DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.634
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

@ihush

U gradovima kao što kažeš i nevidiš odašiljač a može se gledati jer imamo pojave kao refleksije i defrakcija signala čime dobijemo upotrebljiv signal a za vrime analogije bi imali sliku punu refleksija i to je bilo negledljivo...a sa digitalnim modulacijama to ne smeta iako se kvaliteta signala pogorša.

Za logaritamske (LPDA) sam već rekao da broj elemenata ne utječe na dobit (dBi) a npr. razliku od triplex antena i Yagi iste dužine je triplex bolji za 1-2 dBi što se dobije isto kod te Yagi sa 3-4 direktora više cca 40-50cm duži nosač.

Još jednom info da podaci o dobiti antena koje pišu trgovci (a ne inžinjeri) lažu od 2 - 5 dBi. evo primjer za logaritamske  http://www.schwarzbeck.de/en/antennas/logarithmic-periodic-broadband-antennas/standard-lpda.html 

kod profesionalne firme vidite broj elemenata ( a ne polovice elemenata kao zupančić, kreman itd.) i dobit tih antena u diagramima.

Triplex je modifikacija kojom se loše pokušalo izvesti "staking Yagi antennas"  ali uspješno za trgovce triput veća cijena :D .

 

15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Flagship kaže...

 

Uvijek je bolje imat neku zalihu RAM-a:)

 

Kad bih sada kupovao android box s tunerima, što je u zadnje vrijeme dosta traženo, onda bih vjerojatno išao na ovaj najnoviji Mecool K7. Cijena i nije preskupa (117€) kad se pogleda što je ispod haube: S905X2, 4/64, T2/S2 HEVC, Android 9, gig lan, 5G WI-FI, USB 3.0 itd

 

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-K7-Amlogic-S905X2-4GB-64GB-DVB-TV-BOX-421421.html

 

 ma slazem se, to bi bio najbolji izbor ... oko 900 kn kod nas .... ali to su vec pristojni novci pa bi u tom slucaju radije razmislio o zamjeni TVa (plazma 37", 9 god) .... vecina onih koji kupuju DVB-T2 prijamnik ne zele dati više od 200-300 kn i za te novce zele izvući maximum

5 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
BoTiA kaže...
Flagship kaže...

 

Uvijek je bolje imat neku zalihu RAM-a:)

 

Kad bih sada kupovao android box s tunerima, što je u zadnje vrijeme dosta traženo, onda bih vjerojatno išao na ovaj najnoviji Mecool K7. Cijena i nije preskupa (117€) kad se pogleda što je ispod haube: S905X2, 4/64, T2/S2 HEVC, Android 9, gig lan, 5G WI-FI, USB 3.0 itd

 

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-K7-Amlogic-S905X2-4GB-64GB-DVB-TV-BOX-421421.html

 

 ma slazem se, to bi bio najbolji izbor ... oko 900 kn kod nas .... ali to su vec pristojni novci pa bi u tom slucaju radije razmislio o zamjeni TVa (plazma 37", 9 god) .... vecina onih koji kupuju DVB-T2 prijamnik ne zele dati više od 200-300 kn i za te novce zele izvući maximum

 

Novi T2 HEVC receiver cca 200 kn

Novi Android box S2/T2 cca 900 kn

Novi basic 40" tv cca 1200 kn

Novi middle class tv 50-55" cca 4000 kn

Novi high-end class tv 55" iznad 1000 €

 

Znači uvijek se sve svodi na to što nam treba i koliko smo spremni platiti:)

13 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
BoTiA kaže...

vecina onih koji kupuju DVB-T2 prijamnik ne zele dati više od 200-300 kn i za te novce zele izvući maximum

 E to mene zanima, samo obični receiver jer mi treba za jedan TV star par godina, ali je dobar TV i neću kupovati novi tamo jer mi ne treba. Jel treba paziti na nešto posebno kod tih receivera ili samo da je DVB-T2 i H265 codec da podržava ? Koji od tih povoljnih 200 - 300kn se preporuča ?

5 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
The_Fichek kaže...

 

 

 

Za Nytrobox je jucer izasao YT video i prema tom videu nudi max. 1080i 30Hz sto je po meni precudno, s obzirom da je taj receiver tek dosao na trziste. Druga 2 su mi super jer kolko vidim jedini nude 24mj jamstva. Strong prema YT nudi 1080p 60Hz, za Thomson ne znam. Misljenja oko Strong branda su podijeljena, za Tomson ne nalazim nist pametno..

 

Je stigao opticum nytrobox, kakvi su dojmovi? Zna se više manje sve, jedino još oko snimanja ima nejasnoća ( taj bug s sporim usb i lomi li baš sve file-ove na 1gb bez obzira da li je usb 2.0, 3.0 i formatiran kao FAT32 ili NFTS?)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 14:47 (Flagship).
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Kod cure je to, nije za mene, doslo neki dan. Mozda bolje da sam testirao kod sebe snimanje, al jbg. Budem vidio kod nje pa javim, ali ocekujem iste one poruke "spori usb" ili sta je vec bilo kod kolege.

9 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Kupio i isprobao ova dva: https://www.aliexpress.com/item/32836052422.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27984c4d4O1WqW i https://www.aliexpress.com/item/4000154979218.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27984c4d4O1WqW

 

Oba rade podjednako dobro, prijem OK (1 "riblja kost" preko splittera na 4 TV-a, bez pojačala, antena pod crijepom, lokacija ZG Dubrava).

Prednost skupljeg (21$) je bolja customizacija OSD-a i tipke na kutiji ako se zametne daljinski.

Kod jeftinijeg me malo smeta što OSD ostaje 2-3 sekunde nakon prebacivanja kanala, inače oba brzo šaltaju kanale, EPG fino radi...

 

PVR opcije nisam isprobavao je mi ne trebaju, probaio sam na jefinijem Youtube preko LAN-a, neka jadna YT aplikacija, u principu radi... IPTV nisam probavao.

 

Za jeftino rješenje "samo da radi" više nego očekivano !

 

Pa navalite :)

12 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

meni danas "radi" normalno.. lomi fajlovi u 1gb ali u recimo 2h snimanja imao je oko 4-5 prekida od 1-2 sekunde i od toga jedan veci oko 5s ali to kada je rezao fajl od 1gb.. ali to je nasprem onog od naki dan top..inace sam skuzio da ne smijes brisat ono sta on spremi na usb preko kompa..jer kada sam god ubacio drugi usb ili izbrisao sve sa njega onda se blesira nakon 40min svakih pola minute ludi sa usb-om..
Sada snimim pogledam na kompu, vratim usb na reciver i na njemu obrišem fajlove i od onda radi okej (4-5 prekida u 2h snimanja najbolje do sad)

13 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
dpanijan kaže...

Kupio i isprobao ova dva: https://www.aliexpress.com/item/32836052422.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27984c4d4O1WqW i https://www.aliexpress.com/item/4000154979218.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27984c4d4O1WqW

 

Oba rade podjednako dobro, prijem OK (1 "riblja kost" preko splittera na 4 TV-a, bez pojačala, antena pod crijepom, lokacija ZG Dubrava).

Prednost skupljeg (21$) je bolja customizacija OSD-a i tipke na kutiji ako se zametne daljinski.

Kod jeftinijeg me malo smeta što OSD ostaje 2-3 sekunde nakon prebacivanja kanala, inače oba brzo šaltaju kanale, EPG fino radi...

 

PVR opcije nisam isprobavao je mi ne trebaju, probaio sam na jefinijem Youtube preko LAN-a, neka jadna YT aplikacija, u principu radi... IPTV nisam probavao.

 

Za jeftino rješenje "samo da radi" više nego očekivano !

 

Pa navalite :)

 Slika i sve to je ok i normalno radi ?

15 godina
offline
DVB-T2 prijemnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
The_Fichek kaže...

Kod cure je to, nije za mene, doslo neki dan. Mozda bolje da sam testirao kod sebe snimanje, al jbg. Budem vidio kod nje pa javim, ali ocekujem iste one poruke "spori usb" ili sta je vec bilo kod kolege.

 

Stanje je, barem kako vidimo kod @Filipa bolje ali nije savršeno. Kao i kod drugih receivera za tu lovu, svaki ima neke nedostatke:)

 

Daljinski mu je sigurno glavna prednost ispred ostalih u tom cjenovnom razredu, barem dok se ne pojavi takav RC i kod drugih brandova 

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Mislim da je bolje da zajebava malo snimanje, ali da podrzava NTFS, nego da ne podrzava NTFS i da se pali 25sec kao Thomson, ali mozda se varam :P Bum vidio hoce bit isto kao kod imenjaka, strpljenja imaj pa javim..

9 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
itomic009 kaže.
 Slika i sve to je ok i normalno radi ?

 

Slika savršena, brzo mijenjaju kanale. Kao što rekoh, ovaj jeftiniji malo pre dugo (za mene) zadržava OSD (5 sekundi), ostalo super. ...i da, ovaj manji nema Hrvatski OSD, ima Srpski, pa možeš staviti na Engleski.. ;)

12 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Šta ti vriedi NTFS kada ih reže na 1gb ispod tih 4gb...a dobro tih 25s ako se pali dugo to je problem..ali ako radi kasnije sve onda okej, aj neka taj drugi sta ima nytrobox kao ja neka napise kako njemu radi

5 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Pa ima takvog i @Fichek, bude ga on istestirao pa će bit više info:)

 

Šteta je ako je to ograničenje od 1GB, tu se vjerojatno ne može ništa jer je hw takav. Ali neki drugi opticumi nemaju ograničenja pa možeš snimat koliko god mjesta imaš na sticku. NFTS je ne samo za snimanje nego i za reprodukciju, filmovi pa i neke serije su preko 4GB pa NTFS dobro dođe.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 16:50 (Flagship).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
The_Fichek kaže...

Mislim da je bolje da zajebava malo snimanje, ali da podrzava NTFS, nego da ne podrzava NTFS i da se pali 25sec kao Thomson, ali mozda se varam :P Bum vidio hoce bit isto kao kod imenjaka, strpljenja imaj pa javim..

 

Filip100able kaže...

Šta ti vriedi NTFS kada ih reže na 1gb ispod tih 4gb...a dobro tih 25s ako se pali dugo to je problem..ali ako radi kasnije sve onda okej, aj neka taj drugi sta ima nytrobox kao ja neka napise kako njemu radi

Vezano za paljenje, tih 25sek. djeluje dugo, ali u svakodnevnom korištenju uopće ne predstavlja problem. Upališ prijemnik, upališ TV, moj TV za sliku treba oko 10sek. odmah se vidi "loading" slika i dok sjednem u fotelju eto TV antenske slike. Pa nije baš da se čeka par minuta. 

 

Jednom kad sam upalio prijemnik ne gasim ga dok ne izađem iz kuće ili ne odem na spavanje, tako da se teoretski dnevno pali jednom do dvaput.

 

Osobno mi je puno bitnije mijenjanje kanala, da tu ne čekam predugo, a kod Thomsona nema čekanja isto je kao i što mi je bilo sa ugrađenim TV prijemnikom.

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Ma pricam bzvz, svaki ima neke male mane, mušice sto bi rekli stariji Bugovci. Mozda sebi ili starom uzmem Thomsona jednog dana ili onaj s Aliexpressa. Tko je vidio uzimat isti komad tehnike 2 puta :) Jedino kaj mi ide na zivce je sto Ekupi ni Prijem d.o.o nisu udijelili nikakav racun ni jamstveni list. Obicno Ekupi to salje mejlom, ali ovaj put nisu vjerojatno jer nisu direktan prodavac.

12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
The_Fichek kaže...

Ma pricam bzvz, svaki ima neke male mane, mušice sto bi rekli stariji Bugovci. Mozda sebi ili starom uzmem Thomsona jednog dana ili onaj s Aliexpressa. Tko je vidio uzimat isti komad tehnike 2 puta :) Jedino kaj mi ide na zivce je sto Ekupi ni Prijem d.o.o nisu udijelili nikakav racun ni jamstveni list. Obicno Ekupi to salje mejlom, ali ovaj put nisu vjerojatno jer nisu direktan prodavac.

Sve ok. 

Po meni je Thomson za cca 200kn odičan uređaj. Nije savršen, ali s obzirom na cijenu je jako dobar izbor.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 19:31 (mzopg).
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

mzopg

Kako Tomson lovi signal od daljinskog? Treba se usmjerit tocno u receiver ili moze iz sireg kuta ulovit?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 19:54 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
The_Fichek kaže...

mzopg

Kako Tomson lovi signal od daljinskog? Treba se usmjerit tocno u receiver ili moze iz sireg kuta ulovit?

Dosta dobro, ne treba biti usmjeren točno u receiver. Imao sam TV Box gdje si morao točno naciljati u IR na kutiji, ovo je puno bolje, slično kao TV daljinac.

12 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

na nytroboxu moram usmjerit u njega daljinski..ali kada ga koristim sa tv-om onda radi od svakak..I da snimanje ne zeza kada se preko EPG stavi snimanje onda samo par puta ošteti fajlove...(SAMO).. javio se ovima sa EKUPI rekli su da ce se javit jos a sad cemo vidjet

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Nemas kaj cekat da se jave jer imaju guzvu nonstop. Najbolje ih je dobit preko telefona.

 

https://www.ekupi.hr/Povrati-499952.aspx

"Sukladno Zakonu o zaštiti potrošača ovlašteni ste jednostrano raskinuti ugovor ne navodeći razloge za to u roku od 14 dana od datuma isporuke proizvoda, odnosno isporuke zadnjeg proizvoda iz narudžbe."

 

Pretpostavljam da ti je kasno vratit, ja imam jos par dana za odlucit se..

12 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

ah da 7.11 mi je stigao...ugl vjerujem da je i na ostalim prijamnicima tako tim da je to softverski nesto i ako ga zamjene vjv ce opet isto biti..ali nez budem ih u pon onda zvao

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Zakaj pon? :) Ja sam ih znao dobit nedjeljom navecer. Podrska im radi stalno, iskoristi to, nemas kaj cekat. Ja mislim da ipak necu mijenjat, testirat cu kad stignem kod cure. Ak ce zajebavat i ak ce puno snimat cu dat Nytrobox starom kojem TV sluzi da zaspe pred njim, a njoj kupit Thomsona.. Btw. reprogramiranje daljinskog bi trebalo radit i na starijim TV-ima? (npr. malo stariji od 2010.).

12 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Meni radi na vivax kanti nekoj kupljen 2010  crt...aj probaj kod cure jel i taj zeza..znaci preko epg kad stavis snimat onda par puta.. a kad stisnes ovako snimanje onda stalno prekida... tako da probaj to pa javi

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Evo javili su mi da je problem u tom uredaju. AKO ŽELITE SNIMATI TV NE KUPUJTE TAJ NYTROBOX..Rekli su mi da uredaj taj jednostavno ne želi komunicirati sa usb-ovima..Rekli su da ga zamjenim za neki drugi, ali da se na forumu raspitam koji je drugi dobar za snimanje jer oni ne mogu garantirati...E sad gledam da im ostali uredaji i nisu neki..jedino ovaj https://www.ekupi.hr/Amiko-Impulse-T2C-H265-1442768.aspxali nez.. vise koji kupiti..

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Holy shit. A kaj fali Thomsonu THT712 za snimanje? U chipoteci je 217kn, kolega je ostavio review na onoj drugoj temi: https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/hrvatska-prelazi-dvb-t2-objavljujemo-sve-najva/270646.aspx?page=10&jumpto=6015895&sort=asc&view=flat

12 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Nemam pojma, gledao sam da ima samo 12mj garancije..a ovaj ima 24 mj..ugl nez rekli su da zamjenim za nesto drugo a sad nez da mogu vratiti uredaj oni meni novce i tjt

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Ja sam im nedavno vracao CPU i vratili mi novce nazad, ali unutar roka od 14 dana.

5 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Filip100able kaže...

Evo javili su mi da je problem u tom uredaju. AKO ŽELITE SNIMATI TV NE KUPUJTE TAJ NYTROBOX..Rekli su mi da uredaj taj jednostavno ne želi komunicirati sa usb-ovima..Rekli su da ga zamjenim za neki drugi, ali da se na forumu raspitam koji je drugi dobar za snimanje jer oni ne mogu garantirati...E sad gledam da im ostali uredaji i nisu neki..jedino ovaj https://www.ekupi.hr/Amiko-Impulse-T2C-H265-1442768.aspxali nez.. vise koji kupiti..

 

Nema idealnog receivera. Po nekim info Opticum Terra H265 plus HEVC nema ograničenja pri snimanju, može se isto odabrat FAT32 ili NFTS ali ima obični daljinski. To je stariji model od ovog nytrobox-a i ne znam da li ga negdje ima za kupiti.

 

https://www.ekupi.hr/Opticum-Terra-H265-plus-HEVC-HD-926800.aspx

 

 

Postoje i prog. daljinski koji mogu zamjeniti ove s kojima dolazi receiver, isto se može programirati za tv, rec i još uređaja.

 

https://shop.atoselektro.cz/dalkovy-ovladac-alien-opticum-terra-hd-265-plus-nahrada_d270322.html

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice