Pomoć pri kupnji HD kamere!

poruka: 23
|
čitano: 30.824
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

Pozdrav!

 

Tražim neku HD kameru a da nije preskupa. Jedini uvjeti koje imam su da se može vidjeti dobro na losem osvjetljenju (dakle poput sonyevog exmora nesto) i da ako je ikako moguce ima opciju nočnog snimanja.

 

Unaprijed se zahvaljujem!

 

EDIT: Naisao sam Sony HDR-CX190EB. Cini mi se kao super kamera i bas za ono sto mi treba.

 

http://www.sony.co.uk/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx190e#/TechnicalSpecs

 

Jos sam naisao i na Canon HFR16.

 

http://www.canon.co.uk/For_Home/Product_Finder/Camcorders/High_Definition_HD/LEGRIA_HF_R16/

 

Znam da ni jedna nema opciju nocnog snimanja ali zapravo to nije ni bitno.

 

Pa eto moje pitanje vama je koja vam se cini bolja od te dvije?


Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2012 17:44 (zhaccc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji HD kamere!

Pošto je glavni uvjet da kamera snima dobro u lošem osvjetljenju,to ćeš dobiti tek sa kamerama srednje klase ili više klase još bolja varijanta,kamere srednje klase su Panasonic HDC - V 700 ILI Canon M56 ali cijena tih kamera je debelo iznad 4000 kn,ali za taj iznos dobijaš kvalitetu !

 

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

Malo su mi skupe gore navedene kamere. Mozda nesto povoljnije a sa minimalnim smetnjama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji HD kamere!

Pokušaj naći model iz 2011 godine ako imaju gdje na lageru npr.Panasonic SD 90 ILI Canon HF M 406 to su jako dobre kamere srednje klase...ili Sony cx 360 ... također dobra kamera srednje klase.Te kamere imaju ipak veće i kvalitetnije senzore i bolje objektive što im daje prednost nego kamere iz početnog segmenta kao što su ove koje si gore naveo.

 

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

koliko je dobra ova Panasonic HDC - SD80 u usporedbi s sd90 i sd60?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

Nakon malo vise istraživanja i razmišljanja ipak sam se odlucio za ovu kameru:

 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.0D3026CE-352E-4845-920A-D7D3B5BC66EF.aspx

 

Ima li jos ljudi koji garantiraju da je dobra i da se nece kvariti? Nemam nikakvih iskustava sa panasonic uređajima pa zato pitam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji HD kamere!
Deadly kaže...

koliko je dobra ova Panasonic HDC - SD80 u usporedbi s sd90 i sd60?

Panasonic SD 80 je entry level,tj.početni model Panny hd kamera,razlikuje se od SD 90 po tome što ima puno manji senzor od 1/5,8" dok SD 90 ima 1/4,1" senzor koji daje puno bolju sliku u uvjetima slabijeg osvjetljenja ( npr.100 W žarulja u dnevnom boravku je već slabije osvjetljenje ),zatim SD 90 ima puni broj pixela na senzoru za full hd 2 070 000 a SD 80 mislim samo 1 350 000 a ostatak do pune hd rezolucije dobija interpolacijom tako da odmah pati i oštrina snimke,ima tu jo š stvari ali za sad ovo je i više nego dovoljno...Lp !!!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji HD kamere!
zhaccc kaže...

Nakon malo vise istraživanja i razmišljanja ipak sam se odlucio za ovu kameru:

 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.0D3026CE-352E-4845-920A-D7D3B5BC66EF.aspx

 

Ima li jos ljudi koji garantiraju da je dobra i da se nece kvariti? Nemam nikakvih iskustava sa panasonic uređajima pa zato pitam...

Što se tiče segmenta kamera Panasonic,Sony i Canon su sveto trojstvo nešto slično u auto branši Audiju,BMW-u i Mercedesu i tu nemožeš fulati,možeš fulati jedino ako imaš visoka očekivanja a kupiš kameru iz početnog razreda a hoćeš mogućnosti npr.poluprofesionalnih tj.prosumer modela.Npr.kupiš auto gradske klase a očekuješ komfor cestovnih krstarica ...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji HD kamere!
thunderstreak kaže...
zhaccc kaže...

Nakon malo vise istraživanja i razmišljanja ipak sam se odlucio za ovu kameru:

 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.0D3026CE-352E-4845-920A-D7D3B5BC66EF.aspx

 

Ima li jos ljudi koji garantiraju da je dobra i da se nece kvariti? Nemam nikakvih iskustava sa panasonic uređajima pa zato pitam...

Što se tiče segmenta kamera Panasonic,Sony i Canon su sveto trojstvo nešto slično u auto branši Audiju,BMW-u i Mercedesu i tu nemožeš fulati,možeš fulati jedino ako imaš visoka očekivanja a kupiš kameru iz početnog razreda a hoćeš mogućnosti npr.poluprofesionalnih tj.prosumer modela.Npr.kupiš auto gradske klase a očekuješ komfor cestovnih krstarica ...

Aha. To je uostalom i kamera koju si mi preporucio?

Malo sam zbunjen jer vidim da ima vise V700 modela. Ako je to ta i ako dobro snima u losem osvjetljenju najvjerojatnije bih kupio takvu.

Zamolio bih te jos ako mozes podjeliti samnom neke pouzdne sajtove na kojima mogu pogledati neki kvalitetni review te kamere i mozda jos koje, samo da potvrdilm svoju odluku o kupnji iste.

Također citao sam clanak o tome da su poceli stavljati na određene modele kamera IR filtere, sto onemogucava snimanje pod IR lampom. To bi mi bio totalni dealbreaker, pa bi me isto interesiralo ima li ta V700 koju sam naveo u linku IR filtere.

Pokušao sam naci tu informaciju ali nisam uspio...

Uglavnom to bi bilo to od mojih pitanja, nadam se da mi mozes jos pomoći oko ove dileme...

Unaprijed hvala!

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

Jel vrijedi Sony HDR-CX250 za 3100 kuna? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

Ima li mozda netko odgovor na moj upit iznad?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

Dilema je između ove dvije kamere:

Panasonic V720ep (3800 kn)

i

Sony pj330 (3100 kn)

 

Ono što mene zanima da li ima razlike u kvaliteti slike između ova dva modela. Uzeo bih Sony jer ima projektor i jeftiniji je, ali me brine da li je kvaliteta slike dovoljno dobra, tj. može li se primjetiti razlika u odnosu na Panasonic?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji HD kamere!
U ovom slučaju išao bih na Panasonic jer ima puno veći senzor od Sonyja,što daje puno kvalitetniju sliku u low lightu (1/2,33" u odnosu na 1/5,8").Ostale specifikacije su otprilike podjednake (široki kut objektiva,brzina objektiva,modovi snimanja) . Jer što je veća površina senzora,prima više svjetlosti a to uz brži objektiv daje puno bolju sliku nego na manjim senzorima .
16 godina
moderator
online
Re: Pomoć pri kupnji HD kamere!
thunderstreak kaže...
U ovom slučaju išao bih na Panasonic jer ima puno veći senzor od Sonyja,što daje puno kvalitetniju sliku u low lightu (1/2,33" u odnosu na 1/5,8").

Slažem se s tobom. 1/5,8 inča je zaista (pre)malo - Sony je prije u niskom segmentu imao senzore veličine 1/4 inča koji su bili srednja žalost (imam jednu takvu, CX160, za koju je zapravo neopravdano reći da je to Full HD kamera), a onda su ih počeli proizvoditi u back-illuminated tehnologiji i smanjili senzore na 1/5,8", valjda zato jer zahvaljujući back-illuminated tehnologiji s nešto manjim senzorom mogu dobiti ekvivalentnu osjetljivost/kvalitetu kao kod 1/4 (koji je ionako premalen senzor za išta ozbiljnije).

 

Ne bi trebalo ići na kameru sa senzorom manjim od 1/2,3 inča. Rekao bih da je 1/2,3 inča najmanja prihvatljiva veličina senzora ako postoji želja za snimanjem u unutrašnjosti, odnosno za malo višom kvalitetom slike.

16 godina
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

Hvala na odgovorima. I još, Sony je Made in China, dok je Panasonic Made in Japan {#}

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

Što se tiče snimanja videa,bolje je kupiti neki kvalitetan SONY NEX fotoaparat nego običnu kameru - to sam prošle godine pročitao baš u Bugu gdje je sve o tom detaljno objašnjeno.Fotoaparati jednostavno imaju bolju optiku,brži autofokus i veću kvalitetu fotografija i videa nego obične kamere.Osim toga,s fotoaparatom možete slikati vrlo velike fotografije od 16 do 20 pa sve do 24 megapiksela.Naravno da i obična kamera može sve to,ali jednostavno nije dovoljno dobra po pitanju kvalitete slike kao fotoaparat.Također sam pročitao da ti Sonyjevi NEX fotići imaju neke funkcije koje su čak i bolje nego kod profesionalnih fotoaparata.SONY NEX nije profesionalni fotić,ali koliko sam pročitao,ima većinu karakteristika koje se mogu nazvati profesionalnima,npr.jedna od najvažnijih karakteristika je ta što on koristi veliki APS-C Exmor senzor koji je čak i veći nego u profesionalnim fotoaparatima čime je vrhunska kvaliteta fotografija i videa zagarantirana.U jednom drugom časopisu sam pročitao da taj SONY NEX može bez problema raditi i fotografije profesionalne kvalitete,ali samo ako se fotografira po lijepom i sunčanom vremenu.Ti fotoaparati također imaju i odličan 1080p video-zapis što je glavna stvar koja nas zanima u ovoj temi.Bilo kako bilo,svima onima koji namjeravaju kupovati kvalitetnu kameru preporučujem da kupe neki SONY NEX,jer će tako dobiti izvrstan fotić koji radi velike slike odlične kvalitete i izvrsne video-snimke. Ti Sonyjevi NEX modeli,ovisno o snazi karakteristika imaju brojčane oznake kao što su NEX-5,NEX-6,NEX-7,itd.

Luka Grbešić
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Pomoć pri kupnji HD kamere!

Pretpostavljam da si to u Bugu čitao rubriku Pitanja&Odgovori, odnosno da si čitao moj odgovor. Tamo jesam naglašavao iskoristivost aparata poput NEX-a, no ja sam to uobličio malo drugačije, odnosno nisam bio toliko isključiv kao što si ti isključiv u ovome što si napisao. I kamere i fotoaparati imaju svoje prednosti i mane. Fotoaparati su generalno gledano uređaji koji imaju širu primjenu jer oni s APS-C senzorima daju u najmanju ruku prilično dobre fotografije, međutim ako je naglasak na videu, kamere u istom cjenovnom razredu imaju i neke prednosti.

 

Prva je ta da kamere ne prekidaju snimanje nakon 30 minuta, što fotoaparati redovito rade (neki i kroz kraće vrijeme), zbog porezne politike (mislim da na kamere ide 10% veći porez ili tako nešto). Kad i ne bi prekidali, neki APS-C aparati imaju problema s pregrijavanjem senzora pa svejedno moraš povremeno prekidati snimanje. Zatim je tu optička stabilizacija, koja je u pravilu bolja nego kod fotoaparata (pogotovo kod naprednih tehnika, poput one nove Sonyjeve gdje se unutar kućišta kamere pomiče cijeli objektiv), a tu je i velik zum, a zapravo još više i raspon zuma (žarišnih duljina), kojeg APS-C aparati jednostavno ne mogu dostići. I ne samo to, nego kamere imaju motorizirani zum - tako gladak zum ne možeš postići fizičkim okretanjem prstena na objektivu fotoaparata, a ni recimo onaj NEX-ov 16-50 kit objektiv, koji ima motorizirani zum i odgovarajuću polugicu, zumiranje radi s trzanjem i ne možeš kontrolirati hoće li sporo ili brzo zumirati.

 

Dalje, iako kamere imaju manje senzore i teže se nose sa slabim osvjetljenjem, moguće je da bolje peglaju šum od fotoaparata - recimo ja sam svojim NEX-om 6 izbjegavam snimanje na ISO većem od 800 jer je šum dosta uočljiv pa bih trebao gubiti vrijeme na sporo softversko uklanjanje šuma, a ISO 800 je preniski ISO za snimanje u tamnijim prostorima, osim ako nemaš objektiv velikog otvora blende (većeg nego kit objektivi). Što se tiče fokusiranja, napisao sam da mirrorlessi i SLT-ovi su u tom kontekstu bolji za snimanje videa od SLR-ova (a ne od kamera!), jer imaju automatski fokus kod snimanja videa (u to vrijeme mnogi tadašnji, a pogotovo stariji SLR-ovi nisu imali automatski fokus). Međutim kamere tipično imaju bolji automatski fokus kod snimanja videa ili možda bolje reći da se fokus stalno "ne lovi", odnosno da se svako malo odfokusira i ponovno fokusira - automatski fokus kod videa je rak-rana mnogim, da ne kažem većini fotoaparata. Mali senzor ima i svojih prednosti, recimo za makro-snimanje - kamera se tipično može zalijepiti na objekt koji snima, a i dubinska oštrina je velika pa kod makro snimanja ispadne taman, dok je kod APS-C fotoaparata dubinska oštrina kod makro-snimanja često neprihvatljivo mala.

 

Ne treba zaboraviti niti aliasing/moire, koji je još jedan problem većini fotoaparata (ali i nekim kamerama!). Zatim, imalo bolje kamere tipično mogu primiti veće baterije, znači za nevelik novac može se kupiti baterija koja će omogućiti višesatno kontinuirano snimanje videa (recimo 3-4 sata). A mnoge kamere koje koštaju kao mirrorless i SLR-ovi imaju i ulaz za vanjski mikrofon.

 

Dakle, treba biti oprezan kad se preporučuje jedna cijela klasa uređaja, odnosno kad se izbacuje videokamera (kamkorder) kao dobra opcija. Unatoč tipično nešto nižoj kvaliteti slike, kamere imaju i puno prednosti kod snimanja videa pred fotoaparatima. Ovisi što svakome ponaosob treba, odnosno za koju primjenu! Idealno bi bilo imati i jedno i drugo, ali većini ljudi to ili nije nužno ili je preskupo.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji HD kamere!
Tehno-Istraživač kaže...

Što se tiče snimanja videa,bolje je kupiti neki kvalitetan SONY NEX fotoaparat nego običnu kameru...

Nije tako jednostavno na osnovu specifikacija, pročitane recenzije... preporučiti uređaj, treba iza sebe imati tehničkog predznanja i iskustva iz prakse, kako je u postu iznad @mbaksa detaljno obrazložio, pri izboru uređaja treba razlučiti njegovu primarnu namjenu prema potrebama i tek tada sagledati opcionalne mogućnosti, dakako da u nekim slučajevima opcije mogu zasjeniti primarnu namjenu uređaja.  

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

U potpunosti se slažem sa navodima koje je iznio mbaksa.Želio bih još nešto pojasniti,što ljude zbunjuje a i često ne razmišljaju o tome malo logičnije...Istina je da digitalni fotoaparati,poglavito mirrorlesi i DSLT ovi a čak i napredni kompakti sve bolje snimaju video..međutim,osim pitanja ergonomije koja je kod kamera puno bolja za snimanje nego kod fotoaparata ima još jedna stvar.Npr.aparat sa 4/3" ili još većim APS - C senzorom ima daleko veći senzor od prosječne kamere pa čak i profesionalnih ( kamere imaju najčešće 1/4",1/3" a profesionalne 1/2" ili 2/3" veličinu senzora ) što znači da je senzor u fotoaparatu veći i 10 ak puta površinom od senzora u kamerama,što bi logično trebalo značiti da i prima više svjetla i načelno to je tako...ali,uvijek ima ali...to ne mora značiti da su sami pikseli na kamerama puno manji od piksela na fotoaparatu.U fotoaparatima se koristi Bayerov filtar što znači da pojednostavim da se boja dijeli na svakom pikselu na tri podpiksela,a što automatski smanjuje nativnu rezoluciju,i većina kamera koristi Bayerov filtar sa istim sustavom ali kod tih kamera je veličina senzora brojem piksela točno prilagođena full hd rezoluciji ( npr.Canon HF G 10 ima senzor od 1/3" ali mu je broj piksela na senzoru 2 070 000 tj.točno koliko iznosi full hd rezolucija,dok je kod gore navedenih aparata broj piksela npr 16 Mpix ,od kojih se samo dio koristi za snim anje videa ali je i veličina tih piksela relativno mala bez obzira na baznu veličinu senzora ).Još je bolji primjer na 3MOS kamerama koje koriste tri senzora npr.veličine 1/4,1" i oni su udnosu na senzore APS - C formata kao komadić nokta,ali ti senzori su nativne full hd rezolucije i pošto prizma unutar kamere razlaže svjetlost na  tri osnovne boje na crvenu,zelenu i plavu,oni nemaju Bayerov filtar te svaki senzor obrađuje podatke samo jedne boje,te slijedom toga daje brilijantnu oštrinu snimka a i uvjeti u low ligtu su vrlo dobri...Da rezimiram sve profesionalne TV produkcije diljem svijeta koriste sustav sa 3 čipnim kamerama,doduše nešto većim nego kod ovog primjera,i nikad neće prijeći na DSLT - ove itd,i zbog praktičnosti i ergonomije...što ne znači da DSLT ovi ne mogu odraditi vrhunski npr.neko vjenčanje poglavito u pogledu izražavanja kreativnosti snimatelja itd.Baš kako je mbaksa rekao najidealnije bi bilo imati i fotić i ok kameru,jer svatko od njih ima svoje prednosti i nedostatke. Lp !

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 10:29 (thunderstreak).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

ljudi trebao bih za šogija preporuku neke kamerice koja ima opciju noćnog snimanja

cijena može biti u rasponu od 2000 do 3000

 

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

Pozdrav, uskoro kupujem novu kameru, ne razumijem se previse u kamere pa me zanima sto mislite o ovoj: https://www.svijet-medija.hr/art/kamera-panasonic-hc-v250eg-k-crna/58641 ? Budzet mi je 2000kn.

http://www.facebook.com/webshop112
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Pomoć pri kupnji HD kamere!
mustang995 kaže...

Pozdrav, uskoro kupujem novu kameru, ne razumijem se previse u kamere pa me zanima sto mislite o ovoj: https://www.svijet-medija.hr/art/kamera-panasonic-hc-v250eg-k-crna/58641 ? Budzet mi je 2000kn.

Budžet ti pokriva samo ulazne modele - što god da kupiš u tom cjenovnom rangu vjerojatno je "tu negdje", a to znači OK za snimanje pod suncem i dobrim svjetlom, a u unutrašnjosti... Onako... Kamera koja te interesira barem ima optičku stabilizaciju. Pogledaj si videe na YouTubeu ili gdje drugdje pa procijeni odgovara li ti. Čini se ko OK ulazni model. Detaljniije ti može reći samo netko tko je s njom snimao u različitim uvjetima. A teško da ti itko može reći bi li ta kamera zadovoljila tvoje potrebe jer svoje potrebe nisi napisao.

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji HD kamere!

Htio bi kupiti kameru koja je što bolja za što manje novaca (ah, znam da nije lako to ubosti).

 

Prvo sam nabasao na Sony PJ30, ali sam shvatio da ima premali senzor pa da nije baš adekvatna po noći.

 

Gledam kameru Panasonic hc-v700. Čini se da ima sve što meni treba, a to je dobra slika, ulaz za vanjski mikrofon i dobra slika po noći. Samo je pitanje da li je moguće infracrveno snimanje po totalnom mraku na način da koristim vanjski IR iluminator.

 

Koje biste još kamere preporučili koje slične po cijeni i karakteristikama ovoj kameri?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice