Total tv problem - ugovor

poruka: 9
|
čitano: 13.287
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Total tv - problemi s ugovorom

Poštovanje

 

Kome prijaviti ovaj slučaj.

 

Total tv samnom ima ugovor do 22.rujna

Ja sam zvao total tv i rekao da ne želim da mi se ugovor produžuje i da bih volio da mi kažu što da radim po pitanju njihove opremen. Putem telefona su mi rekli da će me netko kontaktirati, ali nije pa sam naknadno poslao email i prosljedio sam im sve osobne podatke koje su tražili i rekao sam u emailu (imam dokaz, email) da želim da mi se po isteku ugovora ne produžuje taj isti ugovor i zamolio ih da mi kažu što da radim s opremom.

Dobio sam povratni email u kojem su rekli citiram "zaprimili smo zahtjev i netko će vas od kolega nazvati", nakon 12 dana kada sam skužio da mi se nitko nije javio - šaljem drugi email na koji mi oni odgovaraju da će za 48h isteci 14 dana što je rok za povrat uređaja i da ako to ne napravim da moram snosit neke troškove. Ja citiram njihov email star 12 dana i objasnim kako mi se nitko nije javio niti su mi preko emaila i telefona rekli da imam 14 dana. Nisam mogao poslati uređaj u roku 48h jer sam mail dobio u petak posljepodne. Poslao sam tri dana kasnije i poslao dokaz u emailu rekavši da moj ugovor ionako traje još uvijek (do 22. rujna) i da sam tražio da se on ne produžuje, a ne da raskidam ugovor 20 dana prije isteka.

 

Dobio danas (tjedan dana kasnije) email kao da sam imao rok i da po zakonu šalju nešto što ću kao morati platiti.

 

Ne razumijem ovo sad. Pa ja sam i na telefon i email rekao. napominjemo da neću bit vaš korisnik nakon isteka ugovora i ovim putem želim da mi se nakon isteka ugovor neprodužuje i da bih želio znat adresu na koju trebam poslat uređaj. Ja sam uređaj vratio zakonski u okviru i još prije reda jer moj ugovor traje do 22.rujna. Zašto sad oni žele da mi nešto naplate, wtf?

 

Znači

Imam vrijeme poziva prema njihovim operaterima i kopije emailova između podrške total tv-a i mene

U emailu i putem telefona (ako imaju snimku) se može čuti što tražim i što me zanima (da se ugovor ne produži i gdje da dostavim reciever nakon isteka)

Oni mene u emailu prvo lažu i kažu da čekaj javljanje koje se nikad nije dogodio.

Oni mi nisu ni emailom ni telefonom rekli da imam 14 dana za povrat uređaja (i zašto bi vratio 14 dana kada mi ugovor traje još 30+ dana)

 

Ukoliko dobijem kakva račun da to prijavim i kome, jer nemam namjeru platiti. Ili da pustim da mi šalju poziv na sud pa da tražim da sud njima naplati sve ove laži.

 

GAMER
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 17:45 (crocro23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Total tv problem - ugovor

nisi ni prvi ni zadnji koji je imao takvih problema s njima...totalno amaterska firma..odi na satelitski forum imas topic "raskid pretplate total tv" pa ces imat vise informacija i slicnih iskustava

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Total tv problem - ugovor
Nikakav sud. Ako ti dode racun za zadrzavanje opreme prvo napisi prigovor i total ti mora odgovoriti u roku od 14 dana. Ako dobijes negativan odgovor, onda sve mailove i prigovor i njihov odgovor posaljes HAKOMu i oni ce ti rijesit u roku od 30 dana.
15 godina
offline
Re: Total tv - problemi s ugovorom
crocro23 kaže...

..

 

Ukoliko dobijem kakva račun da to prijavim i kome, jer nemam namjeru platiti. Ili da pustim da mi šalju poziv na sud pa da tražim da sud njima naplati sve ove laži.

 

 -problem je što firme mogu sjesti na račun (ovršno) .. i fina to ne provjerava (opravdanost).. tako da je ponekad bolje platiti (sitniji) račun i žaliti se, tek kad prođeš protokolarno žalbu pa prijavu hakomu itd.. i dobiješ papirnato da si podmirio sve i da ne moraš dalje plaćati, da si raskinuo ugovor-obvezu, možeš biti miran od takve ovršne naplate. (čak npr nakon otplate kredita trebaš tražit od banke da ti vrate sve mjenice/hipoteke.. jer ako ih imaju, mogu ih naplatiti.. mada ne mora postojati dug, fina to ne provjerava, + to se često prepordaje firmama za utjerivanje naplate..).

+ oni su odavno firma u raspadu/stečaju ničemu.

+zakon, vrijedi za sve usluge.. kako možeš sklopiti ugovor-uslugu moraš moći na jednak naćin i razvrći isti ugovor, npr telefonski. Ako oni kad tražiš uslugu donesu opremu i montiraju (koliko znam, oni postave sve), tad po zakonu jednako tražiš da uklone-odnesu, tj nisi ti nekgdje preuzeo paket-opremu, nego su je oni donjeli-instalirali. Tad je oni moraju odnjeti ili im ti kao uslugu možeš to napraviti (pa čak naplatiti svoj rad, jer sve se može naplatiti). Ali da bi to sud/hakom prihvatio, moraš to tako zatražiti (nitko se neće sjetiti za tvoj interes, to je tvoja obaveza prema samom sebi, štititi svoj interes).

.. jer totaltv je sat prijemnik/antena.. koju su oni postavili, zar ne? .. tad ti možeš reći tj zadati im rok, do kad oni to moraju ukloniti i čak ih nakon toga utužiti ili oni gube pravo na tu opremu (npr servisi za neke robe, računala, aute.. imaju rok do kad moraš preuzeti, nakon tog gubiš vlasništvo..).

 

+ nastavi sve bilježiti papirnato/mail.. jer jedino 'papir' (ne telefonski razgovor.. ''rekli su''..).. jer potrebno je kad se nešto dokazuje i kad se žališ npr hakomu.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 11:34 (ihush).
13 godina
offline
Re: Total tv - problemi s ugovorom
ihush kaže...
crocro23 kaže...

..

 

Ukoliko dobijem kakva račun da to prijavim i kome, jer nemam namjeru platiti. Ili da pustim da mi šalju poziv na sud pa da tražim da sud njima naplati sve ove laži.

 

 -problem je što firme mogu sjesti na račun (ovršno) .. i fina to ne provjerava (opravdanost).. tako da je ponekad bolje platiti (sitniji) račun i žaliti se, tek kad prođeš protokolarno žalbu pa prijavu hakomu itd.. i dobiješ papirnato da si podmirio sve i da ne moraš dalje plaćati, da si raskinuo ugovor-obvezu, možeš biti miran od takve ovršne naplate. (čak npr nakon otplate kredita trebaš tražit od banke da ti vrate sve mjenice/hipoteke.. jer ako ih imaju, mogu ih naplatiti.. mada ne mora postojati dug, fina to ne provjerava, + to se često prepordaje firmama za utjerivanje naplate..).

+ oni su odavno firma u raspadu/stečaju ničemu.

+zakon, vrijedi za sve usluge.. kako možeš sklopiti ugovor-uslugu moraš moći na jednak naćin i razvrći isti ugovor, npr telefonski. Ako oni kad tražiš uslugu donesu opremu i montiraju (koliko znam, oni postave sve), tad po zakonu jednako tražiš da uklone-odnesu, tj nisi ti nekgdje preuzeo paket-opremu, nego su je oni donjeli-instalirali. Tad je oni moraju odnjeti ili im ti kao uslugu možeš to napraviti (pa čak naplatiti svoj rad, jer sve se može naplatiti). Ali da bi to sud/hakom prihvatio, moraš to tako zatražiti (nitko se neće sjetiti za tvoj interes, to je tvoja obaveza prema samom sebi, štititi svoj interes).

.. jer totaltv je sat prijemnik/antena.. koju su oni postavili, zar ne? .. tad ti možeš reći tj zadati im rok, do kad oni to moraju ukloniti i čak ih nakon toga utužiti ili oni gube pravo na tu opremu (npr servisi za neke robe, računala, aute.. imaju rok do kad moraš preuzeti, nakon tog gubiš vlasništvo..).

 

+ nastavi sve bilježiti papirnato/mail.. jer jedino 'papir' (ne telefonski razgovor.. ''rekli su''..).. jer potrebno je kad se nešto dokazuje i kad se žališ npr hakomu.

 

 Da, toga se i plašim. Znači te firme nas hebu kako žele, a kasnije ako možeš tražiš novac nazad. Koja pitdarija od svega ovoga onda. Jadni mi dok su zakoni "na njihovoj strani".

GAMER
15 godina
offline
Re: Total tv - problemi s ugovorom

- ne zakoni su samo zakoni, jedino je problem ovršni :) .. i oni su jači, jer za bilo kakvo natezanje treba vremena, novca, pravnik.. ali sad imamo hakom mingo.. rade svoj posao ali da bi oni nešto napravili moraš prijaviti, imati 'papire' (ne samo ljutnju i telefonsko vikanje što većina radi..).

- da bi neki zakon ''vrijedio'' ti se moraš na njega pozvati, neće to druga strana za tebe niti to država radi automatizmom. Sad je daleko bolje nego prije 5-više godina. S druge strane, isplati li se natezanje ili napraviš kako oni traže (sporedno tko je u pravu, zakon..) .. -nepravedno? Tak je to, moraš biti jak ne samo u pravu. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Total tv - problemi s ugovorom
crocro23 kaže...

 Da, toga se i plašim. Znači te firme nas hebu kako žele, a kasnije ako možeš tražiš novac nazad. Koja pitdarija od svega ovoga onda. Jadni mi dok su zakoni "na njihovoj strani".

 e da, to ti je tako... ovršna mafija isposlovala zakon kakav paše njima, zato je i niknula hrpetina ovrhovoditeljsko-odvjetničkih kuća u koje nemereš niti ući jer su blindirana vrata uvijek zaključana i komuniciraju isključivo mejlom ili telefonom (radi mi bivši kolega u jednoj takvoj)

kad tebe treba ovršiti onda samo šibnu ovrhu preko javnog bilježnika (ne čekaju oni u redu u bilježničkim uredima kao obični građani, oni imaju dogovor i bilježnik ima kod njih "ispostavu", odnosno studenta koji lupa pečate i ovjerava ovrhe), napišu da su "pokušali" dostavu obavijesti (koju zapravo nikad niti ne pokušaju, pa ti prođe rok za žalbu) i samo sjednu na račun... parsto kuna duga oni pretvore u 5-6 puta više... te odvjetnički troškovi za upis par podataka na a4 unificirani formulare koje ispisuju odvjetnički vježbenici (tarifu također samostalno određuju preko vlastitog interesnog udruženja zvanog odvjetnička komora), te javnobilježnički troškovi (iako se radi o klincu koji samo lupeta pečate), pa kamate, pa su ranije nabijali i troškove opomena po 200 kuna i slali ih svakih 15 dana po jednu kad bi se konačno nakon 5-6 godina odlučili aktivirati ovrhu (što su radili zbog nabijanja kamata)... itd. itd.

 

a kad ti trebaš nekog ovršiti, onda se jebi sa sudovima, pa poziv nemere biti uručen jer sud nema pojma gdje je tuženik, pa ti kažu da ga sam pronađeš (?!), pa nakon par godina podneseš prijedlog da se tuženiku dodjeli odvjetnik po službenoj dužnosti da uopće možeš početi postupak... i tako prođe 7-8 godina uzaludno i nadaš se da je tuženik još uvijek živ negdje i da nije zbrisao preko granice, jer ako se nemereš naplatiti, onda će tebe vlastiti odvjetnik oguliti do kože za sve troškove tih 7-8 godina

 

e da, tako to ide u državi koja je sama sebi smisao...  

13 godina
offline
Total tv problem - ugovor
Pozdrav!

Korisnik sam Total TV-a putem satelita (84kn/mj) i za mjesec dana ističe mi ugovor pa mi nude novi uz 6 mj. popusta od 50% na pretplatu i otključane Cinestar kanale za vrijeme trajanja ugovora. Ponuda nije loša, ali me isto tako nije "izula iz cipela" pa da Vas pitam koje bi eventualne alternative preporučili...?

Malo sam ograničen po pitanju ponuda jer ne bih mijenjao telefonskog i internet providera pa bih molio samo savjete oko samostalnog TV operatera!

Hvala!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Total tv problem - ugovor

-a tko to može bolje od tebe samog znati? :) .. uz problem, ovo je sat, dok su ostalo cabel ili tel-linija a tad ovisi o lokaciji, centrali, optici.. može biti ok, može biti loše (tad je cijena sporedna + ubije internet i sl.).

-istovremeno, kog god odabereš, svi nude isto-slično.. i svi traže ugovor, razlika se na kraju svede na tvoj izbor unutar desetak kuna, dok su logično paketi nešto povoljniji ali taman kad pređeš na nekog operatera, kod drugog vidiš za kunu povoljnije ili s nekom điđom.. poklon set noževa i sl..

-ako si zadovoljan, .. biraš ti, možeš i po designu-boji :) .. svima su paketi cca 200-300kn (nešto preciznije 219-239..) ali paketi su samo za tel.liniju a tad ovisi lokacija-bakar + broj korisnika oko tebe (opterećenje/zasićenje..) i može u početku biti super, za godinu loše..dok sa satelitom/antenski.. nemaš te razlike, radi ili ne i ne utječe na ostatak propustnosti linije (internet) jer to je ukupno i po hakomu.. pa se nemaš ni što žaliti ako nije ono što si mislio..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice