FX 8320 gpu usage - GTX 780

poruka: 115
|
čitano: 14.487
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

S obzirom da se više manje sve kartice testiraju isključivo na Intelovim procesorima i u jednoj temi je nekolicina korisnika izrazilo želju da testiram i pokažem kako se fx 8320 na 4.0ghz i više ponaša u igrama tj. kakav je gpu usage na gtx 780 ghz edition.

 

Testni Setup:

 

OS: WINDOWS 10 Build 10162

Driveri : ForceWAre 353.30/win8 64.

 

Procesor: AMD FX8320 na 4.0ghz

Grafička :GTX 780 GHZ EDITON - nije klokana, takt 1020/1502 korišten boost od 1072 koji je defaultni.

Memorija: Fury X red 1600mhz - default takt

MBO: Asus M5A99FX PRO R2.0

 

 

Testiranje ću vršiti u slijedećim igrama:

 

Call of Duty AW Multiplayer

Batman Akrham Knight

World of Warships

Dying Light

Far Cry 4

Project Cars

Mortal Kombat X igra je također lokana na 60 fpsova, sve ultra : Avg: 59.920 - Min: 56 - Max: 61  gpu usage i cpu usage ovdje nema  također smisla pratiti.

The Witcher 3 Wild Hunt

Battlefield Hardline

Titanfall. otpada jer ne mogu nariktat vsync off nikako. probavao sam hrpu kombinacija - no ova igra leti doslovno skoro je uvijek 60 lock, uglavnom neću je testirati.

 

Pratit ćemo minimalni fps, maximalni i avg fps, gpu usage i cpu usage

 

U svakoj igri ću napisati koji se detalji koriste, sve igre će biti na 1920 x 1080 .

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2015 20:16 (toxic).
Moj PC  
16 0 hvala 17
15 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Evo odvrtio sam BF Hardline, Ultra postavke 1920 x 1080

Igrao sam Multiplayer 50 igrača Dust Bowl mapa

 

max gpu usage : 99%

min gpu usage : 54%

avg gpu usage :  80%

 

ovo je moja procjena na žalost  msi afterburner mi ne izbacuje točno u postocima i ne mogu napraviti neki avg točan, ako imate ideju kako točan avg dobit bio bih Vam zahvalan.

Na grafovima se vidi da je gpu usage jako skakao.

 

Dakle ovdje BN definitivno postoji.

 

Frejmrate je bio sasvim solidan :

 

min fps : 39

max fps : 103 - neka Vas ne zamarava ovaj visoki skok na kraju to je maksimalnih 180 frejmova i to nisam uzeo u obzir uopće

avg fps : 61 - opet ovo ne mogu izvuci tocno

 

Sa druge strane cpu jezgre imaju dosta lufta što se vidi po grafovima

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2015 21:20 (toxic).
Moj PC  
6 0 hvala 7
15 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Dying Light

također Best Quality postavke 1920 x 1080

 

noć ludilo zombija itd..

 

Framerate sam mjerio ovaj puta sa frapsom

 

Avg: 38.904 - Min: 25 - Max: 67

 

gpu usage je ovdje

 

min gpu usage :30%

max gpu usage: 78%

avg  gpu usage: 55%

 

cpu usage je ovdje

 

Ovdje postoji debeli BN, ali znam da je bilo sa tom igrom problema sa amd procesorima pa je recimo bio neki patch, nisam siguran da sam ga instalirao no nema veze, jer kada je fps pao i na ispod 30 nisam imao osjecaj da je stvarno pao . Igra je radila veoma fluidno.

Također bih napomenuo da u onoj sceni skorz na početku naravno da nije mjerodavna no tamo je bio gpu usage zakucan na 99%.

 

 

Call of Duty AW

 

1920X1080

Ove postavke nisu uključene ili nisu bile na maks jer sam limitran sa Vramom na grafi.

cache sun shadow maps je na off

cache spot shadow maps je na off

supersampling je na off

aa je na smaa tx2

 

Sve ostale postavke na najviše (slika 1slika 2 za postavke)

 

 

Frames: 18633 - Time: 218781ms - Avg: 85.167 - Min: 0 - Max: 93 - ovo min je radi nekog laga. uglavnom na žalost na ovoj igri je cap na 91 frejm i ako unlcokam mogu riskirat ban.

 

gpu usage je isto super s obzirom da je igra lockana na samo 91 fps

 

max gpu usage : 97%

min gpu usage: 23% i to se desilo zbog nekog čudnog laga na stotinku

avg gpu usage : 82%

link na gpu usage graf - klik

 

cpu usage graf - klik

 

 

ovdje sa sigurnošću mogu reći da BN ne postoji, vjerujem kada bih cap digao na beskonacno da bi gpu usage bio kada je proc na 4.0ghz izmedu 93 i 99% konstanta a na 4.5ghz vrlo vjerojatno zakucana grafa non stop no na žalost to ne mogu znati

 

 BATMAN AKRHAM KNIGHT

 

korišten in game benchmark

 

postavke sve max : klik

 

FPS: Avg: 55.012 - Min: 0 - Max: 103

 

ovdje mi log nije zapamtio cpu niti gpu usage, ali prosjek je bio cca 85%, sutra ću staviti kada ponovim cijeli test..

 

PROJECT CARS

 

Postavke

 

Framerate: Avg: 61.868 - Min: 43 - Max: 84

 

Gpu usage : Avg:78% - Min:49%  -Max:99% - graf je ovdje

 

cpu usage graf je ovdje

 

igra radi savršeno fluidno, zapravo sam imao osjecaj da minimalni fps ne pada nikada na ispod 60, gpu usage je solidan, ova igra je izgleda dobro optimizirana za Nvidiu.

 

 

FAR CRY 4

 

Postavke na ultra 1920 x 1080

 

Framerate: Avg: 57.155 - Min: 25 - Max: 84 evo i graf ovdje

 

Gpu usage: Avg: 80% - Min: 21% - Max: 99% - graf je ovdje

 

cpu usage graf je ovdje

 

ova igra me je iskreno ugodono iznenadila, uglavnom kada vozite auto šećete uokolo grafa je zakucana ali doslovno, kada se dođe do borbe tu usage padne ali fps je stvarno dobar, jedino ne shvaćam neke mikro lagove, to može biti do samog cpu ili možda zbog nedovoljnog brzog rama radi učitavanja textura?

 

Zapravo ova igra me najviše oduševila. Mislim da ću je odigrat skroz jer radi fenomenalno a izgleda još bolje, jedva je čakam testirati na 4.5ghz

 

 

 

The Witcher 3 Wild Hunt

 

Postavke na ultra 1920 x 1080

ovdje je gpu usage skoro konstantno na 99% i ne vidim što cpu ovdje može napraviti više od ovoga, dakle ova igra je definitvno gpu bound i za bolji frejm treba još bolja grafa i to je to. ovo što sam dobio je maks rezultat na ultra postavkama na gtx 780

 

Framrerate: Avg: 36.783 - Min: 12 - Max: 50  framerate graf je ovdje

dakle ovaj min je isto kod loada mape bio. igra radi skroz fluidno i super, probao sam hrpu scena sa borbama itd..

 

Gpu usage: Avg: 99% - Min: 97% - Max: 99%  - ovi spajkovi što vidite to su međuscene gdje se je loadala mapa- gpu usage graf je ovdje

 

Cpu usage je ovdje

igra vrlo dobro koristi svih 8 jezgri ajmo reci da se sve jezgre drze na avg 55%

 

a ovaj review: http://www.techspot.com/review/1006-the-witcher-3-benchmarks/page3.html potvrđuje da nisam ništa fulao..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2015 21:41 (toxic).
Moj PC  
7 0 hvala 9
12 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

aj ako ti nije problem i ako imas vremena odvrti 1 ili 2 igrice sve isto samo procesor na 3.5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780
tomislavivic kaže...

aj ako ti nije problem i ako imas vremena odvrti 1 ili 2 igrice sve isto samo procesor na 3.5.

 Odvrtit ću, no tanak sam sa vremenom pa se nemojte ljutit ako ne bude sve danas gotovo. radim itd imam i doma obaveza pa kad stignem..

12 godina
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780
toxic kaže...
tomislavivic kaže...

aj ako ti nije problem i ako imas vremena odvrti 1 ili 2 igrice sve isto samo procesor na 3.5.

 Odvrtit ću, no tanak sam sa vremenom pa se nemojte ljutit ako ne bude sve danas gotovo. radim itd imam i doma obaveza pa kad stignem..

 a zašto bi se ljutili?!

ovo je tvoja dobra volja što želiš pokazati što tvoj procesor zapravo može

15 godina
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780
d4rkd3atH kaže...
toxic kaže...
tomislavivic kaže...

aj ako ti nije problem i ako imas vremena odvrti 1 ili 2 igrice sve isto samo procesor na 3.5.

 Odvrtit ću, no tanak sam sa vremenom pa se nemojte ljutit ako ne bude sve danas gotovo. radim itd imam i doma obaveza pa kad stignem..

 a zašto bi se ljutili?!

ovo je tvoja dobra volja što želiš pokazati što tvoj procesor zapravo može

 ili ne može :)

 

imate li savjet možda kako da mi računalo izbaci sam neki prosjek nečeg jer mi neda markirat graf u msi afterburneru, postoji li neki bolji program za praćenje?

 

Da li Vam je ok ovo što sam izvukao u BF Hardline?

16 godina
odjavljen
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Po meni BF radi odlično. Da li ima uskog grla provjeri tako da digneš procesor na 4,5 . Trebao bi ići svaki 8320 na tu frekvenciju. Po meni to na 4.0 radi odlično.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780
XXX kaže...

Po meni BF radi odlično. Da li ima uskog grla provjeri tako da digneš procesor na 4,5 . Trebao bi ići svaki 8320 na tu frekvenciju. Po meni to na 4.0 radi odlično.

 A gle probati ću sigurno ali mi je prvo namjera odvrtit sve na 4.0ghz

15 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Dodan Cod AW.

 

Čisto da velim ljudima.

Da sam osjetio vrlo dobar boost u pefromansama kada sam prešao iz gtx 670 na gtx 780. Mogu reći da se slobodno ne bojite staviti na ovaj proc neku jaču grafu, boost ćete dobiti pogotovo ako je proc klokan- Neće to biti na razini nekog i7 sa strane konkurencije ali će biti sasvim pristojno. Kolega sa posla mi ima i5 3570k i gtx 970 i nema bolji frejm rejt niti u Titanfallu niti u Cod AW bar kada sam bio na windowsima 8, nismo igrali već skupa cca par tjedana.

 

 

Također obratite pozornost da testiram na windowsima 10 koji još nisu izašli, vrlo vjerojatno bi na windows 8 dobio bolje performanse od ovih no nema veze. To znam jer sam na win 8 igrao ovaj šrot od Batmana kada patch jos nije dosao i kada sam se prebacio na destku pefromasne su mi bile lošije, no opet u međuvremnu je došao taj build 10162 i fakat imam feeling da radi super..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2015 23:46 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780

Dakle moguće je da ja sa svojom konfom ne iskorištavam puni potencijal svoje gtx-ice? Jer i5 4460 i 3570k su tu negdje. 

15 godina
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780
Magibagi kaže...

Dakle moguće je da ja sa svojom konfom ne iskorištavam puni potencijal svoje gtx-ice? Jer i5 4460 i 3570k su tu negdje. 

 Pa reko bih da je tako, ali opet ovisi ti o taktu, na 4.0ghz sam nekako ziher da ti nije iskorištena grafa skroz

11 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

99 posto igara na trzistu vam je GPU bound.........

Ja ako iskljucim vsync i nafrljim postavke sve novije zahtijevnije igre mi zakucaju 98-99 posto gpu usage.....a imam ultrastari proc.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2015 10:34 (MEGATAMA).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780
toxic kaže...

Evo odvrtio sam BF Hardline, Ultra postavke 1920 x 1080

Igrao sam Multiplayer 50 igrača Dust Bowl mapa

 

max gpu usage : 99%

min gpu usage : 54%

avg gpu usage :  80%

 

ovo je moja procjena na žalost  msi afterburner mi ne izbacuje točno u postocima i ne mogu napraviti neki avg točan, ako imate ideju kako točan avg dobit bio bih Vam zahvalan.

 

Zar nema BFH opciju logiranja tih podataka u fajl isto kao što BF4 može? Ja sam napravio program koji od tog fajla iscrta graf - možemo onda iz toga iščupati točan AVG...

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780

Takt je 3.2 stock i boost na 3.5ghz. Što se tiče ovog da su sve igre gpu bound, ima ih dosta koje ja igram (far cry 4. witcher, gta v) i jedino u witcheru drži stabilno iznad 95% usage. U FC4 recimo bude 99% i kad dropne usage dropne i fps, 100% sam siguran da ne bi pado fps da ne pada i usage. Ali šta je tu je, vjerojatno da imam i7 ili i5 koji je otključan stvar bi bila drugačija.

15 godina
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780
Friday kaže...
toxic kaže...

Evo odvrtio sam BF Hardline, Ultra postavke 1920 x 1080

Igrao sam Multiplayer 50 igrača Dust Bowl mapa

 

max gpu usage : 99%

min gpu usage : 54%

avg gpu usage :  80%

 

ovo je moja procjena na žalost  msi afterburner mi ne izbacuje točno u postocima i ne mogu napraviti neki avg točan, ako imate ideju kako točan avg dobit bio bih Vam zahvalan.

 

Zar nema BFH opciju logiranja tih podataka u fajl isto kao što BF4 može? Ja sam napravio program koji od tog fajla iscrta graf - možemo onda iz toga iščupati točan AVG...

 Tnx.

Ne znam fakat, nemam ideju kako se to radi inače.  MSI AFterburner je jedini program koji isporučuje te sve silne grafove ali mi ne baca nešto na temelju čega ja mogu izračunati točan avg. mogu reći min i max. A avg izvučem od oka iako je to tu cca 2% više manje.

 

FRAPS ima super stvar za Framerate, i aktivira se kada ti hoćeš u igri i isključi kada ti hoćeš tako da fps mogu izvuči točan avg

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2015 10:40 (toxic).
11 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

FC4 ili slicni drlozi ti nemogu bit nazalost bench/mjerilo jer su te igre katastrofalno odradjene i ne iskoristavaju nista kako treba.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780

Naravno, loši portovi jbg. Recimo igram wow nafrljen na ultra sve i supersampling na 175% i grafa je uredno na 80%, ako dignem SS na 200% stoji na 99% i ne mrda. Ali možemo nastavit ovakve rasprave i usporedbe u PM da ne spamamo ovu temu. LP

15 godina
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780
Magibagi kaže...

Naravno, loši portovi jbg. Recimo igram wow nafrljen na ultra sve i supersampling na 175% i grafa je uredno na 80%, ako dignem SS na 200% stoji na 99% i ne mrda. Ali možemo nastavit ovakve rasprave i usporedbe u PM da ne spamamo ovu temu. LP

 Pa meni ne smeta dok je to rasprava bez svađa :)

 

Gledajte teško je naći igru koja može biti mjerilo. Gore navedene imam na pc-u pa mi ih je najlakše testirati.

16 godina
odjavljen
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Dying Light radi na prastarom modificiranom Chrome engineu koje prisutan još tamo od 2003, ako se netko sječa Chrome fps koji ga je promovirao. Znači prahistorija koja nema pojma da postoji više od dvije jezgre. Ali unatoč tome iako je fps nizak igra djeluje prilično glatko. Meni je bila na trenutke nekako usporena sa gtx 760 ali kad sam stavio 770 dobio sam taman toliko da je bila skroz igriva. Patchevi su dosta pomogli. Ta igra sigurno ide glađe na Intel procesorima ali igriva je bez ikakvih problema na fx 8320 uz jaku grafičku.GG na trudu, meni osobno baš zanimljiva tema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Dying light je jos jedan uzas koji na 290 tri-x nikako nije mogao postat fluidan cak niti uz radeon pro niti uz spustanje postavki,nista.Igra mi je imala takve oscilacije u framerateu doslovno od 20 i nesto do 80 fps.....kad sam presao na gtx770 to je postalo enormno stabilnije u izvodjenju sto se tice min i average frameratea,kako se ponasa igra na ovoj 970 neznam jer nisam probao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

A šta da testiram onda? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Pa nije tvoja krivica ako netko koristi prastari engine. Samo ti testiraj što imaš, svaka čast na želji i trudu 

 

Nastavi sa popisom iz prvog posta,

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2015 11:36 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Hvala kolega Toxic na temi. Uvijek me zanimalo što FX procesor može napraviti.

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Pohvale za temu iako ne posjedujem fx proc, ali svakako je dobro i zanimljivo uspoređivat gpu usage. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

4ghz nije dovoljno za tu grafu ne znam sto vrtis te bencheve to je realno gubitak vremena, stavi na 4.5ghz i vrti kako to i treba da se bencha!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Dodan Project Cars

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FX 8320 gpu usage - GTX 780
chaselol kaže...

4ghz nije dovoljno za tu grafu ne znam sto vrtis te bencheve to je realno gubitak vremena, stavi na 4.5ghz i vrti kako to i treba da se bencha!

 po ovome što vidim i 4 ghz sa grafom je dovoljno za fluidan gaming, i poanta je bila da se vidi skaliranje grafe kada proc nije previše klokan i to na taktu koji je dostupan svakom korisniku.

 

Naravno da je na 4.5ghz bolje to ću kasnije napraviti u par igara čisto da se vidi % u poboljšanju.

11 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Dovoljno ce biti za gaming i 3.5ghz mislim a dodatna cpu snaga odlicno dodje za neke MMO naslove, ja npr u elder scrolls online drzim na 4.5ghz, csgo 4.2ghz a ostale naslove 3.5ghz jer nema razlike i par fps razlike se ne primjeti.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
FX 8320 gpu usage - GTX 780

Mortal Kombat X nema smisla testirati jer je također limitran na 60 fpsove pa gpu usage je tu oko 52%

 

a frejme rejt je : Avg: 59.920 - Min: 56 - Max: 61

 

dakle ovdje bn nema a i ne mogu ga testrati jer igra je opcenito takva kava je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice