Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.500.815
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
13 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kupio nakraju mecool m8s pro w sa geekbuyinga za cca 260 kn s dostavom, išao sam na opciju do 300kn jer će se koristit ograničeno godišnje tek po ljetu, ja ga možda ni neću,

youtube ok radi u svim rezolucijama,

A netflix predinstalirani radi ali u nekoj sd rezoluciji 854x480, uglavnom ne baš dobro izgleda spojeno na hd screenu,

no skinuo sam zadnju verziju za tablet koja radi na ovim boxovima a to je 6.2, i to instalirao,

ona ima veću rezoluciju od 960x540 a mogu reć da to testirano na full hd screenu čak i ne izgleda loše, nekako dosta bolje od predinstalirane verzije, no za snalaženje ikakvo je potreban usb miš, jer sa daljinskim se uopće nemre scrollat prema dolje.

 

 

Uglavnom zadovoljan sam jer screen, plasma, na kojem ću to koristit ima 1024x720 rezoluciju, tako da mi hd netflix u 1080p ne bi puno značio.

 

Probao sam spojit i box na SD crt tv, youtube radi ok makar bi malo bolja bila kvaliteta slike da je scart rgb konekcija (ako to uopće postoji na ikojem boxu) a ne composite žuti činč,

uz to neda se scaleat slika pa u 4:3 videima na ytu još dobite crne trake sa strane (ko npr kada danas gledate HRT signal na 4:3 televizoru, a puštaju stare serije sa tim crnim crtama)

ali netflix praktički ne radi tj ima zvuka ali ne i slike, navodno to oni blokiraju nešto ak je sd signal,

ugl.govorim to, da to imate na pameti ako i postoji itko tko bi box planiro spajat i koristit za nflix na crt televizoru (kao npr.ja, kojem crt u sobi služi za retro gaming ps1 i 2, jer na hd screenovima nije to to)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Kaj mislite o A95X max 4/64?

S geekbuyinga prolazi bez pdva iz eu drzava? Od kud je bolje naruciti, njemacka, italija ili poljska, i kojom postom?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Imate preporuku koji je box najbolji za kupiti od nas a da sigurno i provjereno rade Netflix i Max Tv to go naravno u fhd a bilo bi dobro da ima opciju i 4k.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 7:19 (Dermentor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Nema ti više od 2013. pdva između EU država kad kupuješ.

 

Ja sam iz poljske jer je shipp.bio najjeftiniji, i došlo je za tj.dana, dpd neki dostavljač s kombijem ti dođe. 

4 godine
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Molim vas preporuku koima iskustva. Uzela bi neki smart box kako bi ga spojila preko hdmi na tv star 10 godina i da mi hvata wi fi, a da mogu imati kvalitetnu sliku HRTi, Youtube, Netflix, facebook i sl. cijena do 600 kn.

 

Hvala puno!

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Dermentor kaže...

Imate preporuku koji je box najbolji za kupiti od nas a da sigurno i provjereno rade Netflix i Max Tv to go naravno u fhd a bilo bi dobro da ima opciju i 4k.

Vidi post ispod. Nisam siguran kolika je sada cijena, znam da je prije obični Xiaomi Mi Box koštao 549 kn a onaj novi S model 649 kn. Možda je netko nedavno tamo kupovao pa nek javi:)  Kod njih je i 2 godine garancije, većina ovih drugih shopova ima neku gar. od 12 mjeseci pa treba pazit.

 

 

TypeR8011 kaže...

Kad uzmeš sve u obzir, rekao bih da je to Arena centar, Mi store. 550 kn. Da sad kupujem, kupio bih tamo.

8 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Vezano za xiaomi mi box s, u zadnje vrijeme kad idem ga idem upaliti bude mi siva slika, i nece proraditi skroz dok ga ne istekam iz struje, dali je netko imao slična iskustva, dali ima kakvo riješenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Keta kaže...

Vezano za xiaomi mi box s, u zadnje vrijeme kad idem ga idem upaliti bude mi siva slika, i nece proraditi skroz dok ga ne istekam iz struje, dali je netko imao slična iskustva, dali ima kakvo riješenje?

 to se i meni počelo događati i na kraju je crko skroz... nadam se da bude više sreče sa tvojim 

15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav ljudi...

 

Budući da filmove i serije gledam na način da spajam laptop na TV putem HDMI-a, dojadio mi ga je nosati vamo-tamo pa razmišljam o kupnji Xiaomi Mi BOX S. E sad, TV je LCD Panasonic star 8-9 godina, a nemam iskustva sa TV boxovima niti sa Kodijima/Plexovima pa me zanima:

 

1. Prema BUG-ovim uputama o podešavanju Kodija:

 

https://www.bug.hr/savjeti/kako-konfigurirati-kodi-za-ultimativno-kucno-streamanje-multimedije-7455

 

...mogu li pokrenuti film pojedinačno sa laptopa a da nije napravljena nekakva biblioteka filmova kao što se tu spominje, nemam naviku čuvati filmove, obiršem ga čim ga pogledam? :)

 

2. Može li se na njega spojiti vanjski audio uređaj (konkretno, audio pojačalo, mislim da je Onkyo A8450) spojen na zvučne stupove...

 

Znam da on podržava 4k i da to ne mogu dobiti, al to je za jednog dana kad budem uzimao novi TV...

 

Hvala :) 

  

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Pozdrav raja, odakle naručiti fire stick 4k?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bumbumzvonko kaže...
Pozdrav raja, odakle naručiti fire stick 4k?

 Amazon

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bumbumzvonko kaže...
Pozdrav raja, odakle naručiti fire stick 4k?

Ispada da je teže kupiti taj stick (kojem je cijena u ovome trenutku 50-60 eur + dostava) nego recimo OLED tv od par tisuća eura 

 

Malo ih ima dostavu u RH pa da sve ispadne po nekoj ok cijeni, bilo bi najbolje da ovi koji su naručivali s amazon ili ebay stave linkove.

 

Npr na ebay de je 55 eur + dostava 15 eur

 

https://www.ebay.de/itm/Amazon-Fire-TV-Stick-4K-Ultra-HD-mit-der-neuen-Alexa-Sprachfernbedienung/323664219558?hash=item4b5be40da6:g:84QAAOSwLOZcpkt

 

 

Ono što je čudno da niti jedan shop u Hrvatskoj nema u ponudi taj stick?

 

 

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
x18x05x kaže...
bumbumzvonko kaže...
Pozdrav raja, odakle naručiti fire stick 4k?

 Amazon

 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

best buy box do 600kn, za kodi i netflix u full hdu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 20:50 (Grom).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bezimeni kaže...

 

Havo kaže...
Buljko kaže...

Djeluje ok, vidi se već na slikama da je kvalitetniji. Našao sam ga na Aliju za $23, al i to je duplo više para nego sam mislio izdvojiti.. :/

Kupi ovaj Mele F10.. i ja sam prvo kupio neko sranje za tipa 9.99, to je na kraju bačen novac, jer je bilo baš loše iskustvo sa samim zračnim dijelom (sam daljinac i tipkovnica ok)

a sa ovim Mele sam prezadovoljan, precizan i dugo traje baterija.

 

 

 

Evo samo da prijavim da je stigao Mele. Upogonio ga, povezao, radi ko urica. Još uvijek se navikavamo na to da ne moramo 5x stisnuti tipku da prihvati naredbu. Sve nam je čudno koristiti daljinski koji normalno radi..

 

Hvala još jednom na preporuci!

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Uzeo sam tx3 mini, medutim naletio sam na problem u HBO GO aplikaciji. Ne da mi da scrollam dolje tako da ne mogu doci do liste epizoda pojedine serije, da li je mozda problem do daljinskog?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Koji daljinski?
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Krajem prošle godine sam nabavio MECOOL M8S PRO W i više se ne može koristiti. Uvijek je imao problema sa youtube aplikacijom da se sve zaledi usred videa i onda ga moram iskopčati iz struje a sada se zaleđuje i pojavljuje izobličena slika minut nakon ga upalim. Tako da je moja preporuka ne kupujte MECOOL M8S PRO W.

 

Nego imam neki minix neo z83-4 na kojemu su win10 instalirani mislite li da se može na njega instalirati Android?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 9:51 (Hamburger of death).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hamburger of death kaže...

Krajem prošle godine sam nabavio MECOOL M8S PRO W i više se ne može koristiti. Uvijek je imao problema sa youtube aplikacijom da se sve zaledi usred videa i onda ga moram iskopčati iz struje a sada se zaleđuje i pojavljuje izobličena slika minut nakon ga upalim. Tako da je moja preporuka ne kupujte MECOOL M8S PRO W.

 

Nego imam neki minix neo z83-4 na kojemu su win10 instalirani mislite li da se može na njega instalirati Android?

 Vjerojatno moš Remix ili Phoenix samo šta ćeš s tim dobit?

16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hamburger of death kaže...

Krajem prošle godine sam nabavio MECOOL M8S PRO W i više se ne može koristiti. Uvijek je imao problema sa youtube aplikacijom da se sve zaledi usred videa i onda ga moram iskopčati iz struje a sada se zaleđuje i pojavljuje izobličena slika minut nakon ga upalim. Tako da je moja preporuka ne kupujte MECOOL M8S PRO W.

 

Nego imam neki minix neo z83-4 na kojemu su win10 instalirani mislite li da se može na njega instalirati Android?

Probaj googlati tocan model, pa probaj factory reset napraviti. Ili flashati. Ili staviti novi OS.

 

Meni se isto par Android boxova samo od sebe smrdalo (bilo je jedan ili dva Mecoola). Neke sam uspio vratiti u zivot. Na jednoga sam morao stavio neki Google OS (ne sjecam se imena), jer mi je jedino taj ROM prolazio.

A jedan nije imao nalemljen prekidac za reset, pa sam morao brikati (kratko-spojiti) s zicom samo da dodem u boot menu.

 

Ali da, tlaka je, treba pronjuskati po stranim forumima, ako imas srece mozda ima kakav guide na youtube i sl.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
om-prat kaže...
Hamburger of death kaže...

Krajem prošle godine sam nabavio MECOOL M8S PRO W i više se ne može koristiti. Uvijek je imao problema sa youtube aplikacijom da se sve zaledi usred videa i onda ga moram iskopčati iz struje a sada se zaleđuje i pojavljuje izobličena slika minut nakon ga upalim. Tako da je moja preporuka ne kupujte MECOOL M8S PRO W.

 

Nego imam neki minix neo z83-4 na kojemu su win10 instalirani mislite li da se može na njega instalirati Android?

 Vjerojatno moš Remix ili Phoenix samo šta ćeš s tim dobit?

 

 

Što mogu s tim dobit? Treba mi neki takav Android uređaj za gledanje videa na tv-u. Pokušao sam na njega usnimiti onaj bluestacks program koji simulira android ali se videi ne mogu gledati jer štekaju/ lag. Pa sam mislio nekako obrisati windowse i snimiti android ali vidim da nema nekih tutorijala na netu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 14:46 (Hamburger of death).
10 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hamburger of death kaže...
om-prat kaže...

 

 

Što mogu s tim dobit? Treba mi neki takav Android uređaj za gledanje videa na tv-u. Pokušao sam na njega usnimiti onaj bluestacks program koji simulira android ali se videi ne mogu gledati jer štekaju/ lag. Pa sam mislio nekako obrisati windowse i snimiti android ali vidim da nema nekih tutorijala na netu.

  Opet ne kontam, šta se na windowsima ne može gledat video?

Ova dva os-a šta sam spomenija se instaliraju iz windowsa, moš ih instalirat pa bootat s sticka ili hdd-a(dual boot) i složeni su baš za te atom procesore.

Proces instalacije imaš na službenoj stranici.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 14:59 (om-prat).
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
om-prat kaže...

  Opet ne kontam, šta se na windowsima ne može gledat video?

Ova dva os-a šta sam spomenija se instaliraju iz windowsa, moš ih instalirat pa bootat s sticka ili hdd-a(dual boot) i složeni su baš za te atom procesore.

Proces instalacije imaš na službenoj stranici.

 

Da windowsi podržavaju kodi ali ako hoćeš imati aplikacije poput teatv ili terrarium nema sličnih aplikacija za windowse. Nego ti OS-ovi, recimo Phoenix OS služi kao da ih imaš zajedno s windowsima i onda prilikom bootanja odabereš hoće li komp pokrenuti win ili phoenix? U svakom slučaju ne mogu obrisati windowse i snimiti android?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 13:41 (Hamburger of death).
10 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hamburger of death kaže...

 

Da windowsi podržavaju kodi ali ako hoćeš imati aplikacije poput teatv ili terrarium nema sličnih aplikacija za windowse. Nego ti OS-ovi, recimo Phoenix OS služi kao da ih imaš zajedno s windowsima i onda prilikom bootanja odabereš hoće li komp pokrenuti win ili phoenix? U svakom slučaju ne mogu obrisati windowse i snimiti android?

  A imaš recimo Stremio, Butter project, Popcorn time....

 

Ovisno kako ih instaliraš, u teoriji moš skinit i ISO pa priko lili ili UNetbootina stavit na usb, probat spojit tipkovnicu i dok se dize F11 za boot menu. 

 

EDIT: Evo vidim postoji i TeaTV za windowse.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 14:27 (om-prat).
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku
Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 19:39 (x18x05x).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Odlična cijena ali nema dostave u HR? This product only ships to Germany and Austria

 

Pitanje je da li ima uopće netko po ovoj cijeni a da dostavlja do nas?

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Flagship kaže...

Odlična cijena ali nema dostave u HR? This product only ships to Germany and Austria

 

Pitanje je da li ima uopće netko po ovoj cijeni a da dostavlja do nas?

 Nebi znao. Tko živi u DE, eto odlične prilike za nabavku.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
x18x05x kaže...
Flagship kaže...

Odlična cijena ali nema dostave u HR? This product only ships to Germany and Austria

 

Pitanje je da li ima uopće netko po ovoj cijeni a da dostavlja do nas?

 Nebi znao. Tko živi u DE, eto odlične prilike za nabavku.

U Saturn i Mediamarkt shopovima je 34,99€ i prilika za sve koji znaju nekog tko je gore ili je u prolazu pa uzme za odličnu cijenu:)

 

https://www.saturn.de/de/product/_amazon-fire-tv-stick-4k-mit-der-neuen-alexa-sprachfernbedienung-2490802.html

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_amazon-fire-tv-stick-4k-mit-der-neuen-alexa-sprachfernbedienung-2490802.html

 

Kod nas ih službeno nema po bilo kojoj cijeni, a gore kod njih praktički ih imaju na bacanje!

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mailbox de uzme 10 eura da proslijedi u hr sti uopce nije puno, narucio vec nekoliko puta
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ima li itko iskustva za firestick 4k? Jel iptv radi dobro na njemu? razmišljam da ga uzmem sada za 35 eura jer sam planirao uzeti nešto za svoju sobu a ovaj popust mi se stvarno čini dobar :D

 

 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice