Samsung TV UE-MU6172 i Antena = Dodana SLIKA

poruka: 9
|
čitano: 1.096
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina

Pozdrav ljudi,

Tv je update-ovan i sve radi
Kupio sam za ujca samsung 43 uemu6172 i kod sebe doma sve radi, sve super. Dodem kod njega uhvati mi samo 4 kanala ali ostale nece. Vratili staru televiziju, tu hvata sve... Poslje toga mi Samsung tv probali na jos neke antene i tu istu nece, onda smo zakljucali da je do tv-a, ali kad smo vratili tv nazad kod mene tu mi sve hvata, e onda smo zakljucili da je do antene i do kabela.

Kod njega mi nade samo: Hrt 1, hrt 2, rtl, nova i nista vise tj. mux a, a mux b nece da nade.

Trenutno on koristi onu riblju kost, logaritamsku najobicniju vanjsku antenu bez pojacala.

Prilozio sam sliku kako je trenutno kod mene, a kod njega je kvaliteta signala 40%, a jacina 30%. Antena njegova je bila usmjerena prema odasiljacu i to je najbolje sto se moglo dobit, eventualno bi islo do 50% ali slabo.

Koju bi antenu morao kupiti a da je bas dobra i mozda sa pojacalom.

Evo link gdje sam ono uhvatio => https://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 1:32 (jojo_surf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
Re: Samsung TV UE-MU6172 i Antena = Dodana SLIKA

Otvori konektor od antene (dio na kabelu koji ide u tv) i provjeri jesu li obje žice dobro spojene i da se ne dodiruju, a zatim malo raširi lim na vanjskom dijelu i spigaj malo stupić u sredini da ima bolji spoj, možda bude onda sve ok.

Kruha i igala...
10 godina

Ma to je sve u redu sto se tice toga. Pregledao sam taj dio, samo sad neznam koju antenu da kupim, koje pojacalo i kabel. Cijena toliko nije bitna, samo da sve radi. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 11:58 (jojo_surf).
9 godina

opća pravila:

- jačina signala je manje važna 30-60% je dovoljno, ali kod npr kiše i sl. su tad mogući prekidi.

- signal, 50-60% je OK, više ako može..

-antene, pojačanje od 7/9 pa do 17/21 db.. ovisno o kanalu. Problem kod pojačanja (ili pojačala) je čistoća signala/smetnje. Čist signal je lako pojačati, kad imaš smetnje pojačavaš i njih pa je problem.. a smetnje mogu biti bilo što, neko EM polje, drugi odašiljači (za Istru talijani..) itd.

-kad je potrebno filtrirati signal, poželjne su kanalne/pojasne antene (ne širokopojasna), pa filteri, pa tek tad pojačalo.

-ponekad je problem osjetljivost tunera (prijemnika), neki su osjetljiviji, neki manje.. to je stvar tvorničkih postavki/filozofije, ne koji je bolji, jer se manjom osjetljivošću kao filterom eliminira signal koji nije dovoljno kvalitetan ali tad može biti ovakva situacija (često s radio prijemnicima, autoradio može imati izbor takvih opcija..).

-čak situacija da je kod tebe na lokaciji sve ok ne pomaže (osim što znaš da je tv ispravan).. jer je za prijem važna lokacija (a tad i odašiljači + smetnje/drugi odašiljači).

+ svakako privjeriti spojeve/žice, možda je nešto takvog banalnog.

u većini slučajeva je obična 'riblja kost' zadovoljavajuća.. ali, kad imaš problem ništa to ne znači, lokacija je važna pa čak i mjesto montiranja antene, možda pomaknuti metar lijevo-desno/gore-dolje.. i možda to pomogne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina

Sve sam ja to napravio I pregledao, micao, ali eto mozes na slici vidjeti gdje je moja kuca a gdje su drugi odasiljaci, a taj tu odasiljac je samo MUX A, nema MUX B >.< 
Evo dodao sam jos jednu sliku kako to izgleda. gdje se kuca nalazi.

Ako usmjerim antenu prema mux a odasiljacu, hvata mi samo te programe, a ko je usmjerim negdje drugdje, onda mi ne hvata nista >.< 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 15:16 (jojo_surf).
9 godina

-ima takvih lokacija.. i ne možeš puno, tj postaviti par usmjerenih antena prema konkretnom odašiljaču (+skretnica/filter..) ili npr satelit (ne znam što se sad nudi u ponudi.. htv1.2.. s dekoder karticom).

možda probati s par različitih antena (stvarno ne love sve jednako..) dovoljno su jeftine da to nije trošak ili dogovor s trgovcem da uzmeš par komada i vratiš višak..

od ribljih kosti, neka 'srednja' (ne znam kako bolje opsiati), imam jednu od cca 35cm, jednu oc cca 45 i jendu od cca 65.. ova srednja lovi bolje od druge dvije.. koje su podjednake neovisno što je treća duplo veća.. usmjerenih kanalnih/pojasnih antena sad i nema po trgovinama (kao nekad).. tad bi morao imati i filtere, skretnice za poloviti sve ako bi lovilo..

+čini mi se da je veći problem smetnja nekih odašiljača nego sam signal (jakost/udaljenost). Tad bi neki filter ili okretanje koje nema 'logike' moglo pomoći kao i rotiranje oko osi okomito.. probaj, ništa pametnijeg ne vidim :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina

jel imaš dvb-t prijemnik viška?

Ako da probaj preko njega upalit pojačalo za antenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Sve je rijeseno. Kupia novi kabel, antenu u chipoteke i sve sredia. Ipak je bilo do njih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina

da se priključim temi, isti tv uređaj

al nemam signala za nać satelitske programe,

ima hrpa postavki na tv u vezi satelitskih programa

imam tanjur sa dvije gljive i skretnicu,

pa ako neko ima kakve prijedloge

0 0 hvala 0
1
Nova poruka