Temperature vaših PC grijalica

poruka: 3.535
|
čitano: 547.171
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lucidius kaže...

ja sam odma u startu sve pogodio

LOL, a ono "ne bude pomoglo paljenje prednja dva ventilatora" na prošloj stranici si zaboravio,

a čovjeku pale temperature samo tako.

Kažem, još to nije to, ali je puno bolje.

sudy_freak kaže...

Ne mogu?
Opcije u Power options ne utječu na komponente?

Opcije u nVidia Control panelu ne utječu na komponente?

 

Ako postavke u Windowsima ne utječu, zašto onda raidš ovo sve što si naveo?
Zašto ne ostaviš stanje out of box?

Ne zamaraj se, nije ti to vrijedno živciranja i gubitka vremena.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 16:55 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Naravno da ne utjecu na temperature, meni je to sve na high performance a vjerujem i svima ostalima tko zeli stabilnost sistema pri overkloku, benchanju itd..

 

Ovo sta ja radim je zato jer mi nikakve aplikacije netrebaju koje zatrpavaju windows i opterecuju sistem i diskove i RAM, a gasenje start up aplikacija je zato jer mi idu na qurac stalne obavijesti o nadogradnji i slicnim stvarima.

 

EDIT:

 

Pa naormalno da je palo, ali problem nije rijesen to ej bila poanta, padnu i meni tempearature kad upalim ventove ali su to minorne razlike u idlu, i opet imam i sa pogasenim ventovima bolje temperature nego on sa upaljenim, tako da...

 

EDIT 2:

 

Da se malo bolje razumijete jos bi ova konverzacija sa vama imala smisla, ovako gubi smisao. 

 

Ja sam svoje rekao, sada kada je neko pametan neka kaze nesto konkretno sta ce rijesit a ne da sipa gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 17:01 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lucidius kaže...
Da se malo bolje razumijete jos bi ova konverzacija sa vama imala smisla, ovako gubi smisao. 
Ja sam svoje rekao, sada kada je neko pametan neka kaze nesto konkretno sta ce rijesit a ne da sipa gluposti.

Ma to budeš ti riješio, ti tako i tako sve znaš najbolje od svih.

Sve prepuštamo tebi, a mi samo gledamo i učimo od tebe majstora.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 17:06 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Molim sick bublea da ovdje stavi ss iz gpu-z dok mu je grafa na tim visokim temperaturama u idle-u tamo cemo odma znati u cemu je problem, dali je vent, memorija/clock ili napon..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Bože, ovo se rasteglo. Pa jel nije rekao da je našao u čemu je bio problem?

Naravno ako mu još i grafe rade na 3d taktu da će biti toplije, pogotovo u sli-u, što zagrijava i zrak u kućištu i okolne elemente (visoka temp matične npr), a nema ubacivanja svježeg hladnog zraka jer intake ventovi ne rade. D15 gura taj isti topli zrak unutar kućišta pa naravno da su temp lošije.

Ukratko - jesu temp sad pale kad intake radi? Jesu. Još da podesi grafe da forsiraju 2d taktove u idlu i gotovo.

Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Grafe su referentne tak da sav topli zrak ide direktno van kucista a ne razbacuju ga po njemu.

 

To sa grafama i je problem jer se nezna kaj ih jebe.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 19:07 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
skank666 kaže...

 Evo da se i ja uključim u temu... Pasta je mijenjana nikad (od 2013), PC je očišćen prošlog prolječa a unutra su 2 venta ispred i jedan odpozadi. Ladice za diskove nisam vadio ali uskoro oću (tako da oslobodim malo prostora, nije da ga nema ali nemam potrebe za njima).

 Buni me da ova jedna jezgra ne ide preko 66? Kako to? Ovakve temperature vidim samo tu, u igricama je to, pa zavisi od igre do igre. U titanfallu 2 prosjek je oko 63 dok u andromedi oko 70. Proc je OC onom automatskom metodom jer se baš i ne kužim u OC a možda bi proc i radio sa manjom voltažom, a možda i ne..

 Ambijetalna je valjda oko 20c. Nemam pojma. Noctua u14s je u dolasku i tada će iči čišćenje i sređivanje unutrašnjosti i novi test.

 Opet ja... Nije mi vrag dao mira pa sam danas malo počistio kučište i to je bio kaos unutra... E, sad su temperature malo niže. :D

 Uglavnom, sad sam zadovoljan iako to može i bolje

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to d
11 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lucidius kaže...

Grafe su referentne tak da sav topli zrak ide direktno van kucista a ne razbacuju ga po njemu.

 

To sa grafama i je problem jer se nezna kaj ih jebe.

 Znači ako stojiš pored kamina bit će ti hladno i da bi se ugrijao moraš ić sjest na vrh dimnjaka?

8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Ne, ali i usporedba je nebo i zemlja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Pomalo ekstremno, ali poanta je ista.

8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Da ali 55 stupnjeva za grafu je nista u smislu grijanja (za idle je puno ali ne radi stetu) i na tim temperaturama tebi jedva da je oklop mlak na dodir tako da to nema sta utjecati na ostatak komponenata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

evo moje temperature nakon delidanja i5 3570k. 4.6GHz, Vcore 1,264. pod opterećenjem ide do 66C

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Temperature vaših PC grijalica

evo SS GPU-Z-a

 

baj d vej, meni je uvijek GPU Clock visok na 1480MHz nikako da spadne. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 21:13 (siick_bubble_gumm).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Sve je u redu...  neznam, imas neki fantomski problem sa tim temperaturama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lucidius kaže...

Sve je u redu...  neznam, imas neki fantomski problem sa tim temperaturama 

 lucidijuse dragi, 

 

sve sto sam te ikad zatrazio je pomoc, a ne da mi kenjas okolo, ne moras mi vise nista komentarisati ili pomagati, ja sam ovdje da rijesim problem, a ne da slusam i gledam nekoga ko ce srati po meni i mojim ' fantomskim problemima ' hvala puno na svemu, i bok. 

 

PS. nitko te nije tjerao niti prisiljavao da mi pomognes, uvijek kad sam te pitao rekao si da nije bed da te pitam ako nesto zatrebam, ne moras pljuvati po meni na neki nacin ovdje, a sa druge strane mi kao zelis pomoci. mislim da je bilo dosta, skini mi se sa one stvari i zaobidji moj problem ovdje. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 21:36 (siick_bubble_gumm).
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Šta ti ja imam srat, ja ti otvoreno velim da temperature nisu u redu, sta oces da te uvjeravam u suprotno i maskiram cinjenicu samo da se ti osjecas bolje? to ti nebude pomoglo, ja sam iznio svoje prijedloge i misljenje na problematiku, kakve ja koristi imam od izrugivanja... Neznam zas si se ti sad nasao uvrijeđen, nije mi to nikakva namjera samo sam direktan i bez dlake na jeziku, nevolim nekog "šetat" ni da mene neko "šeta", cijenim istinu.

 

Uzivaj i sretno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lucidius kaže...

Šta ti ja imam srat, ja ti otvoreno velim da temperature nisu u redu, sta oces da te uvjeravam u suprotno i maskiram cinjenicu samo da se ti osjecas bolje? to ti nebude pomoglo, ja sam iznio svoje prijedloge i misljenje na problematiku, kakve ja koristi imam od izrugivanja... Neznam zas si se ti sad nasao uvrijeđen, nije mi to nikakva namjera samo sam direktan i bez dlake na jeziku, nevolim nekog "šetat" ni da mene neko "šeta", cijenim istinu.

 

Uzivaj i sretno.

Temperature su sasvim u redu ako se uzme u obzir da su grafe na full clocku, zasto je to tako je drugo pitanje.

12 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
siick_bubble_gumm kaže...

evo SS GPU-Z-a

 

baj d vej, meni je uvijek GPU Clock visok na 1480MHz nikako da spadne. 

 Po SS GPU-Z-a ti clock u idle nije 1480MHz nego 139MHz,što je normalno!!

Znači ti ubiti i sa jednom u idle imaš isti problem visokih temperatura!!?

AUDIOFIL
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Izgleda da Ansha komentira napamet a tamo mu stoji SS gdje se vide taktovi 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
volegradele kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

evo SS GPU-Z-a

 

baj d vej, meni je uvijek GPU Clock visok na 1480MHz nikako da spadne. 

 Po SS GPU-Z-a ti clock u idle nije 1480MHz nego 139MHz,što je normalno!!

Znači ti ubiti i sa jednom u idle imaš isti problem visokih temperatura!!?

 problem je sto GPU uvijek skoci na 25% power-a i povecavaju se temp. do malo prije je bilo 5,5% i temp su spale na 40'C i odjednom skoci na 25% i temp odu na 67'C stvarno iritantno. 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Haha ne znam sta svi vi brinete.

Moje rx480 xfx 8gb u crossfire nikad ispod 65, nekad ih drzi u 78+...

Stock voltaza i 1380clock. Na 1288 core jesu nize ali opet ne pretjerano.
Ne vidite mene da se brinem previse. :)

Na GTA V, djubrad nekad zna prokuhat na 88, i jedina opcija je downvolt na 0.90 volt i 1200 clock.
[url=http://valid.canardpc.com/bwa4ti][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/bwa4ti-4.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
HowYesN0 kaže...

evo moje temperature nakon delidanja i5 3570k. 4.6GHz, Vcore 1,264. pod opterećenjem ide do 66C

 Tekst na slici je presitan da bi se dalo normalno pročitat.

12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
siick_bubble_gumm kaže...
volegradele kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

evo SS GPU-Z-a

 

baj d vej, meni je uvijek GPU Clock visok na 1480MHz nikako da spadne. 

 Po SS GPU-Z-a ti clock u idle nije 1480MHz nego 139MHz,što je normalno!!

Znači ti ubiti i sa jednom u idle imaš isti problem visokih temperatura!!?

 problem je sto GPU uvijek skoci na 25% power-a i povecavaju se temp. do malo prije je bilo 5,5% i temp su spale na 40'C i odjednom skoci na 25% i temp odu na 67'C stvarno iritantno.

 ok nesto ti u pozadini mozda loada gpu, no moguce je da je tako na tvojim karticama da su kakti malo "pre osjetljive" tj njen boost 3.0!

probaj prvo nastimati u Nvidia CP ove postavke:

adaptive adaptive
nekima pomaze da im idle stanja budu dulja/manje osjetljiva na load!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

@stjepanj to smo prvo napravili, i spustilo je temperature u nekoj mjeri, nakon čega ih vrati nazad jer frekvencija ode gore.

 

@Lucidius, temperature su niže 20ak stupnjeva,  što na to kažeš?

Postavke u Windowsima i nV Control Panelu su glupost?

Batllelog: sudy_freak
Moj PC  
3 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Kod mene je razlika mizernih 4 stupnja između optimum performance (31) i maximum performance (35) postavki u Nvidia control panelu kada je grafa u idleu sa ugasenim ventovima na kucistu, i nikad mi temperatura i taktovi nisu skakali tako drasticno kao u njegovom slucaju, jasno je da nesto ne stima a sta tocno vise mi ne pada na pamet, pokusao sam kolko sam mogao.

 

Power managment opcije uglavnom samo omogucavaju veci dovod struje i odrzavanje vecih voltaza, ali u idlu razlika nema jer grafa nistra ni ne radi, kod mene je tako.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 6:39 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

A ti imas istu grafu kao on?

Inace meni recimo "origin" dize temp za 20°c ak je upaljen, cim ga ugasim temp pada iste milisekunde na 30 i nesto c°, odi u task manager i gasi jedan po jedan proces koji smijes pa vidi dali ce na nekom pasti temp!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lucidius kaže...

Kod mene je razlika mizernih 4 stupnja između optimum performance (31) i maximum performance (35) postavki u Nvidia control panelu kada je grafa u idleu sa ugasenim ventovima na kucistu, i nikad mi temperatura i taktovi nisu skakali tako drasticno kao u njegovom slucaju, jasno je da nesto ne stima a sta tocno vise mi ne pada na pamet, pokusao sam kolko sam mogao. 

Kod mene. Kod mene.
Isti PC se ne ponaša isto u dvije različite prostorije, a ne relativno različita konfiguracija.

Samo da se referiram na tvoje kako "postavke Windowsa" ne utječu uopće.
Očito utječu, i tih "mizernih", nije baš mizernih.
Jest da je riječ o idle temperaturama, ali svejedno - razlika postoji.

EOD s tobom.
I činjenica da smo 99% problema Marko i ja riješili.

Lucidius kaže...

Power managment opcije uglavnom samo omogucavaju veci dovod struje i odrzavanje vecih voltaza, ali u idlu razlika nema jer grafa nistra ni ne radi, kod mene je tako.

Ništa od ovoga što si naveo.
Voltaže?
Jel tako što postoji?
Mi imamo riječ za to - napon.

 

 

BTW. kod Marka je "problem" 34" 100 Hz monitor i to je očigledan uzrok zašto frekvencija ide na 3D-clock.
Opcija je downclock montitora ili jednostavno se pomiriti s tim da ta rezolucija i refresh rate zahtijevaju rad GPU-a na 3D-clocku.

Jedina čudna stvar je da nVidia Inspector i HW Monitor pokazuju različita očitanja.

nVidia Inspector skalira frekvenciju i drži ju niskom, dok u istom trenutku HW Monitor očitanja drži na max. frekvenciji.

Batllelog: sudy_freak
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

1. Dva relativno ista kompa se ne ponasaju isto nikad ako cemo bas picajzlat, ali ako je sa jednim i drugim kompom sve u redu imat ce jako slicne temperature ili odskakanja u maksimum 4-5 stupnjeva sta se tice komponenata (pogotovo u IDLE). Kada se desi slucaj ovako ogrominh odkakanja jasno je da negdje postoji problem, ili nesipravan hardver ili softwersko naprezanje od nepoznatog faktora.

 

Pogledaj recenzije grafi, hladnjaka za procesore, recenzije maticnih to su na 100 proizvoda sve minimalna odstupnaja temperatura u IDLE-u, tako da je i nebitno kakvu konfu imas, u IDLE-u komp prakticki spava i sve komponente ne vrse nikakave procese pa i odstupanbja u temperaturama budu minimalna. Cim je razlika neopravdano velika zna se da nesto nije u redu, a to nije zbog razlike u hardveru.

 

2. Power managment opcije se koriste za stabilnost konfi kod overkloka i benchanja (kako sam rekao stabilnije drzanje napona/voltaze, i bolji konstantan dovod struje bez ogranicenja, kolko komponenta moze potegnut tolko ce potegnut nece imat ogranicenja) a u vecini sistema je pozeljno imati na "high performance" postavke jer se poneke konfe znaju rusit ako su dobro overklokane u igrama i sl... ima dosta slucajeva gdje su te postavke rijesile brige ljudi.

 

Inace kad smo kod postavki Windowsa, postravke iz Nvidia control panela pripadaju drajverima, a ne samom Windowsu i njihovim postavkama sistema.

 

Ako je ustanovljeno daje problem monitor, ok nisamo tome ni razmisljao jer nisam bio ni svjestan koji tocno monitor ima i njegov refresh rate, a to se lako provjeri spajanjem kompa na TV ili drugi 60Hz monitor pa se vidi jel ostaje isti problem ili ne.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 15:58 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
sudy_freak kaže...

 

 

 

nVidia Inspector skalira frekvenciju i drži ju niskom, dok u istom trenutku HW Monitor očitanja drži na max. frekvenciji.

 Pa najbolje je da instalira aida 64 ili hw info pa vidi inace ovaj hw monitor uvjek ima neki greski pri ocitavanju

8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Dao je link iz GPU-z na prosloj strani 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice