Kupovina fotoaparata i foto opreme

poruka: 887
|
čitano: 289.705
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
12 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
CyberPlague kaže...

 Što točno slikaš pa da ti je potreban toliki izvor svjetlosti?
Ako slikaš portrete i slično,potreban ti je jedan blic tj. integrirani na aparatu i još jedan externi na slave modu.
Naravno trebalo bi u tom slučaju i još modifikatora rasvjete tipa difuzori za booklight,fill sa suprotne strane,trigrib za bounce i slično.

 Nije pitanje u jačini. Samo da mogu odrediti smjer svjetla i sjene:

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/kupovina-fotoaparata-foto-opreme/192565.aspx?page=9&jumpto=4742155&sort=asc&view=flat

 

Al i da mi fali svjetlost, fali. Već na f11 je desetinka sekunde... a objekitv ide do f22.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

 ako sam dobro vidio sunpak nema slave mod , 580 se moze opaliti bezicno sa nekim canonima tipa 600D ili bolji , 650d, 60d itd..   znaci tu ovisis o tome koji aparat imas , ali svakako ti neigra ulogu jer nemozes opaliti oba blica . jedino rijesenje ti je nabaviti neke bezicne okidace kao npr yongnuo 602c ili bolje sa jednim trigerom i dva recivera i to ce obaviti ono sto trazis  a nije skupo a i najjednostavnije ti je ...  recimo ovo ti je ok ponuda za početak          http://www.njuskalo.hr/fotooprema/trigeri-pro-wireless-oglas-11614365

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Pozdrav ekipa, zanima me gdje nabavljate fotoaparate i opremu, tu u HR ili izvana...moze par preporuka trgovina. Hvala.
Battlelog: D3XT3R_HR; Uplay: Dexter_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme
Nikon --- fototeh zagreb ili neki elipso ducan ,
Canon -- Bratulic , KSU
KSU ima samyang objektive i svasta nesto .
Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ja bih trebao neku preporuku za dobar servis objektiva u ZG/OS.
Riječ je o sigminom objektivu 28-70mm, f/2.8, potrgan mi je onaj vrtuljak(ring) za fokusiranje, vjerojatno je pukla neka plastikica koja povezuje focus leće sa tim ringom, AF radi, ali ne može točno pogodit, vjerojatno zbog toga što ima premali otpor kad fokusira, pa se vrti oko točke fokusa.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
-zip- kaže...
Pozdrav ekipa, zanima me gdje nabavljate fotoaparate i opremu, tu u HR ili izvana...moze par preporuka trgovina. Hvala.

 

nabava.net ;)

15 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Planiram kupit novi fotoaparat kojeg ću koristit na amaterskoj razini ono na zabavama, druženjima i slično.

Za oko mi je zapeo Sony DSC-W810B pa me zanima što vi mislite o ovom modelu i dali se može uzet nešto bolje za sličnu cijenu ( recimo +200kn max) ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pa računaj da će ti s takvim aparatom kvaliteta fotki biti na razini fotki iz mobitela i to ne nekog dobrog. Na tržištu trenutno ima masu mobitela koji rade bolje fotke (neki i svarno osjetno bolje) pa nek ti ti bude linija vodilja, ovisno kakav mobitel imaš na kraju ti se može dogodit da skužiš da ti mobitel radi bolje fotke nego ovaj fotić...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Moze preporuka ND filtera ? 77mm

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
redatelj97 kaže...
Možete li mi preporučiti neki mikrofon za dslr koji snima kvalitetan zvuk, cijena do 1000 kn.

Što kažete na ovaj: http://www.nikon.hr/hr_HR/product/accessories/slr/slr-connectivity/audio-video/me-1-microphone

 Malo dižem staro pitanje, al zanima me isto prijedlog dobrog a jeftinog mikrofona za DSLR.

 

Također općenito gledam si ubosti neki DSLR koji bi koristio dosta za snimanje videa (~50%), pa ako može neki prijedlog u tom smjeru?
Imam doma olympus e500 kupljen ima neko vrijeme, bavio sam se već malo amaterski fotografijom tako da imam nekakva saznanja, al nisam up-to-date sa onim što je sada vani.

 

Trenutno mi se najbolje čini krenit s nekim (polovnim?) canonom iz trobrojne serije, 50mm 1.8 + kit objektiv? Jel bolje umjesto kita nabavit neki malo jači multipraktik poput canon 18-135 ili neke sigme/tamrona?

Svaka pomoć je dobrodošla :D

www.counterstrike-hr.com - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
8 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Kaj se mikrofona tice najbolje za malu lovu ti je ovo i sam to planiram uzet.

 

Iskreno za snimanje videa niti jedan DSLR nije dobar
Jednostavno nisu optimizirani za video. Kolicina detalja u videu i opcije vezane za video su siromasne.
No pitanje je kolko si zatjevan

 

 

Prednosti:
- objektivi ( u usporedbi sa Samsung NX500, Sony RX100 IV i slicnima)
- mozes prikljucit mikrofon i razne dodatke (u usporedbi sa Samsung NX500, Sony RX100 IV i slicnima)

Mane:
- veliki su i relativno teški 
- losija kvaliteta slike od mirrorless kamera i to dosta losija, pa cak losija i od novih mobitela (DLSR je jedino bolji kod slabijeg osvjetljenja ). Iako snimaju u 1080p tu nema 1080p detalja.
- nema 4k (mozda ti sad to nije bitno , al ce ti bit )
- siromasni opcijama koje su vezane za video

 

 Pogledaj Samsung NX500 koji snima u 4k i dalje dosta bolje rezultate no ja bi rađe uzeo Sony na tvom mjestu

Manji i skuplji Sony RX100 IV isto snima u 4k i cak do 1000fps u 1080p gdje dobijes super slow motion :)

 

Pogledaj i Sony a6000 koji ne snima u 4k ,al opet daje vjerojatno bolje rezultate nego DSLR

 

(Znam da te stvari kostaju niti ih nema bilo gdje, al vec kad snimas nesto ne zelis valjda da izgleda gore od iPhone 5 snimke ?

Ak imas novaca ciljaj na Panasonic GH4 koji je zvjer od kamere i unisti svaki DSLR kaj videa tice.
Snima 4k do maksium 96fps-a i ima hrpu opcija vezanih za video. Sa adapterima mozes stavit i Canon objektive na njega

 



Dobro razmisli s cim ces krenut jer je najbolje ulagat u jedan sistem. Recimo sutra uzmes Canon sa objektivima pa se za par mjeseci predomislis i odes na Nikon (samo primjer)
tu gubis dosta love.

 

Ak bas hoces DSLR uzmi Nikon D3300(najjefitniji jer skuplji nisu nist bolji kaj se videa tice) jer barem snima video u 60fps-a za razliku od Canon-a i ima bolji senzor za obicno slikanje. I obavezno gledaj da objektiv ima stabilizaciju slike.

 

Nemoj mislit da sam hejter DSLR-a jer i sam imam jednog i razocaran sam kao i svi drugi koji snimaju sa DSLR-ima(Jednostavno Canon i Nikon spavaju). Oni amateri/polu amateri koji zarađuju nešto masovno bježe(obicno sa Canon 5D MK3) na Panasonic GH4 ili Sony A7s 
Sad ce doc i A7s II

Skupe stvari , al zapravo jefitne kada pogledas kolko kostaju profesionalne kamere, a ove daju tek nesto losije rezultate.
Ak hoces kvalitetan video to ce te skupo kostat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 3:16 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Professeur kaže...

 Malo dižem staro pitanje, al zanima me isto prijedlog dobrog a jeftinog mikrofona za DSLR.

 

Također općenito gledam si ubosti neki DSLR koji bi koristio dosta za snimanje videa (~50%), pa ako može neki prijedlog u tom smjeru?
Imam doma olympus e500 kupljen ima neko vrijeme, bavio sam se već malo amaterski fotografijom tako da imam nekakva saznanja, al nisam up-to-date sa onim što je sada vani.

 

Trenutno mi se najbolje čini krenit s nekim (polovnim?) canonom iz trobrojne serije, 50mm 1.8 + kit objektiv? Jel bolje umjesto kita nabavit neki malo jači multipraktik poput canon 18-135 ili neke sigme/tamrona?

Svaka pomoć je dobrodošla :D

 

Kao što je Santana gore rekao - DSLRi nisu za video, pogotovo stariji/rabljeni, uzmi Samsung NX500 i miran si.

8 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Mogli bi bit,al izgleda da to nikome nije u interesu. Canon ima svoje videokamere pa ne zeli sam sebi radit konkurenciju,a

 

Nikona valjda ne zanima video,al glasina je da bi D5 trebao podrzavat 4k pa ce vjerojatno i ostali modeli nakon njega.

Kolko ce to bit dobro, ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 11:03 (Santana).
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav momci, hvala na silnom inputu, trebati će mi malo vremena da sve istražim al dali ste mi dosta materijala :D

 

Što se tiče potreba, uglavnom bi primarna korist aparata bilo snimanje Counterstrike / gaming eventova. Pošto su gejmeri ljubitelji ljubitelji podruma i mraka, preformanse u zatvorenim prostorima i low lightu su relativno bitne. (solidan pri visokom isou, nizak aperture ili alternativni objektiv s istim, IS)

A i mic input bi bio dosta koristan za snimanje intervjua.

 

96fps/1000fps zvuči jebeno, to mi se dosta sviđa. 

 

I još jedno pitanje: zna li netko može li se neki fotoaparat koristiti kao webcam, ali bez korištenja USB kabela? Znači preki wifia/nekakvog tranzmitera? 

Ovo me zanima zbog streamanja eventova na twitchu. Mislim znam da se inače to odrađuje s malo ozbiljnijom opremom, al trenutno samo istražujem opcije da vidim što se može napraviti uz što manji budžet.

 

I hvala još jednom :D

www.counterstrike-hr.com - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

A gle idealno bi bilo da koristis Sony A7s 

no vjerujem da je to preskupo

 

Zato istrazi malo o tom Samsungu. Po meni nocna snimka izgleda odlicno

 

 

Evo i jedan Review

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 16:16 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ekipa,

 

Kupujem si prvi dslr, odlučio sam se za nikon i ne znam koji da kit objektiv uzmem.

Mogu si priuštiti dosta varijanti ali me zanima koji od sljedećih ima najbolju kvalitetu/oštrinu.

Ostavimo samu fizičku veličinu istih po strani kao i prednosti dodatnog dosega. Zajednički nazivnik im je 18-55 pa ih tu možemo uspoređivati.

 

http://www.canosa.com.hr/nikon-d3300-kit-18-55vrii-black-fotoaparat-vba390k001-18-55-vr-ii/18208936762/product/

 

http://www.canosa.com.hr/nikon-d3300-kit-18-105-vr-black-fotoaparat-vba390k005-18-105vr-18-105mm/18208997367/product/

 

http://www.canosa.com.hr/nikon-d3300-kit-with-af-18-140vr-dslr-fotoaparat/30041991/product/

 

 

 

P.S. otvoren sam i za druge savjete jer recimo ova varijanta dođe jeftinije od najskupljeg gore navedenog...

http://www.canosa.com.hr/nikon-d5300-kit-with-af18-55vrii-black-dslr-fotoaparat-18-55-vr-ii/103245/product/

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Niti jedan nema dobru ostrinu.

Preporucam ti da uzmes D3300 Body ili D3200 Body pa uzmes neki Prime objektiv kao ovaj http://www.canosa.com.hr/nikkor-af-s-dx-35mm-f18g-objektiv-auto-focus-nikon-jaa132da/18208021833/product/

Ili neki skuplji zoom kao ovaj http://www.canosa.com.hr/sigma-17-50-28-ex-dc-os-hsm-nikon-17-50mm-f28-28/sig-nik-17-50/product/


Ja sam uzeo D3300 sa prvog linka kojeg si stavio (samo pazi doso sam tam i rekli su mi da su ove cijene samo za web tak da me kamera kostala 4500kn sa tim objektivom). Uglavnom taj objektiv sam prodao jer nije ostar i ne pusta bas nesto svjetlosti
pa sam uzeo ovu gore sigmu 17-50 f/2.8 za 2000kn preko oglasnika. 

Tak da pogledaj za objektive na oglasniku.

Ovo kaj si ti stavio su sve kit objektivi za siroku primjenu, al im je zato kvaliteta slabija

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Jel ti radi autofokus na sigmi?

 

8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
BIPS kaže...

Jel ti radi autofokus na sigmi?

 

 Radi naravno i radi brze nego na tim kit objektivima
no nesto je glasniji

14 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Isto preporuka tijelo + Sigma 17-50 f/2.8 ili Tamron 17-50 f/2.8 - oba objektiva bolja nego bilo koji od ovih koje si naveo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
deya100 kaže...

Isto preporuka tijelo + Sigma 17-50 f/2.8 ili Tamron 17-50 f/2.8 - oba objektiva bolja nego bilo koji od ovih koje si naveo...

 jedina negativna stvar po meni je tezina u odnosu na kameru
ta sigma je teza neg moj D3300, al dobro nije neki problem naviknul sam se :)

8 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

osim njuškala,ima još kaj di se mogu kupiti rabljeni fotoaparati?,imam Kodak 990max,fotić je ok,al bi kupil nekaj manje s manjim zoomom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

pozdrav
trebala bi mi neka preporuka digitalaca,bitno je da ima punjivu bateriju i da pravi bas dobre slike a da nije neka cijena,polovan trazim...max 200 KM (100 eura)
naletio sam na ovaj model "PANASONIC Lumix DMC-TZ7"...po recenzijama ima odlicne ocjene za fotke,haman je DSLR u kompaktnom kucistu...ocjene su od 9-9.5 /10 ...znaci bas odlicne ocjene...ima i stereo snimanje zvuka uz HD video ali je ograniceno izgleda na 15 minuta,mada realno,mene snimanje ne zanima

ima li jos nekih modela za preporuciti a da nisu preskupi...slabo se razumijem i ne pratim tu scenu oko digitalaca
imam neki olympus fe200 ili 250...kupljen davno,mozda 2007. ,slike su poprilicno lose,posebno nocu...danju i mogu proci ali nocu,previse suma
a trosi baterije kao lud...ubacis one najskuplje duracesl baterije...ma ne bude upaljen pola sata ,gotove baterije ,zato sada i hocu sa punjivom baterijom

 

ili nesto novije a da nije preskupo,znaci nazivi modela me zanimaju a ja cu traziti po oglasnicima ima li tog i tog modela

moze biti i malo stariji model...ne vjerujem da se u kvalitetu u ovoj kasi nest obitno mijenjalo

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Neki dslr do 1800 kn rabljeni?

Na netu se Nikon D3200/D3300 navodi kao najbolji za početnike, jel to stoji?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero, iPhone 3GS, Nexus S, Nexus 7, Htc 8S, iPhone 4, Galaxy S2, HTC Sensation, Lumia 625, N8, Dell Venue 8, Z1 Compact, Meizu m2 note, One M8
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

kupujem rabljeni fotich imam dvojbe oko ova 2 modela fuji x20 ili sony nex5,.. važna mi je kvaliteta videa-hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
bahrija1979 kaže...

kupujem rabljeni fotich imam dvojbe oko ova 2 modela fuji x20 ili sony nex5,.. važna mi je kvaliteta videa-hvala

 

Fuji je odličan u svemu... osim videa :) to nije Fujijevo jako područje...

8 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

dal je imal ko iskustva s ovom trgovinom?garancija,reklamacija-hvala

 

http://www.m-computers.hr/mirrrless-ftaparati-51/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
bahrija1979 kaže...

dal je imal ko iskustva s ovom trgovinom?garancija,reklamacija-hvala

 

http://www.m-computers.hr/mirrrless-ftaparati-51/

 

 

Kupio sam jedan objektiv preko njih - nikakvih problema.

9 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Imam problem...kad upalim fotic f je 00

nemoze da slika uopce, u cem moze biti problem??

 

znam da nema kontakt sa objektivom ali zasto?

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 11:58 (as123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice