DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.402
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 prijemnik

Kupio iz Kine čisto iz znatiželje Vmade T3

platio 170 kn, došao za 10 dana bez carine.

Rekao bi da sve odlično radi, čak mu mijenjao software

ali jedu stvar nikako podesiti, a to su titlovi uz film kad ide iz USB-a.

Ogroman je i nikako se ne da smanjiti, lijepiti ih na film mi je tlaka.

Ako netko možda ima rješenje bio bi zahvalan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

da li podržava HR znakove u EPGu?

11 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Uzeo bih starcima neki reciver ali da usput mogu i filmove preko njega gledati. Dali ima nesto na adndroid platformi. Moze i iz Kine ( tipa sa Alija ). Samo da radi i nema nekih problema.

Ne trebaju mi za televiziju nikakve posebne opcije. Cisto gledanje zemaljskih programa i eto android da se moze instalirati neki normalan player ili kodi pa da se mogu podesiti velicina titlova i to je to.

 

Hvala i LP !

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Da, podržava diakrtičke (čđšćž) znakove u EPGu i u titlovima uz film,

samo titlovi moraju biti spremljeni u Encoding: UTF-8

jedino je problem što su titlovi ogromni, preko polovice ekrana.

Nemogu ili neznam ih smanjiti. Ostalo smatram da sve radi OK

Dobra stvar je da mu se može daljinski naučiti osnovne komande

od televiziskog daljinca. Preveo sam uputstvo za svoje potrebe, možda nekom pomogne.

 

TV daljinski tipke (uokvirene bijelom linijom)
način učenja:

A. pritisnite "SETUP" 3 sekunde dok se crveno svijetlo pojača.
B. kako biste naučili gumb za paljenje od daljinca televizije,
pritisnite plavi gumb za uključivanje televizora
dok ne zasvijetli crveno svjetlo.
C. stavite originalni televizijski daljinac ispred
daljinskog upravljača (senzor naspram senzora) na razdaljinu od 1 cm i pritisnite gumb za uključivanje na daljinskom od tv-a,
sve dok crveno svjetlo brzo ne zatrepće 3 puta i ostane crveno.
D. ponovite korake B & C da biste "naućili" i druge tipke,
te pritisnite "SETUP" za završetak.

Napomena: VOL +, VOL- koristi se samo za kontrolu zvuka vašeg televizora.
Funkcija učenja na nekim daljinskim upravljačima možda neće raditi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2019 20:44 (felicija).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Berkut kaže...
Pozdrav grupi..
Imam isto Stronga 8222 i imam problem..
Ne mogu odredit duzinu snimanja..?
Na starim Strongovima mislim da su serija 5 isto sa 2 tunera,duzina se određivala nakon sto se vise puta stisnula tipka REC i onda se otvorio digitalni sat na kojem se mogla odredit duzina snimanja u minutu..npr 2:31 ili neko drugo vrijeme...
Na 8222 to ne radi,a nikako nisam uspio naci da odredim duzinu snimanja..??
Radim nesto krivo ili imam neispravan uredjaj..??
Sad zaustavljam snimanje sa određivanjem kad da ode u sleep...samo se to da nariktati na najduze 2h...
Hvala na odgovorima..

Release Notes for SW Version 1.2.6 from 20.12.2019

 
Following improvements were realised in this software version:
 
- Network Apps activated.
- Italian LCN conflict solved.
- Italian scan process improved.
- No more switching to timer-recorded channel, while watching another.
- Direct entry of channel number (while recording) did not work properly.
- Hungarian texts improved.
- Channels missing in Czech Republic solved. 
- Some minor bug fixes.

 

4 godine
offline
Strong SRT-8211 jel još u ponudi?

Da li netko zna da li je ovaj Strong još u ponudi??? Gledao sam razne web shopove gdje imaju taj model ali piše da nije više dostupan.

Pa molim da li ima neki još u ponudi u trgovini? Nisam ni bio tamo pa lijepo pitam.

 

Uglavnom,spojio bi ga na 32" LG LCD televizor putem HDMI i spojio neku sobnu antenu jer taj "ZAS" nije diran godinama pa zato nitko u zgradi ne koristi antenu od zgrade.

 

Hvala.

LG 32LN450B,PS3 320GB,sobna sa pojacalom
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Strong SRT-8211 jel još u ponudi?

To baš i ja gledao; nigdje ga nema. Sad ne znam da li je to toliko dobar uređaj da su ga svi pokupovali ili je bila neka akcija pa ga zato nigdje nema...

14 godina
online
DVB-T2 prijemnik

Nema, naslijednik mu je 8541 (tako mi je rekao tip u Chipoteci).

Imam doma 8222 i sad još ovaj 8541... Nema neke prevelike razlike, samo kaj za 8211 zadnji update bio

SRT 8211 - SW v 2.3.8 - 14.11.2018.

 

Uzmite 8541 ima isto display, kada je ugašen onda je sat gore.

Ovaj kaj je predstavljen na bug stranici nema display (SRT 8209)... a vidim da razlika u cijeni nije nešto prestrašna i nije mi po dizajnu nešto...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 12:19 (spiderhr).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Da li se isplati uzeti neki baziran na Enigma OS-u?

15 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 prijemnik

Ja sebi gledam da bi uzeo Dinobot 4k+. Dualboot Enigma i android. Još da prokužim može li CA utor poslužiti za evotv..

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
spiderhr kaže...

Nema, naslijednik mu je 8541 (tako mi je rekao tip u Chipoteci).

Imam doma 8222 i sad još ovaj 8541... Nema neke prevelike razlike, samo kaj za 8211 zadnji update bio

SRT 8211 - SW v 2.3.8 - 14.11.2018.

 

Uzmite 8541 ima isto display, kada je ugašen onda je sat gore.

Ovaj kaj je predstavljen na bug stranici nema display (SRT 8209)... a vidim da razlika u cijeni nije nešto prestrašna i nije mi po dizajnu nešto...

 Reci mi koja je razlika između starog 8211 i novog 8541,tek sad primjetio komentar, znam da oba imaju podršku za HEVC,ali imaju razliku.

 

 Planirao sam kupiti 8211 jer kad sam ga vidio zavolio sam dizajn i izgled. Da li se isplati kupiti taj novi 8541 ili uzeti 8211 preko njuške?!?!

Samsung UE46ES7000,Philips FR-996,Vivax HT-401,Samsung 3D BLURAY HT-H4500R,PS4 Slim 1TB,i Vip TV KAONMEDIA VM-1200
13 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Koliko sam skužio SRT 8541 je namijenjen za njemačko tržište, točnije za njihovu pay TV uslugu freenet tv (evotv kod nas). Jedina razlika između ta dva uređaja je što SRT 8541 prima pay TV kanale s Irdeto enkripcijom, a SRT 8211 prima samo besplatne (FTA) TV kanale.

14 godina
online
Re: DVB-T2 prijemnik
Vavoom kaže...

 Reci mi koja je razlika između starog 8211 i novog 8541,tek sad primjetio komentar, znam da oba imaju podršku za HEVC,ali imaju razliku.

 

 Planirao sam kupiti 8211 jer kad sam ga vidio zavolio sam dizajn i izgled. Da li se isplati kupiti taj novi 8541 ili uzeti 8211 preko njuške?!?!

 

Nemam pojma. Jedan je na jednom tv-u drugi na monitoru... Ovak kaj je na tv-u gleda tata tako da se nisam puno  zadržavao ispred njega...

 

Uzeo bi ovaj prvi da je bilo ali tip rekao da nemaju više i to je to...

14 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Ja imam Amiko i dobar je ... smeta mi kaj se sporo pali, ima vanjski adapter i nema HDMI-CEC

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Nalazim se u okolici VK, 15-20 km zračne linije od Srbije, pa i od BiH.

Svakako moram uzeti ovaj dvbt2 rec zbog naših kanala, pa me zanima ima li razlike u standardu emitiranja ili čega već naših i njihovih kanala tj. mogu li sa istim reciverom hvatati sve? Naravno ako uhvatim signal.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
marinković kaže...

Nalazim se u okolici VK, 15-20 km zračne linije od Srbije, pa i od BiH.

Svakako moram uzeti ovaj dvbt2 rec zbog naših kanala, pa me zanima ima li razlike u standardu emitiranja ili čega već naših i njihovih kanala tj. mogu li sa istim reciverom hvatati sve? Naravno ako uhvatim signal.

 dvb-t2 hevc 265 bude hvatao i one starije. Meni uredno hvata slovence koji su u dvb-t...

12 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Sretna Nova 2020. godina!

 

Imam pitanje za vlasnike Strongovih uređaja, a odnosi se na snimanje TV programa.

Na mom starom Strongu (DVB-T, dakle - ne DVB-T2) može se odrediti hoće li snimanje biti TS (Transport Stream) ili PS (Program Stream).


The_Fichek je na stranici 4, 25.11.2019 u 15:13 objavio recenziju snimanja te uz poruku stavio screenshotove Windows Explorera gdje se vidi da je snimanje u TS-u (što je default, mislim). Vidi se da su dvije datoteke u paru; npr. 000.dvr veličine 64 KB i 000 (bez ekstenzije, ali piše da je to TS Video File (VLC)) veličine 1 GB.

 

Može li netko pogledati da li je - negdje u postavkama uređaja - moguće promijeniti TS u PS, odn. da rezultat snimanja bude npr. .MPG format (ili nešto drugo).

 

Zašto pitam? Jer snimim film, a kasnije u nekom video editoru izrežem reklame pa po npr. RTL ili NOVA filmu uštedim oko 45 minuta beskorisnih stvari. Iz MPG-a (što je rezultat PS snimanja na mom DVB-T Strongu) to mogu napraviti, ali iz TS-a ne mogu, nečitljiv je ... Može bit' da ne znam kako to napraviti pa - ako je u tome štos - rado bih čuo kojim dobrim (free) video editorom to mogu napraviti i na TS-u.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Littlefoot kaže...

Zašto pitam? Jer snimim film, a kasnije u nekom video editoru izrežem reklame pa po npr. RTL ili NOVA filmu uštedim oko 45 minuta beskorisnih stvari. Iz MPG-a (što je rezultat PS snimanja na mom DVB-T Strongu) to mogu napraviti, ali iz TS-a ne mogu, nečitljiv je ... Može bit' da ne znam kako to napraviti pa - ako je u tome štos - rado bih čuo kojim dobrim (free) video editorom to mogu napraviti i na TS-u.

Ja kad sam koristio video snimke snimljene sa nekog receivera u .ts formatu, koristio sam editor Smart Cutter. Lijepo možeš frame by frame označiti i maknuti reklame i ako želiš odmah ti spoji sve u jedan video.
Mogu ti poslati na PM, pa probaj sa njime.

12 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Hvala, kiki_b; za sad je dovoljan info da postoji "Smart Cutter".

 

Ipak, ako netko baci pogled na postavke na prijemniku, rado bih čuo ima li PS ili ne.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav, može preporuka dvb-t2 H265 recivera da mu funkcionira hdmi cec to jest da ne treba dodatni daljinski

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Opticum Nytrobox. Na vlastitom daljinskom ima četiri tipke koje se mogu programirati za TV uz pomoć daljinskog od televizora.

9 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Koji receiver dobavljiv u HR vam se pokazao kao onaj s najboljim tunerom?Signal u vikendici mi je ns li-la pa mi treba neki koji dobro hvata.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Da li netko ima samo evo tv modul?

Onda bi se koristio samo daljinski od tv-a.

Otključava li modul free programe bez pretplate.

Vidim da mu je cijena 300kn

Kakav je prijem?

Ima li tko da nam kaže iz prve ruke????

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Evo TV modul nije DVB-T2 prijemnik niti ima tuner, nego služi samo za dešifriranje EvoTV programa kad već imaš DVB-T2 tuner u televizoru.
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
batly kaže...

Da li netko ima samo evo tv modul?

Onda bi se koristio samo daljinski od tv-a.

Odmah da te upozorim; ako tvoj televizor nema CI+v1.3 i ne podržava DVB-T2 HEVC, evotv modul neće funkcionirati. Evotv modul nije prijemnik, to je kao neka kartica koja se spoji i omogućuje gledanje enkriptiranih TV kanala. 

batly kaže...

Otključava li modul free programe bez pretplate.

FTA kanali u DVB-T2 mreži nisu enkriptirani i svi ih mogu gledati, nebitno koji DVB-T2 HEVC prijemnik se koristi. 

batly kaže...

Kakav je prijem?

Ima li tko da nam kaže iz prve ruke????

Ponavljam, evotv modul nije prijemnik; to je kartica za otključavanje dodatnih TV kanala. Kakogod, za prijem svih kanala koristi se prijemnik ugrađen u televizor i antena spojena na isti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 9:34 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
batly kaže...

..

Otključava li modul free programe bez pretplate.

..

 :) pogodi, imaš dva pokušaja.. -ne.

-tj modul ne radi ništa, kao što ni mobitel bon nije na mobitelu.. tj samo id-sn broj uređaja u njihovoj bazi kojeg povežu s buketima koje plaćaš (ili dobiješ gratis..). Teoretski da to zaborave mogao bi vječno gledati đabe, ali to je automatika pa nema neke šanse.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

S modulom može dobiti tri TV kanala više; DaVinci Learning, evotv info i Laudato TV. Nekako mi se ne isplati dati 300 kn za DaVinci Learning; na evotv info ionak nema ništa, a Laudato TV se može besplatno gledati u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji preko DVB-T(2) na 57. kanalu - 762.00 MHz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 9:44 (Marko :D).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

mogli su ugraditi dekoder za hevc 265 na modul....

možda kinezi imaju takvo što?

ne kupuje mi se novi televizor ili reciver..

Panasonic viera 3 godine star a već za šrot..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
batly kaže...

mogli su ugraditi dekoder za hevc 265 na modul....

možda kinezi imaju takvo što?

ne kupuje mi se novi televizor ili reciver..

Panasonic viera 3 godine star a već za šrot..

Ne. Taj modul koristi tuner tvog televizora, pa ako televizor ne podržava DVB-T2 HEVC, modul neće raditi.

 

Podržava li tvoj televizor DVB-T2? Ako da, probaj promijeniti državu na televizoru u Njemačku, Austriju, Češku i Slovačku. Neki forumaši nisu mogli pronaći HD kanale dok je država bila namještena kao Hrvatska, promijenom države na neku od navedenih normalno su ih mogli pronaći i gledati...

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 9:50 (Marko :D).
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pa podržava dvb t2

Samo ne nalazi te nove hd kanale.

 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice