Problem, Bnet DVB-T

poruka: 14
|
čitano: 27.031
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem, Bnet DVB-T

Jučer sam kupio novi LCD TV i u postavkama je imao izbor triju signala: DVB-C, DVB-T i analogno. Na DVB-T je imalo 5 programa, bili su vrhunske kvalitete slike, ali nisam imao druge programe (koristim Bnetov 3D paket). Nazvao sam Bnet i rekli su mi da prebacim na analogno jer tako mogu pristupiti svim programima, to je bilo točno, ali kvaliteta slike svih programa je bila tek osrednja (ista kao i na staroj plasmi). Može li mi netko pojasniti problem? Kako to da nemogu barem koristiti onih 5 programa odlične kvalitete slike sa ostalim programima iz Bnetovog paketa? I za šta služi onaj Common Interface utor u novijim televizijama?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem, Bnet DVB-T

Pogledaj u postavkama TV-a; trebao bi moći koristiti sve podržane tipove signala zajedno (eventualno uz odabir analogne / digitalne grupe programa na daljinskom od TV-a).

Common Interface utor služi za umetanje npr. dekoderskih modula (npr. Conax modula u koji onda možeš umetnuti B.net karticu i gledati njihove DVB-C programe, naravno, one na koje si pretplaćen).

KaeR
13 godina
neaktivan
offline
Problem, Bnet DVB-T

Mogu odabrati i DVB-T i analogno zajedno, ali dobijem samo 5 programa iz DVB-T signala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 19:26 (digital.zero).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem, Bnet DVB-T

Kod B-Net-a ako si uzeo analognu TV onda samo i analognu možeš i primiti na svoj TV.

Naravno sa ima razlike između digitalnog i analognog signala po pitanju kvalitete slike.

Na nekim programima je lošija slika (ovisno o signalu kojeg primaju [prije Kanal A, OBN, i sl.],

pogotovu na analognim TV karticama za PC (ja koristim dvije različitih proizvođača).

Na CRT TV se manje primjeti nego na LCD-ovima.

Možda moraš uključiti neku opciju poboljšanja slike na TV-u.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem, Bnet DVB-T

B.net koristi u svojim TV paketima analogni signal (osnovni paket), DVB-T (samo MUX A), i DVB-C (svi programi - osnovni, prošireni paket, ...; kodirano Conaxom).

Unutar DVB-C paketa se nekodirano prenose samo programi koji su dostupni u MUX A (nisam siguran za MUX B programe).

KaeR
13 godina
neaktivan
offline
Problem, Bnet DVB-T

Znači nije moguće imati istovremeno Mux A programe i programe osnovnog paketa?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problem, Bnet DVB-T
digital.zero kaže...

Jučer sam kupio novi LCD TV i u postavkama je imao izbor triju signala: DVB-C, DVB-T i analogno. Na DVB-T je imalo 5 programa, bili su vrhunske kvalitete slike, ali nisam imao druge programe (koristim Bnetov 3D paket). Nazvao sam Bnet i rekli su mi da prebacim na analogno jer tako mogu pristupiti svim programima, to je bilo točno, ali kvaliteta slike svih programa je bila tek osrednja (ista kao i na staroj plasmi). Može li mi netko pojasniti problem? Kako to da nemogu barem koristiti onih 5 programa odlične kvalitete slike sa ostalim programima iz Bnetovog paketa? I za šta služi onaj Common Interface utor u novijim televizijama?

Ovako.Da bi mogao gledati digitalne programe b-neta prvo moras imati pretplatu na osnovni+prosireni digitalni paket.Od b-neta ces dobit besplatno na koristenje digitalni prijemnik i karticu koji mozes spojiti na staru plazmu.Da bi na novoj mogao gledati digitalne programe moras kupiti CI modul conax koji sluzi za dekodiranje signala.S time ces moci gledati digitalne programe iz osnovnog paketa a ako u CI modul umetnes karticu koju ces dobit s bnet prijemnikom onda i prosireni paket.Znaci karticu mozes selit po potrebi iz digitalnog recivera kojeg ces spojit na stari tel. u CI modul na novom tel.Ako zelis jos i HD programe moras doplatit HD paket.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem, Bnet DVB-T
Brada kaže...
digital.zero kaže...

Jučer sam kupio novi LCD TV i u postavkama je imao izbor triju signala: DVB-C, DVB-T i analogno. Na DVB-T je imalo 5 programa, bili su vrhunske kvalitete slike, ali nisam imao druge programe (koristim Bnetov 3D paket). Nazvao sam Bnet i rekli su mi da prebacim na analogno jer tako mogu pristupiti svim programima, to je bilo točno, ali kvaliteta slike svih programa je bila tek osrednja (ista kao i na staroj plasmi). Može li mi netko pojasniti problem? Kako to da nemogu barem koristiti onih 5 programa odlične kvalitete slike sa ostalim programima iz Bnetovog paketa? I za šta služi onaj Common Interface utor u novijim televizijama?

Ovako.Da bi mogao gledati digitalne programe b-neta prvo moras imati pretplatu na osnovni+prosireni digitalni paket.Od b-neta ces dobit besplatno na koristenje digitalni prijemnik i karticu koji mozes spojiti na staru plazmu.Da bi na novoj mogao gledati digitalne programe moras kupiti CI modul conax koji sluzi za dekodiranje signala.S time ces moci gledati digitalne programe iz osnovnog paketa a ako u CI modul umetnes karticu koju ces dobit s bnet prijemnikom onda i prosireni paket.Znaci karticu mozes selit po potrebi iz digitalnog recivera kojeg ces spojit na stari tel. u CI modul na novom tel.Ako zelis jos i HD programe moras doplatit HD paket.

Znači, u svakom slučaju mi treba prošireni paket od Bneta?

16 godina
neaktivan
offline
Problem, Bnet DVB-T

Da jer samo u tom slucaju dobijas digitalni signal i njihov prijemnik besplatno na koristenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem, Bnet DVB-T
Brada kaže...
digital.zero kaže...

Jučer sam kupio novi LCD TV i u postavkama je imao izbor triju signala: DVB-C, DVB-T i analogno. Na DVB-T je imalo 5 programa, bili su vrhunske kvalitete slike, ali nisam imao druge programe (koristim Bnetov 3D paket). Nazvao sam Bnet i rekli su mi da prebacim na analogno jer tako mogu pristupiti svim programima, to je bilo točno, ali kvaliteta slike svih programa je bila tek osrednja (ista kao i na staroj plasmi). Može li mi netko pojasniti problem? Kako to da nemogu barem koristiti onih 5 programa odlične kvalitete slike sa ostalim programima iz Bnetovog paketa? I za šta služi onaj Common Interface utor u novijim televizijama?

Ovako.Da bi mogao gledati digitalne programe b-neta prvo moras imati pretplatu na osnovni+prosireni digitalni paket.Od b-neta ces dobit besplatno na koristenje digitalni prijemnik i karticu koji mozes spojiti na staru plazmu.Da bi na novoj mogao gledati digitalne programe moras kupiti CI modul conax koji sluzi za dekodiranje signala.S time ces moci gledati digitalne programe iz osnovnog paketa a ako u CI modul umetnes karticu koju ces dobit s bnet prijemnikom onda i prosireni paket.Znaci karticu mozes selit po potrebi iz digitalnog recivera kojeg ces spojit na stari tel. u CI modul na novom tel.Ako zelis jos i HD programe moras doplatit HD paket.

da ponovimo, jesi li siguran u ovu tvrdnju da programe koji su u osnovnom digitalnom paketu mozes gledati samo sa  CI conaxom, bez kartice?

15 godina
offline
Re: Problem, Bnet DVB-T

Ne možeš; bez kartice ćeš vidjeti samo nekodirane programe iz digitalnog paketa (isti oni koji su u prva 2 MUX-a u DVB-T-u).

KaeR
14 godina
offline
Re: Problem, Bnet DVB-T
KaeR kaže...

Ne možeš; bez kartice ćeš vidjeti samo nekodirane programe iz digitalnog paketa (isti oni koji su u prva 2 MUX-a u DVB-T-u).

da, tak sam si nekaj i mislil...

8 godina
neaktivan
offline
CI modul, kartica, poćeci...

Pozdrav,

kupio sam novi LCD televizor LG sa satelitskim prijemnikom u sebi. Kod pretraživanja programa pronašao je 88 programa od kojih mogu gledati samo naše programe i nešto talijana.

Kad biram neki bolji program koji je pronašao (HBO, Cinemax, Penthouse, Boomerang itd.) nakraju mi se pojavi obavjest da nema CI modula. Nedavno sam postavio tanjur na kuću i sve potrebno za ukljućenje max tv-a i izgleda bacio novac jer sam dobio loši prijemnik sa puno bezveznih kanala koji sam odmah vratio nazad.

 

Volio bi gledati programe koje mi je TV pronašao sam, i ako je moguće bez prijamnika (osim ako mi ne treba) pa se zanimam šta je to CI modul i šta mi je sve potrebno za gledati programe na tv.

Malo sam i čitao da taj modul kupiš posebno i staviš ga u televizor i u njega ide kartica, točno ili ne?

 

Još nešto.

TV mi prikazuje nađena 2 kanala naziva evotv test i evotv.

Da li moram uzeti ili je najbolje uzeti evo tv?

 

Šta mi je sve potrebno za gledanje tv programa?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CI modul, kartica, poćeci...

Uzmi evotv a kako procitaj ovdje pod "evotv CA modul":

 

http://www.evotv.hr/podrska/faq

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice