Satelit na 16E i smart tv

poruka: 14
|
čitano: 7.774
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Satelit na 16E i smart tv

pozdrav ! jedno kompleksno pitanje . Nabavio sam sat. antenu sa 3 (tri) lnb ( 13E ,16E, 19,2E) i uključio u tv - našao listu satelita i odmah naštelovo na 16E tako da mi ova dva mogu hvatati 13 i 19E , - međutim na 16E NEMA NIŠTA !! KVALITETA I JAČINA SIGNALA 0% - ništa . 13E i 19,2E hvata bez problema. Stavio sam i single lnb i štelovao antenu na 16E i ništa !!!! . Sada sam kao kompromis namjestio na 19,2E i ostale ASTRE i hvatam ih 4 komada , Astra 1, Astra 2, Astra 3 i Astra5. Napominjem da mi postavljanje i štelovanje satelita nije strano- radio sam to i prije 15 i više godina na analognim satelitima. Pitanje : dali na 16E uopće radi satelit ili je ugašen, ili su neke druge stvari u pitanju ?? Svaki savjet i razmišljanja dobrodošla !!! LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Satelit na 16E i smart tv
Molim te stavi sliku da se vidi kako stoji lnb s prednje i straznje strane antene.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Satelit na 16E i smart tv
3 d corner fan kaže...

pozdrav ! jedno kompleksno pitanje . Nabavio sam sat. antenu sa 3 (tri) lnb ( 13E ,16E, 19,2E) i uključio u tv - našao listu satelita i odmah naštelovo na 16E tako da mi ova dva mogu hvatati 13 i 19E , - međutim na 16E NEMA NIŠTA !! KVALITETA I JAČINA SIGNALA 0% - ništa . 13E i 19,2E hvata bez problema. Stavio sam i single lnb i štelovao antenu na 16E i ništa !!!! . Sada sam kao kompromis namjestio na 19,2E i ostale ASTRE i hvatam ih 4 komada , Astra 1, Astra 2, Astra 3 i Astra5. Napominjem da mi postavljanje i štelovanje satelita nije strano- radio sam to i prije 15 i više godina na analognim satelitima. Pitanje : dali na 16E uopće radi satelit ili je ugašen, ili su neke druge stvari u pitanju ?? Svaki savjet i razmišljanja dobrodošla !!! LP

 takve se stvari ipak daju tzv. "stručnim osobama" (instalateri prodavatelja) na instaliranje i ne puštaš ih van dok sve ne radi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Satelit na 16E i smart tv

Probaj pomicati 16e na nosacu lijevo desno mozda ulovis. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Satelit na 16E i smart tv

slikati ću, a ovo pomicanje lijevo desno sam pokušao barem 15 -tak puta.

9 godina
offline
Re: Satelit na 16E i smart tv

evo slike, napominjem da znam što i kako radim , ali zašto nema 16E i nehvatam nikakav signal to mi nije jasno ?

9 godina
offline
Re: Satelit na 16E i smart tv

sa jednim lnb sam uhvatio i 13E i 19.2E , ALI NE i 16E .zašto , dali Vi hvatate - gledate 16E  Eutelsat Seasat 1  ? prije je bio Hotbird ?

16 godina
offline
Re: Satelit na 16E i smart tv
Posto je Vip antena u pitanju zasto nisi trazio pomoc tehnicara?

Da li je Kaon u pitanju? Inace 16E je poprilicno los i bez instrumenta ili linux receivera neces ustimati. Nedavno su testirali na drugom satelitu koji ne pati od tih problema koji su prisutni na Eutelsat.
Astru upiknes na slijepo jer on ima najsiri snop iznad nas u rasponu i do 3°.
Vjerujem da ti nije strano posto imas iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Satelit na 16E i smart tv

nisam na Vip satelitskoj , nego sam dobio antenu od korisnika kome je odavno istekao ugovor, a ostala mu antena pa mi ju je dao. Malo sam googlao i vidim da Eutelsat 16E ima slab signal. kao što si napisao i da ću ga teško uhvatiti (kad je bilo analogno bio je jači signal ) tako da se neću baviti tim satelitom i neću ništa mjenjati- ostajem na Astri. hvala svima ! LP

9 godina
offline
Re: Satelit na 16E i smart tv

sad mi je sinulo : loš signal i ja još kupio kabel RG6  koji je isto loš i zajedno - nemože hvatati 16E . LP

13 godina
offline
Satelit na 16E i smart tv

Koji je promjer tanjura? Ako je 90cm onda signal mora biti sasvim solidan na sva 3 satelita. Možda bolje da si umjesto monobloka uzeo 3 uska LNB-a s pojačalom. Uglavnom za takvo uštelavanje, treba ti instrument.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Satelit na 16E i smart tv

90 cm promjer tanjura , sad je svejedno , neću ništa raditi, ostaviti ću ovako na Astri . hvala !PS : sve sam dobio - u kompletu. LP

14 godina
offline
Satelit na 16E i smart tv

Ako nije prekasno, podijelit ću svoje iskustvo. Izguglaj koji transponderi na 16E imaju najjači signal - obično se da naći u komentarima na kingofsat. Kad naštimaš antenu da bude najjači mogući signal na tom transponderu, onda bi se i ostali, slabiji, trebali pojaviti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 21:16 (blagus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Satelit na 16E i smart tv

hvala ! blagus

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice