Odjava HRT-a?

poruka: 145
|
čitano: 54.920
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?
denix kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Gladnu kerinu na vrata pa da vidim tko će mi ući...

Može ovako jedno brzopotezno pitanje? Da li u Norveškoj ima nešto slično što ljudi moraju plaćat javnoj televiziji?

314.78 eura godišnje po kućanstvu

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
denix kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Gladnu kerinu na vrata pa da vidim tko će mi ući...

Može ovako jedno brzopotezno pitanje? Da li u Norveškoj ima nešto slično što ljudi moraju plaćat javnoj televiziji?

https://secure.wikimedia.org/wikipedia/en/wiki/Television_licence#Television_licences_around_the_world

So, if God has existed forever...you know, what did he do in his spare time, like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?

Ovdje očito neki ljudi još nisu shvatili da se HRT pristojba ne plaća za programe, nego za TV prijamnik ili radio prijamnik. Bilo to kao pravi TV ili kartica utaknuta u komp. To kaže zakon.

 

Programi se plaćaju ako imate npr. MaxT. Svatko ima pravo izabrati kuću koju smatra jeftinijom. Tu se radi o ponudi i prihvatu iste. (uzmi ili ne)

 

Zašto se mora plaćati i prijamnik i dodatni programi?  Samo prijamnik se plaća (ako ste zadovoljni sa HRT1, Hrt2, RTL, Nova i nekom lokalnom tv i ne trebaju vam dodatni programi preko Tcoma, Bneta i drugo)

 

A idiotarije tipa "ja ne gledam HRT", "gledam televiziju 2 sata na tjedan", "gledam samo History i NatGeo" su već davno prestale biti komične.

magistar prava ( i član grupe nezaposlenih)
15 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Korny1603987 kaže...

Ovdje očito neki ljudi još nisu shvatili da se HRT pristojba ne plaća za programe,

..

 RTV pristojba, ostalo je točno.  .. ali je izgleda besmisleno ponavljati 'gluhima'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

Pozz svima
Ja imam MaxTV i ne placam pretplatu, bar mi nitko na vrata ne dolazi :)

Citam temu, i gledam ovo pecacenje TV-a, daj molim te kakvog to smisla ima. Dodjes doma nekome i s**bes mu TV da ga nemoze koristit. Sta ako taj netko ima konzolu i zeli igrat igre!!11!

Mu-ta-vo!!

 

Ova Hrvatska je totalno u qurcu. i drzava i politika

 

Sry na off {#}

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Father_Dougal kaže...
denix kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Gladnu kerinu na vrata pa da vidim tko će mi ući...

Može ovako jedno brzopotezno pitanje? Da li u Norveškoj ima nešto slično što ljudi moraju plaćat javnoj televiziji?

https://secure.wikimedia.org/wikipedia/en/wiki/Television_licence#Television_licences_around_the_world

 Mađarska, Portugal,Španjolska,Nizozemska kod njih je TV preplata ukinuta ok ajmo sad jednu usporedbu sa zemljama i kolko se kod nekih plača s obzirom na broj stanovnika i standard jel i kak onda tu nas pelješe to je vrlo bitno.{#}

 

 

U Češkoj je godišnja TV Preplata 65 Eura, imaju 11 milijuna stanovnika  u Italiji je godišnja TV preplata 110 Eura Eura imaju 60 milijuna stanovnika okvirno jel tocan broj nije sad bitan.{#}

 

Možemo tu ubacit i Poljsku zakaj ne, godišnja TV preplata kod njih je 52 Eura inače imaju oko 40 milijuna stanovnika.{#}

 

U Hrvatskoj koja ima recimo 4.5 milijuna stanovnika,  TV preplata  je 137 Eura godišnje čista pljačka i grabež na kubik s obzirom kolko nas ima i kakav nam je standard. {#}{#}

 

Tu je i Slovačka koja ima oko 5.5 milijuna, stanovnika taman usporedba sa Hrvatskom i TV preplata im je 42 Eura godišnje poanta je jasna več odavno kolko nas pljačkaju ovak jadne i nikakve no ionak su sve pokrali i opelješili tak da zna se.{#}{#}

 

Sloveniju neču nit spomenut jer oni sa svojih 130 Eura, godišnje za TV preplatu s obzirom kolko ih malo ima deru fino itekak ali ipak imaju znatno veči standard od nas di smo mi od njih po svemu a joj.{#}

 

 

Nek me odma grom vudre ak mi u Hrvatskoj nemamo,{#} največu preplatu od svih s obzirom na jad i bijedu i loš i nikakav standard kod nas cista klasika Krave muzare na štetu građana a kaj dobijemo za to obične Politikanske budalaštine na HTV. Ti bokca pa imamo višu preplatu od Talijana i Francuza, s kojima se nemremo nikak usporedit a HRT i RAI ili TF1 da ne spominjem kakva je razlika ko između Miša i Magarca po veličini jel.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
PLASMAorLCD kaže...

Da, plaćaš državnu NRK televiziju, zakasniš jedan dan i odmah idu kamate, nisam nikad vidio škrtce kao ovdje. Svaku krunu 10 puta provrte prije nego što nešto kupe/plate...

a misliš da tu nije tako?

zato se i ljudi bune ,nekvalitetan program godinama a cijena samo ide gore ,85kn za dva programa na kojima ima realno 2 emisije za pogledati ,ako ne brojimo nogomet...

i još dodatno plaćamo ako imamo kakve programske pakete od recimo b-neta,max tv i slićno ,mislim da je cifra oko 12-15kn...

znači ,100kn mjesečno za ,da prostiš ,ku*rac ...

sori ali rađe si klincu kupim još jedan paket pelena ili 3 kutije hrane ili 5 autića pa bar imam neke koristi od toga ....

napokon dočekao DNF!
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
rambox kaže...

 Mađarska, Portugal,Španjolska,Nizozemska kod njih je TV preplata ukinuta ok ajmo sad jednu usporedbu sa zemljama i kolko se kod nekih plača s obzirom na broj stanovnika i standard jel i kak onda tu nas pelješe to je vrlo bitno.{#}

U Češkoj je godišnja TV Preplata 65 Eura, imaju 11 milijuna stanovnika  u Italiji je godišnja TV preplata 110 Eura Eura imaju 60 milijuna stanovnika okvirno jel tocan broj nije sad bitan.{#}

Možemo tu ubacit i Poljsku zakaj ne, godišnja TV preplata kod njih je 52 Eura inače imaju oko 40 milijuna stanovnika.{#}

U Hrvatskoj koja ima recimo 4.5 milijuna stanovnika,  TV preplata   je 137 Eura godišnje čista pljačka i grabež na kubik s obzirom kolko nas ima i kakav nam je standard. {#}{#}

Tu je i Slovačka koja ima oko 5.5 milijuna, stanovnika taman usporedba sa Hrvatskom i TV preplata im je 42 Eura godišnje poanta je jasna več odavno kolko nas pljačkaju ovak jadne i nikakve no ionak su sve pokrali i opelješili tak da zna se.{#}{#}

Sloveniju neču nit spomenut jer oni sa svojih 130 Eura, godišnje za TV preplatu s obzirom kolko ih malo ima deru fino itekak ali ipak imaju znatno veči standard od nas di smo mi od njih po svemu a joj.{#}

Nek me odma grom vudre ak mi u Hrvatskoj nemamo,{#} največu preplatu od svih s obzirom na jad i bijedu i loš i nikakav standard kod nas cista klasika Krave muzare na štetu građana a kaj dobijemo za to obične Politikanske budalaštine na HTV. Ti bokca pa imamo višu preplatu od Talijana i Francuza, s kojima se nemremo nikak usporedit a HRT i RAI ili TF1 da ne spominjem kakva je razlika ko između Miša i Magarca po veličini jel.{#}{#}

 

Zaboravio si provjeriti još jednu stvar, a to je drugi izvor financiranja. Sve te države koje imaju nižu pristojbu sufinanciraju televiziju na još par načina - dodatno iz proračuna, te im je često dozvoljeno imati više reklama nego što je kod nas slučaj. Proizvodnja kvalitetnog programa je vrlo skupa, HRT ima veliku gomilu emisija iz vlastite produkcije tijekom dana, za razliku od RTL i Nove, koje osim dnevnika i vijesti te povremenih studijskih emisija nemaju ama baš ništa.

Također, vrlo je bitno provjeriti i koliko programa te javne televizije emitiraju, te koja je kvaliteta programa.

So, if God has existed forever...you know, what did he do in his spare time, like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2011 8:38 (Father_Dougal).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?
vrx kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Da, plaćaš državnu NRK televiziju, zakasniš jedan dan i odmah idu kamate, nisam nikad vidio škrtce kao ovdje. Svaku krunu 10 puta provrte prije nego što nešto kupe/plate...

a misliš da tu nije tako?

....

sori ali rađe si klincu kupim još jedan paket pelena ili 3 kutije hrane ili 5 autića pa bar imam neke koristi od toga ....

Znam, i naravno da i treba tako, ja sam govorio o ljudima koji imaju i iznadprosječna primanja i za norveški standard i mogu komotno živjeti...

Mes que un Club! FCBarcelona!
14 godina
offline
Odjava HRT-a?

a čuj ,ko i svugdje ,onog koji ima iznadprosječna primanja živo zaboli i za javnu tv i pretplatu ,taj se nebu bunio na forumu ,pogotovo ako mu je to 0,01 % mjesečnog buđeta...

 

napokon dočekao DNF!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Father_Dougal kaže...
rambox kaže...

 Mađarska, Portugal,Španjolska,Nizozemska kod njih je TV preplata ukinuta ok ajmo sad jednu usporedbu sa zemljama i kolko se kod nekih plača s obzirom na broj stanovnika i standard jel i kak onda tu nas pelješe to je vrlo bitno.{#}

U Češkoj je godišnja TV Preplata 65 Eura, imaju 11 milijuna stanovnika  u Italiji je godišnja TV preplata 110 Eura Eura imaju 60 milijuna stanovnika okvirno jel tocan broj nije sad bitan.{#}

Možemo tu ubacit i Poljsku zakaj ne, godišnja TV preplata kod njih je 52 Eura inače imaju oko 40 milijuna stanovnika.{#}

U Hrvatskoj koja ima recimo 4.5 milijuna stanovnika,  TV preplata   je 137 Eura godišnje čista pljačka i grabež na kubik s obzirom kolko nas ima i kakav nam je standard. {#}{#}

Tu je i Slovačka koja ima oko 5.5 milijuna, stanovnika taman usporedba sa Hrvatskom i TV preplata im je 42 Eura godišnje poanta je jasna več odavno kolko nas pljačkaju ovak jadne i nikakve no ionak su sve pokrali i opelješili tak da zna se.{#}{#}

Sloveniju neču nit spomenut jer oni sa svojih 130 Eura, godišnje za TV preplatu s obzirom kolko ih malo ima deru fino itekak ali ipak imaju znatno veči standard od nas di smo mi od njih po svemu a joj.{#}

Nek me odma grom vudre ak mi u Hrvatskoj nemamo,{#} največu preplatu od svih s obzirom na jad i bijedu i loš i nikakav standard kod nas cista klasika Krave muzare na štetu građana a kaj dobijemo za to obične Politikanske budalaštine na HTV. Ti bokca pa imamo višu preplatu od Talijana i Francuza, s kojima se nemremo nikak usporedit a HRT i RAI ili TF1 da ne spominjem kakva je razlika ko između Miša i Magarca po veličini jel.{#}{#}

 

Zaboravio si provjeriti još jednu stvar, a to je drugi izvor financiranja. Sve te države koje imaju nižu pristojbu sufinanciraju televiziju na još par načina - dodatno iz proračuna, te im je često dozvoljeno imati više reklama nego što je kod nas slučaj. Proizvodnja kvalitetnog programa je vrlo skupa, HRT ima veliku gomilu emisija iz vlastite produkcije tijekom dana, za razliku od RTL i Nove, koje osim dnevnika i vijesti te povremenih studijskih emisija nemaju ama baš ništa.

Također, vrlo je bitno provjeriti i koliko programa te javne televizije emitiraju, te koja je kvaliteta programa.

Nema se tu kaj provjeravat pa zna se da nas pljačkaju, debelo jel pa nismo u djecijem Vrtiču cim imamo veču preplatu od Italije i Francuske sve je tu jasno ne treba dodatna analiza.{#}

 

Znaš kolko ima RAI svojih Kanala u usporedbi sa HRT, situacija je vrlo jednostavna i očita pa ne moš imat istu cijenu Preplate u državi sa samo 2 nacionalna kilava programa te s ovakvim standardom nikako preskupo do bola ali kod nas je sve moguče ipak.{#}

 

Kod nas ti je sve skuplje nego vani ali opravdanja nema, cista pljačka na građanima jer HRT ti je klasicna Krava muzara ali posebne vrste umjesto da se prilagode situaciji i uvjetima danas rade upravo suprotno.{#}

 

Normalno kod takve posebne Krave tokom mužnje, puno mljeka se prolije tak je ustrojeno da se ne zna kud je otišlo ipak smo u Hrvatskoj jel isti je princip i kod gradne Autocesta kod nas  kaj drugo ili obrnuto HAC-HRT dinamični duo.{#}{#}

 

http://www.rai.it/dl/portale/tv.html

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
13 godina
odjavljen
offline
Odjava HRT-a?

To je žalosno kako narod pokradu sa RTV pristojbom.

Ko da išta gledamo pametno na hrt-u. Ja jedino gledam Ligu Prvaka i Europsku Ligu.

Ali nešto mi neide u glavu nikako. Naplaćuju 85 kn mjesečno, a ima 800 reklami dnevno. Pa jel plaćamo program ili reklame jbt.

Evo im {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2011 21:29 (footballer).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

Samo što se to plaća u skoro svakoj državi, čitajući vaše postove čovjek bi pomislio da je to samo u Hrvatskoj pa vas kradu. {#}

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

nije meni što je 80 kn preživio bi ja taj izdatak da ima šta gledati na hrteima.

 

ljudi su totalni idioti za to je ogroman prihod tih 80kn   + reklame   i još se žale da su u dugovima pa to nije normalno.

 

1 sezonu hit serija otkupljuju   kad se već 7 sezona snima i naravno davaju ih u pola 11 sredom a u udarni termin ide tajne kulinarstva i ostale gadosti.

 

 

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego jedan dan u bjedi
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
footballer kaže...

To je žalosno kako narod pokradu sa RTV pristojbom.

Ko da išta gledamo pametno na hrt-u. Ja jedino gledam Ligu Prvaka i Europsku Ligu.

Ali nešto mi neide u glavu nikako. Naplaćuju 85 kn mjesečno, a ima 800 reklami dnevno. Pa jel plaćamo program ili reklame jbt.

Evo im {#}

 

:-) Nije bitno koje se emisije vrte na HRT-u ili RtL-u... Pristojba se plaća za TV prijamnik.

Možeš ti samo igrati playstation igre na telki, a opet moraš plaćati taj zakonom određeni namet.

 

Reklame su u redu dok se drže zakonom navedenih ograničenja. (Druga je stvar što je taj cijeli zakon treba promijeniti)

magistar prava ( i član grupe nezaposlenih)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?

Da ali prihod ide samo HRT-u

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego jedan dan u bjedi
13 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

Drugo je što su lopovi ovdje i bog zna šta rade s tolikim parama...

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
teodosije kaže...

Da ali prihod ide samo HRT-u

 ne, (ali da prođeš kroz temu već bi vidio i te podatke), dijeli se na 66%-TV, 34%-Radio. Iz tog dijela se financiraju sve emisije, svih proizvođača programa (ne samo HTV). Sve što spada pod domaći program, informativne emisije, školski program... kao i filmovi, serije. Svi dobijaju dio tog novca ako proizvode nešto od navedenog.

HTV-1,-2.. su samo programi (kanali), HRT je javna televizija koja mora proizvoditi recimo program za nacionalne manjine, RTL može birati ili recimo sportski prijenos...

Naravno, šefovi koji raspoređuju imaju svoje interese, kao i kod poticaja u poljoprivredi i sl, uvjek su fondovi izvor malverzacija. Pogotovo kod nas, jer tu ima novca dovoljno za krađu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?

a dobro nek ti bude al svedno za tih 80 kn mogli bi napraviti nešto pristojno a ne ogavna sra*a.

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego jedan dan u bjedi
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
teodosije kaže...

a dobro nek ti bude al svedno za tih 80 kn mogli bi napraviti nešto pristojno a ne ogavna sra*a.

A da malo argumentiraš? Inače, 90% sudionika u raspravi nema niti najbližu ideju čemu služi javna televizija.

So, if God has existed forever...you know, what did he do in his spare time, like, before he made the Earth and everything?
12 godina
protjeran
offline
Odjava HRT-a?

Sjećam se pred nekih 10-tak godina, dok sam još bio mali mali:) taj tip koji uzima pretplatu je došo kod nas, moja stara se izderala na njega ko na nekog debila, zalupila mu vratima, i nikad više nije došo. Ovo je istinita priča da nebi neko mislio da se*em, lažem ili nešto slično.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT-a?
proćerani kaže...

Sjećam se pred nekih 10-tak godina, dok sam još bio mali mali:) taj tip koji uzima pretplatu je došo kod nas, moja stara se izderala na njega ko na nekog debila, zalupila mu vratima, i nikad više nije došo. Ovo je istinita priča da nebi neko mislio da se*em, lažem ili nešto slično.

Istina, to je i moja napravila prije 9 god. Došla je čak ženska autom iz ZG u SB, rekla da nas očekuje sud, i evo još ništa..

13 godina
neaktivan
offline
a
Father_Dougal kaže...
teodosije kaže...

a dobro nek ti bude al svedno za tih 80 kn mogli bi napraviti nešto pristojno a ne ogavna sra*a.

A da malo argumentiraš? Inače, 90% sudionika u raspravi nema niti najbližu ideju čemu služi javna televizija.

 

aj bogati ti reci čem služi za pružanje informacija javnosti , rad za opće dobro cjelokupne zajednice ili zalaganje za unapređenje kulture...?ili za PLJAČKU

 

ti mora da radiš na HRT-u{#}

 

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego jedan dan u bjedi
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2011 18:21 (teodosije).
15 godina
protjeran
offline
Re: Odjava HRT-a?
proćerani kaže...

Sjećam se pred nekih 10-tak godina, dok sam još bio mali mali:) taj tip koji uzima pretplatu je došo kod nas, moja stara se izderala na njega ko na nekog debila, zalupila mu vratima, i nikad više nije došo. Ovo je istinita priča da nebi neko mislio da se*em, lažem ili nešto slično.

samo opet...derat se na nekog koji nema veze sa time je glupo jer nije on kriv za pretplatu on samo radi svoj posao

12 godina
protjeran
offline
Re: Odjava HRT-a?
hrvatskafarkasevec kaže...
proćerani kaže...

Sjećam se pred nekih 10-tak godina, dok sam još bio mali mali:) taj tip koji uzima pretplatu je došo kod nas, moja stara se izderala na njega ko na nekog debila, zalupila mu vratima, i nikad više nije došo. Ovo je istinita priča da nebi neko mislio da se*em, lažem ili nešto slično.

samo opet...derat se na nekog koji nema veze sa time je glupo jer nije on kriv za pretplatu on samo radi svoj posao

Slažem se i s time se slaže moja mama, ali opet malo se požrtvovala i sad ne plaćamo:)

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
12 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

da bi bar bilo tako lako, dođe iz plinare, zdereš se{#}, ode i nikad više ne dođe, dođe iz vodovoda, zdereš se{#}, nikad ga više nema...{#}

Proleteri svih zemalja, ujedinite se !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT-a?
Diplomirani pješak kaže...

da bi bar bilo tako lako, dođe iz plinare, zdereš se{#}, ode i nikad više ne dođe, dođe iz vodovoda, zdereš se{#}, nikad ga više nema...{#}

I onda nema plina, isključen, nema vode, isključena...Sa RTV-om je drukčije

12 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

pa to hoću reći, nešto mi je sumnjivo........

 

EDIT: dobro, plin ti isključi samo vani zatvori ventil i  izvadi brojilo ,  struju ti isključi samo na stupu prereže žicu...  a za televizor ti mora ući u kuću, a nisi dužan pustiti ga, tak da ima tu neke logike ...

Proleteri svih zemalja, ujedinite se !!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 10:53 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Odjava HRT-a?

Ma nije to isto uopće.Sad sam na MaxTv-u pa je drugačije ali prije nisam gledo HTV niti malo, eventualno kad su roditelji vjesti gledali, i sad za pol sata gledanja HTV-a plaćat, a oni ti ništa nemogu napravit ako ti njima ne platiš.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Odjava HRT-a?

Slijedeći puta kada počnete kukati kak nam je država u banani, zapitajte se koliko ste i sami takvom stavu doprinjeli.

So, if God has existed forever...you know, what did he do in his spare time, like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
3 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice