DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.425
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Festus kaže...
bugovac222 kaže...
Ponovo testirano pod svim mogućim kutovima od 0-360 vertikalno i horizontalno i hvata pod svim kutovima! Ja zaista onda ne zmam šta bi daljinski još trebao raditi? Kuhati ručak? Meni uopće nije bitno skrivati senzor, puno bitnije mi je imati jedan (dobar!) daljinski koji radi i za TV umjesto koristiti dva.

 Šta nije jasno? Ako daljinski ne hvata iz 4. dimenzije ili barem iz delta kvadranta, tada nije za ništa.

Evo baš sinoć pogledao Voyager epizodu i uspjeli su poslati poruku iz Delta kvadranta u Alfu, tako da ima nade! 

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Molim preporuku dovrog dvb-t2 resivera kojeg mogu sakriti iza TV-a, a da se daljinski može natjerati da radi i sa tv-om.
Našao sam ovaj ispod, ali ne vidim baš komentare i njemu:
https://www.zed.hr/webshop/proizvod/12930/TELE-System-Prijemnik-zemaljski-DVB-T-T2-H.265-HEVC-10-bit-HDMI
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Već smo odgovorili na to pitanje, ovaj o kome smo pisali prije par postova na ovoj temi jedini ima takav daljinski. Možeš ti i taj "tjerati" da radi sa TV, sad hoćeš ga natjerati ne znam. Sakriti ga možeš tako što prekriješ npr. kutijom od cipela i prorežeš rupicu za senzor od daljinskog. Ovo si mi vrhunska pitanja o sakrivanju inače. Pozdrav.
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
bugovac222 kaže...
Već smo odgovorili na to pitanje, ovaj o kome smo pisali prije par postova na ovoj temi jedini ima takav daljinski. Možeš ti i taj "tjerati" da radi sa TV, sad hoćeš ga natjerati ne znam. Sakriti ga možeš tako što prekriješ npr. kutijom od cipela i prorežeš rupicu za senzor od daljinskog. Ovo si mi vrhunska pitanja o sakrivanju inače. Pozdrav.

Ili ako baš hoće da je nevidljiv i da se koristi isti daljinski, kupi novi televizor. Bolje od toga nema... 😆

12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ljudi koje recivere koristite za snimanje? imam Nytrobox Opticum i uzasno puno problema "USB JE PRE SPOR" svaki usb...Dosadilo mi je više..

Gledao sam Strong SRT 8209 ili 8541 koja razlika izmedu ta dva i koji bolje uzeti i ima boljih za snimanje jer ce reciver biti uglavnom korišten za to.

Treba mi da snima u ts i kasnije da mogu gledati na pc-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Od tih jeftinih prijamnika, što je dobro?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
191x7 kaže...

Od tih jeftinih prijamnika, što je dobro?

Svi su ti tu negdje s cijenom, oko 200 kn. Strong prijemnici su najkvalitetniji...

4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Kineski Skyworth je kupio Strong 2015 godine, ostavili su samo naljepnice Strong. Budući da je Skyworth ogromna firma i peti proizvođač TV-a na svijetu ne sumnjam da znaju šta rade. Kažu da su im TV-i jako kvalitetni samo software još nije baš na nivou ali brzo napreduju. Skyworth preko Stronga ima licencu i za Thomson, tako da i njih proizvodi Skyworth. Toliko o ovima što bi kupovali ne-kinesko.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 7:42 (bugovac222).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
bugovac222 kaže...
Kineski Skyworth je kupio Strong 2015 godine, ostavili su samo naljepnice Strong. Budući da je Skyworth ogromna firma i peti proizvođač TV-a na svijetu ne sumnjam da znaju šta rade. Kažu da su im TV-i jako kvalitetni samo software još nije baš na nivou ali brzo napreduju. Skyworth preko Stronga ima licencu i za Thomson, tako da i njih proizvodi Skyworth. Toliko o ovima što bi kupovali ne-kinesko.

 

Pa danas je pitanje koliko ima nekineskih uređaja.

 

Je kod Stroga je software u banani. Spor boot i nema obavijest da će ti se prijemnik ugasiti za x minuta. Stavio sam da se nakon 2 sata ugasi ako je na istom programu. I onda zaboravim da je 2 sata pri kraju i puf... ugasi se.

 

Mislim da ima 1, 2 i 4 sata. 3 bi bilo optimalno :D

12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Evo i ja sam u potrazi za nekim prijemnikom pošto mi moj PHILIPS nemože primati taj "novi" signal, pa da se pripremim na vrijeme.

Moje pitanje glasi, ima li neki prijemnik da ima iste funkcije kao i media player?

Da pojasnim misao, sada koristim X96 za kodi i IPTV, tako da bi volio da je sve u jednom uređaju. Ima li takvo što?

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Mislio sam da mi tv ima loš prijemnik i uvijek mi je štekao laudato tv a sad sam kupio novi reciver zbog 265 i ostalog ali opet laudato ne valja svi ostali kanali super. Ima li tko slican problem i sta bih moglo biti na podrucju zg sam. Na gornjem katu postoji jos jedan noviji tv i dobro hvata. Koristimo istu antenu i prekrimpavao sam spojeve ponovo ali bez poboljšanja
Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
MAX POWER DVB-T2 RECEIVERstb-1680,

Molio bih pomoć. Naime, nabavio sam hd dvb-t2 receiver stb -1680. Uspiem dobiti naše hd programe ali me zanima , budući da ima priključnicu na lan (Ethernet) kabel, kako se ista, ako je uopče moguće, može podesiti kako bih primao i nešta sa interneta. Hvala

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
To smo već odgovorili na temi gdje je bila recenzija za Strong. Taj LAN priključak se uglavnom koristi za par (beskorisnih) aplikacija. Ništa od toga.
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ovdje sam pisao da mi se prilikom prolaska automobila lomi slika i nestaje tona. Kupio sam novi televizor, spojio na antenu i već tjedan dana slika i ton su u redu prilikom prolaska automobila. Stari telvizor i prijemnik sam spojio na drugu antenu koja je isto tako logaritamska, ni tu nema problema sa slikom i tonom. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 18:40 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Da, puno ovisi o anteni. Na vanjskoj anteni gdje ne inače i jačina i kvaliteta 100% imam te prekide kada prođe auto, a na unutarnjoj gdje je kvaliteta 50% nema nikakvih prekida.
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Antena je ista. Na istu antenu sam spojio novi televizor. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Zaključak: ovisi i o anteni i prijemniku. Usporedba dva prijemnika moguća na istoj anteni, a usporedba dvije antene moguća na istom prijemniku.
15 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

ponekad je dovoljno odspojiti-sprojiti.. tj kontakt, smtetnje/oksidacija i sl. i već to može biti razlika (ali to znači da imaš loše konektore, klimavo napravljeno i sl. probaj lemilicom ako imaš.. ili malo stistnuti muško-ženski konektor da bolje drži).

-jedako tako možeš pomaknuti antenu par cm i dobiti razliku .. to je stvar signala-smetnji i par cm ili loš spoj su problem koji nitko tipkanjem/savjetom ne može riješiti nego to sam probaš i vidiš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 13:14 (ihush).
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Sve je spojeno kako treba. Sada nemam problema. Spajam antene, pojačala, filtere, adaptere već više od 40 godina i s ovakvim problemom se do sada nisam susretao. Problema sa SD nisam imao, samo s HD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Također sam imao slične probleme i sada ih više nemam. Jedino što meni probleme nisu uzrokovali auti u prolazu (živim u zgradi na višljem) nego nešto drugo. Jačina i kvaliteta signala su konstantno bili 100% i slika se kockala na par sekundi tijekom dana; toga više nema, a nisam ništa dirao ili podešavao...

4 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

I mene zanima neki dvb t2 prijemnik s ozbiljnijom grafikom i menijem, da nije grafika za djecu u vrtiću (gledajući na YouTube sve katastrofa), po mogućnosti hybrid wifi tv box + dvb t2, ako može neka preporuka.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Prijemnik s ozbiljnom grafikom i da još ima Android? Novi televizor.

11 godina
online
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Zanima me postoji li, odnosno može li se CI ili CI+ modul bez pretplate koristiti kao DVB-T2 prijemnik? 

Na primjer Evo tv modul, možda bi time mogli izbjeći dodatne daljinske i ostale probleme...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 10:25 (cro_scouser).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ne može, modul ti je samo za dešifriranje kanala.

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Prijemnik s ozbiljnom grafikom i da još ima Android? Novi televizor.

 To ne bi bio baš dobar izbor, svi smart televizori s Androidom imaju najveće smeće od komponenti u sebi, gore od najjeftinijeg boxa na aliexpressu.

Zato je box puno bolje rješenje.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 10:30 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ali je sve u jednom. ¯\_(ツ)_/¯

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
fer-de-lance kaže...
Marko :D kaže...

Prijemnik s ozbiljnom grafikom i da još ima Android? Novi televizor.

 To ne bi bio baš dobar izbor, svi smart televizori s Androidom imaju najveće smeće od komponenti u sebi, gore od najjeftinijeg boxa na aliexpressu.

Zato je box puno bolje rješenje.

 

Da sigurno .... od kad je Sony TV smeće? 

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Nije TV smeće, nego SOC i ostale komponente koje su unutra ugrađene, kaj se tiče Android dijela, sam TV kao TV je super, samo je smart dio sranje, i to ne samo kod njih, neko kod svih - čovjek bi rekao da namjerno tak failaju samo zato da inkrementalno uvaljuju ljudima, ali su kupci ipak malo pametniji.

 

 

Kruha i igala...
4 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Obzirom da imam plazmu staru deset godina s još uvijek izvanrednom slikom treba mi neki tv box dvb t-2 i da ima wifi s nekom smart platformom. Ako još nekog interesira za sad sam pronašao:

 

U4 Quad Hybrid Android TV Box with DVB-T2 ( daljinski ima mogućnost upravljanja tv-om)

HUMAX NANO T2

AMIKO A5 Combo (+ dvbt-sat)

 

Uglavnom cilj je pretvorba stare plazme u smart tv i prijem dvb-t2 signala, i upravljanje s jednim daljinskim.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
fer-de-lance kaže...

Nije TV smeće, nego SOC i ostale komponente koje su unutra ugrađene, kaj se tiče Android dijela, sam TV kao TV je super, samo je smart dio sranje, i to ne samo kod njih, neko kod svih - čovjek bi rekao da namjerno tak failaju samo zato da inkrementalno uvaljuju ljudima, ali su kupci ipak malo pametniji.

Televizori s Androidom nikada nisu ni bili zamišljeni da pokreću punokrvni Android. Upravo zbog toga, proizvođači ne ubacuju najnoviji hardver kakav se može pronaći na mobitelima. Za to jednostavno nema potrebe i samo bi budućim kupcima napravili dodatne troškove. Android TV je kao platforma dosta odvojena od samog Androida na mobitelima, čak postoje i posebne aplikacije za istu. Neke stvari ne možeš napraviti na istom koje možeš na mobitelima i tabletima, a i nadogradnje stižu puno sporijim tempom nego one na mobitelima. Ali da, Android TV Box je i za mene bolja solucija od Android TV-a.


Inače, Google je nedavno na CES-u rekao kako planiraju uvesti minimalne hardverske zahtjeve koje će svi proizvođači Android TV-a morati poštovati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 16:26 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice