Molim pomoć! TV antena

poruka: 10
|
čitano: 19.809
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć! TV antena

Imam dvije antene na krovu spojene u ovaj uređaj 

 pa sam iz toga spojio u ovo 
 Znaci hoću spojiti antenu na 2 TV-a al mi nešto ne radi. Uspijem dobiti sliku samo na jednom tv-u. Na jednom tv imam i spojeno pojačalo. Da li se to može uopće tako spojiti ili ja negdje griješim. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Molim pomoć! TV antena

Ovo prvo ti je skretnica s pojačalom i ova dva kaj si stavio su tu ulazi koji se onda preklapaju i spajaju na jedan izlaz koji treba i vanjsko napajanje (koje može dati i većina recievera na kabel za spajanje antene).

Na tv onda ne stavljaš pojačalo a ovaj preostali izlaz spajaš na in od one skretnice sa druge slike s tim da ti onda napajanje za ovaj prvi uređaj mora ići na taj kabel (a možda taj prvi uređaj ima već i dodatni konektor za vanjski adapter).

 

Nadam se da si skužio, pročitaj više puta :)

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć! TV antena

 To sam ja ovako spojio! Moguće da mi ova skretnica sa druge slike ne radi pošto je to dosta staro i ne znam kad se zadnji put koristilo! A da li je to ovako ok spojeno? Možda da prebacim pojčalo na tv2 pošto je tamo duži kabal?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2017 12:51 (slavko1987).
7 godina
offline
Re: Molim pomoć! TV antena

Ovo dolje pojačalo kod tv-a makni, a na ovaj kabel koji je između izlaza skretnice s pojačalom i ove donje skretnice bi trebao napajanje od 12V da bi ta skretnica s pojačalom radila.

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć! TV antena

a kako da to izvedem? A na tavanu ni nemam struje! Da li bi sa ovakvim razdjelnikom to riješio? (mislim koji je power pass) 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 13:32 (slavko1987).
7 godina
offline
Re: Molim pomoć! TV antena

Bi.

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć! TV antena

Evo spojio kao i prije samo sa power pass splitterom i radi. Zahvaljujem!

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 17:56 (slavko1987).
6 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć! TV antena

Pozdrav,

Zanima me kakvo pojačalo za antenu bi mogao kupiti da mi popravi signal, pošto mi se nekad izgube slike na programima HRT 3, 4 RTL 2 doma itd.

Hvala

LP

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć! TV antena

Kupi Falcom amp-33 nekih 140 kn košta. Ima pojačanje 35 db 2 uhf ulaza za dvije antene  ,1 vhf/uhf ulaz za jos jednu antenu tj mozes spojiti 3 antene. Ja sam zadovoljan sa ti pojačalom. 

Kelava
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Molim pomoć! TV antena

Pojačalo je potrebno jedino ako si jako daleko od odašiljača ili kad imaš preko 20m koaksijalnog kabla od antene do TV-a.

Pojačivači sa preko 25dB se izbjegavaju osim ako je dužina kabla preko 30m

Za velike udaljenosti najbolje "pojačalo" je antena jer pojačava od najsitnijih signala koji se naziru iz šuma .

Tranzistorska pojačala imaju vlastiti šum koji je prag za korisni signal pa se bira pojačivač sa što manjim šumnim brojem.

Kod nas u RH se više ne koristi VHF band već samo UHF pa se prema tome biraju i pojačala i antene.

Antene sa većom dobiti (dBi) za udaljene odašiljače su Yagi (izbjegavati razne "triplex")  , a LPDA (riblja kost) su male dobiti i za odašiljače do ~25 Km

Pojačivač se montira odmah iza antene na cca max 1m koaksa jer tu ima signal koji treba pojačati da do kraja koaksa kod televizije imamo još uvjek kvalitetan signal nakon gušenja koje koaks ima.

Ukoliko u opcijama instaliranja TV ima postavka  za napajanje antene + 5 ili 12V netrebamo kupovati zasebno napajanje za pojačalo ( cca 50Kn).

Ukoliko iz ovog zaključiš da netreba bolja antena već pojačalo prije bi uzeo neko UHF sa ovakvim opisom (specifikacijama) :

 

https://www.ronis.hr/dvb-t-antensko-pojacalo-s-regulacijom-2-ulaza-25-30db/1004/product/

 

Antene i pojačala nisu rađene za modulacije (DVB-T , DVB-T2, DAB , FM itd.) već za određene frekvencije ili TV bandove , pa zanemari takve bombastične naslove jer veze nemaju sa antenama i pojačalima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 18:35 (AF139).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice