Kako upogoniti staru analognu video kameru?

poruka: 2
|
čitano: 2.121
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kako upogoniti staru analognu video kameru?

Radi se o kameri Sony CCD-TR330E. Ovakva analogna kamera kao sa slike. Zanima me kako je napuniti odnosno upogoniti. Ovaj battery plack označen plavom bojom nemam, a ovo označeno crveno ide na isto mjesto na kameri gdje i taj battery pack. To crveno vezano je za AC adapter koji vidite na slici. Želeći spojiti kameru na izvor struje za korištenje u kući (budući da nemam battery pack), učinio sam tj. spojio kako piše u uputama (pogledajte SS). Međutim, kako ne znam baratati kamerom zanima me što dalje. Puni li se tako kamera ili ne i kad je uopće gotova s punjenjem? Jednostavno AC adapter pokazuje da je uključen, na dodir se malo zagrijao, ali na kameri nigdje ne vidim puni li se i/ili radi. Btw, ne samo da je ne znam upogoniti, već je izgleda i kazetica zapela jer se vrata ne daju otvoriti. Ako ima tko stručan na polju analognih kamera, što dalje napraviti da je upogonom, bio bih mnogo zahvalan.

 

 

Link na upute:

https://www.manualslib.com/products/Sony-Ccd-Tr330e-3838306.html

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako upogoniti staru analognu video kameru?

Ovako,

 

kamera nema bateriju u sebi nego se baterija prikači sa zadnje strane. Vrata od kazete se neće otvoriti ako kamera nije upaljena, jer su vratašca motorizirana... barem bi trebala biti. Sa gornje strane kamere, ako je vjerovati slikama online, iznad objektiva, nalazi se sklopka kojom pališ kameru u player modu, recording modu, ili je u potpunosti gasiš. Dakle, kameru prebaci u player mod, ako si dobro spojio napajanje, a obzirom da se ništa ne dimi, vjerojatno jesi :), i kamera bi se trebala upaliti.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice