DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.537
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

- normalna cijena je 200-210kn.. to što reklamiraju neku akciju s 30% je ipak samo reklama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
spiderhr kaže...
Mandak kaže...

 I je si li ga uboo?

 

Jesam ali nisam ga istestirao kako bi htio.

Uglavnom drugačiji menu od 8211 kojeg sam prije par mjeseci kupio. Daljinski je klasični strongov za razliku od 8211.

Koliko sam na brzinu vidio nema skupni EPG (možda sam i fulao jer eto na brzinu je bilo).

 Može ukratko o prijemniku?

14 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Kroz par dana. Ne stignem trenutno.

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Inače sam do sada promijenio jedno četiri pet Strong prijemnika..Još uvijek mi je Strong 5303 u funkciji..

Televiziju ne gledam zapravo, no eto..

Baš mi prije neki dan crkao strong 5203, pa sam imao ovog gornje napisanog u pričuvi..

Kao da imaju rok trajanja, odjednom prestanu raditi..

 

Jednom sam bio kupio Nytrobox, nije htio kanale uhvatiti, pa sam ga u dućanu odmah zamijenio za strong koji je uhvatio..

 

Izgleda da će sve u smeće još malo, par mjeseci..Stare televizije i receiveri..

A ne kupuje mi se novo, jer tv ne gledam..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Strong SRT 8222 ima grešku. Skenirao programe, posložio redoslijed (HTV1, 2, 3, 4, RTL, Nova, RTL2, Doma, Kockica, Jabuka, Mreža, Z1,...). Snimio uredno radi normalno. Ugasiš upališ radi. Ugasiš na duže vrijeme (preko noći) ujutro nema složenih programa nego kako je pronašao kod skeniranja. Zapamti jedino Fav listu ali ta je lista tako glupa da programe možeš staviti u Fav listu Film, Vijesti, Glazba,... i to je to.

Sutra vraćam. Neka mijenjaju za drugi. Nisam testirao na sliku i sve jer mi se ne da kada me tako zeza.

Onaj drugi Strong SRT 8211 radi bez problema. Redoslijed kako si postavio.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
spiderhr kaže...

Strong SRT 8222 ima grešku. Skenirao programe, posložio redoslijed (HTV1, 2, 3, 4, RTL, Nova, RTL2, Doma, Kockica, Jabuka, Mreža, Z1,...). Snimio uredno radi normalno. Ugasiš upališ radi. Ugasiš na duže vrijeme (preko noći) ujutro nema složenih programa nego kako je pronašao kod skeniranja. Zapamti jedino Fav listu ali ta je lista tako glupa da programe možeš staviti u Fav listu Film, Vijesti, Glazba,... i to je to.

Sutra vraćam. Neka mijenjaju za drugi. Nisam testirao na sliku i sve jer mi se ne da kada me tako zeza.

Onaj drugi Strong SRT 8211 radi bez problema. Redoslijed kako si postavio.

 Meni redoslijed nije bitan. Bitno mi je da je kvalitetna slika i da je stabilna, tj. kvaliteta i jačina prijema programa. Ako može nešto o tome. koliko se po kvaliteti signala razlikuje od drugih prijemnika koje si imao. Sinoć sam zamolio ove u Chipoteci u Soliti da mi ostave jedan ovaj prijemnika za subotu, jer u subotu idem u Solit. Ja sam od Livna, BiH. Hvala za dosadašnje informacije.

4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Pazi da ti ne dođe dežurni forum-lektor Zechina zbog ovoga Splita 😂. Nego jel se lovi dvb-t2 signal u Hercegbosni?
15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
bugovac222 kaže...
Pazi da ti ne dođe dežurni forum-lektor Zechina zbog ovoga Splita 😂. Nego jel se lovi dvb-t2 signal u Hercegbosni?

 Je, lovim ga preko odašiljača Biokovo.

14 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Mandak kaže...

 Meni redoslijed nije bitan. Bitno mi je da je kvalitetna slika i da je stabilna, tj. kvaliteta i jačina prijema programa. Ako može nešto o tome. koliko se po kvaliteti signala razlikuje od drugih prijemnika koje si imao. Sinoć sam zamolio ove u Chipoteci u Soliti da mi ostave jedan ovaj prijemnika za subotu, jer u subotu idem u Solit. Ja sam od Livna, BiH. Hvala za dosadašnje informacije.

 

JBG... meni je i redoslijed važan jer ne gledam samo ja tv... Doduše gledam povremeno. ali mi ovaj moj redoslijed odgovara.

Koliko sam vidio slika je ok. Signal mi je koliko sam vidio isti iako je je ovaj drugi prijemnik na jedno 15 m kabla dalje i na 2 razdijeljnika od ovog gdje je bio ovaj 8222.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
spiderhr kaže...
Mandak kaže...

 Meni redoslijed nije bitan. Bitno mi je da je kvalitetna slika i da je stabilna, tj. kvaliteta i jačina prijema programa. Ako može nešto o tome. koliko se po kvaliteti signala razlikuje od drugih prijemnika koje si imao. Sinoć sam zamolio ove u Chipoteci u Soliti da mi ostave jedan ovaj prijemnika za subotu, jer u subotu idem u Solit. Ja sam od Livna, BiH. Hvala za dosadašnje informacije.

 

JBG... meni je i redoslijed važan jer ne gledam samo ja tv... Doduše gledam povremeno. ali mi ovaj moj redoslijed odgovara.

Koliko sam vidio slika je ok. Signal mi je koliko sam vidio isti iako je je ovaj drugi prijemnik na jedno 15 m kabla dalje i na 2 razdijeljnika od ovog gdje je bio ovaj 8222.

 Hvala na odgovoru. Već sam im rekao u Chipoteci da mi ostave prijemnik i kupit ću ga. S ovim Falcom T2265+ nisam ni malo zadovoljan.

10 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

https://www.strong.tv/hr/products/terrestrial-receivers/srt8550

 

Dakle, evo sam našao strong sa audio izlazom..

Ovaj bi se mogao priključiti na monitor uz neke vanjske zvučnike..

Griješim li?

 

Ipak, nije to to..

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 4:29 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Uzeo sam na kraju SRT 8541. Rekao mi prodavač da očito i drugi ima grešku softversku. Dobio razliku love. Ovaj kao i onaj drugi 8211 imaju isti daljinski. Navodno je 8541 nadogradnja na 8211 (moram vidjeti u čemu je razlika ali to kroz par dana).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
spiderhr kaže...

Uzeo sam na kraju SRT 8541. Rekao mi prodavač da očito i drugi ima grešku softversku. Dobio razliku love. Ovaj kao i onaj drugi 8211 imaju isti daljinski. Navodno je 8541 nadogradnja na 8211 (moram vidjeti u čemu je razlika ali to kroz par dana).

 Ovaj nema RF Out, samo RF In.

12 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Pozdrav svima, nevezano uz odabir, ali da ne otvaram novu temu kad su vec svi tu...

 

Dosad sam imao 3 razlicita DVB receivera (trenutno MAX Power STB-1680), i sa svakim imam isti problem: ako je na receiver prikljucen USB uredjaj za pohranu - svejedno: HDD, sa i bez napajanja, ili usb stick - receiver se svako malo "resetira" tako da ga moram iskljuciti iz napajanja. Kad nema nista na usb portu, nema ni problema.

To mi uzasno komplicira snimanje po rasporedu, jer nikad ne znam hoce li mi nesto uspjeti snimiti ili ce se zblesirati. Isprobao sam 3 HDD-a i nekoliko USB stickova, ista pojava. Sa SVA TRI receivera. WTF je problem...??

 

Puno fala ako netko zna...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Ni jedan ni drugi nemaju RF out ni loopback.

Općenito, mislim da niti jedan prijemnik nema baš RF out, već samo loopback koji je više-manje beskoristan, osim eventualno ako želiš na TV- gledati direktno SD programe, ali tada je splitter bolje rješenje. Razlika između loopback-a i RF outa je što loopback samo propušta ulazni signal, a RF out ima i video izlaz s recivera (kao što je video imao za TV bez drugih ulaza).
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Mandak kaže...
spiderhr kaže...

Uzeo sam na kraju SRT 8541. Rekao mi prodavač da očito i drugi ima grešku softversku. Dobio razliku love. Ovaj kao i onaj drugi 8211 imaju isti daljinski. Navodno je 8541 nadogradnja na 8211 (moram vidjeti u čemu je razlika ali to kroz par dana).

 Ovaj nema RF Out, samo RF In.

 Nema veze... Tak i tak ga spajam putem HDMI-ja :)

15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
MrBlc kaže...
Ni jedan ni drugi nemaju RF out ni loopback.

Općenito, mislim da niti jedan prijemnik nema baš RF out, već samo loopback koji je više-manje beskoristan, osim eventualno ako želiš na TV- gledati direktno SD programe, ali tada je splitter bolje rješenje. Razlika između loopback-a i RF outa je što loopback samo propušta ulazni signal, a RF out ima i video izlaz s recivera (kao što je video imao za TV bez drugih ulaza).

 Sad još manje znam. Isto tako tražim po Internetu razliku između aktivne i pasivne antene i što više čitam, manje znam. Kod mene je logaritamska vanjska antena s Ofelovim pojačalom i ispravljačem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 21:11 (Mandak).
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Aktivna antena ima pojačalo , a pasivna nema.

Ima za kupiti antena koje u kutiji sa priključkom za koaks  ima ugrađeno pojačalo a izvana izgleda jednako kao ona bez pojačala.

Normalno za "aktivnu" antenu treba napajanje iz DC adaptera ili direktno preko TV prijemnika (receivera) .

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 23:01 (AF139).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
AF139 kaže...

Aktivna antena ima pojačalo , a pasivna nema.

Ima za kupiti antena koje u kutiji sa priključkom za koaks  ima ugrađeno pojačalo a izvana izgleda jednako kao ona bez pojačala.

Normalno za "aktivnu" antenu treba napajanje iz DC adaptera ili direktno preko TV prijemnika (receivera) .

 Hvala. Znači pošto imam ispravljač za napon za pojačalo antene, ne trebam uključivati aktivnu antenu na prijemniku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 23:05 (Mandak).
15 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Prije nekoliko dana kupio sam Strong SRT 8222. Do sada sam zadovoljan. Snimao sam vrlo malo i zadovoljan sam snimljenim materijalom. U postavkama se može namjestiti koliko dugo će snimati bez prekida. Mogoćnosti su od 0.5 do 4 GB. Nisam probao tako dugo snimati.

 

Tu je i Ethernet koji sam spojio kabelom s modemom. Sve je radilo O.K. do jučer. Prije mi je automatski spajalo i davalo IP adresu, DNS i sve što je trebalo za spajanje, a od jučer ništa od toga. Pokušao bih i ručno, ali ne mogu doći do svih podataka koje trebam unijeti. Nije mi toliko stalo do toga, ali kad već imam Ethernet, nije loše da i to nekada koristim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 11:59 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Mandak kaže...

Pokušao bih i ručno, ali ne mogu doći do svih podataka koje trebam unijeti. Nije mi toliko stalo do toga, ali kad već imam Ethernet, nije loše da i to nekada koristim.

 

 

Sve što trebaš unijeti je IP adresa uređaja, subnet mask i IP adresu gatewaya, te DNS poslužitelje.

 

➡ IP adresa uređaja može biti bilo koja osim onih koje se već koriste za tvoje uređaje. Ako ti, recimo, neki uređaj koristi 192.168.1.23, tu IP adresu ne možeš staviti, ali možeš 192.168.1.24 ako je slobodna. Imaš na raspolaganju 254 IP adrese u tom rangu za korištenje (nešto manje, ovisi o broju spojenih uređaja).

 

➡ Subnet mask je u gotovo uvijek 255.255.255.0, osim u firmama gdje se često može pronaći neki drugi. S obzirom da nisi u firmi, koristiš navedeni.

 

➡ IP adresa gatewaya je IP adresa routera; ona koju upišeš u preglednik i pristupaš routeru.

 

➡ DNS poslužitelje možeš postaviti bilo koje; najbrži i najstabilniji su od Cloudflarea (1.1.1.1 i 1.0.0.1), te od Googlea (8.8.8.8 i 8.8.4.4). 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 12:46 (Marko :D).
15 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

-ili kako je predviđeno, to obavi automatika, dhcp server (router) .. tj ako ne radi mreža, tad je vjerojato u tome problem ili kolizija-dupli ip kod ručnog.

-u pravilu dovoljno je reset routera ili uređaja ili oboje.. .. ili je kvar, povučen update firmwarea koji radi problem i sl. .. pa i problemi s internetom ovisno o operateru-kvartu-centrali-radovima i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Ništa nisam radio, a sve je proradilo. Hvala na savjetima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: DVB-T2 prijemnik
spiderhr kaže...

Strong SRT 8222 ima grešku. Skenirao programe, posložio redoslijed (HTV1, 2, 3, 4, RTL, Nova, RTL2, Doma, Kockica, Jabuka, Mreža, Z1,...). Snimio uredno radi normalno. Ugasiš upališ radi. Ugasiš na duže vrijeme (preko noći) ujutro nema složenih programa nego kako je pronašao kod skeniranja. Zapamti jedino Fav listu ali ta je lista tako glupa da programe možeš staviti u Fav listu Film, Vijesti, Glazba,... i to je to.

Sutra vraćam. Neka mijenjaju za drugi. Nisam testirao na sliku i sve jer mi se ne da kada me tako zeza.

Onaj drugi Strong SRT 8211 radi bez problema. Redoslijed kako si postavio.

 Ja imam isti problem sa receiverom Synergy t-1224. Ali nemrem ga mjenjat jer sam ga na placu našao za 50kn. A i realno nemam druge zamjerke. Hvata sve dostupne HD kanale ( i evo tv :/ ) i slika mi izgleda oštra itd. Samo softver je onak spor i bugovit. Npr na slovenskim programima mi uvijek automatski uključi titlove kaj god ja isključil ili uključil. A nekak sumnjam da će ikad sofver update izać za njega. Tak da ako netko pronađe neko rješenje slobodno javi. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
4 godine
offline
DVB-T2 prijemnik

Pozdrav svima!

 

Kupio sam nedavno STRONG SRT 8541 prijamnik iz Chipoteke.
Instalirao ga i pronašao sve programe, međutim jučer su mi svi kanali koji su FULL HD (Hrt 1,2 , RTL, Nova TV) počeli jako štekati te su usporeni kao da je upaljen slow motion, a slika zaostaje za zvukom. Također kada prebacim na te kanale i uđem u meni od prijamnika, prijamnik počne također štekat i vrlo sporo odrađivati stvari u meniju, a čim se prebaci na neki ne FULL HD program (npr DOMA TV) sve radi normalno i super. 

Eh sad ne znam je li to do prijamnika ili je do antene, pa ako netko ima sličnog iskustva bio bih vrlo zahvalan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
U teoriji može biti do antene, ako procesor radi pokušaj error correctiona ili ako mu prekidi signala uzrokuju izvršavanje određenog koda, to može uzrokovati štekanje čitavog prijemnika. Vidi što javlja za kvalitetu signala i ako podizanje kvalitete rješava štekanje, onda je to to. Može biti da kvaliteta signala varira ovisno o meteorološkim uvjetima ako ti je prijam granični.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Hvala na odgovoru!
Pregledao sam sve postavke ali nigdje nisam vidio error correction.
Kvaliteta i jačina signala je ok, preko 50% oboje po sjećanju, a živim u Petrinji kraj Siska.

Na drugim TV-ima u kući koji imaju dvbt2 predinstaliran u sebi je slika ok i ne šteka... Nije ni na ovom Strongu štekala prvih pol sata nakon što sam ga instalirao i onda je samo odjednom počelo

14 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Trle96 kaže...

Hvala na odgovoru!
Pregledao sam sve postavke ali nigdje nisam vidio error correction.
Kvaliteta i jačina signala je ok, preko 50% oboje po sjećanju, a živim u Petrinji kraj Siska.

Na drugim TV-ima u kući koji imaju dvbt2 predinstaliran u sebi je slika ok i ne šteka... Nije ni na ovom Strongu štekala prvih pol sata nakon što sam ga instalirao i onda je samo odjednom počelo

 

Testiraj ga tako da ga prištekaš na taj televizor i vidiš jel problem do prijemnika ili kabla...

13 godina
offline
DVB-T2 prijemnik
Pozdrav grupi..
Imam isto Stronga 8222 i imam problem..
Ne mogu odredit duzinu snimanja..?
Na starim Strongovima mislim da su serija 5 isto sa 2 tunera,duzina se određivala nakon sto se vise puta stisnula tipka REC i onda se otvorio digitalni sat na kojem se mogla odredit duzina snimanja u minutu..npr 2:31 ili neko drugo vrijeme...
Na 8222 to ne radi,a nikako nisam uspio naci da odredim duzinu snimanja..??
Radim nesto krivo ili imam neispravan uredjaj..??
Sad zaustavljam snimanje sa određivanjem kad da ode u sleep...samo se to da nariktati na najduze 2h...
Hvala na odgovorima..
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 prijemnik - fileovi od 4 GB

Molio bih jednu jedinu informaciju, ako netko raspolaže s istom:

Koji od DVB-T2 receivera dostupnih na domaćem tržištu ne siječe fileove na 1 GB (već na 4)?

Posebno bih molio provjeru kod Falcoma T2265+, ako ga netko posjeduje, jer dosadašnji Falcom T2400 je snimao fileove po 4 GB. Tražim jedan takav DVB-T2 receiver.

Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 19:36 (heyyou!).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice