Mini M8S - prihvatljiv Android IPTV (Review)

poruka: 6
|
čitano: 6.194
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mini M8S - prihvatljiv Android IPTV (Review)

Pozdrav svima 

 

Danas ću vam ukratko predstaviti IPTV box koji sam dobio s dobro vam poznatog Gearbest.com web-shopa.

 


Prije samog pisanja, unaprijed se ograđujem od potencijalno netočnih informacija.

Iskustva s IPTV-om imam izuzetno malo, bar što se tiče Android izvedbi, pogotovo kineskih uzdanica.

 

Mini M8S 4K mini IPTV-box streaming player

Predstavljam vam napredni Internet streaming media player baziran na novom Quad Core Amlogic S905X čipu koji jamči izuzetnu responzivnost i brzinu pri radu te tisuće filmova dostupnih putem nekoliko klikova.

To je barem što se tiče službenog opisa.

 

 

Glavne značajke:


● Amlogic S905X quad-core CPU
● Penta-core ARM Mali-450 GPU
● 64bit Android 6.0 
● 2.4GHz WiFi ( IEEE 802.11b / g / n ) 
● Podrška za 4K HD video
● Infracrveni daljinski koji jamči udobnost pri korištenju
● Predinstalirani Google Play omogućava korištenje pune funkcionalnosti Google OS-a na TV-u iz udobnosti naslonjača

 

 

Detaljne značajke:

 

Model: Mini M8S II 
Tip: TV Box 
Sustav: Android 6.0 
Procesor: S905X 
CPU: Amlogic S905X 
Core: 2.0GHz,Quad Core 
GPU: Mali-450 
RAM: 2G RAM DDR3

ROM: 8G ROM 
Proširivost memorije: TF card up to 32GB (not included) 
Boja: Black

 

Dimenzije: 11 x 11 x 1,7 cm

 

Podrška formata: H.264/AVC, H.265, RealVideo8/9/10 
Podrška video formata: 1080P, 4K, 4K x 2K, AVC, AVI, DAT, H.264, H.265, ISO, MKV, MP4, MPEG-1, MPEG-4, MPEG1, MPEG2, MVC, WMV 
Podrška audio formata: AAC, FLAC, MP3, MPEG, OGG, RM, WMA 
Podrška slikovnih formata: BMP, GIF, JPEG, JPG 

 

5G WiFi: Ne
WIFI: 802.11b/g/n 
Bluetooth: Bluetooth4.0
Povezivost: DC Power Port, HDMI, Micro SD Car, RJ45, SPDIF, USB2.0 
Antena: Ne

 

 
 

 

Budući da sam ga prekratko koristio, mogu samo reći riječi hvale.
Do sad sam imao priliku koristiti samo neki jeftini TV box za 25 USD čini mi se, koji je od ovog barem za upola sporiji, lošije kvalitete izrade i mogućnosti.

Te M8S u odnosu na njega koristi 6.0 Android dok je onaj zapeo na 5.0.

 

 

 

Osobni stav

 

Na prvu, već po primitku kutije vidi se da je riječ o kvalitetnijem proizvodu sa istaknutim glavnim specifikacijama, izlistan popis što kutija sadrži te nekim detaljima.
Uređaj je prilično kvaliteno izrađen od tvrde mat plastike, na rubovima glossy. Pod rukama nema dojam jeftine plastike jer ništa ne škripi. Rupe za konektore su precizno izrezane i obrađene (što nije bio slučaj na onoj jeftinijoj izvedbi TV boxa kojeg sam ranije spomenuo).

Daljinski je isto prilično dobre kvalitete, dugmići ne upadaju, sasvim lijepo primaju naredbe.

 

 
 
 
 
 
 

 

Sučelje i funkcionalnosti nisam isprobao još jer ne želim unaprijed pisati.
Kad isprobam, jasno, nadopunit ću ovu recenziju.

 

 

 

Cijena: 43,89 USD s tim da je trenutno 15% off (još 2 dana).
Dostupan je u EU/UK stoga brzo stiže i nema carine, a poštarina je svega 4 USD.




Ako vam se svidjela recenzija, ostavite lajk ili još bolje - komentar.

Batllelog: sudy_freak
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Mini M8S - prihvatljiv Android IPTV (Review)

I kaj imas od iptva? Ono kaj si shrihtas u kodiju ili?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Mini M8S - prihvatljiv Android IPTV (Review)

Hvala na recenziji.

 

Jesi 100% siguran da nema PDV-a ako se naruči s UK skladišta? Znalo je biti ne malo slučajeva kako je neka roba na EU teritoriju, ali nije ocarinjena pa slijedi plaćanje PDVa iako je poslana iz npr. Njemačke.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mini M8S - prihvatljiv Android IPTV (Review)

Ja 6 mjeseci koristim ovaj:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_471369.html

 

Ne znam da li je neka razlika u odnosu na ovaj tvoj, jer u nazivu moj ima "2", ja sam sa svojim prezadovoljan.

 

Jedini problem koji sam imao je što nije pronalazio novi firmware, morao sam ga skinuti sa stranice i "ručno" flashati zadnju verziju, nakon čega je uređaj postao zapravo upotrebljiv, do onda je znalo bit rušenja i slično.

Root je gore od prvog dana zbog adblocka, sve u svemu solidan uređaj za malo novaca.

 

E da, stock daljinski je totalno smeće, svakako preporučam bilo koju verziju "air mouse" daljinca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mini M8S - prihvatljiv Android IPTV (Review)
GSP kaže...

I kaj imas od iptva? Ono kaj si shrihtas u kodiju ili?

Imaš sve ono što dumb TV-u fali.
Hrpu funkcionalnosti pored Youtubea, aplikacija s Google Playa, audio i video stream, šeranje screena mobitela na TV te na koncu i Kodi.
Ljudima kojima je kupovina novog TV-a "samo" zbog smart funkcionalnosti neisplativa - ovo je pravi deal breaker.

Johnny Talker kaže...

Hvala na recenziji.

 

Jesi 100% siguran da nema PDV-a ako se naruči s UK skladišta? Znalo je biti ne malo slučajeva kako je neka roba na EU teritoriju, ali nije ocarinjena pa slijedi plaćanje PDVa iako je poslana iz npr. Njemačke.

Ja sam svog naručio s EU (čitaj UK skladišta) i prošlo je sve bez frke.
I iznenađujuće brzo je stigao, čini mi se za 4 radna dana.

1samek kaže...

Ja 6 mjeseci koristim ovaj:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_471369.html

 

Ne znam da li je neka razlika u odnosu na ovaj tvoj, jer u nazivu moj ima "2", ja sam sa svojim prezadovoljan.

 

Jedini problem koji sam imao je što nije pronalazio novi firmware, morao sam ga skinuti sa stranice i "ručno" flashati zadnju verziju, nakon čega je uređaj postao zapravo upotrebljiv, do onda je znalo bit rušenja i slično.

Root je gore od prvog dana zbog adblocka, sve u svemu solidan uređaj za malo novaca.

 

E da, stock daljinski je totalno smeće, svakako preporučam bilo koju verziju "air mouse" daljinca.

Razlika je u memoriji. 
Ovaj moj ima 8 GB interne, dok tvoj II ima 16 GB.
A cijena im je gotovo slična, jedino što ovaj koji ti imaš nije dostupan u EU skladištu.

Za firmware još nisam siguran jer nisam isprobao, al i ručno stavljanje nije problem ako je automatiziran proces kroz par klikova.


Daljinski generalno s funkcijama je lošije izvedbe. Ja sam se referirao isključivo na kvalitetu izrade.
Jasno da svako ozbiljnije korištenje i navigiranje tipkovnicom zahtjeva barem miš, a idealna bi bila i kombinacija s tipkovnicom.

Batllelog: sudy_freak
13 godina
offline
Mini M8S - prihvatljiv Android IPTV (Review)

Naravno, samo sam htio reći da kao stock daljisnki nije baš na razini zadatka, npr air funkcija je smijurija.

Za osnovne funkcije je čisto OK.

 

Ima hrpa modanih/custom/stock firmwarea na:

 

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/firmware-roms-tools-bx

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice