Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (183)

poruka: 25
|
čitano: 3.326
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (183)

Prvo čestitam na otvaranju foruma a sad vas moram malo i dobronamjerno kritizirati Osmijeh pa da ispravite koju pogrešku:

 

Rubrika: Pitanja & Odgovori

 

1) Prvo pitanje o SLI sparivanju. Ne znam koliko sam upoznat ali dosada nisam čuo da postoji 7500 GT. Ni Google baš ne poznaje dotičnu damu. Možete li malo to razjasniti.

 

2) Ultimate BOOT CD nije simpatičan programčić koji omogućava odabir između pokretanja Viste i XP-a. UBCD je skup/paket pomoćnih programa za koje nije potrebna instalacija, da se podignuti direktno sa CD-a (bootati po naški jelte) bez prisustva OS-a na kojem se vjerojatno nalazi neki alatić za vraćanje boot managera. A drugo riješenje - Vista Boot PRO ne PR

i nije uopće kompliciran. U dva klika se sredi koji će se BOOT manager koristiti, Vistin (BCDedit) ili onaj sa XP-a (boot.ini). U onaj na XP-u nije moguće dodavati opcije za podizanje Viste pa je potrebno koristiti BCDedit.

 

3) I treći je samo dodatak. Autor je odlično u par crtica objasnio u Mini školi kako se instalira Windows XP

ali ja bi još dodao ono što najviše ljudi buni. Ovo vrijedi za HP-ove prijenosnike sa FreeDOS-om.  U BIOS se ulazi tipkom F10 i u jednom od menija je potrebno SATA operating mode postaviti na IDE/ATA native. Kolegica je kupila nedavno HP 6720s i nakon što joj je lokalni "guru" probao instalirati XP, nije uspio i provalio da je prijenosnik neispravan jer nema diska. Ovo gore omogućava instalaciju XP-a bez posezanja za floppy instalacijskim diskovima i SATA driverima koji ovaj prijenosnik ne može "prožvakati" jer nema disketni pogon.

 

I sad nešto za kraj o recenziji nove 3870 X2. Stvarno je šteta što niste uspjeli pronaći neku 8800 GTX ili Ultra. Budimo realni, 3870 X2 je jedna fizički jedna kartica i tek ove dvije

Nvidije su joj izravni konkurenti.

 

Eto, to je to. Nadam se da nećete zamjerit. E da, i nemojte nekog streljat zbog ovog kao što to po običaju ide :). Heil :).

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 20:47 (tutix).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (183)

Inače,mislim da je bug ovaj puta pogodio temu broja koju sam htio,bila mi je zanimljiva...


phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1

http://www.mvktech.net/content/view/3384/38/  - 7500 GT ne postoji?

 

Što se tiče nabavke GTX-a i Ultre za usporedbu s Radeonom HD 3870 X2, to nije bilo izvedivo u kratkom roku koji smo imali za testiranje kartice. Čak i da smo imali više vremena, ove je kartice vrlo teško nabaviti zato što su EOL odnosno End of Line. Drugim riječima, NVIDIA ih više ne proizvodi, a zaliha u HR baš i nema. Prije nego što probate baciti kakav link s nabave.net da kartica ima, imajte na umu da cjenici često varaju odnosno ne odgovaraju stvarnom stanju na skladištu neke firme.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1

I onda nas zovu Google generacija :). Tekst je c/p sa The Inquirera, iz 2006, a vijest je o tome da nVidia planira predstaviti nove kartice na G73 chipu sa smanjenim taktovima. A inquirer često donosi provjerene vijesti - kartici ni nakon dve godine ni traga ni glasa.

 

Hvala na ovom drugom objašnjenju (sad vidim da to stoji i u BUG-u), brijem da bi 3870 X2 podero obje ove ali to nikad necu znat.

16 godina
moderator
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
tutix kaže...

Eto, to je to. Nadam se da nećete zamjerit. E da, i nemojte nekog streljat zbog ovog kao što to po običaju ide :). Heil :).

 Bez brige - ovakve suvisle i konkretne reakcije su nam iznimno korisne! Možemo ti samo biti zahvalni na postu!
16 godina
neaktivan
offline
Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (183)

Jedna primjedba na zadnji broj. Zašto se pobogu niste pohvalili da otvarate forum.

Da nisam naletio na bug.hr, na koji, iako vjerni čitaoc(čitalac, kako li) Buga ne idem baš prečesto, sazno bi za forum tek za nekih mjesec dana preko usmene predaje.


potpisujem se
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
h51ph kaže...

Jedna primjedba na zadnji broj. Zašto se pobogu niste pohvalili da otvarate forum.

Da nisam naletio na bug.hr, na koji, iako vjerni čitaoc(čitalac, kako li) Buga ne idem baš prečesto, sazno bi za forum tek za nekih mjesec dana preko usmene predaje.


 Pa nismo bili sigurno da će nam se TO doista dogoditi!

Zar nakon što je Z.Gall napisao kritiku Gibonijevog koncerta (koji nije ni održan), a Butković objavio intervju sa Sanaderom koji nije znao za to da ga je dao, sve dok nisu izašle novine - ti bi htio da mi unaprijed najavimo otvaranje foruma (koje kasni xx godina)? Sramim se

Bude tekst, ali u sljedećem broju...Smijeh
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 0:35 (Miro).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
Miro kaže...
 Pa nismo bili sigurno da će nam se TO doista dogoditi!

Zar nakon što je Z.Gall napisao kritiku Gibonijevog koncerta (koji nije ni održan), a Butković objavio intervju sa Sanaderom koji nije znao za to da ga je dao, sve dok nisu izašle novine - ti bi htio da mi unaprijed najavimo otvaranje foruma (koje kasni xx godina)? Sramim se

Bude tekst, ali u sljedećem broju...Smijeh
 Razumijem vas, uz sve ove skandale našeg novinarstva.
Al mogli ste bar najaviti mogućnost skorog otvaranja, pa da ja svaki dan svakih pet minuta u iščekivanju pogledavam na bug.hr Smijeh,
a i siguran sam da vam bugovci ne bi zamjerili čak i kad forum ne bi bio otvoren na vrijeme.

 

potpisujem se
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 8:46 (h51ph).
16 godina
moderator
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
tutix kaže...

I onda nas zovu Google generacija :). Tekst je c/p sa The Inquirera, iz 2006, a vijest je o tome da nVidia planira predstaviti nove kartice na G73 chipu sa smanjenim taktovima. A inquirer često donosi provjerene vijesti - kartici ni nakon dve godine ni traga ni glasa.

 

Hvala na ovom drugom objašnjenju (sad vidim da to stoji i u BUG-u), brijem da bi 3870 X2 podero obje ove ali to nikad necu znat.

 Imaš pravo, nema 7500 GT, ali ima 7500 LE.

GeForce 7500 LE

The GeForce 7500 LE is an OEM card and is like the 7300 GS based on the G72 core. It has either 128 MB or 256 MB of dedicated video memory, however it also supports TurboCache, giving it up to 512 MB of video memory. It has DDR2 type memory and uses 64-bit memory interface. The card also has 550 MHz core clock speed and 263 MHz memory clock speed (526 MHz effective)[7]. Its performance is similar to that of the 7300 GT, however it is outperformed by a lot of 7300 GTs due to its lower clock rates.

Performance Specs:

* Graphics Bus: PCI Express
* Memory Interface: 64-bit
* Memory Bandwidth: 8.4 GB/s
* Fill Rate: 2.2 billion pixel/s
* Memory Type: DDR-II with TC

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1

Ima li netko mail bar jedne od one tri tete sa 31. stranice?Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (183)

Što se tiče XPC-a: mogli ste staviti rezultate testova ako ste složili konfiguraciju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1

Kao i obično - još jedan dobar broj Namigiva

 

Ima li kakvih 'posebnih' planova za 200. broj?   (any hints?)

 

 

16 godina
moderator
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
Dado_ZG78 kaže...

Kao i obično - još jedan dobar broj Namigiva

 

Ima li kakvih 'posebnih' planova za 200. broj?   (any hints?)

 

 

 Ima! Mislim da je to dovoljan hint za sada! Šutim
16 godina
neaktivan
offline
Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (183)

Možda 200 majica za 200 forumaša, ha? Namigiva


Karma is a funny thing
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
CikaSpaso kaže...

Možda 200 majica za 200 forumaša, ha? Namigiva


 
bolje 200 piva..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 23:13 (XPCBIT).
16 godina
neaktivan
offline
Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (183)

Mogli bi svim pretplatnicima uz BUG poslat i majicu. A može i ona BUG piva ak ih uspijete ugurat u sandučić Namigiva


potpisujem se
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
ico1 kaže...

Što se tiče XPC-a: mogli ste staviti rezultate testova ako ste složili konfiguraciju.

 
imam dojam da taj XPC nisu slagali fizicki, dapace da nisu imali nista od tih komponenti
na stolu, vec su samo bacili oko na web, sto ima u svijetu za nabavit i eto ti teme broja.

molim da me uvjerite u suprotno, jer citajuci vas tekst imam dojam da ste taj XPC sastavili
samo u mašti, ali ne i u bug-u... i ako sam u pravu, moram reci da je to bila najlosija tema
broja otkad kupujem bug! (iako me teme poput laptopa ne zanimaju, ali ovo je bilo preloše).

Pa evo citiram iz BUG-a:

"Malo kad se entuzijastima - ili geekovima, ako baš hoćete - poput dinamičnog dua potpisanog uz
ovaj tekst pruži prilika sastaviti računalo iz snova, bez ikakvih financijskih i zdravorazumskih ograničenja"

Kao sto sam vec rekao, cini mi se da se racunalo iz snova u temi broja sastavljalo samo u snovima,
zasto nije sastavljeno u BUG lab-u ostaje nam da nagađamo...

hvala, pozdrav

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 0:12 (Vicko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1

A budimo realni, ne znam koja od onih komponenti se da nabavit u Lijepoj Našoj - možda miš, gamepad i zvučnici i dobro Ultrica. Ali nisam siguran imaju li baš tri na lageru za nabavit.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
tutix kaže...

A budimo realni, ne znam koja od onih komponenti se da nabavit u Lijepoj Našoj - možda miš, gamepad i zvučnici i dobro Ultrica. Ali nisam siguran imaju li baš tri na lageru za nabavit.

 vidjel sam ram, cpu... to je bug, ne? mogli su se potrudit, nabavi, slozit i snimit na bug tv
da vidimo to cudo od xpc-a...., a ne tak samo nabrojat komponente, to sam si mogao i sam
pogledat na webu... i najgore od svega to stave za temu broja... a bas sam se mislio pretplatiti na bug :-(
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 16:47 (Vicko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
tutix kaže...

 

3) I treći je samo dodatak. Autor je odlično u par crtica objasnio u Mini školi kako se instalira Windows XP

ali ja bi još dodao ono što najviše ljudi buni. Ovo vrijedi za HP-ove prijenosnike sa FreeDOS-om.  U BIOS se ulazi tipkom F10 i u jednom od menija je potrebno SATA operating mode postaviti na IDE/ATA native. Kolegica je kupila nedavno HP 6720s i nakon što joj je lokalni "guru" probao instalirati XP, nije uspio i provalio da je prijenosnik neispravan jer nema diska. Ovo gore omogućava instalaciju XP-a bez posezanja za floppy instalacijskim diskovima i SATA driverima koji ovaj prijenosnik ne može "prožvakati" jer nema disketni pogon.

 

 E taj native mode je ubio Boga u meni... Dva dana sam ludio trazeci rjesenje (i nabasao na njega slucajno...). Kad sam konacno odradio instalaciju, podjem trazit drivere za mreznu na HP-ovom siteu, kad tamo lijepo stoji objasnjenje i uputa za instalaciju XP-a na doticni laptop. Pouka je starija i od racunalne industrije - RTFM!!!
16 godina
neaktivan
offline
Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (183)

sto se tice ovog najavljivanja BUG foruma... Nekako sam si mogao zamisliti to jer ste na BUG Onlineu dali jednu anketu o tome da sta ljudi misle sta BUG ONlineu fali, i veci broj glasova je iso na FORUM ;P

 

eto... ( sorry ak je to vec neko spomenuo, kasno je i ne registriram sva slova na monitoru u ovo doba ^^ )

 

 


I can't change the past little bunny, but I can change the future!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
Denis kaže...

... ove je kartice vrlo teško nabaviti zato što su EOL odnosno End of Line....

 EOL = End Of Life
16 godina
moderator
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
Zokto kaže...
Denis kaže...

... ove je kartice vrlo teško nabaviti zato što su EOL odnosno End of Line....

 EOL = End Of Life
Istina, moja greška. EOL je doista kratica za End Of Life.  
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nekoliko komentara na posljednji broj BUG-a (1
Invictus kaže...

Ima li netko mail bar jedne od one tri tete sa 31. stranice?Smijeh

 Smijeh LOL

LOTRO - Dwarf Champion Lv 50
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice