Odjava HRT pristojbe!? izdvojena tema

poruka: 1.106
|
čitano: 487.062
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
To je onda neki njihov obrazac, znam da se mozes pismeno ocitati da otkazujes hrt pretplatu bez tih njihovih uvjeta i tada nemaju ama bas nikakvo pravo provjere, mislim da sam vec prije stavio to ovdje na bug, morat cu potražiti kako je isla ta odjava.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

1. koliko vidim na obrascu piše da dopuštaš provjeru, ne da dopuštaš ulazak u svoj stambeni prostor. Nek provjeravaju izvana, to im nitko ne brani.
2. čak ako ja i potpišem da im dopuštam ulazak u stan to ne znači da to dopušta moja supruga (ili recimo moja dva krvoločna psa ).

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

pa dovoljno im je da dopusta onaj na koga glasi pristrojba, mislim da su zato i napravili taj obrazac da se zaštite na neki način od nelegalnih radnji pretplatnika, pametni su oni

 

tak da mislim da pismo vise ne igra ulogu samo preko obrasca

11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Patrick_cro kaže...
To je onda neki njihov obrazac, znam da se mozes pismeno ocitati da otkazujes hrt pretplatu bez tih njihovih uvjeta i tada nemaju ama bas nikakvo pravo provjere, mislim da sam vec prije stavio to ovdje na bug, morat cu potražiti kako je isla ta odjava.

 ajd ako nadjes postaj ovdje

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Taj obrazac im ne dopusta da ti dodju unutra u stan ili kucu.
http://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/141-clanak-narusavanje-nepovredivosti-doma-i-poslovnog-prostora
Evo samo jedan dio zakona,trebalo bi detaljnije pogledati narodne novine jer se sta mijenjalo.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
6 godina
protjeran
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

E da napišem i ja koju u svezi ove smrdljive hrt pretplate.

Inače, pokojni otac nije htio to sranje plaćat al nije odjavio tv nego samo bacao račune koji su stizali, dug se namnožio na 10k kuna, nakon njegove smrti klošari su popušili rac i nikad nisu utjerali dug nego su ga i sami otpisali, a mama žena ko svaka druga žena se plaši odjavit tv i sad redovito plaća to smeće pošto mi(djeca) uglavnom nismo kući i boji se da će doć u provjeru, a ženska u Fini joj je rekla da slobodno odjavi i ne plaća to govno jer to skoro niko to i ne plaća, a ja to više ne mogu gledat da se plaća iz principa i planiram već jednom da ju riješim tog nameta.

Mogu li odjavit to smeće od pretplate iako imam max tv u kući ? Mogu li oni doć do te informacije ?

Ako naleti kontrolor dok sam ja kući ne bude se dobro proveo, bude letio naglavačke iz dvorišta, a ako nenajavljeno uđe u kuću pošto su vrata uvijek otključana budem ga bez razmišljanja nokautirao.

Planiram napravit slijedeće. 

Odjavit to regularnim putem, a pripremit neki stari tv u slučaju da dođu dok nisam kući pa neka im ga mater postavi inek ga nose ako hoće.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@patrick

Nedovodi ljude u pravnu zabludu, jer je to kaznjivo, a i onima koji te poslusaju mozes stvoriti probleme i troskove. Netumači zakonske propise po svom nahodjenju.



"Sukladno čl.36 stavak 1 Zakona o HRT-u ( NN 137 / 2010 ) , HRT ima pravo odrediti način odjave prijamnika, odnosno plaćanja pristojbe." što znači da nemožeš ti slati nikakva pisma već je zakonom odredjeno da hrt ima pravo odrediti nacin odjave, a hrt je odredio da to bude temeljem njihovog obrasca.

http://www.hrt.hr/273520/pristojba/kako-odjaviti-placanje-pristojbe-2

U tom obrascu potpisujes neke obveze te su te obveze utužive ukoliko ih se nepridrzavas. Neće tebi inkasator provaliti u stan pa je tvoje linkanje clanka o nepovredivosti doma totalni promasaj. Ti ćes sam pustiti inkasatora u stan, a ako to neucinis hrt će podnijeti odgovarajuće prijave nadleznim sudovima, a te prijave mogu podnijeti i bez da si ikad potpisao taj obrazac.

Želje i snovi su jedno, a pravni propisi i načini njihova provodjenja su striktno propisani. Naravno da se zakoni krse, neko se provuce, a neko se naplaća kazni ....

A poznat je i pravni put za promjenu zakona pa kome se zakon nesvidja neka pokrene mehanizam promjene, a ne javno dovoditi u pravnu zabludu neupućene....





 
3 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

I s tim obrazcem je isto qurac, potpisujes da hrt ima pravo dodi kontrolirati imas li ti tv/radio. Sada pitanje se postavlja, sto ako imam tv, a nemam nikakve antene, znaci da je tv spojen na internet, jeli oni uzimaju i to u obzir?

Isto tako ako ti netko kuca na vrata ovaj kaze da je iz hrta, ti kazes pricekaj, uzmes tv i stavis ga u sobu. Jeli on ima isto kao policijski nalog za pretresanje kuce da gleda svaku sobu kao da si kriminalac?

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Nije moje linkanje tog zakona bez veze, jer se u njihovom obrascu navodi da im dopustas kontroliranje prijamnika i ljudi misle da oni imaju automatski pravo ulaziti u kucu, stan, dvorište a to nije istina i zato je i linkan taj zakon, a to sta oni mogu dobiti nalog je samo zastrašivanje naroda i do toga nece nikad doci jer bi sigurno izgubili parnicu na sudu i samim time bi sebe doveli u položaj da bi jos vise ljudi otkazalo pretplatu. Tako da prestani plasiti ljude bez veze, vec je covjek dobio parnicu protiv njih pa su se smirili malo.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@kresimir

Nisi uhvatio bit zakonodavnog smisla.

Nepustis ga u stan, ide prijava.

Pustis ga u stan, ali mu nedas pregledati sve prostorije, ide prijava

. Izbjegavanje svim nacinima kojih se sjetis, ide prijava.

Prijava znaci sud, troskovi, ovrhe, ako budes pravomocno osudjen.

No da li će te prijaviti ili neće, ovisi o osobi koja ima "koncesiju" za tvoj kvart, adresu, znaci konkretni inkasator....a i oni su ljudi tako da ....

Zakon kaze : svaki uredjaj koji moze primati radio ili tv signal, a to su i racunala, mobiteli, auto radio, tv, radio,....

Hrt te moze prijaviti nadleznom sudu i bez da si ikada potpisao onaj obrazac, jer je zakonom propisan rok i obveza prijave posjedovanja bilo kakvog prijemnika, mobitela, racunala. I ne samo hrt, bilo tko moze podnijeti takvu prijavu ....susjed, postar, bivsa cura, .... A sud moze prikupiti podatke od firmi, operatera, trgovina, banaka, porezne,...a broj moba i maila ste ostavili na mnogo mjesta......

https://www.zakon.hr/z/392/Zakon-o-Hrvatskoj-radioteleviziji

😊

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Izgleda da ne pratiš bitno
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/HRT-odgovorio-Mjesecna-pristojba-je-i-dalje-obvezna-ali-moramo-mijenjati-odluku-o-nacinu-odjave-prijamnika
Ovaj njihov obrazac nije valjan i ti ne moraš uopće potpisati da se slazes sa njihovom kontrolom koju oni navode.
Po tome taj njihov obrazac ne moze biti pravomoćan i ne mogu te nikako tuziti ili prijaviti jer nemaju nikakve ovlasti.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@patrick

Opet ti tumacis zakon kako tebi odgovara.

Nepovredivost doma podrazumijeva ulazak u stan protivno volji vlasnika, stanara, podstanara... Sigurno hrt inkasator neće ulaziti nasilno u stan ili protivno tvojoj volji. Zakaj bi se on uopće raspravljao ili razgovarao s tebom, kad mu je lakse popuniti obrazac prijave u kojoj će samo zaokruziti slovo uz rubriku " stranka onemogućila provodjenje kontrole posjedovanja prijemnika" .

To je glede prijave, a ishod suda je prica za sebe.

Kad vec cjepidlacimo, onda ću te uputiti da se i clanak o nepovredivosti doma vrlo lako zaobidje, a u zakonskim i podzakonskim aktima je opisan niz slucajeva u kojima se i protivno tvojoj volji moze uci u stan ( cak i tvoj susjed ) i da mu bas nista pravno nemozes.

Citaj pazljivo zakone,presude i sudska tumacenja i sudsku praksu. Ili plati odvjetniku ili sucu da ti pravilno rastumaci smisao i ucinke nekog zakona ili clanka.

Ovako dovodis ljude u pravnu zabludu, a i to je kaznjivo, a skrivanja nema ( ip,imei, operater, triangulacija.... )

Daj link za tu presudu koju navodis, jer sve presude su javne i dostupne na stranici suda koji je donio presudu. Ako nemas link, onda izmisljas ili lazes. Znaci link na presudu a ne na portale, forume i ostale nesluzbene prenositelje gomile neistina..

Za presude ljudi koji su ipak osudjeni i ovrseni zbog neplaćanja hrt pretplate cujes svaki dan, a mozda i osobno poznas neke kojima se to desilo. A i te presude su javno dostupne ako je bilo parnice i ako je pravomoćna presuda.

Mozes nagadjat i filozofirat o verziji catalista ali zakon je zakonski opis plus sudska praksa, dok su licka rukovanja iznimka i na tome se nemoze tumaciti pravorijek oko nekog kaznjivog djela...
15 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

Ti tumacis neki zakon koji jos nije ni donesen ni stupio na snagu tako da dok to ne stupi na snagu ne mozes se nikako pozivati na taj prijedlog zakona, ali ocito da nisi procitao dokument do kraja

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Kako bi glasila prijava kontrolora jer ga ne puštaš u stan? Zato što se dotični drži Ustavnog zakona čl. 34. valja ga tužit? Imaš zakonsko pravo tražiti sudski nalog za "pretres", to je Ustavom omogućeno žiteljima lijepe naše. U izjavi HRT-a stoji da dopuštaš "ovlaštenoj osobi HRT-a provođenje kontrole posjeda prijamnika". Međutim, nigdje se ne navode uvjeti pod kojim ti to dopuštaš, odn. nigdje oni ne navode uvjete kojima će oni izvršit pregled. Ja ću dopustiti ovlaštenoj osobi HRT-a provođenje kontrole posjeda prijamnika, nakon što mi on pokaže sudski nalog i da je u pratnji službene osobe (dvojice policajaca). To je MOJE PRAVO i te sudske prijetnje su obično lajanje na mjesec.

 

Da, izgleda da je i mobitel, i PC, modernija veš mašina, tuševi sa radiom... biti osnova za naplaćivanje HRT-ovog harača... I da ja ili itko drugi pametan takvo što dozvoli i pokuni glavicu tim mamlazima?! Napomena, ne naplaćuju oni "pretplatu" radi eventualne činjenice da ti gledaš njihove kanale i frekvencije... Argument "ne gledam vaše kanale, nemam ih uopće instalirane na tv" njima - zakonski - nije dovoljan. Dovoljna je činjenica da imaš prijamnik koji MOŽE primat signal kako bi te stavili na listu i naplaćivali šljam kojeg proizvode. Kakvi redikuli!

 

U 21. stoljeću radit ovakve mentalne proljeve od zakona mogu samo notorni kreteni i pokvarenjaci. Neka lijepo kodiraju signal i naplaćuju svojim korisnicima. 

 

TLDR: Ne moraš puštati kontrolora u svoj stan, bez obzira na izjavu koju si potpisao jer ta izjava ne znači da se u tom slučaju odričeš Ustavnog prava iz čl.34. Kad oni j**u tebe u zrav mozak, moš i ti njih, sve po ps-u.

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@patrick

Zakon je uredno na snazi, a sve navedeno proizlazi iz njega. Imas tu i brojeve narodnih novina.

https://www.zakon.hr/z/392/Zakon-o-Hrvatskoj-radioteleviziji

Ti si dao link na nesluzbeno glasilo, niti sud niti narodne novine, a i tu si fulao smisao. Nakon toga je iz zakona o hrt izbacen dio o ovjeri obrasca kod javnog biljeznika, dok sve ostalo vrijedi. Pa bar to lako utvrdis, dao sam ti brojeve narodnih novina.

A ti linkas novinski clanak, bez da znas da od nekakvog misljenja ustavnog ili upravnog suda moze proći i tridesetak godina dok se nepromijeni u nosećem zakonu. A cjelo to vrijeme dok neki zakon vrijedi, po njemu te sude i po njemu plaćas kazne.

Dakle, link na presude, narodne novine , a ne na novinske clanke koji nisu niti sluzbeni niti obvezujući. Uzmi pedesetak balkanskih novina i procitaj sve o karadzicu, tudjmanu, mladicu, praljku, pa bus vidio novinarski pristup cinjenicama i kreativno gledanje na dogadjaje ili zakone.

Da rezimiram, jer gibam : Zakon o hrt je na snazi, on dozvoljava da hrt propise nacin odjave, hrt je propisao obrazac, a tebe moze prijaviti bilo tko bez obzira potpisao ti ili ne onaj obrazac... Sta ce novi zakon propisivati kad i ako se promijeni, to bumo tek tada znali. Dotad vaze ovi zakoni. Znas za druge ili drugacije trenutnl vazece zakone, daj link i pojasni koji clanak da necitam cjeli zakon ( kao sto sam ja tebi za 36 i 37 cl )...
11 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
bunker kaže... 

Nepovredivost doma podrazumijeva ulazak u stan protivno volji vlasnika, stanara, podstanara... Sigurno hrt inkasator neće ulaziti nasilno u stan ili protivno tvojoj volji. Zakaj bi se on uopće raspravljao ili razgovarao s tebom, kad mu je lakse popuniti obrazac prijave u kojoj će samo zaokruziti slovo uz rubriku " stranka onemogućila provodjenje kontrole posjedovanja prijemnika" .

Ne protivim se ja, ukoliko se ispune uvjeti iz ustavno zajamčenog prava na nepovredivost doma. Ako se ne ispune, dotični može lajat na mjesec dok ne pozovem policiju radi remećenja mira. Ili pak, da u bojazni od provale u stan, dotični ne iskusi moje samoobrambene sposobnosti

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
@eywa

Pa naravno da ti nemoras hrt inkasatora pustiti u stan. I taj inkasator bi morao biti vrlo glup kada bi on to nastojao uciniti protivno tvojoj volji. Daj shvati da on nakraju svoje smjene sjedne u birtiju i popuni sluzbene obrasce gdje oznaci stavku da mu je stranka onemogućila provjeru posjedovanja prijemnika. I time je njegov job gotov. Tada kreće prvo pravna masinerija prisavlja, pa sud, pa hanzeković i fina ( taj dio se nesto mjenjao ili se upravo mjenja, no ovrseniku su cifre iste ).... Znas li koliko je tisuća gradjana ovrseno radi hrt-a ? I dobar dio njih je kemijao sve i svasta da izbjegne ovrhu... Nekome je uspjelo, većini nije.

I to nije hr izmisljotina, vecina svjetskih drzava ima tv pretplatu, neke zasebno, a neke kroz objedinjene racune sa drugim uslugama ( npr struja..google zna... )

😊
11 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Daj shvati da mu nisam onemogućio ulazak i provjeru. Samo sam tražio nalog koji mi je ustavno zajamčen. Kakvi sudovi. Prođa tih likova može samo kod bakica i neinformiranih. Da u onoj izjavi stoji "i bez sudskog naloga", onda bi bila drugačija priča, ovako - odjeb je lansiran.

 

ps. ovo o birtiji nakon smjene - si ti to kontrolor pa je to tvoje vrijeme kad popunjavaš obrasce? 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
@bunker pise tocno (nazalost) ali laje na mjesec, a vi ne zelite citati.

Odjavom (ili tvrdnjom u vezi novog stanarskog prava npr) se potpisuje pravo kontrole domacinstva za sve oblike av prijamnika (mob, auto, tv , smart frizider..). Ako ne dopustite kontrolu, smatrate se krivim (i alkotest/vadjenje krvi se moze odbiti, ali se smatra da si bio pijan u slucaju prekrsaja). I onda se aktivira hanzekoviceva bagra, i sve moze zavrsiti gadnim ovrhama (simplificirano).

Kao sto je rekao, boli kontrolora ona stvar ako ga ne pustis u stan, to nije njegov posao, samo ce te evidentirati za daljnu obradu.

Svi ostali postovi mogu dovesti ljude u zabludu i troskove, pripazite. Ove balkanizme klinaca o nokautiranju sluzbenika necu ni komentirati.

Ps. Ne kazem da je sistem pravedan, ili da je porez na frekvencije (tkzv pretplata) super stvar , ili da se slazem sa njime. Samo kazem - pazljivo sa uzimanjem forum brbljarija zdravo za gotovo.

Pps . Info gore je iz prve ruke, kolega radi kod hanzekovica , osim ako se unazad pola godine nisu promjenili zakoni.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

Nisam znao da je vec 2018 godina, opeti ti kazem ne citas dokument koji si sam postao i na kojem pise da vrijedi od 1.1.2018 god. A sta se tice toga sta on ispuni da ga nisi pustio u kuci mene zaboli ki... nek pise sta zeli

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Eh da , i ako sve zavrsi na sudu, nije neki problem dokazati da si u medjuvremenu koristio internet usluge/mobitel/auto...pa sudski troskovi..

Tldr, kao sto kolega gore kaze , samo u zg su napravljene tisuce ovrha , svega mali postotak se uspio izvuci.. ponovo, ne branim drzavu, samo pozivam na oprez oko tumacenja napamet srocenih postova, i poziva na fizicki obracun (inace kazneno djelo, cak i ovak preko foruma).
14 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

Kad napišete odjavu prijemnika, "automatski" više i ne živite u tom stanu. Znači, ako dođe kontrola, i oni kažu da su došli u kontrolu, vi pitate za koga. oni kažu taj i taj, vi kažete da niste taj i taj, nego da ste kupili stan i ne znate gdje stanuje taj dotični, naravno ne dajete više svoje podatke i nemate nikakv prijemnik ili slično, naravno, komunikaciju treba smanjiti na minimalno.

Da navedem da nisam protivnik plaćanja TV pristojbe, ali ne na ovakav način, neka to uvedu kao porez i neka uplate idu u državni proračun.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 7:58 (ivo454).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
ivo454 kaže...

Kad napišete odjavu prijemnika, "automatski" više i ne živite u tom stanu. Znači, ako dođe kontrola, i oni kažu da su došli u kontrolu, vi pitate za koga. oni kažu taj i taj, vi kažete da niste taj i taj, nego da ste kupili stan i ne znate gdje stanuje taj dotični, naravno ne dajete više svoje podatke i nemate nikakv prijemnik ili slično, naravno, komunikaciju treba smanjiti na minimalno.

Da navedem da nisam protivnik plaćanja TV pristojbe, ali ne na ovakav način, neka to uvedu kao porez i neka uplate idu u državni proračun.

A kako ces dokazati da ti nisi taj, vec onaj koji je kupio stan  ? Moras dati vazeci dokument s osobnom. I onda opet idemo u krug.

No vratimo se na temu. Problem je nastao cinom predaje dokumenata. Obicno, ako zensko izadje van vrlo lako je obgrlati da mu preda osobnu. Znam to jako dobro, jer i moju tako obgrlatio. Ode ona van s osobnom. Ja vicem, cekaj, sto, tko, zasto..., a nece ici. Samo sam rekao da sjedi. Stajao je 30 minuta pred vratima i otisao. Sto je najbolje za taj stan je placao pretplatu vlasnik stana (odnosno ja koji sam placao sve racune u stanu) koji je otisao van i htio ju je jos nakeljiti i nama.

Taj rastanak s njima je maksimalno zakompliciran. Ne znam kako sada ide. Prije se to znalo pretvoriti u sapunicu pa se jedino dalo pred javnim biljeznikom to rijesiti - kome je bilo hitno. Kostalo je vise u pocetku, ali u konacnici manje, jer nisu vise stizali racuni.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 12:08 (Mrgud Veliki).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Kontrolor može napisati prijavu, hanza me može poslat na sud. A ja mogu mrtav ladan tvrdit da ne poznajem dotičnog kontrolora, da mi nikad nije došao u stan, da bih ga rado pustio da je došao... etc. Vidiš, radi ovakvih stvari se traži sudski nalog u pratnji dvije službene osobe, da ne moš muljat - između ostalog. Bez naloga i svjedoka tvoja riječ je teška kao i njegova.

 

Nemojte padat na ova zastrašivanja, nalog uz pratnju je tvoje pravo. Kad pokuca na vrata, ne mu davati ikakve osobne podatke, jer ih nisi obvezan dati hrtovom službeniku. Komunikaciju držati na nuli gotovo. Dakle pitati ga što traži i koga, i reći da nisi taj, da na sve to nemaš komentara... I što? Ideš na sud? Ne lažite ovaj napaćeni narod. Oni su u stanju bili lagati o nekakvom detektiranju signala tv prijamnika u tvom domu, o raznim nepravnim prijetnjama, konstantno lažu u prijavama za račune... Da su vidjeli ono što nisu, čuju tv ispred ulaznih vrata... Meni su mlađem bratu koji ima tv i nikad nije upalio tv program, nakon što smo odjavili preminulu majku kao pretplatnika, uspili zastrašivanjem navesti ga da dade svoje osobne podatke i napisati kaznu... Nakon ovoga nabili račun 6 mj unatrag plus automatski nastavak pretplate. Da mi brat upali tv jednom godišnje, reko bi ok. ovako jednostavno odbijam da bude pokunjeni kunić. 

 

ps. ja plaćam taj harač jer imam člana u obitelji koji ponekad upali program. Ali brat ne, i neće to plaćati. TV je u tom stanu odjavljen i s nestrpljenjem iščekujem kontrolora. PS, uvijek ostaje mogućnost da nakon što utvrdiš da ti na vrata kuca kontrolor, skloniš tv, radio, mobitel i PC... dozvoliš inspekciju. No, i ovdje je velika opasnost. Nije se jednom dogodilo da, nakon inspekcije stana bez prijamnika, dotični napiše da je ipak vidio prijamnik. Napominjem, njegova riječ je teška kao i tvoja! Čak i da nemam apsolutno nikakav prijamnik koji me zbog onog idiotičnog zakona čini obveznikom harača, ja osobno ga ni u tom slučaju ne bih pustio u stan jer on može napisati da je vidio TV prijamnik!!! On to MOŽE, a onda ti dokazuj da je lagao. Dakle, najsigurnije je otkantati te krvopije OVOM METODOM.

 

ps. "prijetnje" fizičkim obračunom je bilo preuveličiavanje... Taman posla da se idem fizički obračunavat s njima.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
I dalje ne shvacas, u slucaju odjeve, ne dolazi on tebi u stan da dokaze nesto, ti njega pustas u stan da dokazes da nemas nista sta moze primati signal. Ako ga ne pustis, na sudu ce ti osporiti odjavu (imas primjer ugovora na prosloj stranici) + zaostale rate + kamate + sudski troskovi. To inace rade automatski, po sabloni.

Sad, ako si voljan riskirati, imas advokata, mozes se natezati dalje na sudu , ali navodno 9/10 zavrsi u korist hanze.
13 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
mcf kaže...
I dalje ne shvacas, u slucaju odjeve, ne dolazi on tebi u stan da dokaze nesto, ti njega pustas u stan da dokazes da nemas nista sta moze primati signal. Ako ga ne pustis, na sudu ce ti osporiti odjavu (imas primjer ugovora na prosloj stranici) + zaostale rate + kamate + sudski troskovi. To inace rade automatski, po sabloni.

Sad, ako si voljan riskirati, imas advokata, mozes se natezati dalje na sudu , ali navodno 9/10 zavrsi u korist hanze.

 Baš me zanima bi li skužili da promijeniš dopuštam u ne dopuštam.

robimarko@gmail.com
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@eywa

Gle, cro ima oko 16000 zakona i podzakonskih akata, i ponekad ih je tesko tumaciti i strucnjacima, a ovakvo forumsko nagadjanje je samo to, puko nagadjanje i osobno tumacenje onako kako bi ti volio da ide voda na tvoj mlin. I suci i odvjetnici se specijaliziraju za usku granu zakona jer bi jako tesko bilo pratiti stalne izmjene za 16 000 zakona. Gledaj sabor, nema dana da neizglasaju bar dva tri nova zakona ili izmjene u starim zakonima.

Krivo gledas na pojmove naloga, nepovredivosti doma i sl. Postoji sudski nalog za pretragu stana, vozila i ostalih prostorija, te nalog za tjelesnu pretragu. Ta oba naloga izdaje dezurni istrazni sudac i to samo kod sumnje na kaznena djela kaznjiva sa pet i vise godina zatvora.

Ulazak ovlastene sluzbene osobe ministarstva unutarnjih poslova, ili djelatnika obavijestajnih sluzbi, se nesmatra povredom doma, cak i da udje protivno tvojoj volji i jos te pritom nokautira ili ispendreci. Jesi bio kad obuhvacen racijom u kaficu ili nocnom klubu? Jesu ti pregledavali auto ? Jesi dobio kakvi nalog za to, a auto je privatna imovina zastićena ustavom....? Jesi se susreo sa pendrekom interventne na utakmicama... ? A isto zakon nalaze da samo nacelnik policijske uprave to moze naloziti. Daj link na ijednu presudu policajcu koji ti je usao u stan ili te pretrazio ili te nokautirao.

Nisi jednak pred zakonom naspram ovlastene sluzbene osobe ili hrt inkasatora, i vasa rijec nije jednako vrijedna. Tom forom bi mogao osporiti izjavu svakog prometnika koji ti napise kaznu za pojas ili mobitel. Njemu sud defaultno vjeruje jer je ta osoba zakonom odredjena da uocava i procesuira prekrsaje. I video snimak se da preraditi, ali sud defaultno uzima za istinitu onu koju dorh ili mup dostave na sud. Tako kaze zakon. Nesvidja to se zakon, pokreni proceduru da u saboru izglasaju promjenu.

Jos jednom peocitaj zakon o hrt, i vidjet ces da si u prekrsaju cim posjedujes a neprijavis prijemnik, mobitel, racunalo, tv... Daleko lakse bu te sud okrivio nego kaj bus ti dokazao da nista od toga nemas. U koliko ustanova, banaka i sl si ostavio broj moba ? Imas auto koji u vlasnistvu ili najmu... ?

Zakone treba znati tumaciti. Pise i u zakonu o osobnoj iskaznici da te samo ovl sl osoba mupa smije legitimirati, a u desetinama drugih zakona pise da si se duzan legitimirati sl dokumentom sa slikom u mnogim ustanovama, od ministarstava, porezne, banke....

Kad si u zetovom vozilu, zakonski si u njihovoj imovini i tada je vazeci statut ili pravilnik koji je zet donio...

Razumijes da hoću reći da zakoni nisu matematicki, isprepleću se, imaju mjesnu i stvarnu pravnu nadleznost, znaju biti i medjusobno iskljucivi ili oportuni. Zato postoji sudska praksa koja je obvezujuća ako postoji presuda za istovrsno djelo.

I nezavaravaj se da si na sudu jednak onome koga je zakon ovlastio da provodi neke radnje.

I nezavaravaj se da nepovredivost doma znaci da ti niko nemoze ući protivno tvojoj volji ili uz nekakvi nalog. U vise zakona postoji niz opisanih situacija po kojima ti bilo tko ( susjed, prolaznik, policajac, vatrogasac, hitna pomoć, plinara, vodovod,.. ) moze sjekirom razvaliti vrata i ući nasilno bez ikakvih poslljedica. Nevjeruješ ? Googlaj narodne novine, ili plati ćevape pa ti ja zlinkam clanke i zakone koji to omogućuju... 😊
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@robimarko

Skuzili ili neskuzili, na sudu bi izgubio i jos zaradio novu kaznenu prijavu za krivotvorenje.... Nemozes mijenjati prropisane obrasce, pa makar ih propisali tri pijanca u zetu ili vodovodu jer je to sl dokument vazeći temeljem nekakvog zakona, pravilnika ili statuta neke ustanove ili firme ( kategorija podzakonskog akta ).
9 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

Kakva je situacija u kući koja ima dva kata, žive dvije obitelji, ide ki svakome pretplata ili je dovoljna jedna za tu kuću?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
mcf kaže...
I dalje ne shvacas, u slucaju odjeve, ne dolazi on tebi u stan da dokaze nesto, ti njega pustas u stan da dokazes da nemas nista sta moze primati signal. Ako ga ne pustis, na sudu ce ti osporiti odjavu (imas primjer ugovora na prosloj stranici) + zaostale rate + kamate + sudski troskovi. To inace rade automatski, po sabloni.

Sad, ako si voljan riskirati, imas advokata, mozes se natezati dalje na sudu , ali navodno 9/10 zavrsi u korist hanze.

 Ne shvaćaš ti. 

 

K: kuc kuc.

JA: tko je?

K: hrt kontrolor.

J: Koga trebate?

K: gdina x

J: gdin x nisam, nije kući, nestao je.

K: bla bla izjava bla bla prijava bla bla ovrha bla bla zakon bla bla morate me pustit

J: imate sudski nalog i pratnju?

K: ne.

J: doviđenja.

 

Kome dolazi prijava, poziv na sud? Gdje on ima moje podatke? Dakle, onaj koji otvara NIJE onaj koga on traži. Ako kontrolor IŠTA NAPIŠE u prijavu i pošalje hanzinim minionima, on je LAŽIRAO MOJ POTPIS nakon čega ga lako mogu kazneno prijaviti za to.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice