Cinebench R15

poruka: 721
|
čitano: 163.602
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Cinebench R15

Max na 1.36 na CBu je bio 78C... Ma ovo sam odvrtio čisto iz znatiželje da vidim kolko mu je potrebno za 5.2ghz. Mogao bi h110i na 1.4 sigurno. No prime bi išao na 90 siguran sam. 5ghz mi dosta. 1.28v, ma sretan ko malo dite. Vidim imam nešto manje bodova od lucija na 5.2, al to je vjerojatno radi rama, možda i keš frekve... Nisam se uopće zajebavao oko toga.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Cinebench R15

Imas skoro 50 bodova manje, digni si cache na 4.5GHz i dodatno tvikaj postavke, pogotovo avx ratio offset da ti ne rusi taktove jezgre puno kod veceg AVX opterecenja, stavi na broj 1, tako da takt pada samo za 100MHz. RAM nema neke veze jer je i der8auer imao 4266MHz pa je dobio skor kao i ja, tj. manji 1733cb, a ja sam ga izvukao na 1735.

 

I daj mu malo vise napona tog testiras.

 

EDIT:

 

Moj je sve do 1.42v @ 5.2GHz na 90c u cinebenchu (1200RPM ventovi), mogu odvrtit bez problema i na puno manje ali dok bencham uvijek malo nabijem napon.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 1:19 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Cinebench R15

Ali CB koristi AVX?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Cinebench R15

Pa kolko sam ja gledao taktove u HW monitor dok je vrtio, hoce ih na sekundu spustit za 100MHz, bilo bi dobro da se moze iskljucit taj AVX ratio da uopce ne spusta taktove, ali neznam jel ima ploca koja to dopusta, u suprotnom stavis najmanji broj tako d aih minimalno spusti u kriticnom trenutku.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Cinebench R15
Lucidius kaže...

Pa kolko sam ja gledao taktove u HW monitor dok je vrtio, hoce ih na sekundu spustit za 100MHz, bilo bi dobro da se moze iskljucit taj AVX ratio da uopce ne spusta taktove, ali neznam jel ima ploca koja to dopusta, u suprotnom stavis najmanji broj tako d aih minimalno spusti u kriticnom trenutku.

Meni ima opcija "0". Evo bez tog avx-a i cache na 45. Malo sam se približio.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Cinebench R15

Pogasi si pozadinske programe i iskljuci win update da nebi bilo da ruje nes dok benchas. Odvrti jedno 3 puta pa vidi koji ti je prosjek.

 

EDIT:

 

Odoh igrat Nioh: complete edition krvava je igrica bas sam se navuko, kasnije pogledam kaj si zbenco 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 1:36 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cinebench R15

CB ne koristi avx. Takt vjerojatno pada zbog temperatura (ili ako je power limit za turbo nizak). Ovaj test ima više koristi od cache takta nego takta rama (bar na intelu)

 

Nevezano za ovaj bench, zar ne možeš podesit avx offset na 0? To bi trebala bit default postavka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Cinebench R15

Ma ovo me zadovoljava za sada. Ti gejmaj, ja odoh spat :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15
_mark0_69 kaže...

CB ne koristi avx. Takt vjerojatno pada zbog temperatura (ili ako je power limit za turbo nizak). Ovaj test ima više koristi od cache takta nego takta rama (bar na intelu)

 

Nevezano za ovaj bench, zar ne možeš podesit avx offset na 0? To bi trebala bit default postavka.

 Ne pada zbog temperatura sigurno jer mi se to i u IDLE dogodi dok upalim HW monitor i samo gledam u njega. Kaj se tice cache-a ja sam testirao u svim kombinacijama i mogu ti rec da sve iznad 4.5GHz nista ne donese, vrtio sam i jezgru na 5.2 i cache na 5GHz i nista vise nisam izvukao nego sa cache-om na 4.5GHz. 

7 godina
protjeran
offline
Cinebench R15

evo od prve prešišao svoj najjači ryzen score, može se komotno summit ridge arhivirati pod imenom shallow creek

 

lav1000 - i5 8600k @5.2(1.3V)- 1310cb

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15
lav1000 kaže...

evo od prve prešišao svoj najjači ryzen score, može se komotno summit ridge arhivirati pod imenom shallow creek

 

lav1000 - i5 8600k @5.2(1.3V)- 1310cb

 

 

Ko 5820K na 4.4ghz, slabo... 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Cinebench R15
ansha kaže...
lav1000 kaže...

evo od prve prešišao svoj najjači ryzen score, može se komotno summit ridge arhivirati pod imenom shallow creek

 

lav1000 - i5 8600k @5.2(1.3V)- 1310cb

 

 

Ko 5820K na 4.4ghz, slabo... 

Eh, sad bi ti da 6c/6t procesor bude duplo jači od 6/12 dvi generacija starijeg? Nejde to tako. De ugasi HT na svom pa odvrti max takt, da vidiš koliko ima razlike.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15
eywa33 kaže...

Eh, sad bi ti da 6c/6t procesor bude duplo jači od 6/12 dvi generacija starijeg? Nejde to tako. De ugasi HT na svom pa odvrti max takt, da vidiš koliko ima razlike.

Necu 

7 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15

dosadan je više s tom platformom za dedeke 50+ i one koji se tako osjećaju 

12 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15
lav1000 kaže...

dosadan je više s tom platformom za dedeke 50+ i one koji se tako osjećaju 

 ansha dosadan? ma cini ti se..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Cinebench R15

Dosadan da, al sa visim cb scoreom! Nja-nja-nja-nja-nja!

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15
ansha kaže...

Dosadan da, al sa visim cb scoreom! Nja-nja-nja-nja-nja!

 Kad dedeki prosvikaju...

11 godina
odjavljen
offline
Re: Cinebench R15
ansha kaže...
eywa33 kaže...

Eh, sad bi ti da 6c/6t procesor bude duplo jači od 6/12 dvi generacija starijeg? Nejde to tako. De ugasi HT na svom pa odvrti max takt, da vidiš koliko ima razlike.

Necu 

 Ok. Onda evo ti jedan ravnopravni: 1718

 

Kolko reče da taj tvoj baca? oko 1400? Slabo to nešto 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15
eywa33 kaže...
ansha kaže...
eywa33 kaže...

Eh, sad bi ti da 6c/6t procesor bude duplo jači od 6/12 dvi generacija starijeg? Nejde to tako. De ugasi HT na svom pa odvrti max takt, da vidiš koliko ima razlike.

Necu 

 Ok. Onda evo ti jedan ravnopravni: 1718

 

Kolko reče da taj tvoj baca? oko 1400? Slabo to nešto 

142x mi je max na 4.8ghz, odvrtio bi i 4.9ghz al ne zelim ga mucit sa 1.5V. 

8700K na 5.2ghz je brzi dakle 21% odnosno oko 11% bolji na istom taktu, nije lose al daleko od toga da mi je isplativ upgrade, minimum 7820x..

8 godina
protjeran
offline
Cinebench R15

Bolje cekaj Ice-Lake onda nego da bacas lovu na tu 2066 platformu u prolazu

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Cinebench R15

Ajde nek netko prebaci 1900cb sa mainstream platformom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Cinebench R15

To na ljeto iduce godine bude macji kasalj za ultra borbeni ice lake 8 core, vec sada ti 7820x baca 2300cb, ovaj ce bacat preko 2500 bodova samo tako, strpljen spasen.... Bas me zanima cime ce AMD zadrzati kupce, ovo sta izbacuju na zimu je samo refresh, isti procesori sa 300MHz vecim klokom 

 

Da ne pricam kako ce istovremeno kidat u single core-u

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 22:22 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Cinebench R15
Lucidius kaže...

To na ljeto iduce godine bude macji kasalj za ultra borbeni ice lake 8 core, vec sada ti 7820x baca 2300cb, ovaj ce bacat preko 2500 bodova samo tako, strpljen spasen.... Bas me zanima cime ce AMD zadrzati kupce, ovo sta izbacuju na zimu je samo refresh, isti procesori sa 300MHz vecim klokom 

 

Da ne pricam kako ce istovrmeno kidat u single core-u

 Ajde? Di si to vidio? Inače ako i toliko bude, pa ryzena vidimo na 4.5ghz biće to dobar pomak sa ovih kamenih 4ghz kolko je sad neki stabilni max za lutrijaške primjerke.

 

Inače ansha , da. Nema ti smisla upgrejd, pogotovo ako planiraš uglavnom gejmat. U tom slučaju prvo neki high refresh monitor. Danas se stvarno možeš igrat na 144fpsa sa high end grafama na velikom broju naslova i šteta jedino šta su ovi monitori još uvijek oko 6k kn, kolko sam ga i ja platio prije nekih godinu i kusur miseci... Al ako imaš 1080/ti i proc dovoljno jak da ti ne bude bottleneck, ma to je kombinacija za teški hedonizam u igrama... Evo igram malo bf1, pa to klizi zakucano na 144 i išlo bi još da otključam fps. Čudo jedno. Tek sad vidim koliko je dobro sjela kava na ovu 1080ti, a onda nemoš virovat da i na 1440p rezi sa 4790k na 4.6-8ghz moš bneckat grafu... Al moš, kad otključaš fps i tražiš taj sweet spot od 120-144 fpsa. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15
eywa33 kaže...

 Ajde? Di si to vidio? Inače ako i toliko bude, pa ryzena vidimo na 4.5ghz biće to dobar pomak sa ovih kamenih 4ghz kolko je sad neki stabilni max za lutrijaške primjerke.

 Pa to se pise vec koji mjesec po dezurnim kanalima za leak-ove, a i sam roadmap od AMD-a Ryzen 2 spominje tek u kasnijem razdoblju, ovo ce biti obicno poliranje sadasnjih procesora.

11 godina
offline
Cinebench R15

Nema mu smisla ići na x299 za gaming jer, zbog keša, "pati" od sličnih problema sa latencijama kao ryzen.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Cinebench R15
Lucidius kaže...
eywa33 kaže...

 Ajde? Di si to vidio? Inače ako i toliko bude, pa ryzena vidimo na 4.5ghz biće to dobar pomak sa ovih kamenih 4ghz kolko je sad neki stabilni max za lutrijaške primjerke.

 Pa to se pise vec koji mjesec po dezurnim kanalima za leak-ove, a i sam roadmap od AMD-a Ryzen 2 spominje tek u kasnijem razdoblju, ovo ce biti obicno poliranje sadasnjih procesora.

Da vidimo ryzena na malo većim taktovima, to bi bila fešta za sve. Kad bi se približio na per core performansama intelu, intel bi morao brutalno konkurirat, kao sad sa kavom. Ali ako ne bude mogao dizat taktove (što je vjerojatno) onda bi morao rezat cijene... Pa budemo nagodinu gledali 8c/16t na 5ghz za 3 soma kuna... Kao što rekoh - fešta.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15
eywa33 kaže...
 Pa budemo nagodinu gledali 8c/16t na 5ghz za 3 soma kuna... Kao što rekoh - fešta.

 A miline 

14 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15
Lucidius kaže...

To na ljeto iduce godine bude macji kasalj za ultra borbeni ice lake 8 core, vec sada ti 7820x baca 2300cb, ovaj ce bacat preko 2500 bodova samo tako, strpljen spasen.... Bas me zanima cime ce AMD zadrzati kupce, ovo sta izbacuju na zimu je samo refresh, isti procesori sa 300MHz vecim klokom 

 

Da ne pricam kako ce istovremeno kidat u single core-u

7820x da hvata 2300cb? Na vodi ili zraku ne.

8 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15
ansha kaže...

7820x da hvata 2300cb? Na vodi ili zraku ne.

 Voda 2193cb 4.9GHz, nije ni delidan...

 

EDIT:

 

Evo delidan pod vodom na 5100Mhz 2275cb, zivio 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 0:14 (Lucidius).
8 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R15
ford eleanor kaže...

 Dobro da ga nisi stavio na dušik.

Sigurno bi radio preko 6000Mhz i imao 2600cb

Nekuzim uopce poantu ovog tvog posta al dobro, neka ga je 

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice