Odjava HRT-a?

poruka: 145
|
čitano: 54.965
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Odjava HRT-a?

Otvaram ovu temu (ne znam da li vec ima nesto slicno) sa zeljom da se razjasni mogucnost odjave pretplate HRT-u bez prevelike gnjavaze po nekim sudovima ili slicno.

Znaci da li je moguce odjavit pretplatu HRT-u i na koji nacin se to radi?

Ako je netko to vec napravio molio bih da napise postupak ili da neki link gdje to sve objasnjeno.

 

Da li mi ide u prilog i to sto nemogu normalno pratiti tv program (zbog ometanja sugavih talijana)?

 

 

THX {#}

 

http://av-gurus.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

mislim da dok god imas tv u hr moras placati pretplatu..

xfact
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

napravis fejk smrtovnicu i netko je posalje.

 
45 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

Mi smo odjavili ovako... rekli smo naplatitelju da tu nitko vise ne zivi, tako da nema ko gledat tv. I to je to.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

ovaj zakon o obveznom placanu "HRT-A" je pre glup znaci ja koji nikad ne gledam tv mozd (mozd 3h tjedno) jer nema ama bas nista  zanimjiva, a posebno ne na hrt i zasto bi ga onda placo....i ovo je doslovno prisilno naplacivanje jer ako nes placat ode tv

lol
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

Da, dok posjeduješ TV uređaj plačaš pretplatu, osim ako imap nekog psihopata u zgradi pa lik što naplaćuje nedolazi :D.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?

Kako mislis ode TV sto ako ja nemam antenu za pracenje programa nego koristim svoj tv za gledanje blueray filmova i igranje ps3 i nista vise nego samo to!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?
neznam_ime kaže...

ovaj zakon o obveznom placanu "HRT-A" je pre glup znaci ja koji nikad ne gledam tv mozd (mozd 3h tjedno) jer nema ama bas nista  zanimjiva, a posebno ne na hrt i zasto bi ga onda placo....i ovo je doslovno prisilno naplacivanje jer ako nes placat ode tv

Ne ode TV kako ce on znat da imas TV ako ga odjavis {#} btw ne smi ti on uc u kucu da bi uopce vidia imas li TV.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?
thuglife kaže...

Da, dok posjeduješ TV uređaj plačaš pretplatu, osim ako imap nekog psihopata u zgradi pa lik što naplaćuje nedolazi :D.

moj ocuh ih je tuzia za ometanje privatnog posjeda... a ni u solinu ne placamo pretplatu jer tamo 'niko ne zivi'.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Odjava HRT-a?

Postavio sam to pitanje jucer na gadgateriji (slika)

..ne kuzim ovo "dovoljno je ovjerit izjavu kod jav. bilj."...koju izjavu i kako?

http://av-gurus.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 11:10 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

bilo je ovih tema i sve zavrse na pas-mater-art-e.  covjeku se moze samo savjetovat da naruci pecacenje prijemnika. podmetne im neki stari crt.  nema smisla da se opet ponavljaju price, zato placat kad ne gledam i sl.  njima je bitno da ga posjedujes...u stvari posjedujes tuner u tv-u koji hvata hrt signal.

ne zaboravite radio uredjaje lol

 
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?
CroVandal kaže...

Kako mislis ode TV sto ako ja nemam antenu za pracenje programa nego koristim svoj tv za gledanje blueray filmova i igranje ps3 i nista vise nego samo to!

meni su dolazili sreca imali 2 tv-a vidili da dolaze i skrili ovaj sto valja i stavili ovi pokvareni jedn i naravno rekli da necemo mi  to placat i nije da su oni odnjeli tv vec su samo kao "zapecatili ga" (stavili nest oko utikaca) nije problem to skinit nes ti, al samo ti ocu rec koja je to debilana i bez obzira za sta tebi tv sluzi makar ga nikad ne upalio oni ce odredi da moras placat

lol
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?
djigibao kaže...

Postavio sam to pitanje jucer na gadgateriji (slika)

..ne kuzim ovo "dovoljno je ovjerit izjavu kod jav. bilj."...koju izjavu i kako?

Jedan stari c/p koji je objašnjavao kako odjaviti. Da li je tako i danas - nemam pojma.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/placate-tv-pretplatu/41867.aspx?page=0&jumpto=668788&sort=asc&view=flat

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 11:29 (Paolo2612).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?
Paolo2612 kaže...
djigibao kaže...

Postavio sam to pitanje jucer na gadgateriji (slika)

..ne kuzim ovo "dovoljno je ovjerit izjavu kod jav. bilj."...koju izjavu i kako?

Jedan stari c/p koji je objašnjavao kako odjaviti. Da li je tako i danas - nemam pojma.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/placate-tv-pretplatu/41867.aspx?page=0&jumpto=668788&sort=asc&view=flat

E tako nesto smo mi napravili... uvalili tuzbu za ometanja posjeda, i to je to. Nikakve gnjavaze nije bilo.. to je bilo prije 4 godine.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Odjava HRT-a?

Koliko znam, kod javnog bilježnika moraš ovjeriti izjavu da ne posjeduješ više prijemnik i da si spreman dopustiti kontrolu istinitosti izjave.

Sve potrebne informacije imaš na HRTovim web stranicama.

Prošla baba sa lažiranjem - zakonski si dužan pustiti kontrolu.

 

Ne isplati ti se lagati. Što je pristojba i što se njome financira također je objašnjeno.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
djigibao kaže...

Postavio sam to pitanje jucer na gadgateriji (slika)

..ne kuzim ovo "dovoljno je ovjerit izjavu kod jav. bilj."...koju izjavu i kako?

inače ,samo ovjerom NJIHOVE izjave za raskid pretplate, (nemožeš izmisliti svoju izjavu )kod javnog bilježnika ,ALI im daješ za pravo da ti bilo kada mogu banuti na vrata i provjeriti RTV prijemnik...!!!

ak ti treba ,pošaljem ti tu famoznu Izjavu....

 

nadam se da ste svijesni da je to borba sa vjetranjačama :) doslovno....

ako imate RTV prijemnik ,plačate ga -gledali vi HRT ili ne ,ako nemate ,morate to dokazati ali vam imaju pravo provjeriti svako malo...

Vi ne plačate pretplatu na HRT-ov program ,nego uređaj koji ima *mogučnost* primanja signala ,pa makar i bila kombinacija kao kod mene ,

jedan od tv-a je stari CRT koji prima samo ANALOGNI signal ,ali uredno gledam sve preko B-neta... ne DIGITALNO...

tehnički ,ti televizori su ,bez dodatnog uređaja -digitalni tuner jelte - korisni kao vaza na stolu... ali svejedno ,zakon im to omogučava i to iskorištavaju...

 

jedino donekle pouzdano "riješenje"  - ima rupa u zakonu ( Nepovredivost doma! ), a to je da inkasator ne može ući u vaš dom osim ako ga vi svojevoljno ne pustite...

Kažete da nemate televizor i nek ide dalje ...

 

iako je i to kratkoročno...

ali da ne klonete duhom :) ,evo jedna legenda -Stipe Petrina   http://www.narodni-list.hr/articles/1DGpKjqH-qu

 

ali i ono što bi nas moglo očekivati,možda -http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/02/09/0259006.html?pos=n0

 

 

EDIT: Prestigo me kolega Dougal

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 12:00 (vrx).
16 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

DAkle, ne možete odjaviti pretplatu, jer ako kažete da nemate tv, reći će vam da imate radio, ak ne u stanu/kući, onda u autu....

{#}

Dakle, ta šugava pretplata se plaća i za korištenje radijskog signala...

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
angel of fire kaže...

DAkle, ne možete odjaviti pretplatu, jer ako kažete da nemate tv, reći će vam da imate radio, ak ne u stanu/kući, onda u autu....

{#}

Dakle, ta šugava pretplata se plaća i za korištenje radijskog signala...

jes,jes ,welkom tu Kroejša :)

 

možeš odjaviti ali pod HRT-ovim uvjetima.....

 

ne ide samo i za radio ,mogu ti naplatiti i ako imaš TV karticu u kompu!

 

i da ne zaboravim : HRT i HEP u kompi ,uz pomoć države {#}

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=4317:suradnja-hrt-a-i-hep-a-tv-pretplatu-e-plaati-svi-koji-imaju-struju&catid=2:gospodarstvo&Itemid=8

 

nisam dugo pratio pa ne znam dal je zakon izglasan ,ali ako nas ovo čeka...nayebali  smo samo tako....

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 12:11 (vrx).
13 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?

Ja sam ti prije 2 godine sam ti se odjavio sa hrt!

Ovako nazoves ljude iz hrt tehnicare i kazes im da se zelis odjaviti!

Kada dojdu oni doma kod tebe,zapacat ce ti tv, odnosno kablove ce ti zapecati, i odjaviti te sa tog tv!

Sto znaci kada  oni to naprave ti taj tv recimo starid a ti zapecacu, sprmeis negdje u garazu kao sto sam ja, stari..

MOzes staviti novi tv, plazmu bilo sta da gledas pnonovno i gledati ces besplanto i neces morati placati, akda su te odjavili!!

SAmo nesmije otvarati zapecacenti tv, i moci ces na drugom tv besplanto gledati i neces placati pretčatu!

Jedino su oni meni u 2 god 1x dosli i redkli jel smo odjavljeni sa hrt, naravno nemoj ih pustati u kucu, jendino ipsred vrata im reci da si odjavljen

 

16 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

Ko je on da mi onesposobi tv?

Nabijem ga na kitu....

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Ambush kaže...

Ja sam ti prije 2 godine sam ti se odjavio sa hrt!

Ovako nazoves ljude iz hrt tehnicare i kazes im da se zelis odjaviti!

Kada dojdu oni doma kod tebe,zapacat ce ti tv, odnosno kablove ce ti zapecati, i odjaviti te sa tog tv!

Sto znaci kada  oni to naprave ti taj tv recimo starid a ti zapecacu, sprmeis negdje u garazu kao sto sam ja, stari..

MOzes staviti novi tv, plazmu bilo sta da gledas pnonovno i gledati ces besplanto i neces morati placati, akda su te odjavili!!

SAmo nesmije otvarati zapecacenti tv, i moci ces na drugom tv besplanto gledati i neces placati pretčatu!

Jedino su oni meni u 2 god 1x dosli i redkli jel smo odjavljeni sa hrt, naravno nemoj ih pustati u kucu, jendino ipsred vrata im reci da si odjavljen

 

gle ,malo ga ,da prostiš ,sereš{#}

 

ne možeš samo tako odjaviti prijemnik bez potpisa the Izjave....

kada si potpisao the Izjavu ,moraš ih zakonski pustiti u kuću...

i ako otkriju da koristiš TV ,bilo stari bilo novi bilo zapečaćeni ,mogu ti naplatiti pristojbu i naljepiti tužbu....

napokon dočekao DNF!
15 godina
offline
Odjava HRT-a?

 

Selio sam se iz jednog stana u drugi i htio sam odjaviti TV. Nisam prijavljivao na drugoj lokaciji..

 

Ovako sam napravio:

poslao mail da zelim odjaviti tv na adresu pretplata@hrt.hr i dobio sam sljedeci odgovor:

Poštovani,

na Vaš zahtjev za odjavu u prilogu Vam dostavljamo izjavu koju trebate popuniti i ovjeriti kod javnog bilježnika i nama original vratiti.

Zahvaljujemo i srdačno pozdravljamo ! 

 

Evo i dokumenta: ZAHTJEV ZA ODJAVU RTV PRIJAMNIKA

 

To sam i napravio. Vise nisam imao problema {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 12:40 (parizer).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
angel of fire kaže...

Ko je on da mi onesposobi tv?

Nabijem ga na kitu....

pa ,sam si "kriv" :) , pošto si odlučio da odjaviš ,a to je njihovo "riješenje" i pokušaj da spriječe daljnje korištenje TV-a...

 

a vi koji niste odjavili tv ,a ne plačate i  ne puštanjem inkasatora mislite da ste se riješili pristojbe ...varate se...

gamad vam sjedne preko FINE na tekući račun{#}..... tako da budete platili ,kad tad...

hebem ti državu....

 

osim toga ,čemu se iskaljivati na inkasatoru ili tehničaru ,on dela svoj posao kao i blagajnica ili poštar...

država,političari i zakoni su krivi...

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 12:49 (vrx).
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
parizer kaže...

 

Selio sam se iz jednog stana u drugi i htio sam odjaviti TV. Nisam prijavljivao na drugoj lokaciji..

 

Ovako sam napravio:

poslao mail da zelim odjaviti tv na adresu pretplata@hrt.hr i dobio sam sljedeci odgovor:

Poštovani,

na Vaš zahtjev za odjavu u prilogu Vam dostavljamo izjavu koju trebate popuniti i ovjeriti kod javnog bilježnika i nama original vratiti.

Zahvaljujemo i srdačno pozdravljamo ! 

 

Evo i dokumenta: ZAHTJEV ZA ODJAVU RTV PRIJAMNIKA

 

To sam i napravio. Vise nisam imao problema {#}

 

na svoju žalost ti moram reć ,uživaj u ne plačanju dok možeš....{#}

 i ja sam imao takvu situaciju ,al su me pronašli... ovisno gdje si prijavljen, imaš struju (ili dođu na blef,prijavu susjeda!) = imaš i TV =plačanje pristojbe...

a budimo realni,tko danas nema TV ,osim onih koji nemaju struje u kući/selu...

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 12:46 (vrx).
14 godina
offline
Odjava HRT-a?

ja sam iz bosne pa me bas zanima koliko placate tu hrt preplatui koliko imate programa

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
dreadmoore kaže...

ja sam iz bosne pa me bas zanima koliko placate tu hrt preplatui koliko imate programa

 

TV programi : HRT 1 , HRT 2

Satelit : navedeni + HRTplus

 

radio programi :  HR 1, HR 2 ,HR 3, Radio Sljeme i Glas Hrvatske...

 

= 85kn{#}

 

a jedino od svega kaj valja je Radio Sljeme... kod njih nema 100x repriza starih emisija{#}

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 12:57 (vrx).
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
vrx kaže...
dreadmoore kaže...

ja sam iz bosne pa me bas zanima koliko placate tu hrt preplatui koliko imate programa

 

HRT 1 , HRT 2 = 85kn {#}

daj nemoj zezati ma to je kradja pa mi imamo kablovsku pa placamo 15KM=60Kn ima 50 programa od toga 2 hrta nova rtl cmc hrvatski program

14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
dreadmoore kaže...
vrx kaže...
dreadmoore kaže...

ja sam iz bosne pa me bas zanima koliko placate tu hrt preplatui koliko imate programa

 

HRT 1 , HRT 2 = 85kn {#}

daj nemoj zezati ma to je kradja pa mi imamo kablovsku pa placamo 15KM=60Kn ima 50 programa od toga 2 hrta nova rtl cmc hrvatski program

ispravio sam ,al u globalu , svodi se na ta dva programa...

naravno imamo i mi Novu i RTL ,al njih ne plačamo..

 

ali zato u svojim računima za B-net ,max tv ,iskon itd ... imamo uračunato još ,mislim ili 12 ili 15kn za hrt programe...

napokon dočekao DNF!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?
vrx kaže...
angel of fire kaže...

Ko je on da mi onesposobi tv?

Nabijem ga na kitu....

pa ,sam si "kriv" :) , pošto si odlučio da odjaviš ,a to je njihovo "riješenje" i pokušaj da spriječe daljnje korištenje TV-a...

 

a vi koji niste odjavili tv ,a ne plačate i  ne puštanjem inkasatora mislite da ste se riješili pristojbe ...varate se...

gamad vam sjedne preko FINE na tekući račun{#}..... tako da budete platili ,kad tad...

hebem ti državu....

 

osim toga ,čemu se iskaljivati na inkasatoru ili tehničaru ,on dela svoj posao kao i blagajnica ili poštar...

država,političari i zakoni su krivi...

Pa to je kao da imaš mob, a svi operateri ti naplaćuju pon npr 20 kn JER, TVOJ JE JEDINI GRIJEH ŠTO IMAŠ mob..

Msm, kakva idiotarija, možda baš hoću igrati PS na tv-u ili gledati filmove s dvd-playera...

 

Psssssst Zecovi spavaju
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
15KM mjesecno ili godisnje?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice