Iskustva s DVB-T?

poruka: 56
|
čitano: 25.272
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

Dakle, ja se ispričavam ako sam fulao 'forumski smještaj' ove teme, ali nisam znao gdje da ga drugdje smjestim. Radi se o tome da imam želju vidjeti što je to zapravo DVB-T i kako funkcionira pa bih podstavio par jednostavnih pitanja: da li je DVB-T besplatan? Mogu li kupiti DVB-T prijamnik (npr. usb stick s prijemnikom), staviti ga u komp, instalirati softver, i gledati programe koji se nude u HD rezoluciji? Da li mi treba neki program preko kojeg ću gledati TV programe, ili tako nešto dobijem uz sam uređaj. Za sada su to ta pitanja, više-manje. Ja se ispričavam na tim blesavim pitanjima, ali zaista nisam upućen u to područje, a volio bih biti. Znam da na Googleu ima svašta, ali tako je to sve razbacano, da najrađe pitam vas na forumu. Hvala unaprijed.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
besplatan je..ali moras kupit karticu i to sa mp4 decoderom ak zelis hd,ali hd program su ti sam reklame

siganala ima pogotov ak si u zg
eXtreme overclocker
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

Aha...Ja sam iz Rijeke, a znam da je prijamnik instaliran na Učki, pa ne bi trebalo biti problema s time. A koliko programa je dostupno? HRT 1, HRT 2, Nova, Rtl?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskustva s DVB-T?

Da samo 4 programa. Software za gledanje dobiješ uz uređaj.

***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate A
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

A kakva korist od svega toga? Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
Riker kaže...
 ne vidim nigdje da podrzava mp4 decodiranje....
eXtreme overclocker
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
benko kaže...
 ne vidim nigdje da podrzava mp4 decodiranje....
 

To radi softver ne kartica. Bilo koja DVB-T kartica moze primati nase HD kanale koji se emoitraju u mpeg4 codecu.
www.mojtv.info
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2009 18:49 (fkb).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
Riker kaže...

A kakva korist od svega toga? Smijeh

 
Teoretski bolja slika a i uskoro (par mjeseci u nekim djelovima HR) se gasi analogni signal pa ce ostati samo DVB-T.
www.mojtv.info
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2009 18:49 (fkb).
16 godina
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
fkb kaže...
Riker kaže...

A kakva korist od svega toga? Smijeh

 
Teoretski bolja slika a i uskoro (par mjeseci u nekim djelovima HR) se gasi analogni signal pa ce ostati samo DVB-T.
 jedva cekam :D
eXtreme overclocker
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

Da...ali onda eć početi naplaćivati taj signal?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
Riker kaže...

Da...ali onda eć početi naplaćivati taj signal?

 ne..
eXtreme overclocker
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva s DVB-T?

Digitalni signal ide u Rijeci sa dva odašiljaca ako se ne varam jedan odašilje standardne HTV1,HTV2,RTL,NOVA TV,HD PROMO(testni kanal emitira samo panoramske fotke i video u HD rezoluciji dakle ne emitira nikakav program u ovom trenutku),i drugi koji odašilje gore nabrojane kanale +NIT.

Svi programi su free to air otkljucani i u SD (standard definition )rezoluciji!Dobar je svaki DVBT reciver za 200-300 pa nadalje kuna a signal je solidan !

Neka te ne bune ove izdarije  i preporuke recivera sa MPG4 .U startu ti je dovoljan nekakav obicni reciver koji dekodira MPEG2  jer se u njemu i emitiraju danas dostupni SD kanali na podrucju  čitave Hrvatske!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
Riker kaže...

Aha...Ja sam iz Rijeke, a znam da je prijamnik instaliran na Učki, pa ne bi trebalo biti problema s time. A koliko programa je dostupno? HRT 1, HRT 2, Nova, Rtl?

 Ja imam hibridnu karticu i jačina signala mi je 80-85% (isto živim u Rijeci). Dostupni su ti HRT1, HRT2, RTL, NovaTV i NIT
Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

jel dovoljna sobna antena za hvatanje dvb-t signala? obzirom da imam tv sa dvb-t ugrađenim u njemu, ali ne hvata mi ni jedan digitalni program (u ZG). Sto bi tu mogao biti problem sobna antena ili dvb-t reciever u telki ??? ili nesto trece ? thnx

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
vrlo su male sanse da ti lovi unutranja antena dvb-t signal....

a kako vi rjesavate problem sa teletekstom??
eXtreme overclocker
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva s DVB-T?

http://www.hrt.hr/index.php?id=173&tx_ttnews[cat]=102&tx_ttnews[tt_news]=7457&tx_ttnews[backPid]=185&cHash=2190ffe5ec

HTR emitira u mpeg4 formatu eventualni HD sadržaj
i zbog toga je bilo podignuto puno prašine kada je to kretalo.
i-VTEC
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 17:48 (Kiki).
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

Evo karte pokrivenosti i mogucnosti hvatanja s pojedinim antenama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
Riker kaže...

Da...ali onda eć početi naplaćivati taj signal?

Pa tako i tako placas RTV pristojbe, a to ti pokriva naravno i digitalnu televiziju, tako da mozes slusati radio i gledati TV, bilo analogni ili digitalni
dok ti usi i oci ne ispadnu Smijeh
.
DVB-t je veliko poboljsanje prema analognoj televiziji:
Imas savrsenu sliku (bez snijega ili gluposti) ako imas signal preko nekih 28%, zapravo moglo bi se reci da ili imas savrsenu sliku ili nemas nikakvu sliku.
Moguce je imati 4-8 kanala po multipleksu (tj. transponderu) sto znaci da iako npr. imas samo jedan tuner mozes gledati jedan program a snimati drugi
koji je na istom transponderu, moguce je i slika u slici i slicne sitnice.
Jednog dana mozda i konacno uvedu EPG tj. electronic program guide, pa bi onda mogao npr. jednostavno odabrati koju emisiju ili film zelis snimiti i
"uredaj" koji korisits ce se sam prilagoditi ako se promijeni vrijeme emitiranja u epg-u a da ne kazem da neces imati potrebu traziti po teletekstu kad ce sto.
Omogucuje prenosenje HD televizije u mpeg4 formatu.
.
Po najavama analogna televizija ce se u hrvatskoj ukinuti u 2011, europa kaze da bi trebalo najkasnije do 2012, s time da je DVB-t u hrvatskoj iz nekih neobjasnjivih
razloga jos uvijek u eksperimentalnoj fazi i to vec preko 3 godine pa bi to moglo ipak ispasti malo drugacije ako ovi nasi iz HRT i OTV konacno ne pocnu poduzimati
nesto u vezi toga.
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2009 0:51 (drnde).
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

Da, ali mogu kodirati signal da ljudi iz susjednih zemalja ne hvataju signal, npr. talijanski kanali su kodirani i mogu se uhvatiti u primorskim mjestima. U OIV-u kazu da nema kodiranja, barem zasad.;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

Ipak sam uspio naci digitalne programe (tik pred pocetak finala LP Cool) ..nesto sam antenu micao, okretao... Znaci da je ipak problem u anteni, a ne  u recieveru... Izgleda da je slaba antena, iako mi je sada slika ok..a do kada ce ne znam.. I znaci da se ipak moze uhvatiti signal sa sobnom antenom..

Hvala svima na pomoci..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
benko kaže...
vrlo su male sanse da ti lovi unutranja antena dvb-t signal....

a kako vi rjesavate problem sa teletekstom??
 Kakvi problemi s teletekstom? U DVB-T teletekst radi normalno kao i kod analogne televizije. Sto se tice EPG-a, jedno vrijeme je mislim Croatel emitirao DVB-T sa OTA EPG-om, ali nekako je opcenito misljenje, da je pogotovo sad u doba kada sve vise ljudi ima broadband, internet EPG puno bolje rjesenje. Tako da podatke za EPG mozes skinut sa npr. www.gonix.net.
Think locally, act globally...
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

Ostale prednosti digitalne televizije uključuju slike filmske kvalitete, u širokom formatu, te dodatnu mogućnost prostornog zvuka.

 

ovo sam našo ovdje jel to znači da imamo mogućnost uključivanja širokog formata ili je to stalno tako, u biti me zanima dali bi slika na ovim starim televizorima (ne widescreen) izgledala onako suženo ili se može to podešavat?

http://damir-zg.deviantart.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

Moze se podesavati, na svakom novijem TV-u imas opcijuzoom na 16:9, a vecina STB-ova to prodrzava i preko njegovih funkcija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
damir_zg kaže...

Ostale prednosti digitalne televizije uključuju slike filmske kvalitete, u širokom formatu, te dodatnu mogućnost prostornog zvuka.

 

ovo sam našo ovdje jel to znači da imamo mogućnost uključivanja širokog formata ili je to stalno tako, u biti me zanima dali bi slika na ovim starim televizorima (ne widescreen) izgledala onako suženo ili se može to podešavat?

 Mislim da sam pročitao na HRTovom forumu da se kod SDTVa neće prelaziti s 4:3 na 16:9 format uopće. HDTV je od početka u 16:9. Znači slika na starim telkama će uvjek biti dobra, a na lcd i plasma koji su u 16:9 rastegnuta. Meni to najviše smeta zato još imam stari dobri CRT tv.
***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate A
16 godina
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
SupremeCommander kaže...
benko kaže...
vrlo su male sanse da ti lovi unutranja antena dvb-t signal....

a kako vi rjesavate problem sa teletekstom??
 Kakvi problemi s teletekstom? U DVB-T teletekst radi normalno kao i kod analogne televizije. Sto se tice EPG-a, jedno vrijeme je mislim Croatel emitirao DVB-T sa OTA EPG-om, ali nekako je opcenito misljenje, da je pogotovo sad u doba kada sve vise ljudi ima broadband, internet EPG puno bolje rjesenje. Tako da podatke za EPG mozes skinut sa npr. www.gonix.net.
 cek zas to meni onda ne radi???
eXtreme overclocker
15 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

samo neš...   kupio sam lcd telku,ima ugrađen dvb-t tuner. Imao sam MaxTv,ali mi je stalni pisalo kako nemam signala,pa sam onda mijenjao kabele,ali opet,skoro pa nikada kada bih uključio maxtv,ne bi bilo signala.Stoga sam ga vratio... E,sada,dal se isplati uzeti neku dvb-t antenu [ i koji se programi mogu hvatati] ili da samo kupim satelitski receiver ( jer satelitski tanjur imam).Zanima me dal' bih mogao sa satelitskom hvatati i hrt 1,hrt 2,rtl i novu tv,jer ako se mogu hvatati,onda mi je bolje uzeti receiver,pa jos mogu hvatati i druge programe,razumijem engleski

hvala unaprijed:)
 

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

Juče frend kupio Sharpa s DVB-T tunerom mpeg4 i uhvatimomi taj HD kanal a tamo program: reklame i promo sadržaji,neš ti HD kanala....... :)

 

MPEG4 DVB-T je za Hrvatsku zasad josh utopija,osim ako ste lobotomiju obavili pa vas vesele Slovenci koje možete hvatati oko žumberka Smijeh

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva s DVB-T?
gta_4 kaže...

samo neš...   kupio sam lcd telku,ima ugrađen dvb-t tuner. Imao sam MaxTv,ali mi je stalni pisalo kako nemam signala,pa sam onda mijenjao kabele,ali opet,skoro pa nikada kada bih uključio maxtv,ne bi bilo signala.Stoga sam ga vratio... E,sada,dal se isplati uzeti neku dvb-t antenu [ i koji se programi mogu hvatati] ili da samo kupim satelitski receiver ( jer satelitski tanjur imam).Zanima me dal' bih mogao sa satelitskom hvatati i hrt 1,hrt 2,rtl i novu tv,jer ako se mogu hvatati,onda mi je bolje uzeti receiver,pa jos mogu hvatati i druge programe,razumijem engleski

hvala unaprijed:)
 

može pomoć? Belji se

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva s DVB-T?

samo dobra iskustva. Imam PCI tv karticu već 2 godine i slika je svo to vrijeme bila čista, odlična, i   ne plača se ništa

 

edit:

teletekst mi dobr radi na DVB_t

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2009 21:56 (brezonja).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice