Kako iskoristiti stari MaxTV STB

poruka: 1.414
|
čitano: 1.096.621
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Jel itko pitao u T-comu? Je da je sci-fi, ali ono, ako Cisco HR kaže da se treba obratiti T-comu, zašto ne?

Ili je kao kod mobitela, može se nakon isteka dobiti nesplatno unlock, ali ne u HR...

Od dva netočna mišljenja uvijek pobjeđuje najbučnije!
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

OVako evo jede relatvno helpful informacije...

 

Američka verzija tog prijemnika je IPN430HD Tako da ako tražite pd tim imenom možete dobiti puno više rezultata...

Pinky je zakon... I ♥ π
 
1 0 hvala 3
16 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Ista stvar, dođemo do firmware downloada ali ne možeš skinuti bez onog ID-a.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
16 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

a da trazimo hakera gorana da nam hakira stranicu i nabavi firmware? ili da nam on sam napravi neki os?

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
16 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Ovako posto sam se ja fokusirao na traženje rješenja uploada firmware slomio sam ga. A riješenje je JTAG.

 

Posto je IPN430HD baziran na SMP8635 chipsetu... LINK

 

Ima svoj Jtag konektor. Slika...To bi trebalo još razraditi ali mislim da tako mozemo uplodati originalni firmraware...

 

 

P.S. Molio bi autora da bolje pogleda oko naznačenog konektora da  li nešto piše....

Vidi Jtag konektor... Vidi Jtag konektor...
Pinky je zakon... I ♥ π
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 20:16 (bobica257).
 
3 0 hvala 3
16 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Danny_HR kaže...
Zašto nije legalno?

To je STB koji je T-mobile otpisao. Pitao sam ih što s time, budući da sam dobio novi. Oni su rekli da mogu što hoću, da ga mogu i baciti ako želim. Osobno su mi to rekli tako da je on moj, meni na raspolaganju da radim s njime što želim.

 

Stavljanje novog firmwarea nije i ne može biti nelegalno.

U ovom slučaju jest, jer ako i dođeš do firmwarea, nisi do njega došao legalno. Očigledno je samo Cisco partnerima dozvoljena izmjena firmwarea, da je dozvoljena svima, bio bi svima dostupan, kao što je to BIOS za matične ploče. T-Com također nije vlasnik uređaja na taj način, ne mogu ti dati dozvolu da radiš preinake na toj razini. Pitaj ih, ako mi ne vjeruješ.

Cisco ima dosta zeznuta prava korištenja svojih uređaja. Ako možeš skinuti originalne upute, preporučam, pa vidi što smiješ a što ne.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
logic kaže...

Srecom pa slika velika pa se lijepo vidi model ;)

 

ups... onaj sto ga je danny postao! kazem... uglavnom, dajem ga jer mi doma nicemu ne sluzi. 

 

nema vise

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 10:25 (skank666).
16 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Father_Dougal kaže...
Danny_HR kaže...
Zašto nije legalno?

To je STB koji je T-mobile otpisao. Pitao sam ih što s time, budući da sam dobio novi. Oni su rekli da mogu što hoću, da ga mogu i baciti ako želim. Osobno su mi to rekli tako da je on moj, meni na raspolaganju da radim s njime što želim.

 

Stavljanje novog firmwarea nije i ne može biti nelegalno.

U ovom slučaju jest, jer ako i dođeš do firmwarea, nisi do njega došao legalno. Očigledno je samo Cisco partnerima dozvoljena izmjena firmwarea, da je dozvoljena svima, bio bi svima dostupan, kao što je to BIOS za matične ploče. T-Com također nije vlasnik uređaja na taj način, ne mogu ti dati dozvolu da radiš preinake na toj razini. Pitaj ih, ako mi ne vjeruješ.

Cisco ima dosta zeznuta prava korištenja svojih uređaja. Ako možeš skinuti originalne upute, preporučam, pa vidi što smiješ a što ne.

Zašto ljudi puše te spike? Koga briga što CISCO kaže, kada mi Zakon dozvoljava raditi s uređajem što god želim, ako sam njegov vlasnik? Nedami se sadsve ispočetka, pa evo i link na drugu temu s istom raspravom. Ako se ja snađem i od njihovog uređaja napravim svemirski brod, mogu me samo zamoliti da me slikaju s tim čudovištem (i naravno, masno plate) u njihove promotivne svrhe.

Gledam te!
15 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Veliki Brat kaže...
Father_Dougal kaže...
Danny_HR kaže...
Zašto nije legalno?

To je STB koji je T-mobile otpisao. Pitao sam ih što s time, budući da sam dobio novi. Oni su rekli da mogu što hoću, da ga mogu i baciti ako želim. Osobno su mi to rekli tako da je on moj, meni na raspolaganju da radim s njime što želim.

 

Stavljanje novog firmwarea nije i ne može biti nelegalno.

U ovom slučaju jest, jer ako i dođeš do firmwarea, nisi do njega došao legalno. Očigledno je samo Cisco partnerima dozvoljena izmjena firmwarea, da je dozvoljena svima, bio bi svima dostupan, kao što je to BIOS za matične ploče. T-Com također nije vlasnik uređaja na taj način, ne mogu ti dati dozvolu da radiš preinake na toj razini. Pitaj ih, ako mi ne vjeruješ.

Cisco ima dosta zeznuta prava korištenja svojih uređaja. Ako možeš skinuti originalne upute, preporučam, pa vidi što smiješ a što ne.

Zašto ljudi puše te spike? Koga briga što CISCO kaže, kada mi Zakon dozvoljava raditi s uređajem što god želim, ako sam njegov vlasnik? Nedami se sadsve ispočetka, pa evo i link na drugu temu s istom raspravom. Ako se ja snađem i od njihovog uređaja napravim svemirski brod, mogu me samo zamoliti da me slikaju s tim čudovištem (i naravno, masno plate) u njihove promotivne svrhe.

U ostalom koha briga...

I'm going woo woo
16 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
tnakir kaže...

U ostalom koha briga...

Sram te bilo, upravo si mi u dvije sekunde pos*ao sav trud :(

Gledam te!
14 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

http://www.combis.hr/

http://www.verso.hr/

http://www.storm.hr/

http://www.recro-net.hr/English/Pages/default.aspx

 

 

 

Probaj kontaktirati jednu od ovih tvrtka (To su Certifiran partneri od CISCA u Hrvaskoj) Da ti downloadaju firmware...Mozda ce biti toliko dobri da cak i downloadaju...

Pinky je zakon... I ♥ π
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 20:16 (bobica257).
 
5 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Jel' itko uspio štagod :D ako je stvarno jtag kabel onda se može na pc skinuti trenutni firmware (?) i možda da editirati ili nešto sl.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
xDinichx kaže...

Jel' itko uspio štagod :D ako je stvarno jtag kabel onda se može na pc skinuti trenutni firmware (?) i možda da editirati ili nešto sl.

Da mozes skinuti trenutni firmware, ali bi dobio .bin datoteku koja bi (ako ju otvoriš notepadom) izgledala nešto slično ovome...

 

FF D8 FF E0 00 10 4A 46 49 46 00 01 02 01 00 48
00 48 00 00 FF ED 0A 96 50 68 6F 74 6F 73 68 6F
70 20 33 2E 30 00 38 42 49 4D 04 04 07 43 61 70

Itd itd....

Sumnjam da bi itko mogao takvo nešto editirati da omoguci HDD ili playanje s mreže...
Pinky je zakon... I ♥ π
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Da nešto slično kao satelitski resiveri s kojima sam radio... isto bin datoteka i to :P A ni treba onda nabaviti nekako firmware :S

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Evo nesto sta vazi sa sve Cisto STB-ove...

 

NIsam baš previše proučavao ali ima dosta korisnih stvari....

 

 

 

KILK

Pinky je zakon... I ♥ π
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2010 16:43 (bobica257).
 
4 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
bobica257 kaže...

Evo nesto sta vazi sa sve Cisto STB-ove...

 

NIsam baš previše proučavao ali ima dosta korisnih stvari....

 

 

 

KILK

A čemu to točno služi nisam baš skužio? i jesi ti to probao napraviti :D

14 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Ma nutra su komande kako uci u skrivene menije s daljiskim kako funkcioniraju bootloaderi i kako do firmware...

Pinky je zakon... I ♥ π
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2010 17:32 (bobica257).
 
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
bobica257 kaže...

Ma nutra su komande kako uci u skrivene menije s daljiskim kako funkcioniraju bootloaderi i kako do firmware...

OK Tnx... znači sada nam preostaje naći neki firmware? ili nešto slično :D

14 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Moze li mi netko dati sve podatke o Svojoj atlanti....Ja cu svoju tek sutra dobiti.... Mršti se

 

Znaci trebao bi Serial number, broj garancije i slično tome...

 

Jer uglavnom Uglavno to mi treba da složim taj agreement da mogu downloadti firmware....Jer imam acc na sistemu samo još to treba....

Pinky je zakon... I ♥ π
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2010 18:20 (bobica257).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
bobica257 kaže...

Moze li mi netko dati sve podatke o Svojoj atlanti....Ja cu svoju tek sutra dobiti....  Mršti se

 

Znaci trebao bi Serial number i slično tome...

 

Jer uglavnom Uglavno to mi treba da složim taj agreement da mogu downloadti firmware....Jer imam acc na sistemu samo još to treba....

ja bi ti dao, ali nije ni meni moja stigla :(

 

znači neka dobra dušica... mali korak za vas, a veliki za nas :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2010 18:17 (xDinichx).
13 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
D4RKL1NG kaže...

Jel itko pitao u T-comu? ...

Pokušao sam ali još nisam dobio odgovor, legalnim putem. Nadam se nekom Insider-u s Foruma.

bobica257 kaže...

Ovako posto sam se ja fokusirao na traženje rješenja uploada firmware slomio sam ga. A riješenje je JTAG.

 

Evo fotke malo zumirane, nadam se da se vidi ono što je potrebno.

bobica257 kaže...

Evo nesto sta vazi sa sve Cisto STB-ove...

 

NIsam baš previše proučavao ali ima dosta korisnih stvari....

 

 

 

KILK

Mislim da je ovo koristan materijal i upravo se spremam pokušati nešto (kombinacija tipki da izlista podatke na monitoru prilikom boot-a).

bobica257 kaže...

Moze li mi netko dati sve podatke o Svojoj atlanti....Ja cu svoju tek sutra dobiti.... Mršti se

 

Znaci trebao bi Serial number, broj garancije i slično tome...

 

Jer uglavnom Uglavno to mi treba da složim taj agreement da mogu downloadti firmware....Jer imam acc na sistemu samo još to treba....

Garanciju na uređaj nećeš dobiti, jer je ni ja nisam dobio. Možda su promijenili politiku pa sada daju i garancije. Ako imaš primjedbi onda se moraš obratiti njihovoj službi za korisnike i oni sve odrade (T-Com). Što se tiče SN-a nema beda ja ga imam ali mi fali garancija.

14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Lijepo vratio si nam se s puta :D Ja još čekam da mi stigne prijamnik od skank666 :) inače javi šta je bilo i moralnu podršku imaš od mene :P

 
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

konacno...Cool

 

E da dodam za jtag treba složiti 14 žični kabel koji se spaja na Printer port prema ovoj shemi...

 

EDIT: Nasao manual za Atlantu...

 

KLIK

jtag shema jtag shema
Pinky je zakon... I ♥ π
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2010 21:02 (bobica257).
 
2 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
bobica257 kaže...

konacno...Cool

 

E da dodam za jtag treba složiti 14 žični kabel koji se spaja na Printer port prema ovoj shemi...

  Ali isto ovo preko JTAGA bi nekako moralo biti moguće napraviti i preko lana? ili ne?

13 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Ja sam ti ipak strojar pa mi nekweko fali kabela na ovoj shemi, pa ako možeš malo pojasniti bilo bi dobro. Misli da li znači da oni izvodi koji su spojeni na zajedničku liniju idu na jedan kabel ili sam sve pomješao.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
xDinichx kaže...
bobica257 kaže...

konacno...Cool

 

E da dodam za jtag treba složiti 14 žični kabel koji se spaja na Printer port prema ovoj shemi...

  Ali isto ovo preko JTAGA bi nekako moralo biti moguće napraviti i preko lana? ili ne?

Pa bilo bi ali Jtag je diraktan pristup čipu, a lan baš nije...Papreko lana sto posto postoje razne zaštite tipa SSL i slično koje nisu baš ono za probiti....A Jtag nema nikavu zaštiti jer je upravo to direktan pristup čipu....

 

Edit: ovo za jtag kabel... ON ti izgleda nekako ovako...

Znači imaš 14 pinski plosnati kabel koji spojiš u konektor, ove dvije skroz lijevo odrežeš a s druge starne spojiš po šemi... Ovi koji su svi na istome i na isti pin.

Jtag cabel Jtag cabel
Pinky je zakon... I ♥ π
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2010 21:07 (bobica257).
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

goo.gl/0Cx2

 

a ovo? jel se to može kod nas nekako kupiti :D i jel' to bar slično ovome :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Ma ne vidi post gore...To ti treba...Otiđeš u ducan s elektronikom das 30 kn i dobijes sve potrebne komponente...A doma samo lemilicom sve skupa spojiš...

Pinky je zakon... I ♥ π
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2010 21:10 (bobica257).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
bobica257 kaže...

Ma ne vidi post gore...To ti treba...Otiđeš u ducan s elektronikom das 30 kn i dobijes sve potrebne komponente...A doma samo lemilicom sve skupa spojiš...

Jer mi se neda s time baš zezati :S A ionako to nisam nikada radio pa ne kužim niš ;)

edit: a dobro vidjet ću kad mi stigne stb :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2010 21:10 (xDinichx).
14 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Samo s enemojte previse veseliti jer bez firmware mi nista necemo moci...

Pinky je zakon... I ♥ π
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice