Odjava HRT pristojbe!? izdvojena tema

poruka: 1.106
|
čitano: 489.102
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ParaNO1d kaže...

Planiram graditi kuću. Na plecu trenutno nema kuće niti je ikad bila. Neću staviti antentu na kuću. Imat ću TV ali neću gledati zemaljsku TV. Na TV-u ću imati ili Netflix ili TV od nekog ISP-a kojem ću rednovno plaćati. Što napraviti ako mi jednom dođe inkasator?

Od trenutka prijave prebivališta(kada ti na osobnoj bude ta adresa di praviš),imas dvije opcije:

-Šutiti kao p..čka i ne prijavljivati nista,te cekati da ti inkasator dođe!

  Zna ti se "zalomiti" par godina bez placanja!Ali znaj da ces 100% dobiti prijavu+kaznu koja je od 600-3000 KN.

-Odmah prijaviti RTV prijamnik i od pocetka placati preplatu

 

Eto,to su ti dvije opcije,pa ti racunaj sta ti se vise isplati!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
15 godina
odjavljen
offline
Odjava HRT pristojbe!?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Bar vise neces placati hanzekovicu troskove koji su cesto bili nekoliko puta veci od glavnice duga za pretplatu
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Mrgud Veliki kaže...

 Kad vidim ovako nešto padne mi svaka nada za ovu državu i način na koji se baca novac je nevjerojatan.

Kao prvo, zašto svi moraju plaćati tih 80 kn ako nemaju niti ne žele imati TV ili koristiti TV za naše programe.

Pobogu, zašto unajmljuju toliki kadar kojem će isplatit 15-20 milijuna godišnje samo kako bi izvukli jadnim ljudima novce koji možda na godišnjoj razini čak i ne prelaze taj iznos.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
markoal kaže...

 Kad vidim ovako nešto padne mi svaka nada za ovu državu i način na koji se baca novac je nevjerojatan.

Kao prvo, zašto svi moraju plaćati tih 80 kn ako nemaju niti ne žele imati TV ili koristiti TV za naše programe.

Pobogu, zašto unajmljuju toliki kadar kojem će isplatit 15-20 milijuna godišnje samo kako bi izvukli jadnim ljudima novce koji možda na godišnjoj razini čak i ne prelaze taj iznos.

Kada smo kod uhljebnickog HRT-a sva logika pada u vodu. Cilj nije sto bolji program, vec uhljebljivanje.

Pa smo tako jucer dobili i 5-ti program, a uskoro krece i zaposljavanje novih pravnika i prateceg osoblja.

Koji naravno nista nece posebno raditi, jer je i do sada HRT imao pravnu sluzbu ciju vecinu poslova je radio Hanzekovic...

Ocito je HRT postao samom sebi svrha (nikakav javni servis, vec obicna prcija), a politicarima mjesto za samopromociju.

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Veli Pernar da bu to ukinul.... Ostaje nam nadati se za 76 ruku u saboru kada i ako to dodje na glasanje...

Iako, ovoj drzavi treba daleko veća i oštrija metla jer puno toga treba počistiti. Ispravite me ako grijesim, no cini mi se da se pausalni trosak ocitanja pojavljuje svaki mjesec na uplatnicama za struju ( a ocitavaju ju 2 puta godisnje ) , vodu ( svakih par mjeseci dodje mi student i ocita brojilo ), plin ( svaka 3 mjeseca ocitaju plinomjer )....

Jbg, jedino trajno rjesenje je zakonska promjena, jer dok hrt pristojba ima skoro pa status obveznog poreza, izbjegavanje je avantura ( tu i tam će nekome uspjeti, no ogromna većina bu i dalje plaćala ) ....
14 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Pernara zanimaju samo mediji. Tj. "vidi mama bio sam na televiziji!". Čak i da to izađe na glasanje nema šanse da će dobiti potporu. HRT je glavno predizborno glasilo, koji bi se član Sabora toga odrekao? Znamo kako kod nas idu zakonske promjene, porez se preimenuje u pristojbu (ili obratno) i povisi se stopa.
Točno, ima većih problema od HRT-a, ali je HRT dobar pokazatelj kako ova država (ne)funkcionira.

Kod mene se na računima ne spominju naknade za očitanje.

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
jozef kaže...

..
Kod mene se na računima ne spominju naknade za očitanje.

 -svaka naknada za izdavanje računa je (recimo) nelegalna.. račun je obavezan, dio cijene usluge i ne može biti zaračunat nikakav trošak za izdavanje (kao što ne smije ni npr promo materijal biti u istoj kuverti .. ali se to uredno i dalje radi).. problem je kako pedantno provoditi postojeće zakone, očitovanje o tumačenju i sl. jer nikog 'gore' zapravo nije briga za 'par kuna'.. osim populizma, floskula i sl. + 15minuta warholovske slave. Mostovci su ušli sa zahtijevom za sniženje, odustali.. (dok su bili vlast..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

To je vec bilo linkano jebate led kaj te pankerica obradila sinoc pa si pozaboravil 

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

E to to.... Pankerice na inkasatorska radna mjesta, i obvezni tjedni dolazak na pregled stana, prostorija, namještaja...

😊 🚑 🥂
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
jozef kaže...


Kod mene se na računima ne spominju naknade za očitanje.

 

Ja baš pedantno vodim evidencije o plaćenim komunalijama te kontinuirano pratim i cijene za koje periodično tražim da mi distributeri pismeno dostave na mail.

I plaćam prema stvarno potrošenim količinama jer očitavam sam stanje za svaki mjesec

i plaćam prema tom izračunu.

 

Naravno nakon par mjeseci zna doći neka sitna razlika za nadoplatu.
Kada ih pitam da li se promijenila cijena kad su mi zaračunali tu razliku, uvjek dobijem odgovor da se cijena nije mjenjala no da uz pravi trošak

uvjek postoje i nekakve naknade koje se različito zovu kod različitih operatera. I te razlike ispadnu otprilike od 16 do 20 kn mjesečno po operateru.

Kada uz onaj pravi trošak ( utrošena količlina puta trenutna cijena ) dodam i tih 20 kn za svaki mjesec, onda nedođe nikakva razlika naknadno...

 

Netvrdim da su te razlike baš u kategoriji naknade za očitanje, ali eto , svaki operater izmisli neko svoje lijepo ime za neku fiksnu naknadu,

pa puta broj priključaka i evo njima svaki mjesec par miliončeka ni orali ni kopali....

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 16:05 (bunker).
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Kaj se tice rezija najmanje se placa u ovim novim zgradama sto Pionir gradi kod city centra west i Spansko. Bili bas danas razgledat malo dva stana sto nisu prodana, grijanje i topla voda na toplanu i sve je odvojeno sa brojilima, nije ko u starim zgradama sa fucking razdjelnicima gdje smo sad. Jedino kaj mi se ne svidja okolis i sve onak nabijeno zgrada do zgrade.

10 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

E, kak' sam pratio ovu temu, zanimalo me malo više, pa sam išao zvati HRT, al' oni mi nisu mogli odgovoriti, čak ni njihova pravna služba....

 

Ako imam nešto kao visku izvan ZGB, dal' i tamo moram plaćati HRTu, odnosno dal' se nekretnina tu gdje obitavam računa kao isto kućanstvo i ono izvan ZGB.

Ne izbjegavam, nego se zanimam.... Dakako, pod uvjetom, da i tamo imam uređaj??

 

Ako se tamo netko prijavi da živi(osobna na tu adresu) na viksu, a već ima nekretinu u ZGB gdje plaća HRT, al' nije prijavljen na tu adresu.

Dal' se to gleda kao dva odvjena kućanstva??

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Ovo me sad podsjetilo na Crnoju 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 18:38 (matrix777).
10 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@matrix777

 

Lako meni za tamo neke likove. Ak' nekome nešto smeta kod mene, nek' me tuži....il' već kaj želi

 

Al' sigurno neću nekaj izbjegavati plaćati, ak' moram ili pak nedo Tito nekoga ići ozljeđivati, ako je on službena osoba koja radi svoj posao. 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@pzkpfw

Glede tvog pitanja za plaćanje rtv pristojbe za vikendicu, situacija je granicna , pa mozda netko tko je bas osobno dozivio prijavu hrta za vikendicu bi najbolje znao kako je prosao....

Zakon o hrt kaze ovako :

(2) Kućanstva koja u vlasništvu ili posjedu imaju dva ili više prijamnika plaćaju mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona kao da imaju jedan prijamnik

(6) Kućanstvom se u smislu ovoga Zakona smatra svaka obiteljska ili druga zajednica osoba koje zajedno stanuju i zajednički troše svoje prihode za podmirenje osnovnih životnih potreba (stanovanja, prehrane i sl.).

Iako se u nekom upravno pravnom smislu podrazumijeva da zajednicko kucanstvo se odnosi na jednu adresu, u ovom zakonu nije striktno postavljen uvjet jedne adrese, pa bi i sam sudac tu bio u nedoumici zbog nedorecenosti zakona za takav slucaj gdje imas viksu na moru i u njoj si npr 1 mj godisnje a u zgb imas stan u kojem plaćas 12 mj pristojbu....

I jos ak dodjes pred onog gospićkog suca, ko zna kam bi njegova kreativnost zakrenula kotač pravde.

😊



12 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Hmmm zanimljiva situacija!

 

  Na pocetku 11 mjeseca 2017 godine dolazi mi pred kucu TV inkasator i prijavljuje novi RTV prijamnik(da skratim)

Dajem mu osobnu nakon sto mi je pokazao HRT iskaznicu,te se potpisujem na nekakav papir di jasno u naslovu pise prijava novoga RTV prijamnika!

Covjek me pozdravlja i to je to!

 

 Ne dolaze racuni,12 mjesec-ja zovem sluzbu za korisnike di mi javljaju da nikakav ugovor/prijava...nije na moje ime/adresu napisan,vjerovatno ce uskoro-kaze sluzbenica!

 

Zovem odmah poslje nove godine,opet nema nista na moje ime,daju mi broj od nekakvoga kontrorola,koji isto ustvrđuje da nema nista na moje ime!

 

Sumnjam na nekakvu prevaru ili ce mi šupci iz HRT-a namjerno ne slati racune,da mi puknu ovrhu(navodno je bolo takvih slucajeva).

 

Nekidan saljem mail HRT-u di opisujem sve(ipak je mail nekakav dokaz),oni mi odgovaraju da nema nista na moje ime i da su oni sami napravili novu RTV preplatu od 1.1.2018 na moje ime!

 

Taj inkasator je vozio srebrenoga Mercedesa ZG registracije(ja sam iz Sl.Broda),imao je HRT iskaznicu,te sve podatke od uplatama korisnika sa moga podrucja...

Sta vi mislite,sta se desilo,jer ja nemam pojma sta mogu ocekivati!?

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 21:16 (Milka30).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Ajmo bunker i ekipa natrpajte dzepove uhljebima da mogu bogato otic sa prisavlja 

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zasto-placate-pretplatu-hrtu-da-mogu-zbrinuti-stare-uhljebe-i-zaposliti-nove/1018669.aspx

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@roby

A zakaj ti mislis da sam ja odusevljen pretplatom ? Po prirodi sam legalista, i neigra mi se skrivača i neotvaranja vrata i laganja, no da postoji zakonit nacin ili pravo izbora isto bih se vjerojatno odlucio za negledanje i neplaćanje hrt pristojbe. Najrealnija je naplata usluge koju stvarno koristis pa bilo to po minuti ili gigabajtu....

Njemci plaćaju tu pristojbu bez obzira imali ili neimali prijemnik. I kao sto vidis, drzava ustupi potrebne podatke gradjana da bi im se mogla naplatiti pretplata. I cro je dio eu ili.... ??

http://m.dw.com/hr/novi-sustav-tv-pretplate-u-njema%C4%8Dkoj/a-16441667

Ako ti mislis da je bezakonje pravi put za nešto dobroga ishoditi, zaviri u švedskih pedesetak zona gdje vise policija nema kontrolu i razmisli da li takvo okruzenje zelis sebi i svojoj obitelji. Kad se kamen pocne kotrljati, onda vise nemozes utjecati na masu i reći im koje će zakone krsiti a koje bi ipak bilo dobro da postuju. Uvjek sa nečim krene, tako da ću opet ponoviti: pozivanje na krsenje zakona je jako losa ideja, a rjesenje je u promjeni zakonskog okvira, kako za hrt pristojbu tako i za jos gomilu problema.... Mozda u sudanu i nigeriji neplaćaju tv pretplatu....

http://nova24tv.si/svet/svedska-policija-priznala-da-je-izgubila-nadzor-razglasili-so-55-prepovedanih-obmocij-ki-jim-vladajo-migranti/
13 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Pozdrav kolege. 

 

Bio sam podstanar u Zagrebu i plaćao sa HRT pretplatu. Kako više nisam u Zagrebu želim sada odjaviti HRT pretplatu. Koji obrazac moram ispuniti jer na njihovoj stranici ima više obrazaca http://www.hrt.hr/273520/pristojba/kako-odjaviti-placanje-pristojbe-2 

 

Kada im budem slao odjavu, da pošaljem sa povratnicom pa da imam potvrdu da su oni zaprimili pismo? Može malo informacija? Hvala 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Ispuni obrazac "Neposjedovanje prijemnika" i pošalji mailom na "pristojba@hrt.hr", povratno traži da ti dostave podatke o eventualnom dugovanju i sačuvaj taj mail.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ivo454 kaže...

Ispuni obrazac "Neposjedovanje prijemnika" i pošalji mailom na "pristojba@hrt.hr", povratno traži da ti dostave podatke o eventualnom dugovanju i sačuvaj taj mail.

 Jesi li siguran da se može mailom, zar nije samo poštom na Prisavlje 3?

14 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Ja sam slao mail_om, skenirao potpisani dokumenat, dobio odgovor da je zaprimljeno, istim putem, pitao za eventualna dugovanja, dobio odgovor da nema duga i da odjava teče od prvog dana sljedećeg mjeseca.
uključite logiku, prije postavljanja pitanja
13 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ivo454 kaže...
Ja sam slao mail_om, skenirao potpisani dokumenat, dobio odgovor da je zaprimljeno, istim putem, pitao za eventualna dugovanja, dobio odgovor da nema duga i da odjava teče od prvog dana sljedećeg mjeseca.

 Koliko si dugo čekao odgovor? Ja sam im danas poslao mail sa svim dokumentima. 

14 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Isti dan u uredovno vrijeme, mislim da je bilo u roku par sati
uključite logiku, prije postavljanja pitanja
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

vazno je da se editira taj pdf i makne ono gdje pise dopustas ulazak inkasatoru, tako sam ja napravio i poslao preporuceno postom

 

13 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Da

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 14:52 (Djozaa).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-ne, ne mogu te nanjušiti, možda neki deresirani K9, ali si tad u prekršaju koji je dokaziv. Ukoliko daš izjavu da ne posjeduješ prijamnik (koji još stoji u zakonu, nije više uvjet ali eto ga, dok se ne sjete to izbaciti, mobitel-pc... + radio, automobil, RTV pristojbu jednostavno moraš plaćati.. par izuzetaka koji stvarno ne moraju, ti nisi taj.). Pošto je danas svaki uređaj koji može primati i reporducirati radio-tv signal izjednačen s prijemnikom, pošto je digitalija izjednačena za sve medije, jednostavno nemaš osnove ne plaćati. Svjesno želiš prekršaj... a tad si na pogrešnom mjestu/pitanju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Prije  mjesec dana na vratima mi se pojavio kontrolor. Nisam ga pustio u kucu, lijepo sam objasnio da ne koristim uređaje poput TV u kuci i on je otisao. Nakon 2 tjedna dobio sam racun za pristojbu koju sam duzan platiti ''na temelju toga sto je kontrolor usao u kucu i vidjeo svojim ocima da koristim TV prijamnik'' ??????????

Otisao sam kod javnog biljeznika i izjavio da pod svojom odgovornoscu da nemam i ne koristim tv prijamnik ili ikakve druge uredaje da gledam ili slusam HRT. Danas sam dobio pismo od njih da se moja molba odbija na temelju toga sto je ''kontrolor osobno uvidio da imam TV prijamnik u kuci i koristim ga'',  ALI JA GA NEMAM te da trebam platiti racun za pristojbu ukoliko ne zelim daljnje kazne...

Molio bih ako netko zna sto bih u ovom slucaju trebao napraviti, bio bih Vam puno zahvalan. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice