Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.500.820
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Evo imam ga tjedan dana i počeo se zaleđivati kad gledam videe. Ima li netko kakvih ideja da to oopravim? Uređaj je MECOOL M8S PRO W

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Probaj clearati cache i close all tabs/tasks.

everyday i'm shuffling...
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
kipo kaže...

Jel valja ovo: https://www.geekbuying.com/item/MX10-Android-7-1-2-RK3328-4GB-32GB-TV-Box-388852.html

Ili je Mi Box, iako ima manje RAM-a i manji disk, bolji izbor (ako da, zašto)?

Itko?

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Realno teško da je netko imao oba i mogao usporediti. Mi box radi odlično sa svime, ali nema lan i ima samo 8gb roma tj. 5gb prostora te nema utor za memorijsku karticu i samo jedan usb utor, pa to uzmi u obzir. 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

treba mi samo box za dobar yt i možda netflix. Jel mibox najbolji izbor?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pa... Pa li je najbolji ne znam, jer ima sigurno i boljih ali i skupljih, ali za to što ti treba je provjeren i hvaljen i ok cijene. Softver mu je dobar, kao i wifi signal, pa mogu slobodno napisati da ti je sigurno ulaganje za te dvije stvari koje si naveo.  

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bNeo kaže...

Realno teško da je netko imao oba i mogao usporediti. Mi box radi odlično sa svime, ali nema lan i ima samo 8gb roma tj. 5gb prostora te nema utor za memorijsku karticu i samo jedan usb utor, pa to uzmi u obzir. 

Iz ovog boldanog ispada da je onaj drugi ipak puno bolji izbor. Jel možda razlika u procesoru presudan faktor jer mi nije jasno zašto bi netko uopće uzeo Mi Box ako ga ovaj drugi ubija u karakteristikama (a još je i jeftiniji)?
Mada mi i taj procesor izgleda potpuno jednak kod oba boxa (molio bih da me ispraviš ako griješim):
"RK3328 Quad-Core 64bit Cortex-A53" kod MX10
"Quad-core Cortex-A53 2.0GHz" kod Mi Boxa

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Taj drugi nisam imao a imao sam ih bome dosta, ali zato mi box imam i mogu potvrditi da radi odlično i čak i bolje od nekih tehnički možda i jačih, ali je mi box očito bolje ispoliran. Čisto sumnjam da će ti taj drugi tjerati netflix kako treba ili nešto u 4k dok eto ovaj mi box to provjereno može. No, opet možda griješim.

Ukratko većina korisnika po internetu piše da izbjegavaš sve osim amlogic chipova, jer je za ostale slabija podrška i slabiji su mada su možda nazivno isti. Osobno mi u mi boxu nedostaje možda samo više roma od 8gb i utor za memorijsku karticu.

Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 21:31 (bNeo).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Dombas kaže...

treba mi samo box za dobar yt i možda netflix. Jel mibox najbolji izbor?

 Upitno jeli najbolji izbor pokraj novog fire sticka. Tj. najviše ovisi za koliko ih moš nabavit trenutno.

10 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
kipo kaže...

Iz ovog boldanog ispada da je onaj drugi ipak puno bolji izbor. Jel možda razlika u procesoru presudan faktor jer mi nije jasno zašto bi netko uopće uzeo Mi Box ako ga ovaj drugi ubija u karakteristikama (a još je i jeftiniji)?
Mada mi i taj procesor izgleda potpuno jednak kod oba boxa (molio bih da me ispraviš ako griješim):
"RK3328 Quad-Core 64bit Cortex-A53" kod MX10
"Quad-core Cortex-A53 2.0GHz" kod Mi Boxa

 

DRM, podrška, HD audio passthrough i takve sitnice...
9 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav!
Čitam poruke i sad sam sav zbunjen. :)

Molim preporuku za box. Bitno je da na njemu radi hbo go, maxtv i netflix...

Hvala unaprijed!

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ovo se cini interesantno, ko zna kako to radi s tim rockchipom...
6 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

A odakle da naručim mi box 3? AliExpress? Ili?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Dakle ovaj A5X MAX može vrtiti hbo go, netflix i maxtv?

Netflix vrti u HD-u?

što koristite kao daljinski, vidim da ne dolazi s nekim daljinskim...

 

Hvala unaprijed

Pozdrav

9 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Jel bolje A5X ili ipak MI BOX?

Za mi box piše da je podržan od netflixa, hbo-a. međutim kod njega me mući što ima samo wifi...

10 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
mark385 kaže...

Dakle ovaj A5X MAX može vrtiti hbo go, netflix i maxtv?

Netflix vrti u HD-u?

što koristite kao daljinski, vidim da ne dolazi s nekim daljinskim...

 

Hvala unaprijed

Pozdrav

 To može manje više svaki.

Netflix nema šanse da vrti u HD-u(DRM i Android TV OS je preduvjet).

Hbo Go TV isto neće ić bez kemije. Ovaj s telefona mislim da neće zadovoljit,a pitanje je i kakve zahtjeve šta se DRM tiče ima TV app.

 

Ako oćeš najjeftiniju opciju za gledat 1080p Netflix mislim da je to MEECOOL pro serija, ali morat ćeš stavit ATV rom.

Plug and play opcije su ti Mi box(s tim da ima problem s DD+ na Netflixu) i Fire Stick 4k ako ti ne smetaju reklame. 

Skuplje opcije neću spominjat trenutno. 

 

 

 

10 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
mark385 kaže...

Jel bolje A5X ili ipak MI BOX?

Za mi box piše da je podržan od netflixa, hbo-a. međutim kod njega me mući što ima samo wifi...

 To se riši ovakim adapterom, obzirom da će ti za A5X tribat neki air mouse dođe ti na isto šta se tiče dodatnih troškova.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

OK. Odluka je pala na MI BOX S  

koja je razlika između normalnih i ovih S?  Samo S i imaju na zalihi...

16 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

mi box nema ethernet port. nije idealan za kodi i vjerojatno za jos pokoji servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Mislim da mecool, vorke, beelink sa 912s procesorom nitko nece pogrijesit. Naravno tu je mi box, za koga rom od 8 gb tj oko 5gb dostupnih ok. Takoder cujem da oreo update nije najbolje ispeglan?
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Dečki danas želim naručiti koji webshop da koristim da me ne ogule na carini??

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Geekbuying,talijansko ili njemačko skladište ili neko Gearbestovo fast23 ili slično skladište.

15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Mislio sam uzeti box za roditelje da mogu gledati HBO Go, znaći trebalo bi biti nešto plug & play. Ako sam dobro shvatio, nije moguće uzeti npr mecool i gledati HBO Go preko browsera jer mecool nije certificiran?

Jel netko zna jel moguće gledati HBO Go preko Mi box-a? Koliko čitam prije je to bilo moguće samo u US ali sada se HBO proširio i na naše tržište tako da bi trebalo biti moguće...

ili mi je najbolja opcija chromecast za HBO Go?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Zašto nitko ne spominje izvrsni Ricomagic RKM22 koji ima odlični S912 cpu

 

CPU: Amlogic S912 Octa Core 2.0GHz 
GPU: ARM Mali-T820MP3 
RAM: 2G DDR3 
ROM: 16G
OS: Android 6.0
Ethernet: 10M/100M/1000M
WIFI: 802.11b/g/n/ac
Bluetooth: 4.0
Video Decode: H.265
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
pc_fan005 kaže...
pc_fan005 kaže...
Wontay kaže...

Zašto nitko ne spominje izvrsni Ricomagic RKM22 koji ima odlični S912 cpu

 

CPU: Amlogic S912 Octa Core 2.0GHz 
GPU: ARM Mali-T820MP3 
RAM: 2G DDR3 
ROM: 16G
OS: Android 6.0
Ethernet: 10M/100M/1000M
WIFI: 802.11b/g/n/ac
Bluetooth: 4.0
Video Decode: H.265

 

 

 Trenutno su na marketu i s905X2 boxovi, na benchmarku i wifiu puno bolji, takoder uz 4G DDR4.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

kupio sam sebi mecool m8s pro w box ovo mi je prvi susret sa android boxom! Interesuje me sad jel se moze rootati box kao telefon npr i da se pobrisu vec instalirane apliakcije? I kako instalirati kodi preko usb-a? ili dikretno sa app stora skinuti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav treba mi preporuka Android boxa do 1000kn, i da se može kupit kod nas, definitivno mora imat 3.5 mm jack da mogu spojit zvučnike, i USB za eksterni hard disk.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
rappy kaže...

Pozdrav treba mi preporuka Android boxa do 1000kn, i da se može kupit kod nas, definitivno mora imat 3.5 mm jack da mogu spojit zvučnike, i USB za eksterni hard disk.

 

Prijatelj kupio u pevecu:

https://pevec.hr/android-box-x96-288418.html

 

Za IPTV, youtube i muziku, kaže prva liga stvar. Nije toliko skupo ali i ne treba jače. 

Samo Rijeka.
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ja imam dva Ricomagic RKM MK22, OctaCore Cortex A53, 2GB, 16GB ROM i rade odlično.

Na Ricomagic sa naišao tražeči daljinski za box i imaju veliku ponudu. IPTV bi trebao raditi bez greška na svakom boxu. Ja ih testiram sa Bluray filmovima,

ako pri izvođenju bluray filma ne trza i ne blesira se dobar je.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice