Odjava HRT pristojbe!? izdvojena tema

poruka: 1.106
|
čitano: 488.436
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Index.hr? 

16 godina
moderator
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
matrix777 kaže...

Index.hr? 

Ti priznaš samo dnevno.hr, ne? 

14 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
bunker kaže...

 

a je statistički najvjerojatnije da bi ti taj spor izgubio, a onda bi taj inkasator uz dobrog odvjetnika debelo naplatio tu igru u vidu odštete za klevetu, sramoćenje, nanošenje duševne boli , lažno prijavljivanje i sl.....

 a šta ako ti inkasatora tužiš za nanošenje duševne boli, ne možeš spavati, živiš u strahu jer si mislio da je lopov, imaš problema bla bla, kako bi to teklo na sudu ? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 21:57 (loky4i4).
9 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
mbaksa kaže...
matrix777 kaže...

Index.hr? 

Ti priznaš samo dnevno.hr, ne? 

 Priznajem prvenstveno argumente, ne priznajem novinarske pričice. Poznato je da onaj tko se vodi isključivo po takvim pričicama, bez provjerljivih informacijama, vrlo nerijetko nastrada. 

 

Ti si do sada, barem po pisanju na ovom forumu, zauzimao sličan stav, ne znam što ti se dogodilo 

16 godina
moderator
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
matrix777 kaže...
mbaksa kaže...
matrix777 kaže...

Index.hr? 

Ti priznaš samo dnevno.hr, ne? 

 Priznajem prvenstveno argumente,

ROTFL

 

matrix777 kaže...
ne priznajem novinarske pričice.

Jasno, priznaješ samo religijske pričice.

 

matrix777 kaže...
Ti si do sada, barem po pisanju na ovom forumu, zauzimao sličan stav, ne znam što ti se dogodilo 

Meni se nije ništa dogodilo. Ti si a priori odbacio linkane članke samo zato jer su s medija koji ti ti politički/svjetonazorski ne odgovara, a ne zbog toga što bi u njima pisale neistine.

9 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
mbaksa kaže...
Ti si a priori odbacio linkane članke samo zato jer su s medija koji ti ti politički/svjetonazorski ne odgovara, a ne zbog toga što bi u njima pisale neistine.

 Ovo je na kraju izjavna rečenica, ne vidim upitnik. Pa ako je tako, daj mi/nam dokaži odkuda si tako siguran u ovo gore što si rekao. Mislim ono, mora postojati neki razlog za neke zaključke, zar ne?

 

Ako ne možeš dokazati, čak niti razjasniti po kojoj osnovi si došao do takvih zaključaka, ovo je još jedna novinarska pričica 

 

 

Što se tiče medija općenito, uvijek uzimam pod velikom rezervom i više mi služi za razbibrigu. S novinama treba biti oprezan i ne uzimati zdravo za gotovo, mislim da ti za ovo ne treba argument?!

 

Mrblc je rekao ogromne gluposti koje se uglavnom baziraju na ovakve novinarske članke iz medija i ovdje savjetuje da se tako postupa, što ponavljam da je opasno.

 

Linkao je presudu Vrhovnog suda koja nešto pobija ili usvaja, što se može uzeti kao argument, dok sve frugo je totalni promašaj zbog kojeg ljudi mogu doći u velike probleme.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 22:55 (matrix777).
16 godina
moderator
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
matrix777 kaže...
mbaksa kaže...
Ti si a priori odbacio linkane članke samo zato jer su s medija koji ti ti politički/svjetonazorski ne odgovara, a ne zbog toga što bi u njima pisale neistine.

 Ovo je na kraju izjavna rečenica, ne vidim upitnik. Pa ako je tako, daj mi/nam dokaži odkuda si tako siguran u ovo gore što si rekao. Mislim ono, mora postojati neki razlog za neke zaključke, zar ne?

Ako je ovo moje pogrešno tumačenje ove tvoje poruke:

matrix777 kaže...

Index.hr? 

 

Onda objasni koje je ispravno tumačenje te tvoje poruke.

9 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Pod "index.hr" nisam diskriminirao index kao novinarski štih, već općenito takvu vrstu informacija. Da je kolega stavio članke iz bilo kojih drugih novina, isto bi mu odgovorio.

16 godina
moderator
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
matrix777 kaže...

Pod "index.hr" nisam diskriminirao index kao novinarski štih, već općenito takvu vrstu informacija. Da je kolega stavio članke iz bilo kojih drugih novina, isto bi mu odgovorio.

A što bi ti priznao?

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@mrblc

Tvoja izjava : "Niti je HRT državni odvjetnik niti privatni spor ima obilježja kaznenog djela." pokazuje nepoznavanje pravnog okvira i nacina procesuiranja.

Kada se kaznena prijava podnosi po sluzbenoj duznosti, onda to znaci da nadlezna ustanova na propisanom obrascu podnosi saznanja koja ima o mogućoj kaznjivoj radnji. Prijavu podnosi u 4 primjerka nadleznom drzavnom odvjetnistvu ( dorh ). Dorh odlucuje o osnovanosti i zakonitosti prijave pa ju ili vraća na doradu, ili ju odredjeni sluzbenik dorha dobija u rad. Taj djelatnik tada poduzima i sve ostale potrebne radnje ( znaci od drugih ustanova, tvrtki, vjestaka prikuplja sve sto se moze upotrijebiti u parnicnom postupku, i njemu su zakonski svi duzni dati trazene informacije ), i taj djelatnik je taj drzavni odvjetnik koji će na sudu zastupati stranu tuzitelja ukoliko se ta radnja goni po sluzbenoj duznosti od strane drzavnih ustanova, agencija, sluzbi , i sl....

Otkud ti ideja da je tuzba hrta temeljem kaznjive radnje opisane u zakonu o hrtu privatni spor ? ( mozda sam te nesto krivo razumio ... )
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@patrick

Moze link na clanak zakona u kojem pise to kaj ti tvrdis ( ", jer ti lijepo pise u clanku zakona da ti mozes njemu reci da se makne iz tvojeg dvorišta ili ne"-to su tvoje rijeci ) ?
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@loky

Ti pitas : "
 a šta ako ti inkasatora tužiš za nanošenje duševne boli, ne možeš spavati, živiš u strahu jer si mislio da je lopov, imaš problema bla bla, kako bi to teklo na sudu ? "

A ja kazem da bi prosao isto tako kao da tuzis zetovog kontrolora koji te trazio voznu kartu na uvid a ti se tolko uplasio i jos te pritom strefio infarkt pa ga ti odlucio tuziti.... 😊
16 godina
moderator
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
mbaksa kaže...

Čini se da u ovoj temi ima dosta ljudi koji su jaki na riječima, a ne (nužno) i na djelima.

 

Vi koji smatrate da HRT nema nikakvu legalnu podlogu natjerati vas da plaćate HRT pretplatu i/ili da vas ovrše zato jer živite u uvjerenju da će vas nedopuštanje ulaska inkasatoru spasiti -koliko vas je to doista i napravilo? Znači, odjavili ste TV, inkasator vam za koji mjesec došao na vrata i vi ste ga odj*bali bez ikakvih pravnih/financijskih posljedica?

 

Jedno su priče, jedno su vaša osobna, nestručna tumačenja zakona (koje si, naravno, tumačite tako da vama idu u korist, a ne nužno da ih tako sud tumač), a sasvim drugo je pravo stanje stvari - ono kako pravnici tumače zakone, ali još važnije - kako ih tumači sud, odnosno kakva je sudska praksa.

 

Imate konkretne recentne priče o uspjehu odolijevanja inkasatorima ili su sve to samo vaše želje?

Pred skoro tjedan dana napisao sam ovu poruku. Hrpa toga se u međuvremenu napisala, bilo je tu raznoraznih pravnih savjeta od ljudi koji nisu pravnici, raznih teoretiziranja kako bi trebalo biti, a mi ni dalje tu nemamo ljude koji su stvarno napravili to što propovijedaju na forumu. U čem je stvar? Može se tu do prekosutra lamentirati o tome kako bi inkasatori, HRT i/ili sud postupili ili ne bi postupili. Mene zanima kako su inkasatori i HRT stvarno i postupili, odnosno kako je sud postupio ako je došlo do toga. Ne laički stav forumaša kako je HRT ili sud trebao postupiti, nego kako jest postupio.

9 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

To bi svatko volio saznati jer je najlakše i najbezbolnije učiti na tuđim iskustvima. Zato sam i predložio da kolega Mrblc i učini onako kako zagovara, na temelju novinarskih članaka i svoje vizije po kojoj se vodi: "ja sam gazda pred zakonom". Pa da vidimo što će se dogoditi i da nešto i naučimo. 

 

Kad "odradi" sve svoje zamišljene sheme u pristunosti inkasatora, volio bi da podijeli to ovdje, naravno pod poligrafom i zakletvom.

 

 

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@ihush

Tvoja tvrdnja :"ne postoji takav članak, nego može postojati tumačenje, objašnjenje, " je van svih pravnih zakonitosti.

Dvaput sam ti već linkao zakonski tekst koji kaze da konkretno djelo mora biti cinjenicno opisano u vazecem zakonu inace nije kaznjivo.

Jesi vidio kada kaznenu prijavu ?? Nakon prostora u koji popunjavas podatke o tuzitelju ti slijedi tekst :...podnosi prijavu zbog osnovane sumnje u počinjenje kažnjive radnje opisane u članku_____ zakona __________ ..... Na te prazne crtice unosis konkretan clanak i zakon temeljem kojega nekog prijavljujes. Znaci nema nagadjanja, niti tu nista iz nicega ne proizlazi ( tvoje rijeci ), vec samo konkretan clanak konkretnog zakona. Ako u tom clanku i zakonu koji tu navedes nije opisana kaznjiva radnja onako kako si ju ti opisao u podnesenoj kaznenoj prijavi, ta prijava biva odbacena iste milisekunde.

Evo, treća sansa tebi, u kaznenu prijavu u kojoj tuzis inkasatora samo za čin preskakanja ograde, koji članak kojeg zakona buš upisao na prazne crtice ??

😊
16 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

@patrick

Moze link na clanak zakona u kojem pise to kaj ti tvrdis ( ", jer ti lijepo pise u clanku zakona da ti mozes njemu reci da se makne iz tvojeg dvorišta ili ne"-to su tvoje rijeci ) ?

 Pa lijepo ti pise u onom clanku sta sam linkao, neznam sta ti nije tu jasno?

On ne moze uci na silu i ne smije uci u dvoriste ako ga nisi pustio. On jest sluzbena osoba, ali nema ama bas nikakve ovlasti da ti ulazi u dvoriste, to jedino moze policija ako smatra da je neko krivicno djelo u pitanju. On moze uci u tvoje dvoriste samo u pratnji policije i sa sudskim nalogom.

Cak i policija dok te zaustavi ne smije otvarati prtljaznik nego te moraju zamoliti, ali to je drugi par rukava, ako ti ne zelis ne moras otvoriti ali ces onda cekati dok policija ne dobije od suca nalog za pretragu vozila. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

@loky

Ti pitas : "
 a šta ako ti inkasatora tužiš za nanošenje duševne boli, ne možeš spavati, živiš u strahu jer si mislio da je lopov, imaš problema bla bla, kako bi to teklo na sudu ? "

A ja kazem da bi prosao isto tako kao da tuzis zetovog kontrolora koji te trazio voznu kartu na uvid a ti se tolko uplasio i jos te pritom strefio infarkt pa ga ti odlucio tuziti.... 😊

 I meni kao pravnom laiku je jasno da ovo nisu ni približno slični slučajevi. ZET-ov kontrolor u sredstvu javnog prijevoza na javnom mjestu i inkasator u mom privatnom ograđenom dvorištu u koje je on ušao preko ograde.

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Pa presude su javne tako da nije problem utvrditi kako je sud postupio u kojem slucaju....

https://sljeme.usud.hr/usud/praksaW.nsf/77bdc40913bef230c1257d0f00339935/c12570d30061ce54c1257cf400463216/$FILE/U-III-611-2014.pdf
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@patrick

Pa zasto bi on tebi ulazio u tvoju imovinu bez tvoje privole ? Karikirano, on pita imas li prijemnik, ti kazes nemam,on kaze mogu li provjeriti to uvidom u vase prostorije, ti kazes nemoze, on kaze ok i ode, i na kraju smjene svom sefu preda izvjesce u kojem pise da mu nisi omogucio provjeru posjedovanja prijemnika. I posao inkasatora je time gotov u tom slucaju.....
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@bruno

Pa valjda kuzis sarkazam. Poanta je bila da mu ukazem da nebi nesto puno postigao takvom tuzbom. Procitaj gore moje pitanje ihushu, pa probaj i ti odgovoriti : koji clanak kojeg zakona bus stavio na pocetku prijave u kojoj bus opisao kako ti je inkasatorov skok preko ograde nanio trajnu i znacajnu dusevnu bol i uznemirio te u tolikoj mjeri da vise nisi poslovno niti emotivno funkcionalan kao prije tog dogadjaja i bla bla bla.... Mislis da bi ijedan medicinski vjestak ti htio pptpisati takvu medicinsku dokumentaciju kojom bus na sudu pokusao dokazati nanijetu dusevnu bol ili neku trajnu disfunkciju nakon inkasatorovog skoka preko ograde ?? Bi ti to nekom potpisao kao ovlasteni vjestak psihologije ili psihijatrije ? 😊
16 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

@patrick

Pa zasto bi on tebi ulazio u tvoju imovinu bez tvoje privole ? Karikirano, on pita imas li prijemnik, ti kazes nemam,on kaze mogu li provjeriti to uvidom u vase prostorije, ti kazes nemoze, on kaze ok i ode, i na kraju smjene svom sefu preda izvjesce u kojem pise da mu nisi omogucio provjeru posjedovanja prijemnika. I posao inkasatora je time gotov u tom slucaju.....

 A zasto ti mislis da ja njemu moram odgovoriti? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Pa nemoras mu odgovoriti....ishod bu isti.... Precjenjujes svoju ulogu, jedan si od milion posjedovatelja prijemnika i totalno si nevazan i hrtu i sudu kao pojedinac vec si im samo dio statistike....

Kakve ti naloge spominjes ? Mislis na nalog za pretragu stana, vozila, tjelesnu pretragu....? Da te informiram tko ih, kada, i za kakve kaznjive radnje moze izdati ili si bus dao truda pa to sam utvrdio ?

👮
16 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Pricas gluposti bez ikakvih dokaza. Ja za razliku od tebe znam svoja prava i ne moram ja njemu nista odgovoriti, a on moze pisati sta zeli ali ne moze na sudu reci da sam ja nesto rekao jer mu to ne prolazi.

Za svaku temelju pretragu moras imati nalog i tu nema izuzetaka, ja ako zelim ne moram ni policiji nista otvarati, vaditi iz dzepova bez naloga kaoi sta sam i rekao

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@patrick

Kako pricam bez dokaza ? Pa daj procitaj zadnjih tri stranice pa ces vidjeti hrpu mojih linkova na konkretne zakone, clanke i presude.

Odgovorio si općenito iz cega zakljucujem da pojma nemas tko ( sudac je presirok pojam ) , kada zasto i za koja djela izdaje kakav nalog....

Si bio kad na ultri ili slicnim dogadjanjima gdje policija izvrsi gomilu tjelesnih pretraga, zaplijeni na kile opijata, sve to procesuira do suda koji odrapi gomilu kazni a da niko ni vidio nikakvi nalog .... ?

Si bio kad na tekmi i vidio pendreke interventne policije u akciji, a zapovijed zaa tAkvu upotrebu sredstava moze zakonski dati samo nacelnik policijske uprave, i opet svi prekrsitelji popiju kAzne na sudu bez da je itko vidio ili pitao za ikakav nalog zA upotrebu prisile, i jos sve fino bilo na tv-u....

Imas dovoljno pravnog znanja da zakonodavno objasnis ova dva primjera ili si pravno educiran samo o zakonu o hrt-u ?

😊 👮
16 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Jer ti znas sta je pretraga tijela? i sta smije uopce policajac napraviti? On smije samo opipati jer imas sta kod sebe, a nikako ne smije zavuci ruku u dzep i uzeti to, tako da neznam o cemu pricas? Remecenje javnog reda i mira je sasvim druga stvar i policija ima ovlasti to sprijeciti tako da to tvoje nema ama bas nikakve veze sa slucajem sta sam ja rekao. Ako policija bez ikakvog naloga i prisilno te pretrese bez opravdane sumnje onda ga mozes tuziti, tako da bilo koji policajac s malo pameti to nece raditi nego ce te zaustaviti, traziti nalog i tek kad dobije nalog onda te moze pretraziti jer u suprotnom mu ne gine kazna zbog upotrebe sile. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Udaljavate se od teme. Za temu je nebitno što policajac smije ili ne smije napraviti - bitno je što inkasator smije ili ne smije napraviti (i to ne u vezi preskakanja ograde, nego prijavljivanja na pretplatu). Priča s preskakanjem ograde je odvela raspravu u krivom smjeru pa se bavite nečim totalno nebitnim za temu (to se dogodilo jednom i nikad više*).

 

Za temu su bitne ove stvari: 

  • Koliko vas boraca za pravdu je svoje teoretiziranje (uspješno ili uopće) primijenilo u praksi?
  • Pretplati li te inkasator na HRT ako ga nisi pustio u kuću?
  • Ako te pretplatio na HRT zato što ga nisi pustio u kuću, ima li on uopće pravo na to, a ako smatraš da nema, imaš li sudske presude koje to potvrđuju ili u praksi uspješno odolijevaš napadima (znači, ne plaćaš, a nije ti stigla ovrha niti te se tužilo na sudu) ili si ili ćeš na kraju platiti rješenje za ovrhu, kamate, sudske troškove?
 
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...
Tvoja izjava : "Niti je HRT državni odvjetnik niti privatni spor ima obilježja kaznenog djela." pokazuje nepoznavanje pravnog okvira i nacina procesuiranja.
...
Otkud ti ideja da je tuzba hrta temeljem kaznjive radnje opisane u zakonu o hrtu privatni spor ? ( mozda sam te nesto krivo razumio ... )

Sorry, nisi krivo razumio, već sam krivo napisao jer sam nešto drugo čitao, pa sam automatizmom bez razmišljanja napisao privatni umjesto prekršajni. Naime, neprijavljivanje prijemnika je prekršaj, a ne kazneno djelo, pa se ne primjenjuje kazneni zakon, već prekršajni na koji se ne primjenjuju odredbe kaznenog zakona.

 

matrix777 kaže...

Zato sam i predložio da kolega Mrblc i učini onako kako zagovara, na temelju novinarskih članaka i svoje vizije po kojoj se vodi: "ja sam gazda pred zakonom". Pa da vidimo što će se dogoditi i da nešto i naučimo. 

Kad "odradi" sve svoje zamišljene sheme u pristunosti inkasatora, volio bi da podijeli to ovdje, naravno pod poligrafom i zakletvom.

A da se napokon naučiš čitati umjesto da me napadaš (vjerojatno iz osobnih motiva) na temelju onoga što si ti prigodno shvatio i projicirao, a ne onoga što sam napisao.

 

P.S. Ako te baš zanima moje iskustvo: "Ne posjedujem uređaj koji je sposoban primati audiovizualni materijal. Doviđenja!" i od onda se nismo ni vidjeli ni čuli.

 

MrBlc kaže...
bunker kaže...

3-----------oba izvora koja si linkao navode jednu te istu presudu

Jasno sam ti napisao da ti drugi link dajem samo kao dokaz da je HRT upoznat s tom presudom. Jasno ti piše koje odredbe pravilnika su ukinute i zašto (jedan od razloga je i nepovredivost doma).

Tu moram prvo sam sebe ispraviti. Ipak se ne radi o istoj presudi. Naime, postupak je razdvojen na dva odvojena postupka, a ja sam bio uvjeren da sam kopirao jedna od linkova koji je obuhvatio oba.

 

Presuda u narodnim novinama je vezana uz odjavu: ukidanje javnobilježničke ovjere; i kontrolu: u slučaju nepuštanja inkasatora u kuću, HRT nema pravo ponovno te prijaviti kao obveznika, već može samo podignuti prekršajnu prijavu (napomena: to se odnosi samo na situacije u kojima su ljudi odjavili prijemnik, te podizanje prijave ne znači da će sud smatrati da je ista osnovana).

 

Presuda objavljena na stranicama HRT-a ukida stavku koja glasi: "Svatko tko ima u vlasništvu ili posjedu radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (u daljnjem tekstu: prijamnik) na području Republike Hrvatske koje je pokriveno  prijenosnim signalom dužan je HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona, osim ako ovim Zakonom nije drugačije određeno" jer istom HRT prelazi okvire zakonski definiranih ovlasti. Ovo je iznimno bitno jer nisi obavezan pustiti inkasatora u kuću.

 

bunker kaže...
Pa reci u kojem clanku kojeg zakona ?

U skladu s ovlastim koje HRT-u zakon i visoki sud priznaju, odnosno, ne priznaju: http://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/291-clanak-zlouporaba-polozaja-i-ovlasti

 

A ovo dokazuje što? Da je pokušaj dostave rješenja o ovrsi putem CityExpresa priznat na sudu i ništa više. Tuženik ne osporava obvezu plaćanja, već tvrdi da je potraživanje platio, ali da to ne može dokazati jer je tužitelj napravio propust pri dostavi rješenja, pa je u međuvremenu prošao rok zastare. Ovo je isključivo vezano uz ovršni zakon.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...
Kako pricam bez dokaza ? Pa daj procitaj zadnjih tri stranice pa ces vidjeti hrpu mojih linkova na konkretne zakone, clanke i presude.

Linkove si dao na zakon o zaštiti osobnih podataka koji ničim ne potkrijepljuje tvoje tvrdnje, članak na zakon o kaznenom postupku, iako pričamo o prekršaju, a ne kaznenom djelu, zakon o razmjeni podataka na razini EU iako je potpuno irelevantan za ovaj slučaj, te presudu u slučaju spora vezano uz ovršni postupak, što je također irelevantno jer se u tom slučaju uopće nije sporilo o obvezi plaćanja pristojbe i ovlastima inkasatora.

 

Mogao si tako linkati i kućni red lokalnog vrtića - jednako je relevantan.

 

Dakle, da, pričaš bez dokaza jer dokazi koje daješ uopće nisu relevantni za tvoje tvrdnje.

 

bunker kaže...
Si bio kad na ultri ili slicnim dogadjanjima gdje policija izvrsi gomilu tjelesnih pretraga, zaplijeni na kile opijata, sve to procesuira do suda koji odrapi gomilu kazni a da niko ni vidio nikakvi nalog .... ? 

Zakon o javnom okupljanju omogućuje pregled osoba koje ulaze u prostor na kojem se priredba održava. Također, proući i zakon o javnom redu i miru.

 

bunker kaže...
Si bio kad na tekmi i vidio pendreke interventne policije u akciji, a zapovijed zaa tAkvu upotrebu sredstava moze zakonski dati samo nacelnik policijske uprave, i opet svi prekrsitelji popiju kAzne na sudu bez da je itko vidio ili pitao za ikakav nalog zA upotrebu prisile, i jos sve fino bilo na tv-u....

Zapovijed izdaje zapovjednik na terenu, a ne načelnik. Na sreću, takve scene viđamo sve rjeđe jer se i u ovoj državi postepeno uvodi reda, pa se inzistira na identifikaciji pojedinaca koji rade nered, a pražnjenje tribine je zadnja solucija koja se primjenjuje tek onda kad su mirni posjetitelji više ugroženi od strane izgrednika nego od takve akcije.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@mrblc

Meni je drago da nastupas analiticki i argumentirano, no nasim rasclanjivanjem i tumacenjem pojedinih zakona smo se posve udaljili od noseće teme.

Upozoreni smo i od strane administratora, pa onda razmjenu argumenata mozemo u nekoj drugoj temi nastaviti.

😊
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice