DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.541
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
The_Fichek kaže...

Procitaj malo temu, good for you. I za kolko para prijemnik? Zadnjih par stranica se pricalo o ovim jeftinijim, oko 200-injak kn.

pitam jer sam relativno nezadovoljan izborom, kako u temi tako i s onim što sam pronašao u trgovinama...

 

edit... good for you je neka tema? ova ima samo dvije stranice...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 19:41 (Louis Pluto).
10 godina
online
Re: DVB-T2 prijemnik

Sorry, pogledaj edit. Mislio sam da je druga tema u pitanju.

15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Gdje se pojačalo nalazi? Idealno je što bliže anteni.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

da li je netko kupio prijemnik sa IPTV mogucnostima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
MrBlc kaže...
Gdje se pojačalo nalazi? Idealno je što bliže anteni.

Antena je na krovu, treći kat, a pojačalo u prizemlju... ne znam tko je to spajao, ali jučer sam otišao malo pogledati i glava me zabolila kad sam vidio što su napravili. 

Trenutno mi preko novog DVB-T2 prijemnika sve radi ok, imam signal oko 40%, a kvaliteta je prvo bila 60%, pa je na kraju dogurala do 100%, ne znam kako.

 

Mislim se sada da li se uopće mučiti s tim što je netko zabrljao ili ostaviti kako je s obzirom da sam stalno u deficitu s vremenom, a sve radi ok. Problem je jedino što volim da je sve napravljeno kako treba, pa mi to vjerojatno neće dati mira.

15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Pojačalo mora biti što bliže anteni, osim eventualno distribucijska pojačala tamo gdje je signal dobar. Ovako pojačala pojačavaju i šum.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
online
DVB-T2 prijemnik

Imam cudnu situaciju sa Nytro box reciverom, inace K25 hvatam na starom Grunding tv preko 50% signala a na ovom Nytroboxu 0 ni ne pokazuje..ista antena isto sve..a ostale programe koje imam na nytoboxu za 10% je jači signal...ali mi to nije jasno...ista antena na staroj plazmi preko 50% a na ovome nista..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Da li antena ima pojačalo ?

nejasno je samo što kažeš nema ništa pa iza toga da je jači za 10%  ????

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 21:02 (AF139).
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Da, i to je moguće - ako antena ima pojačalo, moguće je da isto bez napajanja guši signal, pa onda ga pojačalo u prizemlju ponovno pojača zajedno sa šumom. Kad se skine pojačalo u prizemlju, napajanje dođe do pojačala na anteni. Naravno, to treba provjeriti, a ne nagađati.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
online
Re: DVB-T2 prijemnik

na K25 na tom Nytroboxu nista ne pokazuje 0..a na ovom starom tv je preko 50% (spojeno na istu antenu) ali ove sta hvatam tu ostale su uvijek za 10% jači signal na Nytrobox reciveru nema pojačala samo obična riblja kost antena, ova konkretno samo što ova moja je starija malo https://pevec.hr/iskra-vanjska-antena-vhf-uhf-1za00-054232.html

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Ta logaritamska ( LPDA ) je za dva banda , VHF i UHF  a danas se koristi samo UHF i antene su manje jer je manja valna dužina UHF frekvencija.

Radi sve i sa ovom , ali ako je odašiljač dalje od 10km bolje bi bilo uzeti iste dužine  UHF Yagi antenu ali ne triplex jer lomi ih vjetar a mala razlika (dBi) od obične Yagi.

Yagi daju oko 4 puta veći signal (+6dBi više od logaritamske).

11 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Moze neki link gdje kupiti takvu Yagi antenu u tvom postu? Hvala

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Evo link samo radi slike kao primjer izgleda dobre i izdržljive Yagi antene.

 

https://www.ronis.hr/antena-falcom-ant-310/3856001017182/product/

 

Reflektor bio jedna šipka ili 2 , 4 ili žična  mreža  se broji kao jedan elemenat pa ova ant. ima 9 elemenata.

Bitno nema puno plastike i sve je na jednom nosaču učvršćeno.

Ako nađeš neku ovog izgleda sa par el. više znači da ima više dBi (uži kut usmjerenja).

Vidi ostale trgovine , proizvođače , mislim da je Iskra imala sličnih ...

 

ps: Bitno da je za UHF 21- 69 kanala tj. od 470 do ~ 800 MHz. Oznake DVB-T / T2 HD itd. su NEBITNE.

15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Iskra triplex antenom uredno hvatam na 46 km bez optičke vidljivosti. Ima tri modela s različitim pojačanjem, moja je srednja (43 elementa ako se ne varam).
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Još prije 30 god. sam radio sa Yagi antenama pa i stakiranim i par puta tim  eksperimentima sličnim kao triplex.

Teoretski se sa uvezanih 2 antene dobije +3dBi ali u praksi se na prilagođenju impedance dio izgubi pa to bude  2,5 - 2.8 dBi.

Triplex Yagi za razliku od standardne Yagi iste dužine nema razliku veću od +1,5 dBi...ma što god proizvođači (tj. prodavači ) napisali.

Kod nas dalmoša sam često morao mjenjati baš te "triplex" yagi jer bura , jugo i sunce ih lijepo udese :D

 

ps: Za tih 1.5 dBi nikad ne bi platio trostruku cjenu koliko cjene to smeće.

8 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Ja imam neku staru talijansku offel uhf antenu i lovi odlicno dvbt2 signal

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

To se nazivalo "riblja kost" prije 40 godina , a u stvari je dobra Yagi antena sa modificiranim elementima radi boljke Yagi antena u pokušaju da bude više širokopojasna tj. da obuhvati više kanala za prijem. Čak je bilo za uzeti standardnih Yagica za npr. 21-37CH  i posebno za 38 - 69CH tj. UHF band IV  i band V.

Sve antene rade na svim modulacijama pa zašto nebi i na DVB-T2 pa i na budućoj DVB-T3 ako bude signal na UHF bandu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 9:11 (AF139).
12 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 prijemnik

Malo sam testirao ovaj Thomson koji sam kupio prije par dana u Chipoteke i moram priznati da je za 230kn uređaj jako dobar.

Teoretski se dobije moderna verzija videorekordera. Ima programator tako da se lako može podesiti snimanje na USB stick. Snimka je jako dobra, gotovo identična streamu, možda i ista teško mi je usporediti. 90min. mi je zauzelo oko 1.8GB. Sve u svemu jako zgodan alat.

 

Koristio sam prastari USB 2.0 4GB (FAT32) stick i nije bilo nikakvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 20:06 (mzopg).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Normalno da je snimka identična - uređaj niti ima resursa za reencode u HEVC niti bi to imalo smisla raditi, već se doslovno stream zapisuje u kontejner koji je optimiziran za takav oblik zapisivanja (čisto stvar indeksa i sličnih tehnikalija).
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
online
Re: DVB-T2 prijemnik

ja imam nytrobox opticum super je OSIM..snimanje nakon 40Min snimanja svakih 30 sekundi na ekranu piše "Device too slow for recording" i na tom mjestu je fajl oštecen...svakih pola minute..., probao 3 usb i sd karticu na usb adapter isto..na nekima nakon sat vremena nekima prije ugl na svima isto.. formatirao sve probavao od FAT32 NTFS i nema pomoci.. ima netko neko riješenje?
Ja sam se dvoumio izmedu Thomsona i uzmem ovaj...

11 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
AF139 kaže...

Evo link samo radi slike kao primjer izgleda dobre i izdržljive Yagi antene.

 

https://www.ronis.hr/antena-falcom-ant-310/3856001017182/product/

 

Reflektor bio jedna šipka ili 2 , 4 ili žična  mreža  se broji kao jedan elemenat pa ova ant. ima 9 elemenata.

Bitno nema puno plastike i sve je na jednom nosaču učvršćeno.

Ako nađeš neku ovog izgleda sa par el. više znači da ima više dBi (uži kut usmjerenja).

Vidi ostale trgovine , proizvođače , mislim da je Iskra imala sličnih ...

 

ps: Bitno da je za UHF 21- 69 kanala tj. od 470 do ~ 800 MHz. Oznake DVB-T / T2 HD itd. su NEBITNE.

 Danas sam bas obilazio trgovine da vidim sta ima od zemaljskih antena i vidim da elipso ima dobru ponudu pa sam pogledao par modela i deklaracije na njima i vidim da je ZED.hr iz Sesveta ovlasteni uvoznik vecine antena sto mene zanima.

 

https://www.zed.hr/webshop/proizvod/6572/Falcom-Antena-Loga-UHF-10-elemenata-Aluminij-13dB

 

https://www.zed.hr/webshop/proizvod/6945/Synaps-Antena-Loga-UHF-10-elemenata-Aluminij-13dB-LTE-filter

 

https://www.zed.hr/webshop/proizvod/8460/Amiko-Antena-Loga-UHF-18-elemenata-Alu-14dB-LTE-filter

 

ovdje je popis svih antena sto imaju u ponudi

https://www.zed.hr/webshop/proizvodi/?cid=28&pid=18

 

iskra samo triplex koliko vidim ima a to si rekao da nije dobro zbog vremenskih neprilika premda daju najbolje rezultate koliko vidim...

 

Imaju jos i Infinity brand antena od uvoznika CATV elektronik https://www.antene.com/

 

https://www.njuskalo.hr/tv-oprema/yagi-antena-infinity-mx-3-oglas-3206938

16 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Gledam nesto kupiti i vidim da DVB T2 sa H.265 imaju i RJ45 priključak i podržavaju Youtube i IPTV  pa me interesira da li je netko vec testirao kako radi 

 

https://www.aliexpress.com/item/4000298724034.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.656b2e0e41WKC5

Uvijek Vaš nikad svoj
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

i mene ovo zanima također ...

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Mentor kaže...

Gledam nesto kupiti i vidim da DVB T2 sa H.265 imaju i RJ45 priključak i podržavaju Youtube i IPTV  pa me interesira da li je netko vec testirao kako radi 

 

https://www.aliexpress.com/item/4000298724034.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.656b2e0e41WKC5

Ja sebi gledam uzeti MECOOL, vidi na Aliju, imaš nekoliko verzija. Par ljudi mi je potvrdilo da tuner (T2) je HEVC i lovi nove HD programe. Kako u praksi radi prijemnik, YT, Netflix, IPTV, ne znam iz prve ruke.

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

@roby27

 

Uzeo bi FALCOM brand antenu i to ovu od 9 (10) elemenata , infinity nebi jer me podsjećaju na loš kineski po "specifikacijama" i plastici.

Ovaj što piše opise u ZED trgovini pojma nema pa Yagi  piše "Loga" a to je skraćenica od druge vrste antena tj. logaritamske (LPDA)....i dobit (gain) piše dB a treba biti dBi ili dBd (-2.15 od dBi).

Da podsjetim LPDA nemaju više od 8 dBi bez obzira na dužinu tj. broj dipola , a Yagi ako ima više direktora ima i više dBi ( i normalno uži kut usmjerenja.

15 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

mislim da je neko genericko ime za ove jeftinije receivere  "DVB T2 K2 MAX" ... znaci DVB-T2 funkcija + ogranicena implementacija IPTVa + ograniceni YT  .. za 20tak i nesto dolara ...

https://www.aliexpress.com/af/-DVB%25252dT2-K2-MAX.html?d=y&origin=n&SearchText=+DVB-T2+K2+MAX&catId=0&initiative_id=SB_20191120010339

 

gledao sam komentare na ALI-ju i vidio sam par recenzija iz HR i cinimi se da tjuner radi korektno tako da bi ovo mogla biti zanimljiva opcija za neku osnovnu upotrebu...jedino je pitanje kako rade nasi znakovi, kakav je EPG i drugo...

https://www.aliexpress.com/item/33051489957.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.31966522oO1C3n&algo_pvid=4653aa85-9179-43b9-9376-4dec0b6a4a21&algo_expid=4653aa85-9179-43b9-9376-4dec0b6a4a21-55&btsid=430d8579-23e0-4daf-b631-9c3059e83882&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_55

 

 

Mecool (1+8 GB) kosta skoro duplo ... ali nudi cisti android (7.1 koliko vidim) i tu bi iskustvo koristenja trebalo biti bolje (barem mozes instalirati normalnu aplikaciju za IPTV ...)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 10:39 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
roby27 kaže...
..

 

iskra samo triplex koliko vidim ima a to si rekao da nije dobro zbog vremenskih neprilika premda daju najbolje rezultate koliko vidim...

 

..

 -kad se govori o vremenskim neprilikama.. to ovisi o tvojoj konkretnoj lokaciji, nije isto bura od 200kmh ili ostatak umjerenog kontinenta gdje se tako nešto desi jednom u desetljeću.

-kad bura par dana puše, tad je problem sve, običan stup na koji montiraš, ako je slab, rasklima se pukne.. ne samo antena, ne gledaj to kao kriterij.. i naravno što je antena veća to je veći problem vjetar-habanje tj metal nakon nekog vremena pukne od habanja.. mora biti izuzetno čvrsto montirano da bi trajalo.

+ smetnje u takvim uvjetima ili kad je kiša-snijeg.. računa se da je cca 60% signala dovoljno i tad do cca 30% pad još daje stabilan signal (pojavljuju se kockice..). Ako ti antena da 60-90% recimo 70 to je dovoljno, ne treba jače.

 

logaritamske i riblja kost.. sasvim dovoljno-kvalitetno, tj upravo one su manje od 'običnih' pa time već manji problem u takvom scenariju tj vjetru.

-s antenom je ponekad više stvar sreće-lokacije nego tehničkih deklaracija, jer par metara pomaka može biti važna razlika, ima ili nema signala, tek tad je važno pojačanje ako drugi kriterij, tek kad imaš signal možeš ga pojačavati .. ponekad se desi i neobičan paradox da manja antena daje bolji signal (u pravilu je veće-bolje). Meni je Sljeme (sjever) na suprotnoj strani zgrade(stan jug.-ist).. logaritamska antena kroz zidove (beton-armatura čitave čirine zgrade 20tak metara) i kao sobna antena bez problema lovi 60-70-90)% signala + 90-100% kvaliteta. Sobne s pojačalima daleko lošije. Ali sam je morao seljakati po stanu, tražiti mjesto.. pomak od desetak cm i signal je prepolovljen, okreni je pogrešno i nemaš ništa..

-obična mala logaritamska cca 35cm, dok veće 50-100cm daju slabiji signal. Stvar sreće-lokacije.. probao s nekoliko različitih. Odavno sam odustao od postavljanja na zgradu (krov, nevrijeme, starenje pa i ptice..).. i ovo već nekoliko godina radi bez problema za evotv..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 12:47 (ihush).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
BoTiA kaže...

 

Mecool (1+8 GB) kosta skoro duplo ... ali nudi cisti android (7.1 koliko vidim) i tu bi iskustvo koristenja trebalo biti bolje (barem mozes instalirati normalnu aplikaciju za IPTV ...)

 

 

 

1GB je premalo za android, treba gledat da ima barem 2GB RAM. Nema baš previše takvih android + DVB-T2 HEVC boxeva, posebno ne kod nas ali može se naći, npr Amiko A5 Combo ima HEVC tunere i 2GB RAM.

 

Guglanjem se može naletit na svašta pa tako i na neke boxeve koji su skoro isti kao mecool ali brendirani za EU kao što je ovaj Češki Tesla TEH-500.

 

https://shop.atoselektro.cz/tesla-teh-500-hydridni-dvb-t2-hevc-fta-prijimac-android-kodi_d266174.html

 

Zanimljiv box, s cijenom od 80€ se dobije T2 HEVC i 2GB RAM što je bolje od onih starijih modela mecool m8s t2. S ovim boxom, kao i s amikom isto, mogu se pratiti i 4K T2 budući kanali kada jednom budu krenuli pa je to dodatan plus.

12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Flagship kaže...
BoTiA kaže...

 

Mecool (1+8 GB) kosta skoro duplo ... ali nudi cisti android (7.1 koliko vidim) i tu bi iskustvo koristenja trebalo biti bolje (barem mozes instalirati normalnu aplikaciju za IPTV ...)

 

 

 

1GB je premalo za android, treba gledat da ima barem 2GB RAM. Nema baš previše takvih android + DVB-T2 HEVC boxeva, posebno ne kod nas ali može se naći, npr Amiko A5 Combo ima HEVC tunere i 2GB RAM.

 

Guglanjem se može naletit na svašta pa tako i na neke boxeve koji su skoro isti kao mecool ali brendirani za EU kao što je ovaj Češki Tesla TEH-500.

 

https://shop.atoselektro.cz/tesla-teh-500-hydridni-dvb-t2-hevc-fta-prijimac-android-kodi_d266174.html

 

Zanimljiv box, s cijenom od 80€ se dobije T2 HEVC i 2GB RAM što je bolje od onih starijih modela mecool m8s t2. S ovim boxom, kao i s amikom isto, mogu se pratiti i 4K T2 budući kanali kada jednom budu krenuli pa je to dodatan plus.

U načelu si u pravu, međutim sve ovisi o optimizaciji firmwarea (ROM). Imam Mecool M8S 1/8GB i iznenadio me koliko dobro radi, kodi i gledanje filmova/serija bez problema, chrome isto bez problema, brzo i fluidno. Imao sam i Scishion TV Box isto 1/8GB i on je bio teoretski neupotrebljiv dok mu nisam ubacio novi firmware, a i sa njim je bio daleko lošiji od Mecoola, ali se barem mogao Kodi koristiti. Govorim o čistom Android TV box-u, nemam iskustva sa kombinacijom TV Box + DVB-T2, ali ne vidim zašto ne bi jednako radilo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 14:57 (mzopg).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
mzopg kaže...
Flagship kaže...
BoTiA kaže...

 

Mecool (1+8 GB) kosta skoro duplo ... ali nudi cisti android (7.1 koliko vidim) i tu bi iskustvo koristenja trebalo biti bolje (barem mozes instalirati normalnu aplikaciju za IPTV ...)

 

 

 

1GB je premalo za android, treba gledat da ima barem 2GB RAM. Nema baš previše takvih android + DVB-T2 HEVC boxeva, posebno ne kod nas ali može se naći, npr Amiko A5 Combo ima HEVC tunere i 2GB RAM.

 

Guglanjem se može naletit na svašta pa tako i na neke boxeve koji su skoro isti kao mecool ali brendirani za EU kao što je ovaj Češki Tesla TEH-500.

 

https://shop.atoselektro.cz/tesla-teh-500-hydridni-dvb-t2-hevc-fta-prijimac-android-kodi_d266174.html

 

Zanimljiv box, s cijenom od 80€ se dobije T2 HEVC i 2GB RAM što je bolje od onih starijih modela mecool m8s t2. S ovim boxom, kao i s amikom isto, mogu se pratiti i 4K T2 budući kanali kada jednom budu krenuli pa je to dodatan plus.

U načelu si u pravu, međutim sve ovisi o optimizaciji firmwarea (ROM). Imam Mecool M8S 1/8GB i iznenadio me koliko dobro radi, kodi i gledanje filmova/serija bez problema, chrome isto bez problema, brzo i fluidno. Imao sam i Scishion TV Box isto 1/8GB i on je bio teoretski neupotrebljiv dok mu nisam ubacio novi firmware, a i sa njim je bio daleko lošiji od Mecoola, ali se barem mogao Kodi koristiti. Govorim o čistom Android TV box-u, nemam iskustva sa kombinacijom TV Box + DVB-T2, ali ne vidim zašto ne bi jednako radilo.

 

 

 

Uvijek je bolje imat neku zalihu RAM-a:)

 

Kad bih sada kupovao android box s tunerima, što je u zadnje vrijeme dosta traženo, onda bih vjerojatno išao na ovaj najnoviji Mecool K7. Cijena i nije preskupa (117€) kad se pogleda što je ispod haube: S905X2, 4/64, T2/S2 HEVC, Android 9, gig lan, 5G WI-FI, USB 3.0 itd

 

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-K7-Amlogic-S905X2-4GB-64GB-DVB-TV-BOX-421421.html

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice