Novi MAXTV reciver izdvojena tema

poruka: 1.606
|
čitano: 655.178
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Novi MAXTV reciver

vidjet cu pa se svakako javim

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Gale92 kaže...

vidjet cu pa se svakako javim

 zvao sam i rekli mi da resetiram max tv prijemnik na onu tipkicu reset. kazali su kako je sada "popravljeno" a dal su oni kod sebe još šta napravili to ne znam....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Taj maxtv da bi se resetiro na tipkicu, da bi reset i stvarno bio ide ovako.

Isteka se iz struje, drzi kemijskom, cavkalicom i slicno tipka reset, usteka u struju i drzi i dalje dok ne pocme bjela dioda bljeskat naprijed.
Pusti se reset, saceka da se na ekranu pojavi Molim pricekajte i tu se upise na daljinskom brzo 258.
I tek tad prijemnik ode u reset, kad se ponovo upali trazi korisnicki racun i login pin, koji je kod vecine isti ko i glavni pin.
Ali ako je login pin mjenjan onda je razlicit od glavnog.

Jer Zentario OS platforma ima 3 pina, login, glavni i pin za kupnju.
Gdje se kad se je migriralno stare korisbike na novu platformu i kad se dodjeljuju novi podaci, upisuje glavni i login pin isti, kad se mjenja STB, ako korisnik nezna glavni pin, mjenja se login pin i onda vise nije isti, te onda postoje 3 pina.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Novi MAXTV reciver

A zaista ne znam (mada i ja sumnjam kako se tako na "brzinu" napravio reset) ali za sada radi ako ne bude opet ću ih zvat nije problem

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Gale92 kaže...

A zaista ne znam (mada i ja sumnjam kako se tako na "brzinu" napravio reset) ali za sada radi ako ne bude opet ću ih zvat nije problem

Ispravni reset radi se onako kako je @PC - strucnjak gore napisao, a jesi li ga ispravno resetirao znat češ tako što će ti na tv-u pisati povratak na tvornicke postavke... jer cim nema toga ne traži te unos kor.racuna i gl.pina nego odradi brzinski reboot(kao i strujni reset) i to je to. Znači to tvoje je bio običnan reset. U call centru su ti mogli samo resetirati port, necemu više nemaju pristup.

13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Stux kaže...

Ispravni reset radi se onako kako je @PC - strucnjak gore napisao, a jesi li ga ispravno resetirao znat češ tako što će ti na tv-u pisati povratak na tvornicke postavke... jer cim nema toga ne traži te unos kor.racuna i gl.pina nego odradi brzinski reboot(kao i strujni reset) i to je to. Znači to tvoje je bio običnan reset. U call centru su ti mogli samo resetirati port, necemu više nemaju pristup.

 za sada radni uredno a hoće li i nadalje, vidjet ćemo

15 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Zatražio sam prije nekog vremena HD paket u mom Max 3 paketu uz kojeg imam i prošireni max tv paket. Dobio sam i isprintani ugovor na kućnu adresu.

 

Međutim, kad pokušam odabrati npr. kanal 61 (H2 HD) ili bilo koji od kanala sa liste koji imaju HD oznaku, ispiše mi da je taj program dio paketa za koji nemam pretplatu i da pritisnem crvenu tipku za kupnju.

Kontaktirao sam mailom i SZK i oni su mi odgovorili da su mi HD kanali aktivirani prije nekoliko dana.

 

Probao sam resetirati max TV i vratio sam ga na tvorničke postavke (prema uputama nekoliko postova prije, i sve se ispravno resetiralo jer mi je došlo da moram upisati korisnički račun i glavni pin) ali i dalje ne mogu odabrati kanale sa oznakom HD.

 

U postavkama slike i zvuka sam za format HDMI izlaza stavio 1080p 50Hz opciju i na trenutnom video formatu mi stoji 1080p 50Hz. Imam 4K tv spojen na max tv prijemnik preko hdmi-a.

Sad ne znam, da li se ti HD kanali odnose na standardne kanale iz mog TV paketa i ne trebam odabirati ove sa oznakom HD u naslovu? Ili ovi iz T-coma rade budalu od mene. (Ili sam od sebe radim budalu jer ne znam nešto podesiti ?).

 

Molim pomoć i pojašnjenje.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Prijavi kvar da ti nerade hd kanali.Tek kad prijaviš kvar onda će ti uključit hd kanale iako će i tu bit borbe.
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Nego, radi li ikome HDMI CEC na ovom STBu?
ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Micek kaže...

 

Sad ne znam, da li se ti HD kanali odnose na standardne kanale iz mog TV paketa i ne trebam odabirati ove sa oznakom HD u naslovu? Ili ovi iz T-coma rade budalu od mene. (Ili sam od sebe radim budalu jer ne znam nešto podesiti ?).

 

Molim pomoć i pojašnjenje.

jesi li na bakru ili na optici ?

na bakru neće da može..

ja sam na bakru FTTC, HD paketi su uredno poslagani u osnovnom paketu ali svi trzaju i ne mogu ih gledati.

na Iskonu sam mogao bez problema jer nisam bio na FTTc vektoringu. na njemu internet ima svoju propusnost a tv i telefon drugu i ne ovise jedan o drugom..

 

na T-com je dobro što su brzine inteneta stabilne i veće 50/10 (Iskon 38/7)

Hd 1080p cucla preko 8 mbps pa nemam više mogućnosti. jedino da zamolim da mi spuste internet na 40/10 pa bi možda i išao HD ali sam tek priključen pa nisam ni pitao.

 

ako si na optici onda te netko lijepo zafrkava.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Anđeo bez falinge kaže...

jesi li na bakru ili na optici ?

na bakru neće da može..

...

ako si na optici onda te netko lijepo zafrkava.

 Na bakru. Trenutna brzina interneta mi je 30/5 + Max tv. Kad mi je tehničar mjerio propusnost, razgovarali smo i o HD kanalima ili eventualno DL 40 ili 50 Mbps. Rekao mi da bi HD još nekako prošao uz trenutnu brzinu ali da mi veći download ne bi preporučio jer bi dolazilo do nestabilnosti.

 

Uglavnom, rade budalu od mene jer me uvjeravaju da su mi nešto dali a nisu.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
6 godina
protjeran
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Micek kaže...

 Na bakru. Trenutna brzina interneta mi je 30/5 + Max tv. Kad mi je tehničar mjerio propusnost, razgovarali smo i o HD kanalima ili eventualno DL 40 ili 50 Mbps. Rekao mi da bi HD još nekako prošao uz trenutnu brzinu ali da mi veći download ne bi preporučio jer bi dolazilo do nestabilnosti.

 

Uglavnom, rade budalu od mene jer me uvjeravaju da su mi nešto dali a nisu.

 bez ljutnje, ali rekao ti je dobro.

dakle, FTTC su razvodne kutije koje su u blizini optike pa oni iskemijaju taj tzv GFast preko bakra i što si bliže kutiji imaš veću propusnost.

kod tebe ne postoji mogućnost te tehnologije (vidim po brzini) i da bi imao Hd vjerojatno bi ti morao spustiti internet na 20/5 uz to što bi ti uključenjem jednog tv receivera brzina pala za još 4mbps..

 

osim toga, nije sve u propusnosti.

bitna je i stabilnost.

t-com za razliku od Iskona pazi na stabilnost usluga pa ti ne žele dati nešto što će izazvati svakodnevno rušenje DSl-a kao što se meni događalo kod Iskona.

 

to što ti nekakav student iz centra za tehničku podršku laprda zanemari.

 

pričekaj ako hoćeš forumaša @PC - Stručnjak, on je to doktorirao pa će ti vjerojatno još stručnije objasniti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 13:29 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Ja sam isto prije nekoliko dana uključio max3 paket na postojeću(od 30.09.2018.)max2 uslugu (tel+net) za 229kn/mj (flat tel, internet 20mbit, prošireni i sport plus paket) samo što mi je sada smanjena brzina na nekih 10mbit. HD kanale nemam, isto mi piše da moram platiti za to. Tehničar mi je prilikom spajanja usluge rekao da mogu tražiti Turbo mix opciju za povećanje brzine za dodatnih 10kn što sam i prihvatio. Da li će meni biti aktivirani HD kanali kad mi uključe turbomix ili ne? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 22:32 (bpodnar).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
sardax kaže...
Nego, radi li ikome HDMI CEC na ovom STBu?

 Nikome! Ovo i ja čekam već neko vrijeme ali nikako da ažuriraju SW.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Ljudi pa kraj godine je, ko i u svim kompanijama, buđeti su na kraju, para za razvoj dalje nema.
Pare su spisaken ove godine u zavrsetak migracije korisnika na novu platformu.
Tek se nagodinu krajem 1. pocetak 2. kvartala moze ocekivati neke nove nadogradnje i slicno.

Ko i sve velike kompanije, odredeni odjel ima buđet, kad ga spizde, mogu trazit više, ali onda menađercici nece dobit bonus, oa se onda to logicno izbjegava.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Micek kaže...

Zatražio sam prije nekog vremena HD paket u mom Max 3 paketu uz kojeg imam i prošireni max tv paket...

Prilikom unosa produkta za HD kanale zna se nekada dogoditi greška ili se krivo unese pa to ne bude postavljeno od strane automatike na VLAN-u 1500 nego samo stoji oznaka u imovini, ali je zapravo nema nigdje te onda sve ide putem prijave smetnje.

Druga stvar je ukoliko je sve to odrađeno treba vidjeti je li isto provizionirano na platformi, ako nije onda se sve to dalje kao što sam i naveo rješava putem smetnje da sad ne duljim... i korekcije u imovini. Uglavnom imaš 4 HD kanal u proširenom i mislim njih 13 u osnovnom paketu. (link).

Prijavi smetnju i bit će riješeno, samo napomena da ce ti onda korigirati profil jer ti sigurno neće ostaviti isti ukoliko ti je sad trenutna i maksimalna propusnost na nekoj granici ili malo više od toga.

12 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Ako treba pošalji mi telefonski broj u PP da ti provjerim jesu li provizionirani paketi u HD-u i pušteni odgovarajuči PVC-ovi za MaxTV HD.

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Novi MAXTV reciver

Kod mene je brzina 40\6, imeđu 15 i 100 kanala nemam ništa (vidi sliku), imam osnovni paket.

Da li bi ja trebao imati i te ostale HD programe?

Ako da, da li bi mi njihovim uključivanjem pala brzina interneta?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
protjeran
offline
Re: Novi MAXTV reciver
djigibao kaže...

Kod mene je brzina 40\6, imeđu 15 i 100 kanala nemam ništa (vidi sliku), imam osnovni paket.

Da li bi ja trebao imati i te ostale HD programe?

Ako da, da li bi mi njihovim uključivanjem pala brzina interneta?

 

Možeš imati HD kanale, ali je pad brzine gotovo neizbježan. No, koliko točno može se samo nagađati. Najbolje je da ih direktno pitaš.

15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Stux kaže...

Prilikom unosa produkta za HD kanale zna se nekada dogoditi greška ili se krivo unese pa to ne bude postavljeno od strane automatike na VLAN-u 1500 nego samo stoji oznaka u imovini, ali je zapravo nema nigdje te onda sve ide putem prijave smetnje.

Druga stvar je ukoliko je sve to odrađeno treba vidjeti je li isto provizionirano na platformi, ako nije onda se sve to dalje kao što sam i naveo rješava putem smetnje da sad ne duljim... i korekcije u imovini. Uglavnom imaš 4 HD kanal u proširenom i mislim njih 13 u osnovnom paketu. (link).

Prijavi smetnju i bit će riješeno, samo napomena da ce ti onda korigirati profil jer ti sigurno neće ostaviti isti ukoliko ti je sad trenutna i maksimalna propusnost na nekoj granici ili malo više od toga.

 Rješavao sam to ovih dana sa njihovom tehničkom službom jer sam zatražio od SZK da se proglasi kvar. Maksimalna propusnost mi je izmjerena 33 Mbps a ja imam d/u oko 28/4 + Max tv, tako da je to bio problem. HD mi nikako nije mogao proći uz trenutnu brzinu interneta (iako je to prije godinu dan bilo moguće ali se vjerojatno povećalo i opterečenje u našj ulici zbog novih korisnika i sl.). Bio mi i tehničar doma pa sam, nakon razgovora, odlučio da ću radije imati veću brzinu interneta nego da mi snižavaju download na 20 Mbps.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
13 godina
offline
Novi MAXTV reciver

ekipa pozz

 

nakon nekog vremena (nekoliko dana) ponovno mi se počela pojavljivati greška x303. Sada dali ima smisla da zovem opet njih gore da mi opet "ko fol" restartiraju box ili šta?

 

navedena greška pojavljuje mi se nekoliko dana zaredom i to u istom vremenskom razdoblju (kasno posljepodne ili navečer do 21h).......

 

dali je još tko od vas imao ovakvih slučajeva?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Ako koga zanima vezano za CEC podrsku.

Poslao sam upit teh sluzbi, odgovor je da ce novi firmware biti do kraja godine sa podrskom za CEC.

Ponudili su mi da budem tester pa da mi mogu odma nadograditi. Pristao sam te sad cekam...

Javim dojmove.

 

 

 
4 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
balbazor kaže...

Ako koga zanima vezano za CEC podrsku.

Poslao sam upit teh sluzbi, odgovor je da ce novi firmware biti do kraja godine sa podrskom za CEC.

Ponudili su mi da budem tester pa da mi mogu odma nadograditi. Pristao sam te sad cekam...

Javim dojmove.

 

 

 Ak traže testere možeš i mene preporučiti. :D

10 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Pozdrav svima!

 

Imam jedan problem. Imam univerzalni daljinski upravljač koji prihvaća samo kodove. Meliconi Senior 2 R5. Nikako nigdje ne mogu naći kod za dalinski od MAXtv-a. Radi se o novom daljinskom. Pa zar je moguće da kod ne postoji. Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi MAXTV reciver

ekipa ukoliko netko ima problema kao i ja, a dotiče se pojavljivanja 3 puta "dobro došli...." i nakon toga nakon 2,3 sekunde nestanka. Te nakon trećeg puta dolazi crta na screenu "dobro došli" i onda tek ulaska u max tv sučelje. Možete istu "popraviti" isključivanjem LAN kabela iz max tv uređaja te tako uključivanjem. Nakon toga što se uključi te dođe obavijest da svi kablovi nisu ispravno spojeni, sve ponovno vratite odnosno vratite LAN kabel te strujni kabel i ostavite da se sve učita.

 

 

Riječ je o greški koja se pojavila te se radi na otklanjanju iste.

 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Novi MAXTV reciver
To se meni pojavljuje svako jutro, ruter se restarta svaki dan u 1 ujutro.

Ako možeš ponovo objasniti kako si riješio jel ovo gore napisano nije baš razumljivo (čitao 3 puta).

Hvala
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
djigibao kaže...
To se meni pojavljuje svako jutro, ruter se restarta svaki dan u 1 ujutro.

Ako možeš ponovo objasniti kako si riješio jel ovo gore napisano nije baš razumljivo (čitao 3 puta).

Hvala

 Ukratko,

 

isključi LAN kable iz max tv uređaja.

isključi strujni kabel (otkopčaj ga) pa ga opet vrati (ukopčaj) i tako upali MAX TV, da se učitava "Dobro došli bla bla". Nakon nekog vremena doći če ti greška (x neki broj 3** nešto).

Nakon toga isključi opet kabel od struje iz max tv uređaja i vrati LAN kabel u max tv i vrati strujni kabel. Kad je sve vraćeno upali max tv i biti će vam sve uredu. Naglašavam tako se riješio moj probel.

 

8 godina
protjeran
offline
Novi MAXTV reciver

Otključani svima u Osnovnom Paketu na maxtv platformi NAT GEO FullHD i NAT GEO WILD FullHD kanali.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 1 hvala 1
16 godina
online
Re: Novi MAXTV reciver
Trenutno nisam doma pa ako moze samo info na kojem su broju (da kazem zeni da provjeri 😁)?

Tnx
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
protjeran
offline
Re: Novi MAXTV reciver
djigibao kaže...
Trenutno nisam doma pa ako moze samo info na kojem su broju (da kazem zeni da provjeri 😁)?

Tnx

 30 i 31 su ti pozicija i za stalno su otključani ti u FullHD rezoluciji.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 20:21 (Seki001).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice