Canon EOS 6D Mark II

poruka: 299
|
čitano: 50.634
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Canon EOS 6D Mark II

Kai i Gordon Lang su inače pri kraju videa opjevali izostanak 4K:

 

Pjesma se zove "Canon, reci mi zakaj?" 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 20:27 (mbaksa).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...
Canon je izgubio cca 5% u korist Sonya u 2016. To je golem postotak.

 Molim izvor.

 

U međuvremnu evo link na file;

Ponoviti ću još jednom, stavio sam aparat na stativ, spustio ekspozicju na -5ev, do -3ev mjeri aparat dalje brojao. Kada sam uvezao file u LR kliknuo sam samo na Auto. LR je automatski podigao ex za 5ev što bi i značilo da sam znam brojati, odnosno automatski provjerio da sam sliku napravio na -5ev. Ništa dalje nisam radio, kao što se u predhodnoj slici vidi, nema dodanog NR i sli. Rezultat je takav kakav je, svatko neka za sebe prosudi.

6d, će vjerovatno imati tehnološki identičan senzor kao i 80d, što znači da uz praktički istu rezoluciju (razlika 2mp) pixeli će bit znatno veći te će radi toga može stvarno puno očekivati od tog senzora unutar canon kampa.

 

Cijena će kao i s 80d (predstavljena cijena je bila 1200usd) na početku biti napuhana, već oko nove godine se očekuje cash back i normaliziranje cijene, sudeći prema 80d.

U odnosu na 6d original canon je puno toga napravio upravo u dijelu na koji su neki korisnici prvog modela imali najviše zamjerki a to je juzabiliti. Što je u entuziast kategoriji iznimno bitno za prodajne rezultate uz naravo cijenu.

Zapravo u tom dijelu 6d mk2 bolji od većine konkurencije a cijeli recept je preuzet iz 80d te su dodatno implementirane neke od funkcija;

 

Touch screen, Dual Pixel, Zakretni ekran, wifi, BT, GPS, 45 point AF, AWB white priority, Flikr, det. te elektronička stabilizacija slike(nadam se i D+) za video te naravno FF senzor nove generacije.

Nije preuzet OVF iz 80d, maksimalna brzina shutera ostaje na 1/4000, i nema ugrađen flash.

 

Koliko sam upoznat niti jedan konkurentni model ne nudi 4k,  iako se možemo složiti da je Canon trebao biti prvi koji je to ponudio al poznavajući Canona, neznam zašto je itko takvo što i očekivao i čemu toliko čuđenje. Taj 4k je za mene jedina zamjerka jer ne vidim način na koji bi to utjecalo na cijenu proizvoda, dakle riječ je samo o odluci ili sam nešto propustio. Osobno očekujem 4k u nasljedniku 80d i M5 modela.

Ostalo poput dual slot kartice, i sl podiže cijenu proizvoda a bez obzira na prigovaranja vezano uz cijenu, ako ćemo se držati činjenica a ne subjektivnih ocjena, 6d ima najnižu predstavljenu cijenu za FF aparat. Zakon tržišta će tu cijenu prilagoditi i to vrlo brzo s obzirom na uskoo predstavljanje A7III

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 10:26 (ITelektronika).
16 godina
moderator
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...
Fotkaj RAW na -5EV i stavi link. Nema šanse da si dobro napravio jer imam 80D kod sebe i kljuca već na +3,25 na ISO 100...

Ne kužim baš poantu tog testa. Je li cilj testirati ISO invarijantnost?

 

AFAIK za Canonove aparate je poznato da manje-više nisu ISO invarijantni, znači da će se mnogo bolji rezultat postići ako se potrefi ISO nego da se ISO ("ekspozicija") diže prilikom obrade. S druge strane, Nikoni, Fujii, neki Sonyji jesu ISO invarijantni pa ti je (skoro, ovisno) svejedno hoćeš li u kameri imati postavljen ispravni ISO ili ćeš ga dizati u postu. Naravno, govorim o snimanju RAW fotografija - za JPEG-ove i video je presudno da ISO bude ispravno odabran.

 

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...
Mitch kaže...
Fotkaj RAW na -5EV i stavi link. Nema šanse da si dobro napravio jer imam 80D kod sebe i kljuca već na +3,25 na ISO 100...

Ne kužim baš poantu tog testa. Je li cilj testirati ISO invarijantnost?

 

AFAIK za Canonove aparate je poznato da manje-više nisu ISO invarijantni, znači da će se mnogo bolji rezultat postići ako se potrefi ISO nego da se ISO ("ekspozicija") diže prilikom obrade. S druge strane, Nikoni, Fujii, neki Sonyji jesu ISO invarijantni pa ti je (skoro, ovisno) svejedno hoćeš li u kameri imati postavljen ispravni ISO ili ćeš ga dizati u postu. Naravno, govorim o snimanju RAW fotografija - za JPEG-ove i video je presudno da ISO bude ispravno odabran.

 

 no pokazuje ti isto kolko mozes sjene dizat bez preocitog šuma

16 godina
moderator
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
no pokazuje ti isto kolko mozes sjene dizat bez preocitog šuma

Ma OK, da, mada ako već toliko dižeš sjene da se moraš bojati šuma, onda si možda promašio ekspoziciju, kadar ili tehniku (trebao si raditi HDR, odnosno bracketing, ili koristiti gradijentni ND filtar).

 

Kolega Mitch je tim testom htio pokazati koliko su Canonovi senzori "loši", no taj test će, naravno, rezultirati puno lošijom slikom nego je kad se aparat koristi normalno, jer se njime ne testira "lošost" senzora, nego invarijantnost. Canonovi senzori u pravilu jesu nešto lošiji od konkurencije, ali nisu toliko lošiji koliko bi pogrešno protumačen test invarijantnosti (kad se koristi za nešto drugo) dao naslutiti.

14 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

6d, će vjerovatno imati tehnološki identičan senzor kao i 80d, što znači da uz praktički istu rezoluciju (razlika 2mp)....

 

Cijena će kao i s 80d (predstavljena cijena je bila 1200usd) na početku biti napuhana, već oko nove godine se očekuje cash back i normaliziranje cijene, sudeći prema 80d.

 

Zapravo u tom dijelu 6d mk2 bolji od većine konkurencije a cijeli recept je preuzet iz 80d te su dodatno implementirane neke od funkcija;

Potpuno se slažem. Senzor je, čini se, veoma sličan. Pročitao sam negdje da senzor u 80D ima 25.8 MP.

Što se tiče cijene, opet se slažem. Već je prilično pala za model 80D. Ja sam svoj prije 3-4 dana platio 1188$ sa 18-135 USM objektivom. Za očekivati je skori pad cijene i modela 6D.

9 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

U situacijama gdje bracketing ili HDR(subjekt u pokretu) ne dolaze u obzir a scena je izrazito kontrastna (svjetlo tamno) ja biram podexponirati fotke ili higliht pr. opciju(možda postoje druge tehnike ali meni su nepoznate). Da budemo jasni, -5ev je ...... ali za 1-2 stopa je korisno. Što znači da u slučaju nove generacije Canon senzora tu nebi smijelo biti problema čak i na -5ev bi se dala dobiti posve upotrebljiva fotografija standardne diomenzije. Bilo bi dobro da netko napravi isto s Sony senzorom.

E sad, razlike u Canon senzorima u odnosu na konkurenciju su nejasne, ja ne vidim nikakvu prednost između Canon 5d4 i a7RII po pitanju šuma na visokom iso-u, čak prednost dajem Canonu. Eto pogledajte sami;

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-5d-mark-iv/9

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 16:56 (ITelektronika).
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

E sad, razlike u Canon senzorima u odnosu na konkurenciju su nejasne, ja ne vidim nikakvu prednost između Canon 5d4 i a7RII po pitanju šuma na visokom iso-u, čak prednost dajem Canonu. Eto pogledajte sami; 

Senzor Canona 5D mk4 ne možeš samo tako svrstati u "Canonove senzore" (onakve kakvi su dotad bili). To ti govori i činjenica da je senzor tog aparata blizu toga da bude ISO invarijantan.

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

U situacijama gdje bracketing ili HDR(subjekt u pokretu) ne dolaze u obzir a scena je izrazito kontrastna (svjetlo tamno) ja biram podexponirati fotke ili higliht pr. opciju(možda postoje druge tehnike ali meni su nepoznate). Da budemo jasni, -5ev je ...... ali za 1-2 stopa je korisno. Što znači da u slučaju nove generacije Canon senzora tu nebi smijelo biti problema čak i na -5ev bi se dala dobiti posve upotrebljiva fotografija standardne diomenzije. Bilo bi dobro da netko napravi isto s Sony senzorom.

E sad, razlike u Canon senzorima u odnosu na konkurenciju su nejasne, ja ne vidim nikakvu prednost između Canon 5d4 i a7RII po pitanju šuma na visokom iso-u, čak prednost dajem Canonu. Eto pogledajte sami;

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-5d-mark-iv/9

 

 

 Da iznenađem sam bil kad je 5d izaso, no uzmi u obzir da Canon ima manju rezoluciju i jos low pass filter sto znaci da Sony bolje podnosi Noise reduction tj. s njim mozes dobit manje šuma za istu kolicinu detalja. 

No to je nebitno jer su razlike stvarno male. Bitnije su druge stvari o kojima smo pricali.

Netko je spomenuo da je pravom fotografu dovoljan samo centralni AF point i Focus and Recompose tehnika, no danas sa tak ostrim objektivima i velikim rezolucijama nije bas idealna stvar, pogotovo kod portreta gdje je fokus na oko kritican i kod brzih objektiva polje najostrijeg fokusa samo par milimetara ta  tehnika ne prolazi.


9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
 Da iznenađem sam bil kad je 5d izaso, no uzmi u obzir da Canon ima manju rezoluciju i jos low pass filter sto znaci da Sony bolje podnosi Noise reduction tj. s njim mozes dobit manje šuma za istu kolicinu detalja. 

 

 Uspređivao sam na "Print" opciji koja služi da se direktno mogu uspoređivati dva senzora različite rezolucije, tako da je rezolucija isključena.

Slike se mogu skinut s DPreviewa pa su rezultati provjerljivi i ponovljivi, isto tako svatko može provjeriti razliku s Noise reductionom ukoliko će je uopće biti. Ja se s time ne mislim zabavljati jer;

 

No to je nebitno jer su razlike stvarno male

Ne mogu se, ne složiti s ovim. To mi je iu poanta.

Canonovi senzori u pravilu jesu nešto lošiji od konkurencije (by @mbaksa)

Pa da i je ovo gore točno( a ne čini se tako), razlike su zanemarive da bi bilo koji aparat stavili u prednost isključivo radi senzora.

 

Netko je spomenuo da je pravom fotografu dovoljan samo centralni AF point

Ja se s tim ne mogu složiti. No, kao što sam rekao, možda je problem u meni. Kod portreta dovoljna mi je jedna točka, kod sporta imam jednostavno previše slika van fokusa, između igrača, u ogradi na reklami od ožujske:) jbg ja nisam pravi™ fotograf :)

 

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

To da je fotografu dovoljna i centralna AF točka sam rekao ja. Pod tim sam mislio na fotografa/amatera/entuzijastu/hobistu, onoga kome je serija 6D namjenjena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...
Senzor Canona 5D mk4 ne možeš samo tako svrstati u "Canonove senzore" (onakve kakvi su dotad bili). To ti govori i činjenica da je senzor tog aparata blizu toga da bude ISO invarijantan.

 

A ok onda nećemo 5d4 senzor svrstavati u Canon senzore.

Gotovo je neupitno onda da ni 6d2 nećemo svrstati u Canonove senzore(onakvi kakvi su bili, jel ).

 

Canonovi senzori u pravilu jesu nešto lošiji od konkurencije

Nebi bilo iznenađenje da 6d2 na vrhu ponude FF senzora gdje su razlike u stvarnom svijetu zanemarive. (za ISO)

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 20:40 (ITelektronika).
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

To da je fotografu dovoljna i centralna AF točka sam rekao ja. Pod tim sam mislio na fotografa/amatera/entuzijastu/hobistu, onoga kome je serija 6D namjenjena.

 Joj nemoj ga molim te. Ima profesinalaca (to su oni koji zarađuju sa fotografiranjem) koji nemaju blage veze i svejedno im je. Vjeruj mi vidio sam svasta pogotovo od ovih lokalnih koji fotografiraju po svadbama.

Dok imas pedantnih ljudi bez obzira dal su amateri ili ne koje to smeta. Koja je svrha visoke rezolucije i ostrih objektiva ak fulas fokus sa tom tehnikom ?

 

Zato su izmislili Face i Eyedetection koje naravno nemres koristis na dslru preko ovf-a pa ti vise raširenih pointova dobro dođe i AF joystick

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2017 8:37 (Santana).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...

To da je fotografu dovoljna i centralna AF točka sam rekao ja. Pod tim sam mislio na fotografa/amatera/entuzijastu/hobistu, onoga kome je serija 6D namjenjena.

 Joj nemoj ga molim te. Ima profesinalaca (to su oni koji zarađu sa fotografiranjem) koji nemaju blage veze i svejedno im je. Vjeruj mi vidio sam svasta pogotovo od ovih lokalnih koji fotografiraju po svadbama.

Dok imas pedantnih ljudi bez obzira dal su amateri ili ne koje to smeta. Koja je svrha visoke rezolucije i ostrih objektiva ak fulas fokus sa tom tehnikom ?

 

Zato su izmislili Face i Eyedetection koje naravno nemres koristis na dslru preko ovf-a pa ti vise raširenih pointova dobro dođe i AF joystick

 PA zar nije upravo obratno. Amater nece da se zeza sa post obradom i trebalo bi da mu je bitno a i lakse odmah odraditi kadar kako treba a to bas i nije moguce samo sa centralnom af tackom.....Mozda je mislio samo sa jednom af tackom  pa hajd ali samo sa centralnom?......

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Torent kaže...
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...

To da je fotografu dovoljna i centralna AF točka sam rekao ja. Pod tim sam mislio na fotografa/amatera/entuzijastu/hobistu, onoga kome je serija 6D namjenjena.

 Joj nemoj ga molim te. Ima profesinalaca (to su oni koji zarađu sa fotografiranjem) koji nemaju blage veze i svejedno im je. Vjeruj mi vidio sam svasta pogotovo od ovih lokalnih koji fotografiraju po svadbama.

Dok imas pedantnih ljudi bez obzira dal su amateri ili ne koje to smeta. Koja je svrha visoke rezolucije i ostrih objektiva ak fulas fokus sa tom tehnikom ?

 

Zato su izmislili Face i Eyedetection koje naravno nemres koristis na dslru preko ovf-a pa ti vise raširenih pointova dobro dođe i AF joystick

 PA zar nije upravo obratno. Amater nece da se zeza sa post obradom i trebalo bi da mu je bitno a i lakse odmah odraditi kadar kako treba a to bas i nije moguce samo sa centralnom af tackom.....Mozda je mislio samo sa jednom af tackom  pa hajd ali samo sa centralnom?......

 On je mislio da prvo fokusiras sa centralnom onda kadriras i onda okines sliku. To je nekad bilo oke dok si bile manje rezolucije, al danas tim kadroranjem nakon fokusiranja jednostavno fulas pogotovo ak koristis objektiv tipa 85mm 1.4

8 godina
odjavljen
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II

A to znaci zaboravi bilo kakve rodjendane i sl unutra, sportske dogadjaje tj slikanje djecice na utakmicama i generalno dogadjaje koji ukljucuju djecu i more rugih stvari. Ostaju pejzazi i portreti a za to je malo (puno) dati tolike pare....

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Torent kaže...

A to znaci zaboravi bilo kakve rodjendane i sl unutra, sportske dogadjaje tj slikanje djecice na utakmicama i generalno dogadjaje koji ukljucuju djecu i more rugih stvari. Ostaju pejzazi i portreti a za to je malo (puno) dati tolike pare....

 Ma nije nit za portrete ako bas ciljas oko

14 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
Torent kaže...

A to znaci zaboravi bilo kakve rodjendane i sl unutra, sportske dogadjaje tj slikanje djecice na utakmicama i generalno dogadjaje koji ukljucuju djecu i more rugih stvari. Ostaju pejzazi i portreti a za to je malo (puno) dati tolike pare....

 Ma nije nit za portrete ako bas ciljas oko

Ako želite pivo od dva litra u plastičnoj boci, rado ću vas častiti. 

16 godina
moderator
offline
Canon EOS 6D Mark II

Rant na EOSHD-u o 4K: http://www.eoshd.com/2017/07/canon-real-technical-political-reasons-behind-lack-decent-video/#more-18349

 

Lik u osnovi smatra da Canon namjerno osakaćuje svoje aparate za snimanje dobrog videa (pa makar i dobrog 1080p videa) jer su senzori dosta sposobniji od toga kakav video kamera snimi na karticu.

 

 

Ovdje pak lik kojeg je Canon unajmio da mu snimi timelapseove za promotivni spot, između ostalog, kvoca i o izostanku 4K snimanja videa. Ono, lik je maher timelapseove, a smeta mu što kamera nema 4K. Svašta. 

 

 

###

 

Po nekoliko previewova čini se da će 6D mk II proizvoditi jako dobre fotografije i bit će iznadprosječno dobar pri slabom svjetlu. Ali eto, na previše je načina osakaćen za profesionalnu uporabu. A nije trebao biti. A jest. Jer - politika.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Naravno. Nisu ludi da sami sebi skoče u stomak i tako naude 5D i C seriji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Naravno. Nisu ludi da sami sebi skoče u stomak i tako naude 5D i C seriji.

 Naravno zato su trebali kod njih ponudit vise

 

Skuzit ce canon kasnije da sam sebe jebe kad ce ih konkurencija preskocit

15 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Čekao sam 6D MkII prošlo ljeto da se makar najavi, škicao onako lagano 5D MkIV, pa kad je nova petica izašla ubila me cijena od nekih 30k+ kn za tijelo. A baš su me nešto bili zažuljali novci i rekoh, ajd da napravimo upgrade s petice-dvojke nakon x godina nezaboravnog druženja. Ono što je meni kao amateru-hobistu jedna od najbitnijih stavki osobina senzora je dinamički raspon. 5D MkII je tu raga samo takva. Malo podeksponiraš i poželiš izvući nešto smisleno iz sjena i vrlo brzo ode sve u ružni banding i šum. Raspad. Nula bodova. Zaboravi. Bracketing/HDR... Da, u teoriji i ako se ima vremena, živaca, volje, snage. Previše sam se puta znao naći u situaciji da ne nosim stativ sa sobom, negdje na vrhu planine, na obali, hodam kilometrima okolo, mjerim svaki gram opreme koju vućem sa sobom, a iz ruke to nije to. I nekako sam se, nakon što je Canon izbacio 80D, nadao da bi šestica-dvojka mogla dinamiku izgurati još koji korak dalje i približiti se konačno Nikonu, odn. Sonyu, pa da ne ulazim u glavobolje i peripetije s prodajom par torbi godinama brižno skupljane staklovine i svakojake opreme za Canon. Dakle izašla je petica-četvorka negdje lani pred jesen, nabavio sam par RAW-ova s tog čuda, pa sam skinuo neke RAW-ove s Nikona D750 i išao se s tim igrati u Photoshop. Hijaoooo. Uglavnom, ostavio sam se ćorava posla samouvjeravanja kako će Canon sad ovo-ono, evo samo što nije. Prodao nešto staklovine, ostavio si ipak peticu-dvojku za 135L, macro i street s onim malim STM briljantima (40 i 50mm) koje Canon ima (lagano, neupadljivo i vrhunsko), uzeo Nikon D750 i naramak vrhunskog staklovinja... Peglanje Nikonovih RAW-ova i igra s dinamikom je jednostavno perverzija. Ono, na base-ISO vrijednostima potegneš iz mrklog mraka/sjene i boju i detelje bez šuma i bandinga. Sad čitam za tu novu šesticu da opet ništa od bolje dinamike (navodno su ipak sredili banding koliko sam nešto uspio vidjeti neke inicijalne testove?). Nisu čak ni dva card slota htjeli staviti. Razumijem da svatko ima neka svoja očekivanja i neke specifične potrebe, znam da je mučno mijenjati sustave kad se jednom opremiš dobrim staklima, ali Nikon i dalje briše pod s Canonom u ovom segmentu, i to onako objeručke, i ne vidim ja neku Canonovu želju da se to promijeni u neko dogledno vrijeme. Štoviše D750 kod nas sad košta i nekih 3k kn manje koliko vidim, onako, za jedan fini rabljeni objektiv. Canon i dalje spava i slatko sanja. Pa se malo probudi, napumpa cijene, pa dalje spava. Nek samo spava, misle fanovima su pune torbe staklovine, to će ih držati do nekog novog tijela. Dobro. Samo hrabro.

Deckard
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

al zato na D750 nemas Dual Pixel Raw 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2017 19:24 (Santana).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...

Rant na EOSHD-u o 4K: http://www.eoshd.com/2017/07/canon-real-technical-political-reasons-behind-lack-decent-video/#more-18349

 

Lik u osnovi smatra da Canon namjerno osakaćuje svoje aparate za snimanje dobrog videa (pa makar i dobrog 1080p videa) jer su senzori dosta sposobniji od toga kakav video kamera snimi na karticu.

Načelno bi se složio s tipom, iako u tehničkom smislu nema logike ono što piše;

Clearly they solved the speed issue here with a move to Multiple on-chip A/D converters but its move that consequences for color and noise.

Upravo suprotno, ideja on chip A/D konvertera je između ostalog manja razina šuma. Tehnologija koju Sony također koristi u svojim Exmor senzorima. Uglavnom, veze s vezom nema.

 

Ipak mišljenja sam  također da Canon osakaćuje svoje foto aparate za video, Sony radi istu stvar na nešto drugačiji način.

Dva giganta dva pristupa, meni osobno se ne sviđa niti jedan ali preferiram Canonov jer mi više odgovara mojim zahtjevima, netko ima drugačije zahtjeve pa će preferirati Sony-a.

 

Canon/Nikon ima strategiju "pravi alat za posao". S strane profesionalaca, nema ništa sporno i u tome vidim razlog zašto unatoč tome što vidimo na yt-da su se uglavnom svi prebacili na druge sisteme- Canon ima vrlo dobre prodajne rezultate, bolje od Sony-a. Drugim riječima YT se ne čini kao mjerilo za tu skupinu korisnika.

 

S strane entuziasta i amatera, ljudi koji bi htjeli gadget koji može sve kao profi alat (u toj skupini se i ja nalazim ako se priča o aparatima) ostaju zakinuti. Sony jednostavno nudi više za tu skupinu korisnika,ali naravno za više novaca.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2017 2:08 (ITelektronika).
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Al pazi, vise novih nikon fotoaparata ima 4k nego canon.

Da si ti nekome iso predviđat takvu buducnost prije 4 godine strpali bi te u ludnicu :P

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

al zato na D750 nemas Dual Pixel Raw 

.... al zato na D750 imašdruge brige.

9 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

To su stvari koje se mogu desiti svakom proizvođaču i na najboljim proizvodima. Kada se desi, razliku čini pristup proizvođača;

If your camera is affected, that tool will provide instructions on sending your D750 to Nikon for repair free of charge regardless of warranty status.

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

To su stvari koje se mogu desiti svakom proizvođaču i na najboljim proizvodima. Kada se desi, razliku čini pristup proizvođača;

If your camera is affected, that tool will provide instructions on sending your D750 to Nikon for repair free of charge regardless of warranty status.

 

 

Da samo se njima dešava na svim njihovim consumer FF aparatima, prvo je D600 curilo ulje po senzoru sa shuttera a onda ovo sa D750 di su nakon prvog pa i drugog recall-a rekli da su rješili problem i da novi više nemaju problema i onda sad ipak imaju i to isti jer ništa nisu zamjenili - a i komplet sve im se sad radi na Tajlandu za razliku od Canon-a koji rade u Japanu, tu isto mora biti razlike u cijeni zbog cijene sata radne snage ..

 

Pri tome ne kažem da nisu cigani ovi iz Canona jer namjerno oškrbljuju tijela i to na najjadniji način - ja čekam da vidim kaj će biti sa najnoviji DR - slučajem jer navodno da su testirali nekakav RAW iz 6D2 i da je DR isti ili malo lošiji kao na 6D - kaj meni apsolutno nema logike jer u svim aparatima koji su izašli unatrag god dana su A/D pretvaraci na senzorima čak i u najnižim rabel klasama ( 5d4, M5/6, 80D, 77D, čak i 200D ) i kak sad nebi u 6D stavili takav senzor !??

9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
VooDooZg kaže...

Da samo se njima dešava na svim njihovim consumer FF aparatima, prvo je D600 curilo ulje po senzoru sa shuttera a onda ovo sa D750 di su nakon prvog pa i drugog recall-a rekli da su rješili problem i da novi više nemaju problema i onda sad ipak imaju i to isti jer ništa nisu zamjenili - a i komplet sve im se sad radi na Tajlandu za razliku od Canon-a koji rade u Japanu, tu isto mora biti razlike u cijeni zbog cijene sata radne snage ..

 Sve stoji, propust postoji i nitko ga ne umanjuje. I canon, sony imaju svoje mušice. Ipak ozbiljan porizvođač stoji iza svojih proizvoda a ako je riječ o profesionalnim alatima tada bi i podrška trebala biti na toj razini. Nikon je upravo to i pokazao, priznao pogrešku i troškove vlastitih pogrešaka snose u cijelosti.

 

Za usporedbu, odmah me asocira na debakl s Nvidia grafičkim čipovima iz 2008g. Apple, IBM (lenovo) su mijenjali ploče korinicima izvan jamstvenog roka, šta misliš dali su Toshiba, Sony i ostala bagra isto napravili?

 

Canon je tu gdje je (broj 1) upravo radi odnosa prema korisnicima. Iako vrlo glasna publika koja teži gadget like aparatima ostavlja dojam da će evo baš svi preć na npr Sony-a baš kao i kad je prvi 6d izašao, ja mislim da neće, upravo jer većini koja u stvari živi od fotografije puno je bitnija pouzdanost i podrška od 4k snimalice.

Nikon je pogriješio i to će platiti, dali će naučiti šta iz toga to je već drugi par rukava.

Pri tome ne kažem da nisu cigani ovi iz Canona jer namjerno oškrbljuju tijela i to na najjadniji način

Kvalitet, pouzdanost, podrška i svi mogući fičri uz nisku cijenu neidu skupa. Nikon je očito odlučio napraviti kompromis cijene i kvalitete, Canon ne radi kompromis u kvaliteti ali zato imaš 6d s C/P AF iz 80d , dok Sony nema kompromisa vezano uz fičre ali kvaliteta i pouzdanost i podrška je zadnja rupa na svirali. Tri brenda, tri različita pristupa, osobno smatram da nitko ne može bilo koji izdvojiti kao ultimativno ispravan, prodajni rezultati će pokazati

 slučajem jer navodno da su testirali nekakav RAW iz 6D2 i da je DR isti ili malo lošiji kao na 6D - kaj meni apsolutno nema logike jer u svim aparatima koji su izašli unatrag god dana su A/D pretvaraci na senzorima čak i u najnižim rabel klasama ( 5d4, M5/6, 80D, 77D, čak i 200D ) i kak sad nebi u 6D stavili takav senzor !??

Može link na raw datoteke?

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 9:00 (ITelektronika).
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Bilo je nekog govora da AF iz 80D nije dorastao FF, ali kao što vidimo na ovoj fotografiji u prilogu, AF točke su dobro raspoređene preko cijelog frame-a. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice