AF comfirm chip (problem)

poruka: 3
|
čitano: 1.279
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
AF comfirm chip (problem)

 Dakle

 

 Imam Samyang 16mm T2.2 VDSLR ED AS UMC CS za Canon

 

 ovaj model nema potvrdu fokusa pa sam mislio ugraditi ovaj chip koji mu to omogucuje.

postoje dvije opcije

 

1.http://www.canosa.com.hr/af-chip-adapter-za-canon-dslr-potvrda-fokusa/103208/product/

 

i

 

2.http://www.canosa.com.hr/adapter-m42-objektiv-na-canon-eos-ef-i-ef-s-af-confirm/100489/product/

 

kod prve opcije se chip (doslovno ) mora zaljepiti ljepilom ma stijenku (navoj) od objektiva...iako je dosta pozitivnih komentara , neki kazu se ljepilo na vecim temp. topi pa poremeti kontakt...(ovo je vrlo rijedak slucaj ali nebi bas riskirao)

 

kod drugog primjera je vec zalijepljen ali se moraju busiti rupe za vide , (ovdje me strah ako ce ova unutarnja stjenka prkriti dio stakla u objektivu)....

 

ukoliko netko ima iskustva s ovim bio bih jako zahvalan kada bi rekao:

 

koju opciju? zasto tu opciju? i ako je prva opcija koje ljepilo koristiti?

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2016 3:47 (Squall Dvopek).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AF comfirm chip (problem)
Squall Dvopek kaže...

 

kod drugog primjera je vec zalijepljen ali se moraju busiti rupe za vide , (ovdje me strah ako ce ova unutarnja stjenka prkriti dio stakla u objektivu)....

 

ukoliko netko ima iskustva s ovim bio bih jako zahvalan kada bi rekao:

 

koju opciju? zasto tu opciju? i ako je prva opcija koje ljepilo koristiti?

Huh? Unutrašnja stjenka će prekriti dio stakla, whaaat!?

Mislim, jako bi ti rado odgovorio, ali mi nije jasno kaj te muči, in the first place.

 

Btw, zaboravi na focus-confirm čipove i sve te idiotarije. Radiš sa DSLRom, zaboravi na bilokakvo precizno manualno fokusiranje - za to si trebao uzeti mirrorlessa s focus-peakingom.

No, pošto imaš DSLRa, focus-confirm čip ti je manje koristan - da, fotić će bipnuti kad pretpostavi da je u fokusu, što može, ali ne mora biti istina.

 

Ušparaj si lovu i živce, upali live-view, uvećaj kadar i fokusiraj tako.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AF comfirm chip (problem)

NWM....odustao sam od kemijanja, zahvaljujem na savjetu:)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice