DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.511
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
New_One_2011 kaže...

Tako je, tuner s CI utorom za modul.

Ima ih hrpa s androidom ali me strah kupiti bez malo istrazivanja. Cijene im krecu pd 500 pa do 1000 kn.

Jedino nisam nigdje vidio s CI modulom.

 Jedino sam vidio ovaj, samo di kupit, na aliju ima jedan koji smrdi na fake?

http://www.atlanta.com.tr/en/product/atlanta-4k-ci-230

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-da.. neku turski brand, sumnjivo ali izgleda da ima sve što navodi (pa i mjesto za hdd+ntfs..) jedino problem što ga nema ni na amazonu :).. pa tako ni cijene, koja je cca 150€ prihvatljivo-očekvano i tad moguće da ispunjava sve navedeno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 16:31 (ihush).
7 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

A zanimljivo je da ima hrpa testova i videa na Youtubeu, i hrpa ljudi komentira i koriste ga, ali očito je to neki lokalni turski brand i ne misle uopće prodavati izvan Turske.

Šteta kaj ne kužim turski, pa ne mogu pročitat komentare, ali budem probao google translate.

 

Edit: Novacom Spybox S11, izgleda puno bolje od ovoga, ali isto samo Turska...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 16:44 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...
New_One_2011 kaže...

S obzirom da moram i ja kupiti prijamnik, htio bi odmah kupiti i neki koji bi bio odlican media player.

Nekako me najvise privlaci android.

 

Ono sto mi je bitno:

1. HEVC podrska

2. DVB-S tuner

3. Optical out

4. LAN

5. Wifi

6. Media player s podrskom za 4k ripove

7. CI modul - ovo vjerujem da ce biti jako tesko naci ;(

 

Da li netko ima i kakva su iskustva? Brzina kod mijenjanja kanala, upravljivost samo s daljinskim?

 

 -previše želja u jednom paketu.. tj sat(2), 4k i wifi su možda ono što možeš izbaciti i tad ti je najsigurnije uzeti neki evotv prijemnik (pazi, mada imaju i CI utor, isključen je, izvan funkcije... bar je tako bilo na starim modelima koji su imali CI). Ili gledaj ovako, da sve nađeš u jednom skupljem uređaju, što se može desiti kroz par godina? .. novi wifi-brzina, 4k-8k.. sat ili h.266.. itd sve se mijenja pa i ova tema kao primjer dvbt2 gdje se 'samo' kodek mijenja 264-265-hevc.. i tad pitanje što je optimalno, sve u jednom ili odvojeno, npr tv koji ima ci često ima i sat tuner.. kao i mogućnosti playera tako da to ne mora raditi i kutija-prijemnik. Možda nađeš uređaj koji može sve navedeno, no sigurno će biti dvostruko skuplji + pitanje što donosi budućnost jer previše različitih tehnologija se spaja u jednu 'kutiju' da bi se bilo što planiralo na +5godina. Ili sačekaš cca godinu i vjerojatno će traženo biti široj ponudi + niža cijena jer sama industrija ima 'lag' od par godina pa u to uključiti 4k player i sl. jer je do prije godinu sve bilo usmjereno prema standardnoj hd rezoluciji, dok za razliku od PCja ne možeš samo tako nadograditi soft-firmware (podrška..) pa tako riješiti problem-standard i mogućnosti (jer ako player ima dovoljno resursa/snage nema posebne razlike u playanju normalnih ili 2-3-4-8k materijala, 'samo' to treba uključiti u opcije a to ovisi o supportu + kašnjenje tržišta).

 Imam super TV s odlicnim ekranom ali ga je vec po malo pregazilo vrijeme - ne podrzava podosta novih *.avi codeca.

TV ima SAT receiver, a CI modul koristim za EVO TV jer ne zelim imati vise od jednog daljinskog.

 

Kad sam primoren vec mijenjati htio bi kupiti jedan super kombo uredaj da mi nadomjesti sve sto imam ali da podrzava nove formate. 

 

Nekoc davno je bio dostupan Dream Box koji je imao sve navedeno (DVB-T neki za to doba). To jos postoji? :) 

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Tebi je onda najbolje uzeti novi televizor; prijemnik kakav ti tražiš ili ne postoji ili je jako skup (s dostavom u Hrvatsku možda skuplji od novog TV-a).

12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ili to ili 2 odvojena box-a.

Ako cu mijenjati TV onda idem na OLED, a ne trosi mi se sad 15k kn...

16 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
191x7 kaže...

Kakav je ovaj Vivax za 150Kn iz Kauflanda (osim što je ružan)?

 Evo, upravo ga testiram kratko, za sad je ok. Izgleda da treba biti stalno upaljen, a ne na stand by ako se želi nešto snimati preko epg recimo u tri iza ponoći :).

Kad je u stand by modu nema na displaju prikaza sata. Za neke dobro, za neke ne. To mu je  za sada jedina mana, da mora biti upaljen ako se želi nešto snimati, još ako treba biti na određenom kanalu :( :(. Datoteke lijepo reproducira, ima mogućnost odabira tri veličine titlova, obrub oko njih i pozadinu, titlovi su ispravni, nema čudnih kombinacija kad su u pitanju dijakritički znakovi. Tako da za neke nezahtjevne korisnike kojim treba uređaj za snimanje programa kad se emisije poklapaju sasvim OK.

4 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Molio bih nekog posjednika STRONG 8541, ako može provjeriti režu li se fileovi na 1 ili 4 GB pri snimanju?

Hvala unaprijed!

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
juraj8 kaže...
191x7 kaže...

Kakav je ovaj Vivax za 150Kn iz Kauflanda (osim što je ružan)?

 Evo, upravo ga testiram kratko, za sad je ok. Izgleda da treba biti stalno upaljen, a ne na stand by ako se želi nešto snimati preko epg recimo u tri iza ponoći :).

Kad je u stand by modu nema na displaju prikaza sata. Za neke dobro, za neke ne. To mu je  za sada jedina mana, da mora biti upaljen ako se želi nešto snimati, još ako treba biti na određenom kanalu :( :(. Datoteke lijepo reproducira, ima mogućnost odabira tri veličine titlova, obrub oko njih i pozadinu, titlovi su ispravni, nema čudnih kombinacija kad su u pitanju dijakritički znakovi. Tako da za neke nezahtjevne korisnike kojim treba uređaj za snimanje programa kad se emisije poklapaju sasvim OK.

 Kakav mu je signal?

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
16 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
koji-lik kaže...
juraj8 kaže...
191x7 kaže...

Kakav je ovaj Vivax za 150Kn iz Kauflanda (osim što je ružan)?

 Evo, upravo ga testiram kratko, za sad je ok. Izgleda da treba biti stalno upaljen, a ne na stand by ako se želi nešto snimati preko epg recimo u tri iza ponoći :).

Kad je u stand by modu nema na displaju prikaza sata. Za neke dobro, za neke ne. To mu je  za sada jedina mana, da mora biti upaljen ako se želi nešto snimati, još ako treba biti na određenom kanalu :( :(. Datoteke lijepo reproducira, ima mogućnost odabira tri veličine titlova, obrub oko njih i pozadinu, titlovi su ispravni, nema čudnih kombinacija kad su u pitanju dijakritički znakovi. Tako da za neke nezahtjevne korisnike kojim treba uređaj za snimanje programa kad se emisije poklapaju sasvim OK.

 Kakav mu je signal?

 Dobar. zadovoljan sam.

15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Koja je oznaka (model) taj vivax?

 

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
juraj8 kaže...
191x7 kaže...

Kakav je ovaj Vivax za 150Kn iz Kauflanda (osim što je ružan)?

 Evo, upravo ga testiram kratko, za sad je ok. Izgleda da treba biti stalno upaljen, a ne na stand by ako se želi nešto snimati preko epg recimo u tri iza ponoći :).

Kad je u stand by modu nema na displaju prikaza sata. Za neke dobro, za neke ne. To mu je  za sada jedina mana, da mora biti upaljen ako se želi nešto snimati, još ako treba biti na određenom kanalu :( :(. Datoteke lijepo reproducira, ima mogućnost odabira tri veličine titlova, obrub oko njih i pozadinu, titlovi su ispravni, nema čudnih kombinacija kad su u pitanju dijakritički znakovi. Tako da za neke nezahtjevne korisnike kojim treba uređaj za snimanje programa kad se emisije poklapaju sasvim OK.

 Ja sam ga isto kupila jer je jeftin, a može snimati. Međutim meni neće snimati. Isprobala sam 3 stika i HDD. Ne prikazuje ni sadržaj sa USB-a, a kad ubacim stik, izbaci mi Pogreška formatiranja.

Može pomoć?

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
koji-lik kaže...
juraj8 kaže...
191x7 kaže...

Kakav je ovaj Vivax za 150Kn iz Kauflanda (osim što je ružan)?

 Evo, upravo ga testiram kratko, za sad je ok. Izgleda da treba biti stalno upaljen, a ne na stand by ako se želi nešto snimati preko epg recimo u tri iza ponoći :).

Kad je u stand by modu nema na displaju prikaza sata. Za neke dobro, za neke ne. To mu je  za sada jedina mana, da mora biti upaljen ako se želi nešto snimati, još ako treba biti na određenom kanalu :( :(. Datoteke lijepo reproducira, ima mogućnost odabira tri veličine titlova, obrub oko njih i pozadinu, titlovi su ispravni, nema čudnih kombinacija kad su u pitanju dijakritički znakovi. Tako da za neke nezahtjevne korisnike kojim treba uređaj za snimanje programa kad se emisije poklapaju sasvim OK.

 Kakav mu je signal?

 Pitaj nekog ko nije u ZG već u nekoj zabiti di se bori sa signalom

4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Koristiš FAT32/NTFS datotečni sustav na sticku/disku ili nešto treće? Mislim da taj prepoznaje FAT32/NTFS, ali nek se javi netko tko ga ima.
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Probala i na FAT32 i NTFS i da ga on formatira.

4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ako baš neće, vratiš ili zamjeniš.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Beatrice007 kaže...
..

 Ja sam ga isto kupila jer je jeftin, a može snimati. Međutim meni neće snimati. Isprobala sam 3 stika i HDD. Ne prikazuje ni sadržaj sa USB-a, a kad ubacim stik, izbaci mi Pogreška formatiranja.

Može pomoć?

 

Beatrice007 kaže...

Probala i na FAT32 i NTFS i da ga on formatira.

 ... jel formatirao ili izbaci grešku? ako formatiranje izbaci grešku tad ili stikić ili uređaj ne radi.. reklamirati.

+ prije reklamacije provjeriti max kapacitet koji je podržan, npr možda 32gb .. probati par stikića koje se može provjeriti na računalu ili drugom uređaju. Ako formatiranje ne prolazi tad je kvar ili loš usb port, možda kontakt, možda svinut pin i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Kad ga ubacim, na ekranu mi izbaci Pogreška formatiranja. Kada ga prekonjega formatiram, krene format i na kraju opet izbaci to pogreška formatiranja. Isprobala sam 3 stika od 8 i 16 gb i HDD. I ne očitava ništa sa ni jednog.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-kvar.. reklamiraj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Hm ,imao sam i ja neku foru s tim, mislim da treba ući u opciju pvr i tamo ga formatirati (USB). Nakon toga je snimao. Trenutno nisam kući pa govorim onako iz glave. Uglavnom nakon nekoliko pokušaja je proradilo snimanje.

16 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ja sam u Rijeci, ali okolo mene su visoke zgrade tako da se borim sa signalom. Prije dok je bio analogni radilo je sve sa štapnom teleskopskom V antenom koja se dobivala uz neke portabl televizore. Kad smo krenuli "silazit s krovova" prvo sam probao sa vanjskom logaritamskom na balkonu koji gleda prema Učki, iako je ne vidim radi zgrada. Na kraju sam se popeo na krov i stavio antenu gore i tada je signal kvalitet 90 %80%, nikad 100 %100%. To kad nije jako kišno. :) Toliko o tome njihovom siđite s krovova". p.s.Ni sa krova nemam optičku vidljivost Učke, ali ipak pomaže.

psmtr

16 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
goodie kaže...

Koja je oznaka (model) taj vivax?

 DVB-T2 175 H

 

16 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Beatrice007 kaže...

Probala i na FAT32 i NTFS i da ga on formatira.

 Sve je jako jednostavno kad se skuži :)

On ga formatira, nakon toga treba ugasiti uređaj i ponovo upaliti i sve radi. :) Na stick snima i jedina fora je ako se nešto stavi na timer ne smije se gasiti Vivaxa. Ne snima kad je u stand by modu, ne pali se kao drugi uređaji sam preko svog timera. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 13:24 (juraj8).
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Uzeo sam nytrobox opticum i kada mi prikazuje film sa usb sticka ne rade mi kontrole na daljinskom.

Nakon nekog vremena prorade cca 3 minute. Dok pritišćem tipke svijetli mi stalno onaj crveni gumb koji bi trebao paliti i gasiti televizor.

Ima li kakvo rješenje?

 

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
goodie kaže...

Uzeo sam nytrobox opticum i kada mi prikazuje film sa usb sticka ne rade mi kontrole na daljinskom.

Nakon nekog vremena prorade cca 3 minute. Dok pritišćem tipke svijetli mi stalno onaj crveni gumb koji bi trebao paliti i gasiti televizor.

Ima li kakvo rješenje?

 

 Ima, gledaj film i ne prčkaj po daljinskom. Meni se to tek jučer dogodilo s jednim filmom. Nisu baš 3 minute, ali ista stvar. S drugim filmovima nisam primjetio a možda nisam pritiskao, budem probao. Mada mi se čini da jesam i da se to nije događalo. Film radi i gledaš ga a ako želiš prčkati pričekaš koju minutu ništa strašno.

 

Edit: taj gumb svijetli kad se pritisne bilo koja tipka, to je ok!

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 16:04 (bugovac222).
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

A kako da dobijem đšžćč u titlovima. Otvorim srt. file u notepadu i snimim ga kao utf-8 ali ne pomaže.

Dali postoji update frimvera ili tako nešto.....ima li web stranica proizvođača.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 16:14 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ja gledam bez titlova. Nekoliko sam filmova probao jer su pitali forumaši i sva slova je prikazivalo kako treba.

https://www.opticum-gmbh.de/
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Na stranici proizvođača ne pronalazim model (Opticum NytroBox H.265 HEVC HD) koji ja imam. 

Svi drugi su izlistani i slikom prikazani i niti jedan ne izgleda kao ovaj koji ja imam.

Ima li netko isti prijemnik, pa da linka novi frimver....hvala.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Želi bih kupiti Strong SRT 8222 dvb-t2 prijemnik, te me zanimaju neke stvari u vezi navedenog prijemnika. Pogotovo što se tiče snimanja programa i titlova. Naime, zanima me kolika je maksimalna veličina datoteke koja se može snimiti. Primjerice, ako snimam program tri sata da li ću dobiti jednu datoteku ili više njih. A što se titlova tiče, da li postoji podrška za naše dijakritičke znakove. Neki članovi ovog foruma su vlasnici navedenog pijemnika, pa bih volio pročitati njihova iskustva iz prve ruke.

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pa imam ja, ali mi nije trebao firmware pa ga nisam ni tražio.

Sad sam našao ovaj link, pa ako nije to to, možeš ih nazvati i pitati oni su u Zagrebu:

https://engelaxil.hr/download/ax-nytro-box/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice