Metro 2033 benchmark

poruka: 556
|
čitano: 209.790
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Metro 2033 benhcmark

Ponukan ingame benchmarcima Metroa 2033 koji se cesto postaju na forumu, i opcenito popularnoscu igre u testiranju hardvera odlucio sam se otovriti ovaj topic.

 

UPUTE:

Driveri na deafault kvaliteti.

Vlasnici AMD, molim da pod Tesselation iskljucite "AMD Optimized", i ukljucite "Use Application Settings".

Postajte screenshot rezultata i barem GPU-Z.

 

 

Postavke:

DirectX: 11 

Rezolucija:1680x1050 

Quality: High

Antialiasing:   AAA

Texture Filtering:   AFx16

Enable Advanced PhysX: OFF

DOF: OFF

Runs: 1

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 18:21 (CrapFireX).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Metro 2033 benhcmark

Evo ja cu prvi :D

 

E5200@4.2GHz

GTX 460@945MHz

4GB DDR2@400MHz

 

Total Frames: 2794, Total Time: 58,8808 sec
Average Framerate: 47.55
Max. Framerate: 120.83 (Frame: 2554)
Min. Framerate: 16.93 (Frame: 50)

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Metro 2033 benhcmark

GPU 6950 Gigabyte @6970

 

 

zoomedx1.5 zoomedx1.5
sell the kids for food-weather changes moods
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 0:58 (stoncin3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
stoncin3 kaže...

GPU 6950 Gigabyte @6970

  A tu se kao na slici nešto vidi?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
15 godina
protjeran
offline
RE: Metro 2033 benhcmark

Pa vidi se!

Što ne?

Evo sada ću zumirat ss.

sell the kids for food-weather changes moods
14 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
stoncin3 kaže...

GPU 6950 Gigabyte @6970

 

 

A da iskljucis PhysX?

15 godina
protjeran
offline
RE: Metro 2033 benhcmark

tnx evo probati ću

pa ću postati za par min

xD

EDIT:

 

evo bez physX evo bez physX
sell the kids for food-weather changes moods
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 20:12 (stoncin3).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
stoncin3 kaže...

tnx evo probati ću

pa ću postati za par min

xD

EDIT:

 

OMG opet promasene postavke

 

Ajmo treća sreća {#}

15 godina
neaktivan
offline
Metro 2033 benhcmark
A da netko da download link od Update 2.Ja sam pretrazio cjeli ubogi google i nemogu nać poštenu stranicu za skinuti
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Metro 2033 benhcmark

Da.

Ma to sam ja nešto sam benchao pa sam zaboravio vratit na ove postavke s foruma

xD

Evo sad ću...

 

Evo! :D Jer sada OK? Evo! :D Jer sada OK?
sell the kids for food-weather changes moods
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 20:36 (stoncin3).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Metro 2033 benhcmark

Ako nije original, onda skini sa torrenta.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
microman kaže...
A da netko da download link od Update 2.Ja sam pretrazio cjeli ubogi google i nemogu nać poštenu stranicu za skinuti

Imas na Partisu.

stoncin3 kaže...

Da.

Ma to sam ja nešto sam benchao pa sam zaboravio vratit na ove postavke s foruma

xD

Evo sad ću...

 

OK je

15 godina
neaktivan
offline
Metro 2033 benhcmark

 

Evo mojih rezultata sa Asus GTX560 Ti(Direct CUII)

 

 

Core i7 980X(@ 3,6Ghz)

Asus GTX560 Ti Direct CUII (@930/1050MHz) (Voltage Stock 1,012mV)

 

 

Total Frames: 3736, Total Time: 59,80402 sec
Average Framerate: 62.57
Max. Framerate: 123.78 (Frame: 3386)
Min. Framerate: 9.81 (Frame: 1522)

 

VALIDACIJA

 

Hehe sad vidim zašto je AMD ubacio onaj čarobni slider. Ova moja GTX560 blago Ocana za 100Mhz na stock naponu odere Stoncinovu HD5950 otključanu u HD6970.

I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
microman kaže...

 

Evo mojih rezultata sa Asus GTX560 Ti(Direct CUII)

 

 

 

Core i7 980X(@ 3,6Ghz)

Asus GTX560 Ti Direct CUII (@930/1050MHz) (Voltage Stock 1,012mV)

 

 

Total Frames: 3736, Total Time: 59,80402 sec
Average Framerate: 62.57
Max. Framerate: 123.78 (Frame: 3386)
Min. Framerate: 9.81 (Frame: 1522)

 

VALIDACIJA

 

Hehe sad vidim zašto je AMD ubacio onaj čarobni slider. Ova moja GTX560 blago Ocana za 100Mhz na stock naponu odere Stoncinovu HD5950 otključanu u HD6970.

 

Ne možeš to sad baš tako uspoređivat, ipak ti imaš 3x jači procesor.

 

Mozda bih ja mogao odvrdit ako nadjem vremena.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
franky kaže...

 

Ne možeš to sad baš tako uspoređivat, ipak ti imaš 3x jači procesor.

 

Mozda bih ja mogao odvrdit ako nadjem vremena.

i7 980X na 3,0Ghz sa 4 jezghre i 4 thread-a, HT Off.

 

Rezultat isti sa istim postavkama GPU-a. Kako onda ovo objašnjavaš ako procesor ima utijecaja? a uostalom još nisam vidio igru ili ingame benchmark gdi procesor može nadoknaditi slabos GPU-a. 

 

KLIK

I'll be back
15 godina
offline
Metro 2033 benhcmark

Phenom II x6 1075T @ 4.018GHz

GTX570 @ default

Rami @ 9-9-9-24 1428MHz

 

 

Minimum - 8.77 fps

Average - 65.62 fps

Maximum - 116.74 fps

 

@microman - odereš me u minimumu i max-u, no average-u i dalje ja vodim, a treba uzet u obzir da je grafa na stocku (732MHz), a tvoja na 930MHz. Stoncin zaostaje ohoho.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2011 1:20 (Hyperion).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
Hyperion kaže...

 

 

@microman - odereš me u minimumu i max-u, no average-u i dalje ja vodim, a treba uzet u obzir da je grafa na stocku (732MHz), a tvoja na 930MHz. Stoncin zaostaje ohoho.

Min FPS mi je porastao kad sam isključio dvije jezgre i HT, probaj ti odvrtit sa 4 jezgre.

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
Hyperion kaže...

 

 

@microman - odereš me u minimumu i max-u, no average-u i dalje ja vodim, a treba uzet u obzir da je grafa na stocku (732MHz), a tvoja na 930MHz. Stoncin zaostaje ohoho.

Ajde da malo moja GTX560 pokaže zube tvojoj GTX570{#}

 

i7 980(@ 4,1Ghz)

Asus GTX560 Ti DirectCU II(@960Mhz/1150Mhz) Stock Voltaža(1,012mV)

 

min FPS: 27.88

avg FPS: 70.31

maxFPS: 140.90

 

VALIDACIJA

 

Još ima JAKO puno prostora za poboljšanje{#}

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2011 2:24 (microman).
15 godina
offline
Metro 2033 benhcmark

Sve isto osim:

 

GTX570 @ 870/4050

 

MIN - 6.70 fps

AVG - 72.62 fps

MAX - 163.75 fps

 

 

EDIT: Nešto kod frame 6 mi da uvijek tako jako nizak fps neznam zašto.

 

Stoncin ostao u prašini{#}

 

EDIT2: Stavil sam proc na 4,2GHz i 4 jezgre te grafu na 900/4200 međutim to je očito previše bilo pa sam dobio 1 fps manje i svaku sekundu bi slika zatrzala. To da trzne svaku sekundu mi se znalo prije po defaultu dešavat sa x3 720 i hd4870 u recimo mass effectu.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2011 3:12 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
Hyperion kaže...

 

 

Ajde da još malo dignemo ljestvicu.{#}

 

i7 980X (@4,4Ghz)

Asus GTX560 Ti DirectCU II (1040Mhz/1225Mhz) Voltaža na 1.100mV

 

minFPS: 27.49

avgFPS: 75.19

maxFPS: 137.48

 

 

Meni benchmark normalno radi ako je HT isključen, sa HT-om trza i dobijem min FPS kao i ti.

 

Stoncin Pokopan{#}

 

VALIDACIJA

I'll be back
15 godina
protjeran
offline
Metro 2033 benhcmark

Za GTX570 se ne bi dalo sumnjati iako me iznenadio microman sa GTX560 OC-anom da me vodi.

Ipak je to nVidia igra... I btw imate i jači ostatak hardvera (CPU-OC-RAM DDR3){#}

Meni je bitno da mi igra radi dobro, potpuno je igriva na maxed out sve bez Advanced PhysX ofkors jer nema mi GPU physX.

I da u benchmarku je AVG FPS otprilike jednak onome kod Fraps benchmarka unutar gameplaya:P

sell the kids for food-weather changes moods
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Metro 2033 benhcmark

Nemoj sada pričati gluposti vidiš da te peremo za 20+ fps-a, a tamo ste kod ATiGamerovog review-a govorili kak to što ima TWIMTBP da nema veze, jer smo imali podjednake fps-ove.

 

Kada vodite onda se hvalite na sve strane, a kad vas ja operem onda se branite kak je to nvidijin naslov, kak ovo, kak ono OMG.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2011 4:47 (Hyperion).
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Metro 2033 benhcmark

Pa onda u koliko slučajeva ste vi sa geforce jači od 6950?

Em što se 6950 i GTX570 ne uspoređuju ni po klasi niti po cijenixD

Btw GTX560 košta 1900 kuna kod nas isto kao HD6950

A da sam uzeo ja isto kao ti GPU koji dođe 2800 kuna 6970 i clockao

te da još imam corei7 CPU na 4GHz, 8GB DDR3 RAM-a na 2000MHz, Windowse 7 64-bit...

Ne kažem ništa jedino što onda moram mijenjati stock cooler na svojoj gigabajtici i clockati istu dalo bi se tek onda pričati o

usporedbi tri kartice{#}

Sve u svemu ovo su samo benchmarkovi, a meni je kartica tu da se igra i najnovije shootere

jer mi to ponekada i gušt kad već imam mogućnosti da apgrejdam

sell the kids for food-weather changes moods
15 godina
offline
Metro 2033 benhcmark

Stoncine nije dobro {#}

Ajde sto te tu maltretiraju ovi sa novim GTX5x0 grafickim karticama, ali kud jos i sa "starom kantom" od GTX470

If you're not paranoid, you're not paying attention
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Metro 2033 benhcmark

Sad su se korisnici novih AMD-ovih grafa preplašili i odustali od ovog benchmarka.{#}

I'll be back
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
Hyperion kaže...

Nemoj sada pričati gluposti vidiš da te peremo za 20+ fps-a, a tamo ste kod ATiGamerovog review-a govorili kak to što ima TWIMTBP da nema veze, jer smo imali podjednake fps-ove.

 

Kada vodite onda se hvalite na sve strane, a kad vas ja operem onda se branite kak je to nvidijin naslov, kak ovo, kak ono OMG.

Mene nemoj prozivati, ja to nisam rekao. Još uvijek tvrdim da TWIMTBP nema veze s optimizacijom odnosno neoptimizacijom da vrti bolje na zelenima. Imaš masu primjera u kojima su cak AMDove grafe brze ili barem podjednake.

 

I lako ga je prat s tim procevima, vidit ćete svoje kad mi stigne Sandy {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2011 17:21 (ATiGamer).
15 godina
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
ATiGamer kaže...

I lako ga je prat s tim procevima, vidit ćete svoje kad mi stigne Sandy {#}

Hahaha I'm so scared of buged platform XD.

 

De nabaci bench metro-a sad.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2011 17:28 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
Hyperion kaže...

Hahaha I'm so scared of buged platform XD.

 

De nabaci bench metro-a sad.

Planiram uzeti novu Platformu početkom proljeća kada fixiraju Sandya ili ću sačekati Bagera ako bude nešto od njega.

 

Na default taktovima dobivam 57 FPS avg, dok klokom na 1GHz samo 60. Očito je da s prockom ne mogu konkurirati u benchevima protiv jedne i7ice ili 1075T na 4Ghz+. Na 3.4 GHz sam npr. dobio 53 FPS , a na 3.7 score vec raste za 4 FPS.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
ATiGamer kaže...

Mene nemoj prozivati, ja to nisam rekao. Još uvijek tvrdim da TWIMTBP nema veze s optimizacijom odnosno neoptimizacijom da vrti bolje na zelenima. Imaš masu primjera u kojima su cak AMDove grafe brze ili barem podjednake.

 

I lako ga je prat s tim procevima, vidit ćete svoje kad mi stigne Sandy {#}

AMD-ove grafe vole jako pumpati brojeve, no Nvidia u istom rangu radi fluidnije čak i na nižim FPS-ovima. Prvi primjer je Crysis, u benchmarku brjevi kažu jedno, no duži gameplay sa obije grafe govori drugo. Na Nvidiji se tocno primjeti kako se krećeš brže, kako se puška mice brže,eksplozije su mnogo fluidnije. Jednostavno moraš imati obije grafe i isporbati da se uvijeriš. Nadalje ima masu igra gdi AMD-ove grafe rade probleme, doduše u puno njih nije kriv AMD. Recimo uzmimo u primjer Saboteur koji se je na AMD-ovim grafama rušio nakon pet minuta igre.U AC2 texture se pred nosom izoštravaju što stvarno iritira. Spiderman WoS trokira svakih par sekundi. Dal je za to kriv AMD ili netko deseti mene ne zanima, ja samo znam da ne želim moliti Boga da mi igra ne radi probleme ili da moram cekati nove drivere il patch.

 

Zanimljivo je kako se sad utijecaj prebacuje na procesor. Pogledaj malo moj test di sam stavio i7 980X na 3.0Ghz u na četri jezgre bez HT-a i opet je davao isti score kao i sa šest jezgri na 3.6Ghz. Nadalje u ni jednoj igri(osim GTAIV) procesor nemože nadomjestiti slabiju grafiku.

 

Stvar je u tome što Metro ima jako puno teseliranih objekata, a AMD bez onog slidera je i dalje lošiji od Nvidie. Nadalje ova GTX560 perfektno skalira sa Overclockingom i što je još važnije na 960Mhz ide bez dizanja napona. Hypova GTX570 je na stocku drastično bolja od stoncinove otključane HD6950, a ktome Hyp ne koristi i7 980x.

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
RE: Metro 2033 benhcmark
microman kaže...

AMD-ove grafe vole jako pumpati brojeve, no Nvidia u istom rangu radi fluidnije čak i na nižim FPS-ovima. Prvi primjer je Crysis, u benchmarku brjevi kažu jedno, no duži gameplay sa obije grafe govori drugo. Na Nvidiji se tocno primjeti kako se krećeš brže, kako se puška mice brže,eksplozije su mnogo fluidnije. Jednostavno moraš imati obije grafe i isporbati da se uvijeriš. Nadalje ima masu igra gdi AMD-ove grafe rade probleme, doduše u puno njih nije kriv AMD. Recimo uzmimo u primjer Saboteur koji se je na AMD-ovim grafama rušio nakon pet minuta igre.U AC2 texture se pred nosom izoštravaju što stvarno iritira. Spiderman WoS trokira svakih par sekundi. Dal je za to kriv AMD ili netko deseti mene ne zanima, ja samo znam da ne želim moliti Boga da mi igra ne radi probleme ili da moram cekati nove drivere il patch.

 

Zanimljivo je kako se sad utijecaj prebacuje na procesor. Pogledaj malo moj test di sam stavio i7 980X na 3.0Ghz u na četri jezgre bez HT-a i opet je davao isti score kao i sa šest jezgri na 3.6Ghz. Nadalje u ni jednoj igri(osim GTAIV) procesor nemože nadomjestiti slabiju grafiku.

 

Stvar je u tome što Metro ima jako puno teseliranih objekata, a AMD bez onog slidera je i dalje lošiji od Nvidie. Nadalje ova GTX560 perfektno skalira sa Overclockingom i što je još važnije na 960Mhz ide bez dizanja napona. Hypova GTX570 je na stocku drastično bolja od stoncinove otključane HD6950, a ktome Hyp ne koristi i7 980x.

Ne, teselacija nema apsolutno nista s tim. U Heavenu na normal teselaciji Caymani nimalo ne zaostaju za GF110 karticama, cak su i mrvicu brzi. Ako uzmemo u obzir da Metro nikako ne moze koristiti veci teselacijski faktor, lako je zakljuciti da je to promaseni argument.

 

Evo ti bencha sa 6970 i GTX570

 

Dakle 6970 daje cak i bolji score od GTX570

 

Jednostavno je razlika u arhitekturi između 980x te Athlon II/Q6600 prevelika da bi se doslovno uspoređivali rezultati u benchevima. U samoj igri to i nema prevelikog utjecaja no kod bencha gdje je svaki FPS bitan jasno se vidi da i proc ogranicava. Kao sto sam napisao u prethodnom postu, klokanjem proca od 300MHz sam dobio 4 FPS, a klokanjem grafe na 1000/1450 nisam dobio gotovo nista. Mozda grafe ne skalira najbolje, a definitivno to nije to, postoji faktor koji je ogranicava.

 

Zatim neznam kako kriza ide na nvidiji no znam da mi je 6970 omogucila fluidan gameplay na very high i 4xAA bez framedropova. Nigdje nisam naisao na probleme. U nekim igrama je bilo problema s AMD-ovim grafama no to je do lose softverske podrske na cemu s nVidia-i mora dati priznanje. Cini mi se da je za Saboteur vrlo brzo dosao fix, a vjerujem i za ostale problematicne naslove. U LP2 sam sa 10.11 driverima imao problema u naglim framedropovima, 11.1 su to ispravili i sada igra ide fluidno, kao i svi ostali naslovi koje sam isprobao.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice