Bežični TV signal (pomoć)

poruka: 7
|
čitano: 3.996
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Bežični TV signal (pomoć)

Pozdrav,

Ne vidim baš neku temu u koju bih ovo postao pa sam napravio novu :o

Nisam baš neki veliki IT stručnjak ali nadam se da ćete mi moći pomoći.


Naime, sad mi ističe ugovor na dvije godine za Flat internet (BNet) i želim uzeti i neki paket za TV.
Pitanje glasi: Budući da se router nalazi iznad ulaznih vrata, da li je moguće (može bilo koji operater, ne treba biti samo BNet) da se signal do TV-a dovede bežično, odnosno bilo što ali da ne moram razvlačiti kanalice po zidovima (ili štemati)?
Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bežični TV signal (pomoć)
Homeplug uređaji (powerline adapteri). Iz rutera u prvi homeplug i njega u struju. Drugi homeplug uređaj u utičnicu kod TV-a i povuci kabel od tog homepluga do TV-a/STB-a.

To bi ti bilo ovakvo nešto: https://www.hgshop.hr/proizvod/adapter-tp-link-tl-pa4010kit-mrezni-adapter-500-mbps-homeplug-2-kom/198612

Naravno, poželjno je da svaki ima svoju utičnicu i da su uticnicečnice na istoj fazi. Mogu biti i na produžnom, ali ti nitko ne garantira da će to raditi.
10 godina
offline
Re: Bežični TV signal (pomoć)

..samo je pitanje da li će to moći jer neznamo da li taj TV koji nije smart ima osim USB, HDMI i SCART utičnicu RJ45 za LAN ????

14 godina
moderator
online
Re: Bežični TV signal (pomoć)
AF139 kaže...

..samo je pitanje da li će to moći jer neznamo da li taj TV koji nije smart ima osim USB, HDMI i SCART utičnicu RJ45 za LAN ????

 Kakve to veze ima?

 

Tu se sjedne strane spoji router, a sa druge strane stb koji se dobije od operatera koji se ond aopet hdmi kablom spaja na tv...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bežični TV signal (pomoć)
AF139 kaže...

..samo je pitanje da li će to moći jer neznamo da li taj TV koji nije smart ima osim USB, HDMI i SCART utičnicu RJ45 za LAN ????

TV je Smart i ima DVB-T2 signal. Marka je LG i stara je cca dvije godine :o

Znači trebam prvo instalirati TV s nekim od operatera, kupiti Homeplug i nadati se da će sve biti OK.

Djeluje kao risky business :p

10 godina
offline
Re: Bežični TV signal (pomoć)

Ako je ruter bio na koaksijalnom dovodu od B-Net a sad uzmeš nekog drugog provajdera sa xDSL preko tel. linije tada ruter vjerovatno neće biti iznad ulaznih vrata.

 

ps: Moja greška za TV , jer sam prije odgovora pročitao više postova i ostalo mi u "ram-u" da nije smart :(

5 godina
neaktivan
offline
Re: Bežični TV signal (pomoć)

A ako uzmem ponovno B-Net onda bi po svoj prilici trebalo sve biti OK?

(Sorry na blesavim pitanjima ali se ne kužim baš u ovu tematiku -.- )

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice