Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.506.341
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
pc_fan005 kaže...
pc_fan005 kaže...
pc_fan005 kaže...
Wontay kaže...

Zašto nitko ne spominje izvrsni Ricomagic RKM22 koji ima odlični S912 cpu

 

CPU: Amlogic S912 Octa Core 2.0GHz 
GPU: ARM Mali-T820MP3 
RAM: 2G DDR3 
ROM: 16G
OS: Android 6.0
Ethernet: 10M/100M/1000M
WIFI: 802.11b/g/n/ac
Bluetooth: 4.0
Video Decode: H.265

 

 

 Trenutno su na marketu i s905X2 boxovi, na benchmarku i wifiu puno bolji, takoder uz 4G DDR4.

Prije sam pratio temu ali nisam ništa uzimao zbog carine, nije bila frka.  A kakvi su u praksi 905x2? Ako radi film od 50gb dobar je. Koja je preporuka boxa do 500 kn

6 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

ne pratim više ovu temu kao nekad ali kupi Mecool https://www.ebay.com/itm/Mecool-M8S-PRO-L-4K-Android-7-1-Octa-Core-64Bit-TV-Box-BT-4-1-HS-3GB-16GB-32GB-/202314593555

 

kupio sam od Kineza, u roku tri mjeseca 12 komada pa sam i preprodao... 

uvijek su napisali na pošiljci 20 $ tako da nisam platio ni carinu ni porez..ekipa je full ispravna, kontaju oni,,,, koje mi imamo probleme s carinama i porezima.

to sam radio tri mjeseca i dojadilo mi je jer nisam švercer u duši.

prodao sam sve i nitko mi se nije javio te se požalio na uređaj...

 

 

sretno...

 

EDIT:

 

info..ta stranica nije s koje sam ja kupio već je čisto informativna..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Anđeo bez falinge kaže...

ne pratim više ovu temu kao nekad ali kupi Mecool https://www.ebay.com/itm/Mecool-M8S-PRO-L-4K-Android-7-1-Octa-Core-64Bit-TV-Box-BT-4-1-HS-3GB-16GB-32GB-/202314593555

 

kupio sam od Kineza, u roku tri mjeseca 12 komada pa sam i preprodao... 

uvijek su napisali na pošiljci 20 $ tako da nisam platio ni carinu ni porez..ekipa je full ispravna, kontaju oni,,,, koje mi imamo probleme s carinama i porezima.

to sam radio tri mjeseca i dojadilo mi je jer nisam švercer u duši.

prodao sam sve i nitko mi se nije javio te se požalio na uređaj...

 

 

sretno...

 

EDIT:

 

info..ta stranica nije s koje sam ja kupio već je čisto informativna..

 Imaš li moguče informaciju dali slučajno podržava DTS audio format jer nije naveden među kodekima a meni je jako bitan?

6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
nikonja kaže...

 Imaš li moguče informaciju dali slučajno podržava DTS audio format jer nije naveden među kodekima a meni je jako bitan?

 da, podržava sve audio--video tehnologije odn codece. možda ne dolby atmos ali nisam siguran...bez obzira na koji kodec naletiš Mecool ga u realnom vremenu transkodira u format koji on prihvaća, u čemu je pametniji 10 puta od Samsung s OS tizen proizvedenih 2018 godine.

nemaš beda...JA garantiram...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Android box K III

 

jel ima ko iskustva s ovim ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ne trudite se i ne gubite vrijeme tražeći te boxove po netu jer ima ih mali milion ali rijetko koji obavalja svoje zadatke kao MI BOX.

Dakle pola godine 4-5 različitih boxova gubljenja živaca vremena i novaca sa raznim savjetima upustvima i ne znam ni sam čega sve ne dok na kraju zbog te glupe priče o tim ramima i nekim funkcijama koje Mi box nema funkcijama ili dodacima nebitno tipa 2 usb priključka,2gb rama i sl gdje sam zbog tih komentara izbjegava kupnju Mi boxa.

Mi box je nakon Nvidie najbolji uređaj za streaming dakle nemože mu nitko niti blizu se približiti pa čak je i jabuka gora od njega.

Nema smrzavanja štekanja pregrijavanja pucanja wi-fi signala vjerujte mi taj Xiaomi će brzo pokoriti svijet i ući u njihova top 3 proizvoda u elektronici.Vrhunska izrada i kvaliteta 4k bez problema wi-fi signal kroz dva kata ili tko zna koliko betonski pregrada okolo tog svega deset dvadeset sati neprekidne igre ponekad,ma nema ni za to nikakvi problema daljinski prihvaća s jednog na drugi kraj stana certifikati licencirani i što ja znam što sve ne jednom riječju sve ono šta drugi boxovi u mom slučaju nisu mogli NEVJEROVATAN uređaj.Ponavljam svima uštedite novce vrijeme i živce tražeći nešto što u stvari ne postoji.Jer MI BOX je jedina opcija u svjetu boxova koji radi savršeno po nevjerovatnoj cijeni.

Nadam se da sam nekom bar malo pomogao..

 
7 1 hvala 3
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kakva su iskustva sa beelinkom gt1 ultimate?

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Imam ga ja par mjeseci.Ok box.Kvalitetno napravljen,brz,koristim ga za iptv,Kodi i sl. i radi sve.Jedini nedostatak je što u službenoj youtube aplikaciji neke videe koji su 1080p ili više kvalitete pušta "muljave",tj.slika bude zelena pa su negledljivi.Zbog toga sam stavio youtube vanced aplikaciju koja je ustvari službena youtube aplikacija,ali bez reklama,dakle još bolja i u njoj sve radi odlično.

Do sada sam imao 4 boxa,Mygicu,Beelinka M18,Mecool M8S pro w i mogu reći kako je Beelink GT ultimate od njih najbolji.

6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Supersound2 kaže...

Ne trudite se i ne gubite vrijeme tražeći te boxove po netu jer ima ih mali milion ali rijetko koji obavalja svoje zadatke kao MI BOX.

Dakle pola godine 4-5 različitih boxova gubljenja živaca vremena i novaca sa raznim savjetima upustvima i ne znam ni sam čega sve ne dok na kraju zbog te glupe priče o tim ramima i nekim funkcijama koje Mi box nema funkcijama ili dodacima nebitno tipa 2 usb priključka,2gb rama i sl gdje sam zbog tih komentara izbjegava kupnju Mi boxa.

Mi box je nakon Nvidie najbolji uređaj za streaming dakle nemože mu nitko niti blizu se približiti pa čak je i jabuka gora od njega.

Nema smrzavanja štekanja pregrijavanja pucanja wi-fi signala vjerujte mi taj Xiaomi će brzo pokoriti svijet i ući u njihova top 3 proizvoda u elektronici.Vrhunska izrada i kvaliteta 4k bez problema wi-fi signal kroz dva kata ili tko zna koliko betonski pregrada okolo tog svega deset dvadeset sati neprekidne igre ponekad,ma nema ni za to nikakvi problema daljinski prihvaća s jednog na drugi kraj stana certifikati licencirani i što ja znam što sve ne jednom riječju sve ono šta drugi boxovi u mom slučaju nisu mogli NEVJEROVATAN uređaj.Ponavljam svima uštedite novce vrijeme i živce tražeći nešto što u stvari ne postoji.Jer MI BOX je jedina opcija u svjetu boxova koji radi savršeno po nevjerovatnoj cijeni.

Nadam se da sam nekom bar malo pomogao.

Mi box koristi amlogic cpu i grafiku MALI 450 kao i 70% ostalih box playera....ne posjeduje nikakvu ostalu tehnologiju kvalitetniju od većine drugih uređaja..

najčešće korišteni procesori za boxove su amlogic, rockchip i u zadnje vrijeme kvalitetniji Allwinner H6 no sve je to srednja klasa jer proizvođači teže što jeftinijoj proizvodnji boxova koji su namijenjeni dvogodišnjem korištenju i daj novi.

nisi ti pratio njihove cijene kada su se pojavili. bili su dvosruko skuplji od Nexboxa, Mecoola i ostalih mid range uređaja....

poslije su skontali da nije nitko blesav plaćati istu tehnologiju skuplje pa su spustili cijene....

 

sve u svemu se sve svodi na "koliko para toliko glazbe"

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

 Evo kad več pričate o boxovima htio bi podijeliti svoje iskustvo,imam minxa u1 oko 2 godine i nikad s njim nisam imao ni najmanji problem ,radi mi u sobi na 5 metara od rutera putem wifi-a ,iptv preko njega radi skroz ok obzirom na wifi ,yt ,hbo i jedno vrijeme netflix,sve super radi, na kodi je instaliran osijek build,ali u zadnje vrijeme ga koristim uglavnom kao media player ,obzirom da je več dosta star razmišljam uzeti onaj noviji model.Imam i h96pro u drugoj sobi pored rutera koji povezan žicom jer mu wifi nije jača strana, taj box radi ok i ne stvara nikakve probleme ,ali ne bi ga nikome preporučio onak kao super box ,ima svojih muha ,ponekad se smrzne(vrlo rijetko), wifi mu slaba strana.

Gledajuči opčenito ove jeftine kineske boxove jedna stvar je dosta evidentna ,večina njih koliko sam uspio vidjeti ima jednaka sučelja i gotovo nikakvu podršku u smislu nadogradnji i krpanju bugova i baš zbog toga je recimo minix bolji i naravno dosta skuplji.

Na kraju sam htio još samo spomenuti daljinac (zračni miš) koji je kod minixa stvarno ok ,za h96 koristim mele f10 delux s kojim baš i nisam zadovoljan,kupio sam ga na preporuku i radi ok ,ali u odnosu na minixa je za koplje ispod.

Ako netko zna za dobru tipkovnicu za box napišite preporuku,poz     

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Amlogic S912 odlično radi svoj posao ali nosi i svoju cijenu, nisu bez razloga svi takvi boxovi iznad 100$. Daljinski ne valja niti na jednom zato sam kupio minixov A2.

Problem je što ljudi za 300 kuna očekuju box koji radi čuda, takvi boxovi rade ali nekad trzaju, smrzavaju se ili nemogu premotavati UHD ili bluray filmove. Wifi je najmanje bitan jer se uglavnom očekuje neki  stream a za to je namijenjen kabal,  za 300 kn iskablirate cijeli objekat i stavite switch.

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

dobio sam za Božić Mi Box, prvi dojmovi super, radi odlično, updejtao sam s android 6 na 8, radi brzo i fluidno. full hd film s usb-a i youtube full hd rade kako i trebaju. sviđa mi se daljinski, glasovno pretraživanje je bolje nego što sam očekivao. dosad nisam imao nijedan tv box, mogu jedino usporediti s frendovim s geekbuyinga od 40-ak $, ne znam koji model ali uglavno mi box je brži i jednostavniji za korištenje.

koju mini tipkovnicu kupiti za korištenje s mi box-om? također planiram kupit usb hub s aliexpressa( link na prethodnoj stranici).  

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav svima od jednog padobranca. Imam jedno pitanje, može li se na Android TV box namjestiti snimanje sadržaja nekog kanala. Namjeravam spojiti iptv (ne naš naš tipa Optima, Iskon...) ili ima neka druga opcija?? Hvala!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
sibica kaže...

Imam ga ja par mjeseci.Ok box.Kvalitetno napravljen,brz,koristim ga za iptv,Kodi i sl. i radi sve.Jedini nedostatak je što u službenoj youtube aplikaciji neke videe koji su 1080p ili više kvalitete pušta "muljave",tj.slika bude zelena pa su negledljivi.Zbog toga sam stavio youtube vanced aplikaciju koja je ustvari službena youtube aplikacija,ali bez reklama,dakle još bolja i u njoj sve radi odlično.

Do sada sam imao 4 boxa,Mygicu,Beelinka M18,Mecool M8S pro w i mogu reći kako je Beelink GT ultimate od njih najbolji.

 

mozes lo mi preporuciti neku dobru iptv listu koja se placa?

R33mba#2892
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
R3nchi kaže.

 

mozes lo mi preporuciti neku dobru iptv listu koja se placa?

 Imaš pm.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ivooh11 kaže...

 Ako netko zna za dobru tipkovnicu za box napišite preporuku,poz     

ja imam logitech k400 tipkovnicu i zadovoljan sa s njom pa ju mogu preporučit

https://www.mall.hr/misevi-i-tipkovnice/logitech-tipkovnica-k400-plus-wireless-unifying-crna-hr?src=sug&s=logitech%20k400

 

U biti fali mi na njoj osvjetljenje tipki i bilo bi dobro da ima voice podrsku za glasovne naredbe ako uopće postoje takve tipkovnice ovih dimenzija da nisu airmouse

 

i zamolio bi preprouku za dobar air mouse daljinski, ali da ima osvjetljenje tipki i voice podrsku, hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 11:10 (vlado051).
9 godina
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Od mora boxeva koje sam koristio i narucivao drugima mogu napisat kratak osvrt na videno. 

Mecool boxovi sa s905x procesorom su mi se pokazali bolji i stabilniji od onih sa s912 (radi pregrijavanja mislim) i ok su za iptv

Rang iznad njih je Beelink i tu preporucujem GT1 Ultimate (s912 procesor) jer je box na sam izgled i tezinu bolje napravljen i od puno kvalitetnijih materijala nego Mecool.

Jos kvalitetniji je Mi box koji radi na pravom android tv sucelju i s obzirom da je na s905x procesoru koji nije nesto jak radi iznenadujuce dobro i na njemu mozete gledat servise tipa netflix u full hd ili cak 4k. Meni jedini nedostatak sto nema ethernet port nego radi iskljucivo preko wifi (postoje dodatni hubovi za ethernet port putem usba}

A sad cudo od uredaja koji sam kupio preko amazon.fr na cyber monday - NVIDIA SHIELD - podosta skuplji od svih ostalih ali je bar toliko ako ne i vise bolji. Radije probajte ustedit koju kunu i cekat akciju neku. Mene izasao oko 1250 kn sa dostavom (verzija sa daljinskim i kontrolerom). Uredaj je cudo sto za igranje, sto za mediu. 

Eto nadam se da sam malo pomogao ovima sto  traze koji box uzet.

 
8 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav

 

Interesira me dali ima bolji box kod nas za uzeti od ovoga u elipsu DIVICO 7986 - A5X MAX?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Jedno pitanje koje me oduvijek interesiralo, a nikad nisam pitao ili išao tražiti.

Dal HTPC može baš sve što može neki skuplji TV Box (recimo Nvidia Shield ili Mi box)?

Ili ima nekih stvari koje iz nekih razloga ne postoje na PCu ili nisu dobro napravljene (stream, neke tv usluge, chromecast...)?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Imam model Z1 vec preko godinu dana. Vidim da se radi o identicnom uredjaju na osnovu specifikacija.

Uredjaj je za svaku pohvalu. Ja sam prosjecan korisnik, uredjaj koristim samo za gledanje filmova i iptv kanala.

Sve radi besprekorno. Ono sto mi malo smeta je sto od kad sam ga kupio nije izasla niti jedna nadogradnja sistema.

Sto znaci da ima slabu podrsku. Postoje neka developerska rjesenja ali ne bih se upustao u takve prepravke jer ponavljam

uredjaj radi sa svim aplikacijama bez ikakvog zastoja.

Cisto kao uporedjenje, imam malo stariji android box - Nexbox A95X, Vorke Z1 je neuporedivo brzi.

 

5 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Razmisljam se izmedju ovih android tv box-ova:

x96 2/16
i
x96 4/32

Radi se o istim uredjajima prvi je 2/16 a drugi 4/32 ram/rom i ima dual wifi.
Sta dobijam sa dodatnih 2gb rama, bluetothom i sa 5Khz wifi?
Da li se isplati dodati 15-tak evra za ovaj skuplji?

Takodje su mi i ova dva zanimljiva zbog cijene:
T9 4/32

MX 10 4/32

Zamolio bih za komentar uz obrazlozenje.


Jos imam jedno pitanje. Kako se pokazao novi procesor S905X2 u poredjenju sa S912?

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 20:43 (goxy67).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
goxy67 kaže...

Razmisljam se izmedju ovih android tv box-ova:

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0...63#goodsDetail
i
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0...63#goodsDetail

Radi se o istim uredjajima prvi je 2/16 a drugi 4/32 ram/rom i ima dual wifi.
Sta dobijam sa dodatnih 2gb rama, bluetothom i sa 5Khz wifi?
Da li se isplati dodati 15-tak evra za ovaj skuplji?

Takodje su mi i ova dva zanimljiva zbog cijene:
https://www.aliexpress.com/item/Newe...7-30fe807416f6

https://www.aliexpress.com/item/MX-1...7-30fe807416f6

Zamolio bih za komentar uz obrazlozenje.


Jos imam jedno pitanje. Kako se pokazao novi procesor S905X2 u poredjenju sa S912?

Pozdrav

 Prije svega nauči postavljati linkove, jer ovo što si stavio ne vodi nikamo...

5 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

Evo samo da napišem da koristim android box s s912 i 3 gb rama....sam sam naručio dva kom s amlogic s905x2  s 2 gb...trebali bi služiti isključivo za IPTV stream...kad dodju napišem malo recenziju...

 
3 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Maldini-CRO kaže...

Evo samo da napišem da koristim android box s s912 i 3 gb rama....sam sam naručio dva kom s amlogic s905x2  s 2 gb...trebali bi služiti isključivo za IPTV stream...kad dodju napišem malo recenziju...

 Koliko si ih platio i gdje ako se smije znat neki link ili slično?

Napad je najbolja obrana :)
5 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
David87 kaže...
goxy67 kaže...

Razmisljam se izmedju ovih android tv box-ova:

x96 2/16
i
x96 4/32

Radi se o istim uredjajima prvi je 2/16 a drugi 4/32 ram/rom i ima dual wifi.
Sta dobijam sa dodatnih 2gb rama, bluetothom i sa 5Khz wifi?
Da li se isplati dodati 15-tak evra za ovaj skuplji?

Takodje su mi i ova dva zanimljiva zbog cijene:
T9 4/32

MX 10 4/32

Zamolio bih za komentar uz obrazlozenje.


Jos imam jedno pitanje. Kako se pokazao novi procesor S905X2 u poredjenju sa S912?

Pozdrav

 Prije svega nauči postavljati linkove, jer ovo što si stavio ne vodi nikamo...

 

 

Izvinjavam se na gresci.

Ispravio sam linkove.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 20:39 (goxy67).
15 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav,

zaminma me je li netko uspio instalirati na android box eronetovu Home.tv to Go aplikaciju?

 

Ja sam je uspio instalirati no kad je pokrenem ne mogu upisati uername i pass. 

Znači aplikacju otvorim i pojavi se početni prozor gdje treba upisati username i pass. 

Problem je u tome što  ne otvori tipkovnicu pa zato ne mogu upisat user i pass.

Ima li ko rješenje?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mmmnnn kaže...

Pozdrav,

zaminma me je li netko uspio instalirati na android box eronetovu Home.tv to Go aplikaciju?

 

Ja sam je uspio instalirati no kad je pokrenem ne mogu upisati uername i pass. 

Znači aplikacju otvorim i pojavi se početni prozor gdje treba upisati username i pass. 

Problem je u tome što  ne otvori tipkovnicu pa zato ne mogu upisat user i pass.

Ima li ko rješenje?

 Probaj drugu tipkovnicu.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice