Evo TV izdvojena tema

poruka: 465
|
čitano: 471.951
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Evotv (Hrvatska pošta)
8 godina
neaktivan
offline
Evo TV

Mogu li se uz Evo TV receiver (tuner DVB T2- Strong) koji je odjavljen i dalje pratiti slobodni TV kanali u RH i susjednoj Srbiji ( HTV,RTL,NOVA, RTS...)? Pozzz 

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Evo TV

Da.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV

Nedavno sam krenuo u isporbavanje EVO TV-a ali trenutno sve stoji jer ZAS pušta samo nacionalne programe.

Zna li tko koliko je realna cijena izlaska servisera na teren i prilagodba ZAS-a (ja bio uvjeren da se to po defaultu skenira sve muxeve) jer cijena od 3.000 kn mi se čini pretjeranom..

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2015 22:44 (NightShadow).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
ZAS je i meni blokirao evo tv ali sam zval lika koji je postavljal ZAS, došel je i samo je otvoril kanale na pojačalu. Sad radi ko beba.
Čak nije niš ni naplatil.
14 godina
online
Evo TV

Evo i ja sam si uzeo EvoTv i donekle sam zadovoljan, ali imam par pitanja. Kakva vam je slika, da li je i vama malo kao da ima "linije preko slike" (kao da je crtasta slika), ili da je slika "preoštra". Kvaliteta i jačina signala varira kod nekih ima 90/90, kod drugih ima 90/60. Znači imam Samsung FHD TV od 50" i slika mi se čini malkice gora nego na OptiTV-u kojeg sam imao prije. Uzeo sa njihov Strong SRT 8528 i spojio sa HDMI-jem TV i na vanjsku antenu Synaps ahd-343 sa pojačalom baš za tu antenu, ali kad u opcijama Stronga uključim struju za pojačalo nemam uopće slike , a kada isključim dodatnu struju za pojačalo onda imam sliku tj. programe i to mi nikako nije jasno.

 

Drugo pitanje koju HDMI rezoluciji koristite, ja sam dao na 1080p, da li to ima utjecaj na kvalitetu slike pošto se program emitira na 480p ili 576i.

 

Eto bi bih zahvalan na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 8:56 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Evo TV

1- Isključiti napajanje antene u uređaju jer već imaš pojačalo (dvostruko pojačavanje signala može uzrokovati distorziju slike)

2- Kvaliteta slike ti ovisi o rezoluciji emitiranja i bitrate-u evotv emitira sve programe na dva kanala tako da je bitrate vrlo nizak što se odražava na kvliteti slike

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
14 godina
offline
Re: Evo TV

Uzo sam evo tv sa karticom (CA modul). Jel vama Discovery nešto lošije kvalitete nego ostali kanali? Inače signal mi je na 100% i blizu sam odašiljača.

11 godina
protjeran
offline
Evo TV

da i nama je isto tako

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Evo TV
Da li je moguće da evo tv ima drugačiju frekvenciju pri traženju signala od običnog tv gdje je ugrađen dvbt. Jer na evotv mi pokazuje npr za hrt jačina 8% i odlična je slika, a rtl2 i hrt3,4 mi ne rade. Kad spojim antenu na normalnu tvu sve radi i signal mi je 100%

I da ostali programi mi isto ne radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Evo TV
zviznemte kaže...
Da li je moguće da evo tv ima drugačiju frekvenciju pri traženju signala od običnog tv gdje je ugrađen dvbt. Jer na evotv mi pokazuje npr za hrt jačina 8% i odlična je slika, a rtl2 i hrt3,4 mi ne rade. Kad spojim antenu na normalnu tvu sve radi i signal mi je 100%

I da ostali programi mi isto ne radi.

 Ima ... posebno svoje odašljače ..

11 godina
offline
Re: Evo TV
Memphis kaže...
zviznemte kaže...
Da li je moguće da evo tv ima drugačiju frekvenciju pri traženju signala od običnog tv gdje je ugrađen dvbt. Jer na evotv mi pokazuje npr za hrt jačina 8% i odlična je slika, a rtl2 i hrt3,4 mi ne rade. Kad spojim antenu na normalnu tvu sve radi i signal mi je 100%

I da ostali programi mi isto ne radi.

 Ima ... posebno svoje odašljače ..

 I primjetio sam da kad je vani kisa ili je malo nevrijeme ne radi. Kad je vrijeme cisto i suncano sve odlicno radi

8 godina
offline
Re: Evo TV
Pozdrav!
Evo uzeo sam si za sobu evo tv. Uzeo sam sve bukete ali jednostavno mi ne uspijeva pronaci sve programe. Sa 099 kad prebacujem prvi sljedeci kanal je 302. Znaci nedostaju mi oni dokumentarni programi (nat. geo, discovery...) i programi s filmovima (hbo i slicni). Moze li biti problem sto se spajam na sobnu antenu? Jer pokusavao sam je okretati u svim smjerovima i najvise sam uspio naci 33 programa.
Ima li mi pomoci ili da se nekako pokusam spojiti na vanjsku antenu
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Evo TV
Prte kaže...
Pozdrav!
Evo uzeo sam si za sobu evo tv. Uzeo sam sve bukete ali jednostavno mi ne uspijeva pronaci sve programe. Sa 099 kad prebacujem prvi sljedeci kanal je 302. Znaci nedostaju mi oni dokumentarni programi (nat. geo, discovery...) i programi s filmovima (hbo i slicni). Moze li biti problem sto se spajam na sobnu antenu? Jer pokusavao sam je okretati u svim smjerovima i najvise sam uspio naci 33 programa.
Ima li mi pomoci ili da se nekako pokusam spojiti na vanjsku antenu

 Nemozes ih naci u smislu da ih nema na listi programa ili ti nema signala na tim programima?

8 godina
offline
Re: Evo TV
Ne ne, bas ih nema na listi programa. Znaci na 099 je mislim onaj neki evo tv kanal i odmaj sljedeci kanal je 302 (sportklub 1). Kad sam zvao sluzbu za korisnike da me aktviraju, zena mi je rekla da prebacim na Da vinci learning koji je na kanalu 100 i da malo sacekam pa cu biti aktiviran, ali na 100 nema nista tj. 100 ne mogu ni odabrati. Isto je i s ostalim kanalima u rangu 099-302.
E sad, kad pretrazujem kanale onda mi je kvaliteta signala 100%, a jacina negdje oko 50%. Mozda je i to problem
8 godina
offline
Evo TV

Evo dobro je sad!
Malo sam se igrao s pozicijom antene i sad imam sve programe. Izgleda da je jacina signala bila nedovoljna. Sad mi je nekih 70-72% i radi normalno

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Evo TV

 

Imam Evo TV nekoliko dana, koristim CI karticu. Na sliku nemam ikakvih primjedbi, međutim imam često kratke prekide zvuka, ponekad je dosta iritantno. Zvuk nestane na sekundu ili čak pola sekunde, bez iakkvih iskrivljenja, jendostavno nestane na kratko i vrati se.

 

Jel je netko imao takvih problema? Napominjem, signal mi je, po mjerenju TV-a, na jednom kanalu konstano 100% a na drugom uvijek više od 90%, isto tako i kvaliteta. Nemam ikakvih problema s kanalima koji nisu kodirani, dakle HRT, Nova, RTL i istalo.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Evo TV

 

U međuvremenu sam dobio poziv od EvoTv službe za korisnike gdi su mi rekli kako EvoTV CI kartica nije kompatibilna s nekim LG modelima televizora te da zbog toga nastaju prekidi zvuka. Ponudili su mi da vratim karticu i raskinem ugovor, što sam i učinio. Od LG-a sam dobio mail da su oni kompatibili sa svim kabelskim televizijama i da pošaljem protužbu ponovno ako nisam zadovoljan. 

 

Uglavnom, čini se da to nešto ne valja, na mojem LG 49UH6507 EvoTV ne radi, precizno, zvuk ima prekide. EvoTv korisnička podrška je rekla da su pisali nekoliko puta LG-u, ali do sada bez uspjeha, tj. LG nije popravio što god da je trebao popraviti. S druge strane, mogli bi i ovi EvoTV-ovci moguće mešto promijeniti u kodiranju zvuka. 

 

Jel netko zna nešto više o ovome? Moram reći da je jako zgodno imati karticu u CI utoru, nema dodatne kutije, nema dodatnog daljinskog. Dođe mi i da vratim televizor, ali rok od onih 14 dana je prošao. Još jednom, EvoTV s CI tj. CA karticom na LG televizorim ne radi najbolje.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Evo TV

Nemaš sreće. Meni radi sve super na Panasonicu. Ne da je zgodno nego je vrhunski.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV

 

Da, očito. EvoTV krivi LG, a od LG-a sam dobio odgovor "Eventualno možete kontaktirati Vašeg kabelskog operatera, jer je očigledno problem uzrokuje CI modul", i jdnima i drugim je krivo onaj drugi.  Uglavnom, EvoTV, CI modul i LG televizori su kombinacija koja ne radi. Je, i ja kažem da je vrhunski, samo kad ti zvuk ne prekida.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 14:35 (sp33d).
13 godina
neaktivan
offline
Evo TV

 

Nakon nekoliko malilova jednima i drugima (LG, EvoTv) dobio sam potvrdu da su iskomunicirali stvar međusobno i promijenili nešto u načinu kodiranja zvuka te sad nema ikakvih problema s LG televizorima. 

 

Potvrđujem, nema prekida zvuka. EvoTv na mojem novom LG 49UH6507 radi odlično.  Ako nekog brine kako izgleda sadržaj s "obične antene" na 4K televizoru, moram reći da izgleda odlično. Naime, TV radi tzv. "upscaling" tj. sliku niske razolucije prilagođava za visoku (4K) tako da FTA programi (HRT1, HRT2, Nova Tv, RTL, ...) i EvoTv izgledaju odlično na 4K televizoru iako dolaze s "obične" antene.

 

Ocjena 5+ i jednima i drugima za proizvode, uslugu i komunikaciju s korisnicima! 

 

IMHO, mislim da će za korisnike u budućnosti značajnu prednost imati integracija s Smart Tv funkcijama, a to znači da trenutno to što dolazi sa satelita, preko zemaljske antene ili kabla ima prednost nad onim što se uštekava na HDMI. Banalni primjer su korištenjem jednog daljinskog naspram više, korištenje ugrađenih funkcija TV-a (snimanje sadržaja).

 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
Pozdrav svima na forumu. Zivim u zgradi gdje je provucena kablovska tv preko koje i pratim programe. Buduci da me zanima evotv, zanima me dali je moguce preko kablovske linije dobiti/pronaci kanale koje ustupa evotv tako da izbjegnem naknadnu montazu kablova/antene. Ukratko zelio bi koristiti postojeci sustav. Hvala i lijep pozdrav.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Evo TV

o toj 'sitnici' treba misliti kad se radi kabelska za zgradu, tj treba propustiti antenski kanal (ima ih par, ovisi koji grad..odašiljači.. npr 27). Ako je na njemu neki kabelski program tad ne može. Većina to ne predvidi (ne znam da negdje radi). Za utjehu, normalna antena ('riblja kosti') vrlo kvalitetno radi, sobne antene su ugl loše.

 

dakle, pravilo vrijedi kao i za ostale fta zemaljske programe, ali ne miješati to s re-emitiranim programima u kabelskoj.. ako ih loviš bez veze s ostatkom programa tad bi radio i evotv.. ali je obično obrnuto. Tad ih se ne lovi kao dvbt nego kao stare analogne kanale (tv+cc+skanali i sl. skale.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
Vidim da digitalna zemaljska radi odnosno da preko kabela lovim kanale 21, 28, 29 (ucka) odnosno 474, 530, 538 mhz ali evotv programe/frekvencije nula bodova. Jel postoji nacin ili adapter da dobijem te famozne programe? Ili je rjesenje samo riblja kost? Hvala
11 godina
offline
Evo TV

u usporedbi sa maxtv kakva je kvaliteta slike na evo tv

 

imam samsung tv sa CI ulazom a za njihovu karticu trazi se CI+ ulaz....jel bi to radilo na mom TV-u?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
Kupio sam evotv i zadovoljan sam sa programima ali sam isao okrenuti program na televiziji a ne na daljinskom od evotv-a i od tada nemogu nista gedati nego mi samo pise nema signala. POMOC
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
Prebaci na AV ... ili preko cega ti je vec spojen ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Evo TV
Sve sam sredio.Spojeno mi je preko Hdmi 1 pa sam prebacio i ukljucio pretrazivanje programa i eto ga.
16 godina
online
Evo TV

Pozdrav ljudovi..

 

Sad gledam da bi si uzeo Evotv, neka akcijska ponuda, 55kn mj./24mj.

Kako ste zadovoljni s uslugom odnosno kvalitetom prijema signala?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Evo TV

da li je tko imao problema s evo tv karticom? kartica je aktivirana međutim tv mi ne nalazi evo tv programe ma sto god napravio. Bio na krovu,  nastimao riblju kost u potrebnom smjeru, ručno pretrazivao međutim tv ne pronalazi nista, ima ci+ i dvb t2 (samsung mu6172 serija), da li netko zna ista o ovom problemu? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Evo TV

Uzela sam Evo TV ima tjedan dana ..nakon par dana zvuk i slika su postali nesihronizirani i to ne uvijek, nekad je sve dobro..

Da li neko ima iskustva s tim i kako rješiti?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 10:34 (dengi).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Evotv (Hrvatska pošta)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice