DVB- T2 antena

poruka: 69
|
čitano: 146.951
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: DVB- T2 antena

Itekako da. :P DVB-T2 nema u svom standardu neki sustav za uvjetovani pristup kriptiranim programima, ne znam otkud ti to? Možda te zbunjuje to što evotv prodaje Strongove prijamnike koji ne dolaze s priključnicom za CAM module niti modulom koji bi se u tu priključnicu priključio, ali to je zato što u njihovu prijamniku već postoji Irdetov sustav za uvjetovani pristup. Oni te Strongove naručuju po narudžbi. S druge strane, odnedavno su počeli prodavati i CAM module također s Irdetovim sustavom zaštite koji se može priključiti u (gotovo) svaki televizor s DVB-T2 prijamnikom.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB- T2 antena
ihush kaže...

- konkretno, svaki DVB-T2 može dekodirati paytv kanale (ne treba ništa dodatnog kao CI modul). Samo netko to mora povezati (aktivirati uslugu preko IDa) ili se kupuje njihov prijemnik/tv..

 Opet pišeš gluposti i neistine. Imam DVB-T2 risiver i da bi gledao evotv morao sam kupiti DODATNI CA modul od evotv-a. Link evotv ca modul

 

Ali ni to ne garantira nesmetano gledanje njihovih programa. Uz to sve mora risiver odnosno tvprijemnik podržavati CI+ specifikaciju.

Zora puca, biće dana ...
15 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
Arendelle kaže...

Itekako da. :P DVB-T2 nema u svom standardu neki sustav za uvjetovani pristup kriptiranim programima, ne znam otkud ti to? Možda te zbunjuje to što evotv ..

- moguće.. (jer je kod nas evotv-paytv.. pa mi to izgleda 'isto').

ili, dio DVB-T2 standarda,

ETSI TS 102 773 V1.3.1 (2012-01)

6.2.2 Transport Protocols

Where the MPEG-2 TS is transported over IP, the MPEG-2 TS shall be encapsulated in RTP (Real-time Transport

Protocol) according to RFC 3550 [6] as specified in TS 102 034 [5], clause 7.1.1.

RTCP sender reports and receiver reports shall not be used.

FEC protection of the MPEG-2 Transport Stream may be provided according to TS 102 034 [5], clauses E.3 and E.4.

When a DVB AL-FEC enhancement layer is provided, the FEC Scheme defined in TS 102 034 [5], clause E.4.3.2 shall

be used.

DVB-T2 modulators that support the transport of MPEG-2 TS over IP shall support the minimum decoder requirements

according to [5], clause E.5.1.1, i.e. FEC decoders shall support processing of the DVB AL-FEC base layer packets.

DVB-T2 modulators that support the transport of MPEG-2 TS over IP may support the enhanced decoder requirements

according to [5], clause E.5.1.2, i.e. FEC decoders may support processing of the DVB AL-FEC base layer and DVB

AL-FEC enhancement layer packets.

 

ili jednostavnija shema (nešto iz googla..)

FEC-GSE. To su standardi, dok proizvođač ima neko svoje rješenje.. ali da bi se nešto nazvalo dvbt2-reviecer, mora imati t2 tuner, mpeg/2-4/ izlaz i između elektroniku tj dekoder, tj FEC-GSE.. a to je dio standarda. Po meni svaki prjamnik mora imati te dijelove da bi se nazvao t2.. (ili s2 c2..).

 

@ jura, CI je novija stvar.. ako pogledaš što trkeljam oko njihove nemogućnosti povezivanja IDa ako nemaš njihovu opremu (kupnjom..) .. tad možda (možda?) .. možda tvoj/bilo koji prijamnik t2 radi, ali oni nemaju ideju (za sad) kako ga povezati, tad ti prodaju svoj prijamnik, ci itd.. dok bi sistem trebao predvidjeti najobičniji unos IDa uređaja za dekodiranje, jer upravo sve to je obuhvaćeno standardom, IP-MAC.. identifikacija i dekodiranje, kao proširenje T standarda.

vidi boldano, shall i may. Možda oni nepotrebno prodaju-uvaljuju uređaj, jednostavno jer ne znaju drugačije povezati ID-dekript?

 

Naravno, sve sam pomiješao, možda zbog našeg evotv-a.. ali i dalje možeš koristiti pristojniji način ispravka, razgovora i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB- T2 antena
ihush kaže...

@ jura, CI je novija stvar.. ako pogledaš što trkeljam oko njihove nemogućnosti povezivanja IDa ako nemaš njihovu opremu (kupnjom..) .. tad možda (možda?) .. možda tvoj/bilo koji prijamnik t2 radi, ali oni nemaju ideju (za sad) kako ga povezati, tad ti prodaju svoj prijamnik, ci itd.. dok bi sistem trebao predvidjeti najobičniji unos IDa uređaja za dekodiranje, jer upravo sve to je obuhvaćeno standardom, IP-MAC.. identifikacija i dekodiranje, kao proširenje T standarda.

vidi boldano, shall i may. Možda oni nepotrebno prodaju-uvaljuju uređaj, jednostavno jer ne znaju drugačije povezati ID-dekript?

 

Naravno, sve sam pomiješao, možda zbog našeg evotv-a.. ali i dalje možeš koristiti pristojniji način ispravka, razgovora i sl.

Opet pišeš samo da se piše. Konkretno, prijem evotv-a ide putem antene i dvb-t2 standarda prijenosa multimedije. Dekodiranje ovako primljenog signala obavlja se irdeto sustavom u njihovom prijemniku odnosno CA modulu. Navedena specifikacija CI+ dekodirani signal s prijemnika opet kodira i upućuje prema TV prijemniku koji MORA imati istu specifikaciju CI+ kako bi signal odkodirao i prikazao samo na jednom ekranu. Btw, ovo je po mom skromnom mišljenju zastrašujuće i bespotrebno kompliciranje koje samo daje inspiraciju stručnim osobama (hakerima) da nađu način i zaobiđu te "zaštite".

 

Što se tiče pristojnosti izražavanja, prvo kod sebe moraš poraditi na tome. Za individue koje bez potrebe prostače nemam razumjevanja.

Zora puca, biće dana ...
14 godina
offline
DVB- T2 antena

 imam telkač LG32LK450 sa mpeg4 dvb-t tunerom, full HD iz 2011.g

jel to znači dal mogu gledat tv ili ne kad uvedu taj t2 standard???

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
yolle kaže...

 imam telkač LG32LK450 sa mpeg4 dvb-t tunerom, full HD iz 2011.g

jel to znači dal mogu gledat tv ili ne kad uvedu taj t2 standard???

Kad uvedu DVB-T2, nećeš moći gledati TV. Da bi gledao moraš imati DVB-T2 HEVC (H.265) tuner/reciver.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2016 12:19 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: DVB- T2 antena

da,skonto sam to, ali taj moj telkač ima u sebi h.264 codec,

sad kad bi još i znao dal se može nadogradit softver, ili firmware ili nešto....

jer mi je GLUPO i IDIOTSKI to što nam ovi rade, a namjerno prije par godina kupio full hd telkač, mislim si sad sam miran par godina a kad ono

 

13 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
yolle kaže...

da,skonto sam to, ali taj moj telkač ima u sebi h.264 codec,

sad kad bi još i znao dal se može nadogradit softver, ili firmware ili nešto....

jer mi je GLUPO i IDIOTSKI to što nam ovi rade, a namjerno prije par godina kupio full hd telkač, mislim si sad sam miran par godina a kad ono

Iskreno ne znam, mislim da nadogradnjom firmwarea ne možeš dobiti podršku za H.265. Najnoviji firmware za tvoj TV je izašao 16.11.2011.

Znam, i meni je glupo. Ja sam TV kupio prije dvije godine (ima ugrađen DVB-T/C MPEG4) tako da imam isti problem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2016 21:34 (Marko :D).
12 godina
neaktivan
offline
DVB- T2 antena

za te 3 godine dok oni to uvedu već će ta tehnologija postat jeftinija. Koliko sam vidio ima android boxova koji danas stoje oko 400kn i podržavaju dvb-t2 h.265. 

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice