HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u

poruka: 395
|
čitano: 277.322
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
A sta se to snima u 4:3?? Nista. Oni cropaju 16:9 u 4:3 radi emitiranja u 4:3. Vidim da ce i DomaTV i RTL2 sad u 16:9, barem im je ova najavna spica u 16:9.
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
sardax kaže...
A sta se to snima u 4:3?? Nista. Oni cropaju 16:9 u 4:3 radi emitiranja u 4:3. Vidim da ce i DomaTV i RTL2 sad u 16:9, barem im je ova najavna spica u 16:9.

  pol emisija na HRT-u,serije na rtl-u itd jer nemaju para za "opremu"

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
14 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
Hehe, moram te razuvjeriti nazalost xD Sve se snima u 16:9 i imaju tu opremu svi. HD opremu svi nemaju da pokriju cijeli program, ali 16:9 imaju. Ovo ti je informacija iz prve ruke od vrha tehnike s obe TV. Pogledaj malo RTL, pa sve niihove emisije idu u 16:9, samo u 4:3 aspektu s crnim barovima gore i dole. A o Novoj da i ne govorim. HRT vec jako jako dugo snima u 16:9, a na starim 4:3 kamerama imaju nacrtan frame za 16:9, tako poslje u editu samo mogu otkidati gornji i donji dio slike i dobijes 16:9, ali ovo kpriste samo u nekim manjim dopisnistvima i produkcijama.
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
sardax kaže...
Hehe, moram te razuvjeriti nazalost xD Sve se snima u 16:9 i imaju tu opremu svi. HD opremu svi nemaju da pokriju cijeli program, ali 16:9 imaju. Ovo ti je informacija iz prve ruke od vrha tehnike s obe TV. Pogledaj malo RTL, pa sve niihove emisije idu u 16:9, samo u 4:3 aspektu s crnim barovima gore i dole. A o Novoj da i ne govorim. HRT vec jako jako dugo snima u 16:9, a na starim 4:3 kamerama imaju nacrtan frame za 16:9, tako poslje u editu samo mogu otkidati gornji i donji dio slike i dobijes 16:9, ali ovo kpriste samo u nekim manjim dopisnistvima i produkcijama.

  od best frenda tata je snimatelj na hrtu i rtlu pa sam ga pitao i sve mi objasnio :)

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
16 godina
offline
HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u

ovaj promo na RTL2 i DomaTV je 720x576 (16:9) rez/omjeru, valjda je pretpostaviti da će i ostalo biti tako

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2010 12:47 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
igy kaže...

ovaj promo na RTL2i DomaTV je 720x576 (16:9)

da ali meni je hrt 4 varira između MPEG 2/4 (npr. kad stavim teletekst kojeg nema, onda je mpeg2 a kad maknem onda je mpeg 4)

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
16 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
Mitch kaže...

da ali meni je hrt 4 varira između MPEG 2/4 (npr. kad stavim teletekst kojeg nema, onda je mpeg2 a kad maknem onda je mpeg 4)

ne kontaš signal je 16:9 mpeg2, mpeg2 ili 4 nemaju veze s omjerom, osim što bi mpeg4 trebao nositi hdready sliku koja je po omjeru 16:9

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2010 12:50 (igy).
15 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
igy kaže...
Mitch kaže...

da ali meni je hrt 4 varira između MPEG 2/4 (npr. kad stavim teletekst kojeg nema, onda je mpeg2 a kad maknem onda je mpeg 4)

ne kontaš signal je 16:9 mpeg2, mpeg2 ili 4 nemaju veze s omjerom, osim što bi mpeg4 trebao nositi hdready sliku koja je po omjeru 16:9

pa ko je reko to ?

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
16 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
Mitch kaže...

pa ko je reko to ?

zato što ne može varirati između mpeg2 i 4, nego ti teletekst ne razvlači po ekranu

15 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
igy kaže...
Mitch kaže...

pa ko je reko to ?

zato što ne može varirati između mpeg2 i 4, nego ti teletekst ne razvlači po ekranu

ja sam napisao da mi se teletekst prikazuje u mpeg 2, a crna slika u mpeg 4

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
14 godina
neaktivan
offline
HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u

Ovaj, jel mi može neko objasniti kako vratiti stare programe (HRT 1, HRT 2, Novu i RTL)? Prijemnik je Strong SRT5200, i svaki put kad idem na pretragu, on nađe samo ove nove kanale (Domu, RTL 2, HRT 3, HRT 4 i Kapital) i na automatskoj i na ručnoj pretrazi kanala? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
Crank1d kaže...

Ovaj, jel mi može neko objasniti kako vratiti stare programe (HRT 1, HRT 2, Novu i RTL)? Prijemnik je Strong SRT5200, i svaki put kad idem na pretragu, on nađe samo ove nove kanale (Domu, RTL 2, HRT 3, HRT 4 i Kapital) i na automatskoj i na ručnoj pretrazi kanala? {#}

ono što sam ja primjetio je da standardne lovim samo preko "Metkovića", a ove nove preko "Biokova" dok sam prije lovio duplo s Mtk i Bio (+KapitalTV). Moguće je da si programe lovio preko dva odašiljača no trebali bi biti svi u automatskoj pretrazi tako da možda nešto rade na odašiljaču pa ne možeš uloviti

16 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
Mitch kaže...

ja sam napisao da mi se teletekst prikazuje u mpeg 2, a crna slika u mpeg 4

hrt 4 - 720x576 (AR4:3) mpeg2

rtl2 - 720x576 (16:9) mpeg2

hrt2 - 704x576 (4:3) mpeg2

 

dakle nikakav mpeg4

15 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
igy kaže...
Mitch kaže...

ja sam napisao da mi se teletekst prikazuje u mpeg 2, a crna slika u mpeg 4

hrt 4 - 720x576 (AR4:3) mpeg2

rtl2 - 720x576 (16:9) mpeg2

hrt2 - 704x576 (4:3) mpeg2

 

dakle nikakav mpeg4

  neznam, mozda je tuner kriv

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
16 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
Mitch kaže...

  neznam, mozda je tuner kriv

ne znam, no znam da će se na mpeg4 prijeći tek s hd slikom, a danas se kod nas može naći samo eksperimentalno (novatv hd ili hd promo i oni su samo mpeg4 (mislim da od hd-a više ništa nema kod nas)

14 godina
offline
HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
Ma neka ih s HDom ... Ionako nema neke ponude trenutno, barem svima dostupne.
Neka oni daju SD kako spada u 16:9 i ja za TV zadovoljan. HD ionako gledam dloadano s NET-a!
ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u

Meni je to sve konfuzno.

Znači, sve je trebalo biti gotovo jučer u popodnevnim satima.

Što znači ovo da kapital ide off?

Nema ih više ili je spominjano da imaju koncesiju?

http://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijest_hr.aspx?id=487

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
sardax kaže...
HRT vec jako jako dugo snima u 16:9, a na starim 4:3 kamerama imaju nacrtan frame za 16:9, tako poslje u editu samo mogu otkidati gornji i donji dio slike i dobijes 16:9, ali ovo kpriste samo u nekim manjim dopisnistvima i produkcijama.

E, jesi ga nalupetao. Kakvo 'otkidanje' dijela slike a 4:3?? Možeš ti otkinuti što god hoćeš, iz 4:3 nećeš dobiti 16:9. A još manje 16:9 mora imati crne crte. U SD-u, o čemu je riječ, i 4:3 i 16:9 ima potpuno isti broj pixela, a to je 720x576 za pal, i jedina razlika je omjeru pixela; 1,07 - 1,42.

 

Ako na 4:3 staviš crne crte gore i dolje, dobiti ćeš 4:3 koji je leterboxan.

 

15 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
igy kaže...
Mitch kaže...

  neznam, mozda je tuner kriv

ne znam, no znam da će se na mpeg4 prijeći tek s hd slikom, a danas se kod nas može naći samo eksperimentalno (novatv hd ili hd promo i oni su samo mpeg4 (mislim da od hd-a više ništa nema kod nas)

lol pa mpeg i je hd, je podržava reze samo 720p na dalje, boldano je fail

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
14 godina
offline
HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u

a jel zna netko kad ce ovaj hrt 3 i 4 pocet s emitiranjem

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u

Ima li tko da nije radio automatsko pretraživanje ,a ima sve.

Meni je sve poredano a ništa nisam tražio.

LG-LH3000 mpag4,  HRT1,HRT2,RTL,NOVA,TV JADRAN,DALMACIJA, HRT3 (crno),HRT4(crno),RTL2,DOMATV,KAPITAL.

 

Sve se samo pojavilo,bez traženja, neću ni probavati,da nebi nestalo {#}.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
Mitch kaže...

lol pa mpeg i je hd, je podržava reze samo 720p na dalje, boldano je fail

1. brkaš pojmove

2. 720p je hdready i o njemu se pričalo

15 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
igy kaže...
Mitch kaže...

lol pa mpeg i je hd, je podržava reze samo 720p na dalje, boldano je fail

1. brkaš pojmove

2. 720p je hdready i o njemu se pričalo

mislio sam da govorimo o part 10-ki

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
16 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
Mitch kaže...

mislio sam da govorimo o part 10-ki

pa ja ne znam što onda hoćeš i što ti nije jasno

15 godina
offline
HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u

pa nenamjerava se preći na mpeg 4, nego na hd znači na part 10

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
Mitch kaže...
sardax kaže...
A sta se to snima u 4:3?? Nista. Oni cropaju 16:9 u 4:3 radi emitiranja u 4:3. Vidim da ce i DomaTV i RTL2 sad u 16:9, barem im je ova najavna spica u 16:9.

  pol emisija na HRT-u,serije na rtl-u itd jer nemaju para za "opremu"

Šta će im RTL 2 ??

Ionako nemaju šta staviti na obični RTL nego nas ubijaju reprizama,stvarno ne znam šta će stavljati na RTL 2.

 

DomaTV,ime je glupo a i zanima me šta će se prikazivati na tom kanalu isto kao i za HRT3 i HRT4.

 

Kad će krenuti sa emtiranjem onaj sportski program HOO-a ??

14 godina
neaktivan
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
Mitch kaže...

pa nenamjerava se preći na mpeg 4, nego na hd znači na part 10

Opet brkaš pojmove. Malo si pogledaj što je što.

HD signal se kodira u MPEG-4 formatu, a SD signal se kodira u MPEG-2 formatu.

13 godina
neaktivan
offline
HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u

Uhvatio sam programe :)

harry
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u
bed kaže...
sardax kaže...
HRT vec jako jako dugo snima u 16:9, a na starim 4:3 kamerama imaju nacrtan frame za 16:9, tako poslje u editu samo mogu otkidati gornji i donji dio slike i dobijes 16:9, ali ovo kpriste samo u nekim manjim dopisnistvima i produkcijama.

E, jesi ga nalupetao. Kakvo 'otkidanje' dijela slike a 4:3?? Možeš ti otkinuti što god hoćeš, iz 4:3 nećeš dobiti 16:9. A još manje 16:9 mora imati crne crte. U SD-u, o čemu je riječ, i 4:3 i 16:9 ima potpuno isti broj pixela, a to je 720x576 za pal, i jedina razlika je omjeru pixela; 1,07 - 1,42.

 

Ako na 4:3 staviš crne crte gore i dolje, dobiti ćeš 4:3 koji je leterboxan.

 

 

Nisi me skuzio, ali mislim da ces me bolje razumijeti ako imas MaxTV i ako prebacis na kanal 7, 24sata, tamo ti je sve u 16:9, ali ne zato jer je snimano u 16:9, vec je jednostavno od 4:3 napravljen 16:9. 

 

Kako si i sam napisao: "Ako na 4:4 stavis crne crte gore i dolje, dobiti ces 4:3 koji je leterboxan." Tocno, ali je slika (zanemari crno gore i dolje) 16:9. I emitiraj samo to i eto ti 16:9. 

Pixeli su jedno, a omjer je drugo. Ti mos imat omjer 4:3 i 16:9 sa istim brojem pixela. Upali neku igru na kompu, pa ces vidit. To si i napisao. Isto kao sta ti od filma koji je sniman u 21:9 otkinu strane pa dobijes 16:9 (donekle gledljivo), ali kad ga skines na 4:3, onda je negledljiv jer ti fali skoro pola slike. 

ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
neaktivan
offline
RE: HRT 3 i HRT 4 na DBV-T-u

Ako si u Osijeku, samo daj. Ako ne, molim te objasni jer je ovo frustrirajuce.

 

HVALA!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice