Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.498.984
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
x18x05x kaže...

Koji box uzet do 600kn kod nas.? Dućan ili njuškalo.  

 Za tu paru, mozda neki od Minix Neo serije. Dućan chipoteka ima ih puno.

dmanz kaže...

Zanima me jedna stvar u vezi MECOOL M8S pro w

 

Može li se na njega instalirati Kodi i je li potrebno još nešto osim samog boxa (npr. eksterni hard disk)?

 
Ima 16GB interne memorije što je više nego dovoljno.

everyday i'm shuffling...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
dmanz kaže...

Zanima me jedna stvar u vezi MECOOL M8S pro w

 

Može li se na njega instalirati Kodi i je li potrebno još nešto osim samog boxa (npr. eksterni hard disk)?

 To su već dvije stvari a ne jedna, al ajde, nek ti bude... 

 

Ako govorimo o onome koji ima Android, a ne Android TV onda da, može se instalirati Kodi, i ne, nije potrebno ništa osim samog boxa.

Kodi možeš instalirati na njega i preko apk-a ali i direkt sa play storea (što je po meni bolje).

 

12 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 18:56 (mcupwr).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

 Ja sam na Mecool M8S više različitih modela spajao neki stariji Logitech Combo i radilo je bez problema, a spajao sam i neku drugu noviju periferiju i isto je sve radilo bez greške

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mcupwr kaže...

Jel moguće spojiti na

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-W-Android-7-1-S905W-2GB-16GB-TV-Box-391189.html

nešto kao ovo

https://presto-serve.com/product/logitech-mk215-wireless-keyboard-and-mouse-combo/

i jel bolje uzeti PRO-W ili PRO-L (s obzirom na LibreELEC, ima li potrebe za istim)?

 

 Ja imam spojen Logitech MK320.

13 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav,
trebao bih preporuku za TV box sa sljedećim karakteristikama/uvjetima korištenja:

  • Android 7+
  • RAM 2GB+
  • Box bi koristila djeca za igrice (SNES preko emulatora, Sonic Dash, Dirt Racing, Beach Buggy Racing, ne znam koliko su zahtjevne Asphalt, Real Racing i ostale s Google Play store-a)
  • Koliko toliko dobar WiFi, udaljenost od routera 3-4m, kabel za sad nije opcija
  • Minimalno 2xUSB, poželjno 3 zbog HDD, kontrolera/gamepada
  • Gledanje video sadržaja s vanjskog HDD (1TB)
  • Plex (obavezno) / Netflix (obavezno) / KODI (opcionalno)
  • Bluetooth (opcionalno)
  • IR sučelje (opcionalno)
  • Nema pregrijavanja
  • Cijena 300-400kn
  • Dostava iz EU/europsko skladište, znači bez carine

Prema onome što sam prošao po prethodnim postovima, za sada mi je prvi pick MECOOL M8S, koju verziju preporučate (pro, pro plus, W, L)? Postoji li neki bolji box?

Također, ima li netko preporuku kontrolera/gamepada za igranje igrica (može i iz Kine ako je cijena prihvatljiva, odnosno bez carine)?
Zahvaljujem!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
hrvojeb85 kaže...

Pozdrav,
trebao bih preporuku za TV box sa sljedećim karakteristikama/uvjetima korištenja:

  • Android 7+
  • RAM 2GB+
  • Box bi koristila djeca za igrice (SNES preko emulatora, Sonic Dash, Dirt Racing, Beach Buggy Racing, ne znam koliko su zahtjevne Asphalt, Real Racing i ostale s Google Play store-a)
  • Koliko toliko dobar WiFi, udaljenost od routera 3-4m, kabel za sad nije opcija
  • Minimalno 2xUSB, poželjno 3 zbog HDD, kontrolera/gamepada
  • Gledanje video sadržaja s vanjskog HDD (1TB)
  • Plex (obavezno) / Netflix (obavezno) / KODI (opcionalno)
  • Bluetooth (opcionalno)
  • IR sučelje (opcionalno)
  • Nema pregrijavanja
  • Cijena 300-400kn
  • Dostava iz EU/europsko skladište, znači bez carine

Prema onome što sam prošao po prethodnim postovima, za sada mi je prvi pick MECOOL M8S, koju verziju preporučate (pro, pro plus, W, L)? Postoji li neki bolji box?

Također, ima li netko preporuku kontrolera/gamepada za igranje igrica (može i iz Kine ako je cijena prihvatljiva, odnosno bez carine)?
Zahvaljujem!

 Nisam siguran da bi ti boxovi u tom rangu cijene radili ok kao igraća konzola, nisam isprobavao, nit znam ikoga da tako koristi box pa ne mogu reć za sigurno ali mislim da ti za tako nešto treba neki od boxova iz onih viših cjenovnih razreda jer mislim da su Asphalt i Real Racing i slične igre podosta zahtjevne.

Ali vjerojatno će se nać netko tko zna to ipak konkretnije.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
miki1981 kaže...

 Nisam siguran da bi ti boxovi u tom rangu cijene radili ok kao igraća konzola, nisam isprobavao, nit znam ikoga da tako koristi box pa ne mogu reć za sigurno ali mislim da ti za tako nešto treba neki od boxova iz onih viših cjenovnih razreda jer mislim da su Asphalt i Real Racing i slične igre podosta zahtjevne.

Ali vjerojatno će se nać netko tko zna to ipak konkretnije.

 

 

Za ove zahtjevnije nije toliko bitno, za sada mi je cilj samo da se klinci malo upoznaju s igricama tako da ne mora biti ništa zahtjevno.

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Trebalo bi ti pokretat nezahtjevne igre, ako ima upisi na youtube model i vidi kako se ponasa u igrama
11 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Od prilike već mjesec dana imam TV BOX__MXQ PRO+ amlogic S905X
2GB ram 16GB rom
plaćen 318 kn na geekbuying-u (Ital DHL $5.13)
S obzirom na cijenu, mišljenja sam da opravdava uloženo.
Mrcvario sam ga sa instalacijama linuxa pomoću SD kartice
pa sa nje direktno u njegov ROM, pa isto tako LibreELEC (Kodi)
direktno na eMMC i onda opet nazad na originalni Android
koji sam rootao i stavio TWRP, mada ne znam čemu bi služio
osim za napraviti nandroid koji služi kao recovery.
U glavnom kabel koji ima sa oba dvije strane muški USB i
program USB_Burning_Tool uvijek ga bez greške vračaju
iz mrtvih, kad bi mu se dogodila mučnina od mojeg maltretiranja.
Sve u svemu dobra škatula.

 
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Vidim da dosta uzimate sa Geekbuyinga. Mene zanima da li je netko dobio na mail da se posalje slika kartice i osobne? Narucio sam prvi put i platio direkt sa kartice, nisam isao preko paypala, iduci dan dobio mail da moram poslat sliku kartice s kojom sam platio (zadnja 4 broja) i osobnu. Jel to normalno?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bero666 kaže...

Vidim da dosta uzimate sa Geekbuyinga. Mene zanima da li je netko dobio na mail da se posalje slika kartice i osobne? Narucio sam prvi put i platio direkt sa kartice, nisam isao preko paypala, iduci dan dobio mail da moram poslat sliku kartice s kojom sam platio (zadnja 4 broja) i osobnu. Jel to normalno?

 

Hvala.

 Po onome što ja znam i što sam čuo to ne moj nikad radit, jer ljudi tako ostaju bez love.

AKO netko zna drukčije nek javi

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
miki1981 kaže...
bero666 kaže...

Vidim da dosta uzimate sa Geekbuyinga. Mene zanima da li je netko dobio na mail da se posalje slika kartice i osobne? Narucio sam prvi put i platio direkt sa kartice, nisam isao preko paypala, iduci dan dobio mail da moram poslat sliku kartice s kojom sam platio (zadnja 4 broja) i osobnu. Jel to normalno?

 

Hvala.

 Po onome što ja znam i što sam čuo to ne moj nikad radit, jer ljudi tako ostaju bez love.

AKO netko zna drukčije nek javi

 

Pa ako vide samo zadnja cetri broja jel i onda mogu? Nemam pojma sta radit jel mi narudzba na Pending. U mailu pise da salju kad to posaljem.

 

Dear Customer,

Thank you for shopping at GeekBuying !
This is to verify that the cardholder and the buyer are the same person.
Kindly provide us with the following information before we process with the shipment.

1) Front and Back Pictures of your Credit Card
(Only need the last 4 digits and the signature)
2) Pictures of Your Identification Proof ( ID card / Passport )

Note: we don't accept photocopied or scan of credentials, Please keep the complete picture, don't
cut images. Make sure the copies of all the credentials provided are clear.
After confirm, we will ship the order to your provided address.
Inconvenience regretted.

Sincerely,
Jessica

Risk control department

Geekbuying

16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bero666 kaže...
Pa ako vide samo zadnja cetri broja jel i onda mogu? Nemam pojma sta radit jel mi narudzba na Pending. U mailu pise da salju kad to posaljem.

 

Dear Customer,

Thank you for shopping at GeekBuying !
This is to verify that the cardholder and the buyer are the same person.
Kindly provide us with the following information before we process with the shipment.

1) Front and Back Pictures of your Credit Card
(Only need the last 4 digits and the signature)
2) Pictures of Your Identification Proof ( ID card / Passport )

Note: we don't accept photocopied or scan of credentials, Please keep the complete picture, don't
cut images. Make sure the copies of all the credentials provided are clear.
After confirm, we will ship the order to your provided address.
Inconvenience regretted.

Sincerely,
Jessica

Risk control department

Geekbuying

Jesu ti već skinuli lovu s računa? Ako nisu, plati paypalom i mir božji.

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Plaćao sam na dosta stranica sa karticom i niti na jednoj me nisu tražili fotografije kartice ili osobne, ovo mi malo smrdi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
fear619 kaže...

Plaćao sam na dosta stranica sa karticom i niti na jednoj me nisu tražili fotografije kartice ili osobne, ovo mi malo smrdi.

 Mene su nekad davno na Gearbestu tražili dio itd... ali ne baš ovako... 

Pucaaaajjjj :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bero666 kaže...

 

Pa ako vide samo zadnja cetri broja jel i onda mogu? Nemam pojma sta radit jel mi narudzba na Pending. U mailu pise da salju kad to posaljem.

 

 

 Koliko ja znam onda ne mogu...ali opet...budi ti siguran...kao što je kolega gore predložio - otkaži i plati Paypalom.

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
miki1981 kaže...
bero666 kaže...

 

Pa ako vide samo zadnja cetri broja jel i onda mogu? Nemam pojma sta radit jel mi narudzba na Pending. U mailu pise da salju kad to posaljem.

 

 

 Koliko ja znam onda ne mogu...ali opet...budi ti siguran...kao što je kolega gore predložio - otkaži i plati Paypalom.

 To cu i napravit. Dali su mi taj predlog. Sad neznam koliko cu cekat al dobro. Kazu da je njihov mail i da oni to traze al i dalje nisam htjeo nista slat.

15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Koji media player da kupim iz Kine do 100$. 

Dosad mi je jedino zapeo za oko Mi Box koji kosta 60$

mi box aliexpress  - mislim da nema bolji od ovog trenutno osim Nvidia shield sto je 3 puta skuplje.


compare: 
http://www.webunit.co.uk/TVBOXES/charts/images/tvbox2018.png

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kupujem Tv box. Pročitao sam gotovo sve prethodne stranice, proučio dosta toga o tv boxevima, pogledao recenzije i usporedbe.

I suzio izbor na četiri modela, cijene su s Geekbuying-a a isporuka direktno iz Kine:

 

1. Mecool M8S PRO L - 57,26 Eura (ima OTA update te je pri usporedbi s drugim uređajima na kineskoj stranici za potrošaće bio najbolji)

2. R-TV BOX S10 - 62,39 Eura (nema OTA update firmare-a i aplikacije, ali ima 4 USB-a, SPIDF i AV konekcije. Postoji i varijanta s 64 GB)

3. Beelink GT1 Ultimate - 68,38 Eura (ima OTA update, ima SPDIF i podupire 5.1 surround, te je na glasu kao dobar proizvod)

4. Mecool BB2 PRO - 68,58 Eura (ima OTA update, optičku i AV konekciju, ANTENU, ali samo 16 GB)

 

Redoslijed po kojim sam ih naveo je i redoslijed za prednost pri kupnji, iaoko su razlike među modelima male.

 

Razlike u navedenim konekcijama mi nisu bitne, pa niti surroud.

 

Mecool-i ne navode da podupiru Miracast protokol što ne mora značiti da ga ne podupiru. Vi koji imate Mecool M8S PRO to znate, pa... 

Kod Beelink-a se navodi da podupire Miracast samo do iOS 9.0 - ostali to ne navode što ne znači da i kod njih nije tako (i što to konkretno znači, iOS 9.0, za prijenos s TV box-a na TV?).

 

Jedino Mecool-i navode da podupiru MAG25 Stalker protokol - da li to zapravo znači mogućnost povezivanja s MAG boxom (npr. 256)???

 

Po recenzijama, usporedbama... Mecool M8 sa svojih 3 GB DDR3 memorije (tako imaju i ostali) je bolji na testu od Mecool BB2 PRO koji isto ima 3 GB ali DDR4?!

Jedino nisam našao usporedbu Mecool M8S PRO L u odnosu na R-TV BOX S10 - tu mi je najveća dilema (svi govore da je obnova firmare-a i aplikacije jako važna stvar).

 

Prvi Mecool je najjeftiniji i za razliku u cijeni prema 3. i 4. mogu kupiti i tipkovnicu - npr. Rii i8 (uz 4 Eura nadoplate).

Da li netko od vas ima neka iskustva s navedenim TV boxevima, osim prvpg Mecoola, odnosno kako biste vi odabrali ? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
jojo_surf kaže...

Koji media player da kupim iz Kine do 100$. 

Dosad mi je jedino zapeo za oko Mi Box koji kosta 60$

mi box aliexpress  - mislim da nema bolji od ovog trenutno osim Nvidia shield sto je 3 puta skuplje.


compare: 
http://www.webunit.co.uk/TVBOXES/charts/images/tvbox2018.png

Možda tebi to nije važno ali nema Ethernet konekciju (što ukoliko ti wifi ne hvata dobro?).

RAM 2 GB a drugi već nude 3 GB.

ROM 8 GB - na Kodi i aplikacije će ti otići i do 2,5 GB (ako dodatno instaliraš dva sučelja i brdo dodataka).

 

Super da si stavio  link za usporedbu  - iako opet nema "mog" R-TV BOX-a. Za Mecool M8S PRO L sam vidio daleko bolji Antutu benchmark 47.843.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
fijaker kaže...

Možda tebi to nije važno ali nema Ethernet konekciju (što ukoliko ti wifi ne hvata dobro?).

RAM 2 GB a drugi već nude 3 GB.

ROM 8 GB - na Kodi i aplikacije će ti otići i do 2,5 GB (ako dodatno instaliraš dva sučelja i brdo dodataka).

 

Super da si stavio  link za usporedbu  - iako opet nema "mog" R-TV BOX-a. Za Mecool M8S PRO L sam vidio daleko bolji Antutu benchmark 47.843.

 Nema ethernet ali ima dosta dobar wifi... ali da, sve ovisi o položaju rutera itd.

Tih 2gb rama nisu usko grlo jer se ionako aplikacije pokreću ponovo kad izađeš iz njih pa nema baš nekog multitaskinga (osim kodija, iz njega možeš izać i opet uć gdje si stao)

Da, na kodi će otič dosta prostora ali to je uglavnom to, barem u mom slučaju, za sad mi ne fali memorije..ako baš zafali možeš uštekat usb i namjestit da bude dio interne memorije...

Po meni su trebali stavit više od jednog usb porta jer ima milion stvari (vanjski hardovi, usb ethernet adapteri, tipkovnice itd.) koje se mogu uštekat a možeš birat samo jednu 

Mana mu je možda i android tv sučelje jer koliko je pojednostavljen za korištenje sa daljinskim toliko je i kompliciran u nekim stvarima da je to nešto strašno...

Naravno box funkcionira, ne grije se nikad, sve ide glatko i ne smrzava. Ima i chromecast koji te spasi ako nemaš tipkovnicu jer pisanje sa daljinskim ide na živce.

 

8 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Zaboravio sam napomenuti USB - baš blesavo i nezgodno, bar dva, za vanjski disk i tipkovnicu (miš). Šteta što ne stavljaju USB 3.0

 

Zapravo, kako stoje stvari sa snimanjem live sadržaja (ja imam Kodi na PC-u, za sada) kod TV BOX-eva?

Da li se kod TV BOX-eva može namjestiti snimanje unaprijed kao kod DVD (VHS) recordera na vanjski hard odnosno na interni pa prebacuješ?

 

Kako meni 20 Eura na prestavlja prepreku pri kupnji, što misliš o ZIDOO H6 PRO. Najviše me muči CPU: AllWinner H6 Quad-core ARM Cortex TM -A53 Processor Svi govore da je za Kodi najbolji Amlogic, da RK treba neizostavno izbjegavati... Kakav je taj AllWinner kada je u pitanju Kodi?

 

Ima dva USB-a 2.0 i jedan USB 3.0 (vezano uz pitanje o snimanju pa potom prebacivanju) i dosta bolji benchmark od drugih. Ima 2 GB DDDR 4.

16 GB je dosta.

Oni navode You Tube 4 K a iz onog pregleda TV BOX-eva proizlazi 2 K?!

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 22:20 (fijaker).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
lovacmaki kaže...
Kupio sam Xiaomi Mi Box.
http://www.mi.com/en/mibox/#specs
Dobar izbor?

 Bok

Molio bih da neko napiše iskustva sa tim box-om?

Mislim ga uzeti,a vidim da ga hvale i da je dobio neke nagrade.

 

btw kupio sam bio onaj H96 4K prvo wifi nije radio kako treba da bi nakon dva mjeseca riknuo tako da proći jeftinije je da na kraju nemaš ništa nmi lovu ni box.

 

A i 600 kuna nije puno kada se pogleda kvaliteta

 

https://www.chipoteka.hr/artikl/140405/media-player-xiaomi-mi-tv-box-4092001061

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 11:51 (xdms45).
10 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

 nikako nemoj kupovati taj rabljeni box, vidis da je zastario i jamstvo 7 dana 

 

imas provjeren xiaomi mi box sa geekbuyinga, uzmes sa italy skladista i dodje ti dhl-om za 1-3 dana, postarina 5$

 

https://www.geekbuying.com/item/-Official-International-Version--XIAOMI-Mi-Box-4K-H-265-Android-Box-387938.html

 

a imas i masu mecool boxeva za jos manju lovu

10 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Ma da tko zna što su mu radili i to bi bio uludo baćen novac.

 

Da odlučio sam uzet ću taj xiaomi mi box,ali pogledat ću još te mecool dosta i njih hvale.

 

Koji mecool bi preporućili?

 

Ili ovaj ZIDOO H6 pro

https://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-H6-PRO-2GB-16GB-TV-BOX-388687.html

tnx

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 23:52 (xdms45).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
xdms45 kaže...
lovacmaki kaže...
Kupio sam Xiaomi Mi Box.
http://www.mi.com/en/mibox/#specs
Dobar izbor?

 Bok

Molio bih da neko napiše iskustva sa tim box-om?

Mislim ga uzeti,a vidim da ga hvale i da je dobio neke nagrade.

 

btw kupio sam bio onaj H96 4K prvo wifi nije radio kako treba da bi nakon dva mjeseca riknuo tako da proći jeftinije je da na kraju nemaš ništa nmi lovu ni box.

 

A i 600 kuna nije puno kada se pogleda kvaliteta

 

https://www.chipoteka.hr/artikl/140405/media-player-xiaomi-mi-tv-box-4092001061

Hvala

 A jel te zanima nešto konkretno ili?

Mi box funkcionira sasvim normalno i nemam nekih problema s njim osim onog gore šta sam pisao da ima samo 1 usb i neke stvari koje se meni ne sviđaju sa android tv sučelju.

Tako daaa već je nekih 6 mjeseci pali i gledaj....a sad dal ima boljih boxeva za taj novac to vjerujem da ima

Ako te još nešto zanima pitaj :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Hvala na odgovoru.

Taj jedan usb nije problem kupi se hub i riješeno.

Bitno mi je da radi ono što bi trebao konkretno meni treba samo radi gledanja tv-a.

Kakav mu je wifi?Mora li biti blizu rutera?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice