Pomoc oko satelitske TV

poruka: 23
|
čitano: 31.613
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pomoc oko satelitske TV

Pozdrav!

Nadam se da je tema tema na pravom mjestu.

 

Planiram nakon duljeg vremena opet uzet satelitski tanjur i recriver i gledat Njemačku TV.

Pošto sam u tom segmentu čisti neznalica (tutlek) trebala bi mi pomoć.

 

Koje veličine tanjur je najbolji i koji recriver preporucate? 

 

Gledala bi se njemačka tv (bilo na astra 1 neznam da li je još uvijek) 

Tv je HD pa ak je moguće takve kanale hvatat bilo bi super.

Također bi htio na primjer ulovit britanski BBC2 . E sad nezz jel na istom ko i njemačka,jer neda mi se na krov svako malo pomicat tanjur.

 

Nezz bi li se dalo hvatat skysports (britanski) i neke national geographic,history channel kanali . Tako da maknem pretplatu s stekavog max Tv-a

 

Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Pomoc oko satelitske TV
izvone kaže...

Pozdrav!

Nadam se da je tema tema na pravom mjestu.

 

Planiram nakon duljeg vremena opet uzet satelitski tanjur i recriver i gledat Njemačku TV.

Pošto sam u tom segmentu čisti neznalica (tutlek) trebala bi mi pomoć.

 

Koje veličine tanjur je najbolji i koji recriver preporucate? 

 

Gledala bi se njemačka tv (bilo na astra 1 neznam da li je još uvijek) 

Tv je HD pa ak je moguće takve kanale hvatat bilo bi super.

Također bi htio na primjer ulovit britanski BBC2 . E sad nezz jel na istom ko i njemačka,jer neda mi se na krov svako malo pomicat tanjur.

 

Nezz bi li se dalo hvatat skysports (britanski) i neke national geographic,history channel kanali . Tako da maknem pretplatu s stekavog max Tv-a

 

Unaprijed hvala!

Znam da nije ono sto tražis ali jesi li probao gledati preko interneta te kanale. Nemislim na maxtv i slicne nego bas preko interneta vidi u ovoj temi.

Pravi balkanci ne čitaju upute da saznaju na početku kako nešto radi ili kako nešto osposobiti, već da vide gdje su zajebali
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 0:52 (zagi55).
14 godina
offline
Pomoc oko satelitske TV

Problem je taj kaj je net jako spor,pa trza,a kvaliteta je nula,sve mutno,gledao BBC2 i svaki puta kad je bundesliga,liga prvaka,no slika zapinje i zamrzava se. Tako i max tv šteka jer nije grad i sve je jako sporo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoc oko satelitske TV
izvone kaže...

Problem je taj kaj je net jako spor,pa trza,a kvaliteta je nula,sve mutno,gledao BBC2 i svaki puta kad je bundesliga,liga prvaka,no slika zapinje i zamrzava se. Tako i max tv šteka jer nije grad i sve je jako sporo.

prijavi problem t-comu, mora ti radit sve kako treba, uostalom sve te kanale u HD imaš preko xmbc programa, imaš par temi o xbmc'u tu na forumu, 4 konstantna megabita su ti dovoljna (isključi max tv ) :), a satelitska oprema će te koštat oko 300 -400 kn, a di je još instalacija, kabliranje, nemoš sam pogodit tanjur u satelit, treba ti tracking uređaj. I zaboravi na nat.geo. i discovery i ostale programe na max tv'u preko satelitske, nema ih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 1:43 (Cryogenic).
11 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko satelitske TV
Da ne otvaram novu temu,prije sam imao satelistku ASTRU dok je bila jos analogna,otkako su presli na digitalno prikazivanje bilo mi je onemuceno gledanje.sada bih zelio opet to gledat.
Dali bih netko mogao preprucit neku sateliski komplet da ima te njemacke kanale tipa eurosport,sport1.... a da se ne placam mjesecna rata.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko satelitske TV

Ako imaš postojeći (čitav i usmjeren) tanjur i instalaciju onda je bitno zamjeniti LNB i RECEIVER (možda i kabel ako je ispucao).

Oko receivera doobra preporuka ti je ovaj opticum:

http://rtv.hr/rtv-proizvodi-web-shop/antenska-oprema/DVB-S-satelitski-prijemnici/HD-satelitski-prijemnici/opticum-orton-hdx-2200-hd-satelitski-receiver

 

a LNB skoro pa svejedno, single sa šumnim brojem 0,1 bilo kojeg proizvođača radi dobro na astri.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko satelitske TV
Pozdrav svima,nalazim se nemackoj gledao sam na eutelsatu do pre dve nedelje srpske kanale i vise nemam signala,zamenio resiver,lnb kablove,jedino antenu nisam zamenio,moje pitanje je dali moze da se antena pokvari.hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoc oko satelitske TV
Pa4 kaže...
Pozdrav svima,nalazim se nemackoj gledao sam na eutelsatu do pre dve nedelje srpske kanale i vise nemam signala,zamenio resiver,lnb kablove,jedino antenu nisam zamenio,moje pitanje je dali moze da se antena pokvari.hvala

 Umjesto da si trošio novce na gluposti, trebao si nazvati majstora da di usmjeri antenu, vjerojatno se pomaknula ili pomotala

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko satelitske TV
imam kanale samo na astri,na eutel satu kvaliteta nema 0%,znaci samo astra na ostalim satelitima kvalitet je 0%,pa zato pitam da nije do antene
14 godina
offline
Re: Pomoc oko satelitske TV

Može biti do diseqc sklopke, možda samo treba u postavkama namjestiti.

Možda je pomotana antena, pa hvata samo astru, jer astra ima puno jači signal od eutela.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko satelitske TV
Uredu hvala puno na pomoci
12 godina
offline
Pomoc oko satelitske TV

Pozdrav svima.

Trebam pomoć oko satelitske TV. Na kući imam tanjur / satelitsku koja je nekad davno prije 10 godina radila uredno. Vecinom su bili njemački kanali tipa ZDF, prvi, drugi njemački sta ja znam bilo je oko 40 - 50 kanala.

E sad pokušao sam to ponovno baciti u pogon, međutim isti uređaj (receiver) uopće na javlja nikakvu sliku niti ništa. Radi se o Morgan's Tornado III - XL.

Koliko se sjećam svega, satelit je bio usmjeren prema "Astra" nešto nemam pojma o tome.

Može li netko nešto pametno napisat ? Dal se mijenjao način kodiranja tih signala pa je taj uređaj outdated ? Kakvo je stanje s tim ? Svi ti kanali koji su nekada bili free su sada kodirani ?

Hvala svima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2016 17:22 (ContoNick).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoc oko satelitske TV

Taj morgan možeš bacit, jer je to analogni resiver, kupi neki digitalni DVB-S/S2 i onda preskeniraj. Ako hoćeš nešto malo jače, za to je CS iliti Card Sharing...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko satelitske TV

Pozdrav. Planiram kupiti novi smart tv, najvjerojatnije LG/Samsung, i nešto malo sam pročitao o ugrađenim tehnologijama DVB-T2 DVB-C DVB-S2, HEVC H.265. Zanima me sad, nakon što kupim smart tv s DVB-S2, dali moram nabaviti i satelitski tanjur kako bih preko npr. Astre gledao hrpu nekodiranih/otvorenih HD programa ili jednostavno preko tv-a naredim postavke satelita i gledam?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoc oko satelitske TV
Normalno da moras imati satelitsku antenu, mislio si da ce se programi magijom pojaviti u tvu?
13 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko satelitske TV

Aha. Znaci kupim neki tanjur preko njuskala ili trgovini, spojim na smart tv i mogu gledati otvorene nekodirane programe? Ne moram placati nikome nikakvu dodatnu pretplatu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoc oko satelitske TV
Besplatni programi su besplatni , moraš nabaviti antenu i majstora da ti to postavi, inače ćeš otvoriti temu kako se pronalazi signal i dobiti hrpu beskorisnih savjeta
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko satelitske TV

Pozz. Treba mi jedna strucna osoba u vezi satelitske opreme. Planiram doma gledati tv na 2 odvojena tv preko Cs ili neceg slicnog. Znaci molio bi nekog da mi navede svu potrebnu opremu za nekakvu srednju cijenu za prosjecnog Hrvata, znaci nista preskupo niti jeftin škart. Nije mi samom tesko pogledati na int. vec ja neznan koliko realno vrijedi neki komad opreme jer nisam upucen u to. Mozete se slobodno javiti i u inbox. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 21:30 (game789).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko satelitske TV

da ne otvaram novu temu postavio bih jedno pitanje,, dali je moguće razdvojiti signal sa diseq sklopke.. naime imam monoblok lnb sa jednim izlazom a posto je na katu reciver za kojeg se koristi kartica i koristi eutelsat.. dali je moguce da se signal ponovo razdvoji da mi na drugom reciveru bude samo hotbird da ne moram kupovati novi lnb??

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko satelitske TV

evo pitanja laganog za znalca. prešao sam zbog selidbe na vip sat tv, do sad bio na bnet kablovskoj i koristio razdjelnik za drugi tv. a sad ne znam i ne mogu isto s vipom, pa ima li opcija? 

Bolje ispasti budala nego iz vlaka
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoc oko satelitske TV
Moras imati stb od vipa, tako da ne, drugi dobijes u pola cijene od vipa
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko satelitske TV

Ma kad sam uzimao pitao sam preko telefona kako za drugi tv i ona opetaterka mi sama kaze da ako imam nekoga tko se razumije mogu analogni drugi tv spojiti. E sad ja pojma nemam kako do tog analognog kao sto sam kod bneta. Evo ti kazes ne ide ona ide pa sam sad zbunjola.

Bolje ispasti budala nego iz vlaka
10 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko satelitske TV

​Novi sam na ovoj temi , zanima me samo jedna stvar ako mi možete pomoći. Ako uzmeme original pretplatu  za  satelitski box od Polarisa medija iz Srbije sa Arenama i okrenem sat tanjur na 1,9 da li ću moči normalno gledati programe u Hrvatskoj ( Rijeka ) ili  imaju mogućnos da mi ih blokiraju pošto sam u HR a ne u Srbiji

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice