Prelazak na digitalnu tv!

poruka: 82
|
čitano: 43.749
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

Daj ima li tko iskustava s ovim, kažu mi da moram imati antenu i dvb-t tuner?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
Još ti netreba jer nećeš vidjeti sve ćari HD televizije jer niti jedna hrvatska televizija ne šalje digitalni signal.
Tako da ti se to ovih dana baš i ne isplati.
Sačekaj malo jer če vlada davat kupone za kupnju prijamnika za 25kn a sada bi te izašao 2000kn
nije na nama da odlučujemo tko će umrijeti a tko živjeti.već da iskoristimo preostalo vrjeme najbolje što možemo.
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

Točno si rekao trebaju ti antena i dvb-t tuner,što se tiče iskustva ja osobno imam digitalnu tv preeeeeeeeeeeeeeezadovoljan sam slika je 50 puta bolja od običnog signala tako da ju slobodno uzmi

CPU:Athlon 64X2 6000+@3.12GHZ,MEM:2x 1GB PATRIOT@800MHZ ,VGA:Gecube x1950pro 621/1418,PSU:Fortron blue storm 2 atx2 500w,HDD:400GB WD SATA2,MBO:Asrock Alivedual-eSATA2,OS:Windows XP SP3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!

Koje programe imas u toj kvaliteti i kak ih nabavis?

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

Potpuno pogrešno. HRT 1, HRT 2, RTL i NovaTV šalju digitalni signal. Ne HD, ali digitalni da.

Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
krivo je to ispalo mislio sam upravo to da šalju ali nemožeš gledat HD program.
nije na nama da odlučujemo tko će umrijeti a tko živjeti.već da iskoristimo preostalo vrjeme najbolje što možemo.
16 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

Imam i ja na moru digitalnu..

Predobra slika, treba ti posebna antena i receiver

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

ja imam isto dvb-t uređaj slika je dosta bolja ali to nije hd,ja imam doma bolji digitalni signal od mora(umag).

intel quad q6600 2.4 asus P5N32-E SLI 2x2 gb geil gigabyte 8800 gts 512 tagan 580w samsung 160 +250 Western digital caviar Sharkoon Rebel 12 economy 2x 14cm
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
i ja imam dvb-t i netreba ti posebna antena(ja koristim riblju kost i sve radi savrseno) jedino sta ti treba (ak vec nije ugradeno u tv)je taj prijemnik. a da je slika bolja nego analog to je sigurno.
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx+
16 godina
offline
Prelazak na digitalnu tv!

mi netko može preporučit tv karticu za komp a da ima dvb-t

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
naxeem kaže...

Potpuno pogrešno. HRT 1, HRT 2, RTL i NovaTV šalju digitalni signal. Ne HD, ali digitalni da.

I kakva im je slika? To odašilju u MPEG2 ili MPEG4? Pa jel se isplati investirati u MPEG2, nešto sam čitao da je odlučeno da je to prijelazni standard i da će u budućnosti isključivo MPEG4.

Evo upravo zvao onaj 0800112011 i pričao s operaterkom. Za područje Zagreba nakon Nove godine će krenuti slanje kupona u iznosu od 125 (ili 175 tako nekaj) kuna za kupnju DVB-T uređaja koji može biti i MPEG2 i MPEG4, mi biramo koji ćemo uređaj i gdje. Morat će se pokazati kupon i osobna karta. Isplati se kupiti MPEG2 jer HD sigurno neće još duže vrijeme, a sami MPEG2 uređaji ne koštaju puno tako da nije neka promašena investicija.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 20:52 (Originalni_manic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
terattec sinergy piranha
košta 462kn u vemilu

ili Aver media AVerTV DVB-T super 007
za 254 u lostu i hgspotu
nije na nama da odlučujemo tko će umrijeti a tko živjeti.već da iskoristimo preostalo vrjeme najbolje što možemo.
16 godina
moderator
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
Originalni_manic kaže...
I kakva im je slika? To odašilju u MPEG2 ili MPEG4? Pa jel se isplati investirati u MPEG2, nešto sam čitao da je odlučeno da je to prijelazni standard i da će u budućnosti isključivo MPEG4.
 Mpeg2 prijemnik košta od 200 do 300 kn, a combo (Mpeg2 + Mpeg4) od 2.400 kn pa na više!

Trenutno postoji samo testni signal za Mpeg4, a negdje sam pročitao (ne znam da li je to točan podatak) da bi program u Mpeg4 (jednog dana kada krene) mogao biti PayTV tipa, pa sada ti vidi ima li smisla odmah kupiti uređaj spreman za sve vrste digitalnog signala.
16 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
Originalni_manic kaže...
naxeem kaže...

Potpuno pogrešno. HRT 1, HRT 2, RTL i NovaTV šalju digitalni signal. Ne HD, ali digitalni da.

I kakva im je slika? To odašilju u MPEG2 ili MPEG4? Pa jel se isplati investirati u MPEG2, nešto sam čitao da je odlučeno da je to prijelazni standard i da će u budućnosti isključivo MPEG4.

Evo upravo zvao onaj 0800112011 i pričao s operaterkom. Za područje Zagreba nakon Nove godine će krenuti slanje kupona u iznosu od 125 (ili 175 tako nekaj) kuna za kupnju DVB-T uređaja koji može biti i MPEG2 i MPEG4, mi biramo koji ćemo uređaj i gdje. Morat će se pokazati kupon i osobna karta. Isplati se kupiti MPEG2 jer HD sigurno neće još duže vrijeme, a sami MPEG2 uređaji ne koštaju puno tako da nije neka promašena investicija.
I ja sam danas zvao tete, i nikako ih nisam mogao dobit(valjda zato jer si ti dugo pričao s njimaNamigiva )...zanima me kad će te kupone počet slat za mjesta izvan Zagreba???

btw...jedva čekam digitalno, jer mi se više neda svako malo namještat antenu Viče
Moj laptop:HP Compaq 6715b 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

ček sada, ja sam uselio u novi stan i imam tek onu malu sobnu antenu, što mi je raditi, moram si kupiti pravu vajnsku riblju kost i posebno taj tuner, ima li netko da me savjetuje da ulažem odmah u mpeg2 ili 4 zbog hda, a u skorije vrijeme bi uzeo i maxtv pa šta mi je onda bolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!

Ukoliko imaš dobar signal (tj. relativno si blizu odašiljača i imaš više-manje optičku vidljivost prema odašiljaču), tada će ti i sobna antena biti dovoljna za prijem signala.

 

U svakom slučaju trebaš DVB-T prijemnik (ili TV s ugrađenim DVB-T prijemnikom); osobno mislim da je, bar za sad, neisplativo ulagati u MPEG-4 prijemnik - nitko ne spominje konkretne datume početka proizvodnje nekakvog HDTV programa, a za gledanje testnog programa po meni se ne isplati dati 1800 kn (trenutna najniža cijena Topfield HTCI 7710 prijemnika) ili više. No, ako kupuješ novi LCD televizor (tj. investicija na duže staze) možda ipak uzeti neki s MPEG-4 prijemnikom...

 

MAXTV može biti dobra solucija ako želiš gledati i strane programe (npr. Discovery), a nemaš / ne želiš kabelsku TV. Jedini problem je nemogućnost snimanja primljenog programa iz MAXTV prijemnika (ovo neka me netko razuvjeri ako se situacija promijenila - ne mislim na uslugu "Snimalica").

KaeR
16 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

Prije nego si počnete kupovati digitalne prijemnike pogledajte dali je digitalni signal dostupan kod vas i kak je jaki,jer ti ta antena i reciver ništ ne značiju ak nemaš signala.A kupone buš dobil doma kad bu digitalni signal dostupan kod tebe.To znači da ak nisi u jednom od 4 največa grada (ili blizu njih)nemoj previše čekati taj kupon jer još nemaš signala.

 

PS: Bar je tak bilo prije,nisam sigurni dal je pokrivenost digitalnim signalom ostala ista ili se je povečala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2008 12:03 (toma).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

Karta pokrivenosti Hrvatske sa DVB-T signalom   (JPG 536KB)

Tablica lokacija i parametara DVB-T odašiljača (xls 31KB)

Implementacija DVB-T u Hrvatskoj (PDF 2MB)

Odašiljači i veze d.o.o.

 

1. Što je digitalna televizija?
Digitalna televizija je nov način emitiranja televizijskih signala, i razlikuje se od dosadašnjeg načina emitiranja, poznatog pod nazivom „analogna televizija“. U analognom prijenosu signal ima kontinuirani valni oblik, dok digitalni signal ima oblik diskretnih bitova informacije. Digitalna televizija ima slijedeće prednosti u odnosu na analognu:
Digitalna televizija pruža čišću, oštriju sliku. Ne postoje efekti interferencije u slici ili višestruke slike, kao što je to čest slučaj u analognoj televiziji, osobito kod gledatelja u gusto izgrađenom području ili na brdovitom terenu. 
Prijenos slike je moguć u širokom formatu, na koji smo navikli kod filmova.
Više televizijskih programa moguće je prenijeti u jednakoj količini radiofrekvencijskog spektra.

2. Koja je razlika između digitalne i analogne televizije?
Analogna i digitalna televizija razlikuju se po načinu na koji se informacija prenosi iz izvora do prijemnika. Jednostavno rečeno, u analognom prijenosu signal ima kontinuirani valni oblik, dok digitalni signal ima oblik diskretnih bitova informacije.
Za gledatelje, digitalna televizija znači čišću i oštriju sliku, kao i nestanak problema interferencije u slici ili višestruke slike, osobito kod gledatelja u gusto izgrađenom području ili na brdovitom terenu.
Ostale prednosti digitalne televizije uključuju slike filmske kvalitete, u širokom formatu, te dodatnu mogućnost prostornog zvuka.
Prijelaz na digitalnu televiziju također će omogućiti gledateljima prijenos podataka i dodatnih usluga koje mogu uključivati podnaslove, prijevode, dodatne informacije o programu i izbor između više kuteva pogleda kamere.

3. Koje prednosti će donijeti digitalna televizija?
Digitalna televizija je mnogo učinkovitiji i mnogo fleksibilniji sustav prijenosa nego sadašnji analogni sustav. Digitalna televizija omogućava gledateljima cijeli spektar novih i različitih usluga. Mogućnosti digitalne televizije uključuju:
Znatno poboljšane mogućnosti prijema, uz uklonjen problem višestruke slike i ostalih grešaka u prijenosu. 
16:9 omjer stranica slike, slično omjeru stranica slike koji se koristi u kinima.
Televizija standardne rezolucije (SDTV).  
Televizija visoke rezolucije (HDTV).
Zvuk visoke kvalitete. 
Elektronski programski vodiči (EPG). Osnovni EPG gledatelji mogu koristiti za navigaciju između programa, identifikaciju trenutne i slijedeće emisije („upravo sada i slijedeći“) na svakom programu. Sofisticiraniji EPG sustavi mogu se koristiti za postavljanje podsjetnika za gledanje programa, mogu pružiti kratki opis sadržaja emisija, identificirati emisije na rasporedu za slijedećih nekoliko dana, pretraživati emisije po žanru i pružiti pristup dodatnim uslugama.
Radio programi.
Poboljšanja programa u smislu dodatnih kuteva pogleda kamere npr. na sportskim natjecanjima, statistika o igračima, ili dodatnih informacija o segmentu zabavnog programa.
Televizijske kuće će biti u mogućnosti emitirati više od jednog programa u slučaju da se neki događaji (npr. utakmice) produže izvan predviđenog vremena, i na taj način će gledatelji imati mogućnost da gledaju produženi sportski program ili da se odluče za neku drugu emisiju zakazanu za taj termin.
Bit će moguće ponuditi interaktivne televizijske usluge ili prijenos podataka, uključujući odabrane internetske usluge, kao i mogućnost on-line kupovanja.

4. Što će se dogoditi s postojećim TV uređajem?
Televizijske kuće će još neko vrijeme pored digitalnog signala emitirati i analogni (tzv. „simulcast“), tako da će gledatelji moći nastaviti s upotrebom postojećih TV prijemnika. Osim toga, gledatelji mogu koristiti i posebni digitalni prijemnik kao dodatak postojećem TV prijemniku, kako bi bili u mogućnosti gledati digitalne TV programe. Gledatelji koji će koristiti digitalne prijemnike moći će koristiti i ostale usluge u digitalnoj televiziji, no budući da većina postojećih analognih TV prijemnika ima 4:3 format, doživljaj gledanja emisija u širokom formatu bit će ponešto izmijenjen.
Doživljaj digitalne televizije bit će bolji ukoliko se program gleda na TV prijemniku širokog formata. Osim toga, za gledanje sadržaja u visokoj rezoluciji (HDTV), bit će potreban prijemnik koji je u stanju prikazati HDTV signal.

5. Koja oprema je potrebna za prijem digitalne televizije?
Potpuno integrirani digitalni TV prijemnik s ugrađenim DVB-T prijamnim modulom ili,
Dodatni prijemnik (set-top box) za pretvorbu digitalnog signala u analogni, za postojeće analogne TV prijemnike.
Gledatelji sa dodatnim prijemnikom bit će u mogućnosti iskoristiti gotovo sve prednosti digitalnog signala, uključujući čišću sliku i poboljšani prijem. Dodatni prijemnik, međutim, neće moći pretvoriti postojeći analogni TV prijemnik u prijemnik visoke rezolucije. Osim toga, na analognom TV prijemniku će se sadržaj širokog formata prikazivati u 4:3 formatu ili u 16:9 formatu, ali uz crne linije na vrhu i na dnu ekrana.

6. Trebaju li gledatelji kupovati nove antene ili kabele?
Frekvencijski kanali koji definiraju frekvencijsko područje emitiranja za digitalnu televiziju odabiru se na način da troškovi za gledatelje budu što manji, tj. posebna pažnja se pridaje tome da se osigura da gledatelji ne moraju kupovati dodatne antene za prijem. U većini slučajeva, postojeća antena za prijem analognih programa, ukoliko je ispravno postavljena, bit će adekvatna za prijem digitalnih programa.

7. Što je prijemnik za digitalnu televiziju (set-top box)?
Prijemnik za digitalnu televiziju (set-top box) zaprima digitalni signal i pretvara ga u oblik pogodan za prikaz na postojećim analognim TV uređajima ili drugim uređajima za gledanje TV signala, npr. na računalnim monitorima ili projektorima. Analogni TV prijemnici ne mogu prikazati digitalni TV program bez digitalnih set-top box prijemnika.

8. Što je integrirani digitalni televizijski prijemnik (IDTV)?
Integrirani digitalni televizijski prijemnik je uređaj koji sadrži sve komponente potrebne za prijem i prikaz digitalnog signala. Integrirani digitalni televizijski prijemnici će najčešće imati ekran širokog formata, velike mogućnosti pri audio reprodukciji, kao i zaslone visoke rezolucije. Neće biti potreban posebni digitalni prijemnik (set-top box).

9. Što je televizija standardne rezolucije (SDTV)?
Televizija standardne rezolucije (SDTV) je sustav digitalne televizije s poboljšanim mogućnostima prijema, u usporedbi s postojećim analognim sustavima. SDTV će eliminirati pojavu višestruke slike i ostalih pogrešaka slike, pružiti dodatne usluge i višekanalni zvuk, uz omjer stranica slike 4:3 ili 16:9.

10. Što je televizija visoke rezolucije (HDTV)?
Televizija visoke rezolucije (HDTV) jest poboljšana varijanta digitalne televizije, koja nudi sliku i zvuk znatno više kvalitete nego kod sadašnje analogne televizije. U stvari, po kvaliteti je bliža kinematografskoj slici nego onome na što smo navikli kod televizije. Razlog za to je taj što omogućava korištenje do dvostruke horizontalne i vertikalne rezolucije u odnosu na analogni PAL signal. Slika visoke rezolucije naročito je pogodna za TV prijemnike s velikim zaslonom.
Prednosti HDTV-a će biti posebno uočljive na većim zaslonima i uz upotrebu projekcijske opreme. HDTV će biti u širokom formatu i omogućit će kvalitetu slike sličnu kino projekciji, uz Dolby prostorni zvuk.

11. Kakva je kvaliteta SDTV-a u usporedbi s HDTV-om?
HDTV daje oštriju sliku nego SDTV zbog toga što ima veći broj linija i elemenata slike na zaslonu, čime se postiže da slika izgleda oštrija i detaljnija. Međutim, na doživljaj „kvalitete“, kako ga vidi gledatelj, utječu i drugi čimbenici osim oštrine, kao što su:
Svjetlina i kontrast zaslona;
Prikaz boja;
Vrsta programa;
Veličina zaslona i udaljenost gledatelja od zaslona;
Kvaliteta pratećeg zvuka;
Kvaliteta prijema.
Na kvalitetnom televizijskom prijemniku prosječne veličine, SDTV pruža vrlo dobru sliku.

12. Koje su dodatne programske usluge?
Gledatelji digitalne televizije imat će velik izbor dodatnih usluga uz redoviti TV program. Dodatne usluge mogu biti npr. dodatni video, audio ili podatkovni sadržaji, povezani s glavnim programom. Sportska događanja moći će ponuditi izbor između više kuteva pogleda kamere, reprize ključnih trenutaka, podatke o igračima ili ostale informacije. Osim raznovrsnih sadržaja, gledatelji digitalnih programa imat će na raspolaganju više informacija vezanih za glavni program – informacije o proizvodima, recepte, vijesti i mnogo drugih sadržaja. Osim toga, npr. ako se sportski događaj preklapa s vijestima, gledateljima može biti ponuđeno da biraju hoće li gledati vijesti ili završetak sportskog događaja na posebnim programima.

13. Što je datacasting?
Budući da digitalni signal može prenijeti mnogo više podataka od analognog signala, televizijske kompanije će imati mogućnost da pruže gladateljima informacijske usluge uz redoviti TV program. Takav prijenos podataka naziva se datacasting.

14. Kako zaprimati signal digitalne televizije?
Za prijam digitalne zemaljske televizije (DVB-T) je uz standardni TV prijamnik (PAL sustav), potreban zaseban DVB-T prijamnik (tzv. set-top-box; STB). DVB-T prijamnik obavlja demodulaciju prijamnog DVB-T signala (COFDM demodulator), te ima ugrađeni MPEG2 dekoder koji na izlazu daje analogni PAL signal, a koji se onda pomoću SCART kabela dovodi do klasičnog televizijskog prijamnika. Razvojem i popularizacijom digitalne zemaljske televizije na tržištu, doći će do ponude i TV prijamnika s ugrađenim DVB-T modulom (COFDM demodulator i MPEG2 dekoder). 
Kao prijamna antena preporuča se vanjska usmjerena antena prema odašiljačkom objektu digitalne televizije u horizontalnoj-polarizaciji. DVB-T prijamnike različitih proizvođača trenutno je moguće nabaviti u većini trgovina s ponudom tehničke i informatičke robe. DVB-T signal moguće je pratiti i na računalu, s instaliranom DVB-T karticom s kojom obično dolazi mala stolna antena te pripadajućim upravljačkim softwareom ili alternativno putem USB DVB-T priključka.

Ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti!
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
Ige kaže...

Imam i ja na moru digitalnu..

Predobra slika, treba ti posebna antena i receiver

 Ne treba posebna antena. Ja čak imam samo najobičniju sobnu antenu. Dakako, DVB-T slika je jednako dobra kao da je i vanjska antena, a usporedba s analognim signalom (preko sobne antene) je mislim sasvim nepotrebna.
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

Danas sam slučajno naišao na ovo http://www.ps3-playtv.de/  , eto tko ima PS3 može jeftino do MPEG4 twin tunera :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
Miro kaže...
Originalni_manic kaže...
I kakva im je slika? To odašilju u MPEG2 ili MPEG4? Pa jel se isplati investirati u MPEG2, nešto sam čitao da je odlučeno da je to prijelazni standard i da će u budućnosti isključivo MPEG4.
 Mpeg2 prijemnik košta od 200 do 300 kn, a combo (Mpeg2 + Mpeg4) od 2.400 kn pa na više!

Trenutno postoji samo testni signal za Mpeg4, a negdje sam pročitao (ne znam da li je to točan podatak) da bi program u Mpeg4 (jednog dana kada krene) mogao biti PayTV tipa, pa sada ti vidi ima li smisla odmah kupiti uređaj spreman za sve vrste digitalnog signala.
Na jednoj sam stranici naišao na Topfield 7710 HTCI prijemnik (combo uređaj) za 1500 kn.

Slovenci emitiraju i SDTV programe u MPEG-4 pa, kome je to bitno, neka pripazi i na to (kako državna televizija tako i besplatne lokalne TV-stanice).

U svakom slučaju, ovo je najnesretnije doba za kupnju bilo televizora bilo ovakvih prijamnika (ja sam svoj kupio sile radi, a ne iz fore, jer imam sobnu antenu) jer niti se zna hoće li se koristiti MPEG-2 ili MPEG-4 kompresija niti hoće li se koristi DVB-T ili DVB-T2 standard. Ah gdje su bila vremena kad je televizor mogao trajati desetljećima...
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
toma kaže...

Prije nego si počnete kupovati digitalne prijemnike pogledajte dali je digitalni signal dostupan kod vas i kak je jaki,jer ti ta antena i reciver ništ ne značiju ak nemaš signala.A kupone buš dobil doma kad bu digitalni signal dostupan kod tebe.To znači da ak nisi u jednom od 4 največa grada (ili blizu njih)nemoj previše čekati taj kupon jer još nemaš signala.

 

PS: Bar je tak bilo prije,nisam sigurni dal je pokrivenost digitalnim signalom ostala ista ili se je povečala.

 Ovo je dobar prijedlog s obzirom na sobnu antenu. Ja sam prije kupnje posudio USB TV-karticu od prijatelja i kad sam vidio da preko nje hvatam dovoljno dobar signal kupio sam vlastiti prijamnik (pravi, ne TV-karticu).
16 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

A kupiš za 2500kn cijelo računalo i koristiš ga kao reciever svih mogućih vrsta signala, player svih mogućih vrsta videa, recorder, itd.

Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
KaeR kaže...

 Jedini problem je nemogućnost snimanja primljenog programa iz MAXTV prijemnika (ovo neka me netko razuvjeri ako se situacija promijenila - ne mislim na uslugu "Snimalica").

 Moze s ovim Grundig GDR 6460 VCR   - sa VCR na DVD, s DVD na VCR, s TV na VCR, s TV na DVD, s MaxTV na VCR, s MaxTV na DVD. Ma milion mogucnosti snimanja. Mi smo ga platili nekih 2000 kn na popustu u Allesu.
Gentoo user. :')
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!

Hm, zanimljivo.

 

Ja sam iz više izvora dobio informaciju (a i vidio iz prve ruke) da je video signal s MAXtv prijemnika zaštićen (Macrovision, CGMS-A ili slično), no ovo je već malo bolja vijest...

 

Možda taj Grundig ne poštuje pravila Osmijeh

KaeR
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

jel mi moze ko pomoc zivim u zagorju,kupio sam novi quadro dt-602 zemaljski prijemnik spojio sam ga na sobnu antenu quadro sa-201 i nemam nikakvog signala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu tv!

može li netko postati neke dvb-t tunere za tv...i da nisu skupi, recimo cca 200-300 kn max! sredio sam si antenu, a 2,rtl i nova su mi 3/5 a u najvećem centru sam zagreba pa mislim uložiti u digitalnu tehnologiju!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!

Za al zagorca:

 

Trebalo bi znati točniju lokaciju, no, svejedno probaj s vanjskom antenom - to je uvijek bolji izbor, osobito što si dalje od odašiljača.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2009 20:04 (KaeR).
15 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
BoDdAH kaže...

može li netko postati neke dvb-t tunere za tv...i da nisu skupi, recimo cca 200-300 kn max! sredio sam si antenu, a 2,rtl i nova su mi 3/5 a u najvećem centru sam zagreba pa mislim uložiti u digitalnu tehnologiju!

 
Ako želiš da bude u tom rangu cijena, onda baci pogled na NytroBox NB 4001-T - košta 250 kn, a nudi i snimanje TV programa na USB stickove i reprodukciju DivX-a s istih.
Sam prijemnik se ne čini loš, barem po mojem kratkom isprobavanju; samo trebaš zadnji firmware da dobiješ hrvatska slova na DivX-ima.

Ako želiš još jeftinije, a ne treba ti dodatna funkcionalnost, onda vidi Metabox HR-T (oko 180 kn).
KaeR
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu tv!
gamer1911 kaže...

Točno si rekao trebaju ti antena i dvb-t tuner,što se tiče iskustva ja osobno imam digitalnu tv preeeeeeeeeeeeeeezadovoljan sam slika je 50 puta bolja od običnog signala tako da ju slobodno uzmi

 Jučer sam kupio Haminu antenu, imam Panasonic plazmu th-42px80 slika mi je na dosadašnjoj analognoj anteni bila ok, no želio bih iskoristiti max.mogućnosti tv-a, no ova nova antenica mi ne hvata dig.signal...Ima li tko kakvih ideja možda rješenja?
Plač
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice