima trza na boljim grafama radi slabijih procova...

 

a isto tako ja witcheru ne mogu prismrditi jer niti na sve low neće preko 30 fps, dok neki s boljom grafom i koma procevima igraju witcher, mislim da to nije nikakav test jer jedna je izuzetno ovisna o cpu, a druga o gpu

 

skini ti occt program i udri opciju "psu test", pa da vidiš kako se dere cpu i gpu u isto vrijeme, pa onda mjeri temperature i ostalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čime opterećivati CPU i GPU istovremeno

 Ajde, budem kasnije probao.
A GTA i Witcher sam uzeo za test jer su to najzahtjevnije igre koje imam, a ništa drugo zahtjevno ne radim na kompu.

 

Ne znam hoće li mi za faks trebati jaka grafička, ali ako 280x ne bude dosta(a sumnjam), ništa od OC-a nego ide druga grafa.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čime opterećivati CPU i GPU istovremeno

10 minuta PSU testa.

367 W iz utičnice i ove temperature.
Super!

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice