Panasonic Lumix DMC-FZ45 iskustva

poruka: 8
|
čitano: 10.622
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Panasonic Lumix DMC-FZ45 iskustva

Da li je itko upoznat s ovim foticem?

Htijela bi ga kupiti al me zanimaju savijeti???

 

http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2010/09/01/Panasonic-Lumix-DMC-FZ45/p1

 

 

Unaprijed zahvalna :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Panasonic Lumix DMC-FZ45 iskustva

Dajte napisite nesto... :(

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Panasonic Lumix DMC-FZ45 iskustva

Imam prethodni model FZ38 i imam izvrsna iskustva s foticem; od kvalitete snimaka, izvrsnog zuma, jako dobrog softwarea, snimanja video materijala. Mislim da nećeš pogriješiti, jedina možda mana je nešto veća masa!

Sretno!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Panasonic Lumix DMC-FZ45 iskustva

EEEE imam veliki problem xDD iako mozda tako nece izgledati ...

ugl imam lumix nezz sad koji pogledat cu ,ali u gl nie ni bitno jer sam ga kupio prije 2-3godine i ima 8.3 Mpx...

Problem je u tome   da sam ga ja sad nakon 2 mj. NE koristenja upalio i nisam mogao nista fokusirati!!

OK ,JA KREenem na udaljene predmete ,nece,blize predmete,OPET nece....

onda ono sto je jos zanimljivo je to da ima nesto zamagljeno oko ruba na mom LCD displayu na slici,ali ubiti kada sam to zamagljenje iso trazit an objektivu , OBJEKTIV JE CIST!!!

KAKO???.i NE  nema veze sa AF-om!!  i DA sve ostalo na foticu normalno radi!!( znaci nema nikakvih ostecenja na objektivu ili na gumbima ili sl. )

 

p.s garancija mi traje samo 1 godinu , i OVAAJ problem mise niakd priej nie dogodio!

:(((((

 

hvala na pomoci!!!!!!!

0 i ja imam slican problem
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2011 12:54 (mojsije1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic Lumix DMC-FZ45 iskustva
što se tiče ovog FZ45

pa aparat je odličan, ima sve što treba imati...ima i ovaj lens hood što je samo veliki plus..

24x zoom, full manual podešavanje, manualni fokus ima i više neg što treba običnom korisniku..pol kile sa baterijama, pa to nije nešto extremno teško, naprotiv baš je ugodno i odlično držat u ruci kad ima nešto mase..

kreativan aparat, iako nisam imao iskustva s njime, sviđa mi se što nudi i ako imaš love za njega, uzmi ga obavezno

@mojsije..
pojasni to na lcdu dali je na lcd-u dok kadriraš, ili kad gledaš uhvaćenu fotku, a kad prebaciš fotku na komp dali se vidi možda na fotografiji nešto zamagljeno po rubovima
samo krupno, ništa sitniš
13 godina
neaktivan
offline
Panasonic Lumix DMC-FZ45 iskustva

da naravno da se vidi i na kompu taj "blur"....

a kako da objasnim....

zamsili da imas LCD na foticu i sad on ti je uredu,nie ostecen nit nista , i objekiv koji je cist ko suza i onda kad slikas onda ti je rub slike mutan iz nekgo razloga i nemres fokusirat niti u jednom MODU slikanja !!!!!

nezz zasto...

ugl on moze na sekundu nes fokusirat ali odmah nakon tog nestane ,dakle nemrem nis s fokusom slikat niti snimat... a garanciaj mi je istekla 

:(((((

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic Lumix DMC-FZ45 iskustva
meni to smrdi na vlagu...tzv lens fog

ušla ti je vlaga u objektiv, nemoraš ti to vidjet na oko, jer vjerovatno ni nije na površini objektiva nego negdje unutra...iako je to rjetko za kompakta ali moguće je...kondenzirao je negdje

predpostavimo da imaš "magle" na staklu objektiva negdje unutra...isto tako autofokus nemože "vidjet" kako spada ono što treba fokusirati i odbija rad...vrti u prazno, nije siguran da je fokus dobro pogođen...

pogledaj ovu sliku : http://farm5.static.flickr.com/4032/4612733725_f8712c95b0.jpg
pa mi reci jel liči na tako šta kod tebe ovi rubovi?

ako liči, onda je definitivno imaš "vode" u objektivu...uzmeš fen za kosu i zagrij objektiv ne previše nego ga grij lagano, porast temperature će maknuti to vlage što ima u objektivu
samo krupno, ništa sitniš
13 godina
neaktivan
offline
Panasonic Lumix DMC-FZ45 iskustva

da skoro isto ko i na mom ,ali ova slika... je jos slicnija ...:

http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://freethumbs.dreamstime.com/74/big/free_744985.jpg&imgrefurl=http://www.dreamstime.com/zoom-motion-shot-of-peach-blossoms-imagefree744985&usg=__tWEXKAFWWPw7ir3NNDQaMQdRiZY=&h=225&w=300&sz=48&hl=hr&start=106&sig2=9rRwAvXaGSSK4mw_3kF84g&zoom=1&tbnid=XxdAcNi_-9w9BM:&tbnh=169&tbnw=233&ei=7ibMTYrUCI_ysgbt6eCeAQ&prev=/search%3Fq%3Dsharp%2Bfocus%2Beffect%26um%3D1%26hl%3Dhr%26biw%3D1024%26bih%3D673%26tbm%3Disch0%2C4623&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=448&page=9&ndsp=12&ved=1t:429,r:10,s:106&tx=96&ty=132&biw=1024&bih=673ubiti oces da slikam pa da vidis kak izgleda ?? i sta ako ovo sa fenom ne uspije ?

ubiti to nije mutno to je kao ajmo reci ignorirano ,neznam kako bih onjasnio to sto se dogada ali ova koju ti je sada saljem ( ova sl sa linka ) se 90 % podudara s mojim slucajem 

:(((

 

 

P.S. o brati paznju na donji desni rub ,tak je i meni ali centralni dio je dobar !!

:P

 

ee i nesto novo prije nego sto mi se to dogodilo ( a nisam smatro vaznim pa nisam reko ) ja kad sam iso gasit fotic onaj poklopac na objektivu koji se pri gasenju zatvara,se u biti NIJE  zatvorio....xD i ja idem malo podrmat fotic i onda ga opet izgasim i nekim cudom se zatvori i ja mislio ,  ma to je sigurno neka slucajnost jer mi se to nikada nije dogodilo i kad ja ono idem provjerit jer sve uredu i ono mutna slika........

HELP!!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 9:53 (mojsije1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice