Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 690.762
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Za prvu silu onda imaj standardni kit-objektiv i kupi 50 f/1.8. Nemoj kupovati nikakav drugi objektiv dok ne upoznaš ove objektive, pa da vidiš što uz to ti zbilja treba.

 

Prije nego li misliš kupiti 70-300 probaj to kod nekog, da ne bi besposlen stajao u ormaru. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

kad si mi vec pomogao oko objektiva, moze li mi onda pomoci oko odabira tijela fotoaparata...

77d je odlican u potpunosti, no skuplji je oko 200€ od 200d i 750d koji kostaju isto...

200d ima sve karakteristike kao i 77d, osim sto ima znatno manji broj točaka za fokusiranje...dok 750 ima 10 točaka više od 200d, ali nema dual pixel, ima stariji procesor, stariji je uređaj oko 2 i pol godine...zanime me da li tih 19 točaka u 750d predstavlja neku veliku prednost naspram 9 točaka iz 200d?? i uz to, što su zapravo cross type točke fokusa...razumijem prijevod tog izraza, ali u čemu je posebnost tih cross type točaka kod slikanja?

16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Odustao sam od praćenja Canonovih aparata tak da će ti to netko drugi morati reći.
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav.

Planiram kupiti curi fotoaparat, koristit će ga amaterski za slikanje prirode i svega što poželi.

Ja se u aparate ne razumijem, pa bih volio da mi netko pošalje kvalitetne linkove da malo proučim sve to skupa.

Budžet je oko 4.000 kn. Dakle treba mi neki početnički kvalitetni aparat za amatere.

Ako može par preporuka vezanih za odabir, na što treba paziti, koje su navažnije karakteristike, najbolje marke, koliki je omjer cijene i kvalitete i omjer cijene novi / polovni...

Hvala 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
zdzbunjola kaže...

Pozdrav.

Planiram kupiti curi fotoaparat, koristit će ga amaterski za slikanje prirode i svega što poželi.

Ja se u aparate ne razumijem, pa bih volio da mi netko pošalje kvalitetne linkove da malo proučim sve to skupa.

Budžet je oko 4.000 kn. Dakle treba mi neki početnički kvalitetni aparat za amatere.

Ako može par preporuka vezanih za odabir, na što treba paziti, koje su navažnije karakteristike, najbolje marke, koliki je omjer cijene i kvalitete i omjer cijene novi / polovni...

Hvala 

 

 

Nikon D3300 s 18-105mm objektivom. U Canosi je oko 4300kn

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
slaven96 kaže...
zdzbunjola kaže...

Pozdrav.

Planiram kupiti curi fotoaparat, koristit će ga amaterski za slikanje prirode i svega što poželi.

Ja se u aparate ne razumijem, pa bih volio da mi netko pošalje kvalitetne linkove da malo proučim sve to skupa.

Budžet je oko 4.000 kn. Dakle treba mi neki početnički kvalitetni aparat za amatere.

Ako može par preporuka vezanih za odabir, na što treba paziti, koje su navažnije karakteristike, najbolje marke, koliki je omjer cijene i kvalitete i omjer cijene novi / polovni...

Hvala 

 

 

Nikon D3300 s 18-105mm objektivom. U Canosi je oko 4300kn

 moze uzeti canon eos 200d sa kit objektivom za oko 500 kuna više...a 200d je duplo bolje tijelo od tog nikona kojeg je vrijeme već pregazilo dobrano

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
tomko kaže...
slaven96 kaže...
zdzbunjola kaže...

Pozdrav.

Planiram kupiti curi fotoaparat, koristit će ga amaterski za slikanje prirode i svega što poželi.

Ja se u aparate ne razumijem, pa bih volio da mi netko pošalje kvalitetne linkove da malo proučim sve to skupa.

Budžet je oko 4.000 kn. Dakle treba mi neki početnički kvalitetni aparat za amatere.

Ako može par preporuka vezanih za odabir, na što treba paziti, koje su navažnije karakteristike, najbolje marke, koliki je omjer cijene i kvalitete i omjer cijene novi / polovni...

Hvala 

 

 

Nikon D3300 s 18-105mm objektivom. U Canosi je oko 4300kn

 moze uzeti canon eos 200d sa kit objektivom za oko 500 kuna više...a 200d je duplo bolje tijelo od tog nikona kojeg je vrijeme već pregazilo dobrano

 

Podebljao sam dvije glavne stvari u svemu što je rekao. Ovo što sam predložio je za amatera je dovoljno, a čak prelazi cijenu. I možeš ti kupiti D7200 ako hoćeš, a kakva ti je korist od njega ako ćeš staviti kit objektiv na njega? Iz osobnog iskustva pretpostavljam da on ne planira ulagati u objektive zbog budžeta i bolje je onda u startu kupiti malo bolji objektiv uz lošije tijelo. A imaš nove modele D3400 koji je identičan D3300 uz dodatak WiFi kartice tako da...

9 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Uložio bih u objektiv 70-200mm, s obzitom da Canon ima 5 objektiva tog raspona malo sam u nedoumici.

Gledam po netu, kažu da noviji objektivi puno bolji izbor za krop tijela. Ako je netko imao iskustva s tim objektivima? Preporuke....Težina mi je potpuno nebitan faktor. Volim slikati sport i to sam do sada radio s Sigmom 150mm f/2.8 Macro.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Molim preporuku za kompakt fotić do 1800kn cca

 

Postoji li bolja varijanta od ovoga?

https://www.sancta-domenica.hr/digitalni-fotoaparat-sony-dsc-rx100.aspx

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
cyclone kaže...

Molim preporuku za kompakt fotić do 1800kn cca

 

Postoji li bolja varijanta od ovoga?

https://www.sancta-domenica.hr/digitalni-fotoaparat-sony-dsc-rx100.aspx

 

 

To je najstariji model toga aparata, već je izišla 5.verzija. Razmisli treba li ti to i prelistaj ovu temu. Mislim da su momci predlagali da je za iznose do 2000kn bolje uložiti u bolji mobitel, imat ćeš vjerojatno jednake rezultate, ako ne i bolje.

9 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Slaven96, mislim da si nešto pobrkao....rx100 ima otprilike 5x veću površinu senzora od puno skupljih mobitela, tu je još i objektiv.......bobrkao si rx100 vjerovatno s onim ultra jefitinim kompaktima. Nije to isto.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
tomko kaže...

kad si mi vec pomogao oko objektiva, moze li mi onda pomoci oko odabira tijela fotoaparata...

77d je odlican u potpunosti, no skuplji je oko 200€ od 200d i 750d koji kostaju isto...

200d ima sve karakteristike kao i 77d, osim sto ima znatno manji broj točaka za fokusiranje...dok 750 ima 10 točaka više od 200d, ali nema dual pixel, ima stariji procesor, stariji je uređaj oko 2 i pol godine...zanime me da li tih 19 točaka u 750d predstavlja neku veliku prednost naspram 9 točaka iz 200d?? i uz to, što su zapravo cross type točke fokusa...razumijem prijevod tog izraza, ali u čemu je posebnost tih cross type točaka kod slikanja?

 Potreba za brojem točaka AF više ovisi o tebi, tipu fotografije i tvom stilu pa je to pitanje koje moraš sam sebi odgovoriti.

Ja volim gdje god to mogu slikati s centralnom točkom.

Razlike s tehničke strane možeš vidjeti u nekim od Canon publifikacija. U praksi,cross type će u nekim situacijama dati bolje rezultate, dok će dualcross type biti još pouzdanija.

Ono što ne treba predvidjeti je koliko je ta točka u stvari osjetljiva, odnosno kako će se ponašati u uvijetima lošijieg osvjetljenja.

Dakle, ako slikaš u nekoj polumračnoj crkvi recimo prvu pričest di ti je još nekakav reflektor uperen u objektiv, ta točka i kakva ona je mogla bi biti vrlo bitna, bitnija od broja AF točaka pogotovo ako slikaš s centalnom točkom. Imaš 2-3 sekunde da uloviš ono što moraš i to se ne ponavlja. Za takve situacije, moje mišljenje, da je dualcross type točka osjetljivosti do -3ev alat koji je za taj posao. S naglaskom na -3ev.

Ako ćeš slikati sport pogotovo u zatvorenom, dakle subjekt u pokretu trebati će ti veći broj AF točaka, za tamo neko brdo ili gljivu u šumi ne moraš se s tim AF točkama opterećivati uopće.

Nije upitno šta je bolje, uvijek je više bolje ali najbitnije je ono što tebi treba i prema tome odaberi tijelo unutar okvira kojim raspolažeš.

 

Prema tome, razlika između 200d i 77d je puno veća od samog broja točaka, ta dva aparata barem što se AF tiče, nisu u istoj kategoriji.

 

15 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Sto bi onda preporucio za 2000 kn? 

 

https://www.sancta-domenica.hr/digitalni-fotoaparat-sony-dsc-hx60-b.aspx

https://www.sancta-domenica.hr/digitalni-fotoaparat-panasonic-dmc-tz70ep-s-srebrni.aspx

 

kako ti se cine ovi modeli? Jesi mozda naisao na Black friday ponudu za neki dobar kompakt? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
ITelektronika kaže...
tomko kaže...

kad si mi vec pomogao oko objektiva, moze li mi onda pomoci oko odabira tijela fotoaparata...

77d je odlican u potpunosti, no skuplji je oko 200€ od 200d i 750d koji kostaju isto...

200d ima sve karakteristike kao i 77d, osim sto ima znatno manji broj točaka za fokusiranje...dok 750 ima 10 točaka više od 200d, ali nema dual pixel, ima stariji procesor, stariji je uređaj oko 2 i pol godine...zanime me da li tih 19 točaka u 750d predstavlja neku veliku prednost naspram 9 točaka iz 200d?? i uz to, što su zapravo cross type točke fokusa...razumijem prijevod tog izraza, ali u čemu je posebnost tih cross type točaka kod slikanja?

 Potreba za brojem točaka AF više ovisi o tebi, tipu fotografije i tvom stilu pa je to pitanje koje moraš sam sebi odgovoriti.

Ja volim gdje god to mogu slikati s centralnom točkom.

Razlike s tehničke strane možeš vidjeti u nekim od Canon publifikacija. U praksi,cross type će u nekim situacijama dati bolje rezultate, dok će dualcross type biti još pouzdanija.

Ono što ne treba predvidjeti je koliko je ta točka u stvari osjetljiva, odnosno kako će se ponašati u uvijetima lošijieg osvjetljenja.

Dakle, ako slikaš u nekoj polumračnoj crkvi recimo prvu pričest di ti je još nekakav reflektor uperen u objektiv, ta točka i kakva ona je mogla bi biti vrlo bitna, bitnija od broja AF točaka pogotovo ako slikaš s centalnom točkom. Imaš 2-3 sekunde da uloviš ono što moraš i to se ne ponavlja. Za takve situacije, moje mišljenje, da je dualcross type točka osjetljivosti do -3ev alat koji je za taj posao. S naglaskom na -3ev.

Ako ćeš slikati sport pogotovo u zatvorenom, dakle subjekt u pokretu trebati će ti veći broj AF točaka, za tamo neko brdo ili gljivu u šumi ne moraš se s tim AF točkama opterećivati uopće.

Nije upitno šta je bolje, uvijek je više bolje ali najbitnije je ono što tebi treba i prema tome odaberi tijelo unutar okvira kojim raspolažeš.

 

Prema tome, razlika između 200d i 77d je puno veća od samog broja točaka, ta dva aparata barem što se AF tiče, nisu u istoj kategoriji.

 

 hvala na odgovoru...taman sam prekjucer kupio 77d...uređaj je stvarno fascinantan...autofokus je stvarno vrh

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Trenutno imam Samsung S5, i njega koristim za slikanje. Na rođendanu je zenina prijateljica slikala sa S7. Naravno zena je popljuvala S5, i rekla da bi trebali kupiti S7 :))))). Bitne su nam slike djece, kako vanjske tako i unutarnje u stanu... naravno samo bi koristili automatske postavke.

Cijena S7 je oko 3000kn, mislim da bi bolji izbor bio neki compactni fotoaparat u rangu cca 2500kn. Ima li netko prijedlog sta bi bio najbolji izbor.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
tomko kaže...
slaven96 kaže...
zdzbunjola kaže...

Pozdrav.

Planiram kupiti curi fotoaparat, koristit će ga amaterski za slikanje prirode i svega što poželi.

Ja se u aparate ne razumijem, pa bih volio da mi netko pošalje kvalitetne linkove da malo proučim sve to skupa.

Budžet je oko 4.000 kn. Dakle treba mi neki početnički kvalitetni aparat za amatere.

Ako može par preporuka vezanih za odabir, na što treba paziti, koje su navažnije karakteristike, najbolje marke, koliki je omjer cijene i kvalitete i omjer cijene novi / polovni...

Hvala 

 

 

Nikon D3300 s 18-105mm objektivom. U Canosi je oko 4300kn

 moze uzeti canon eos 200d sa kit objektivom za oko 500 kuna više...a 200d je duplo bolje tijelo od tog nikona kojeg je vrijeme već pregazilo dobrano

 Gledam sve relevantne recenzije na netu, nigdje nisam vidio da je duplo bolje tijelo, dapače nigdje ni ne piše da je bolje tijelo, a ne znam u kojem smislu ga je vrijeme pregazilo?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
mrki_tua kaže...
tomko kaže...
slaven96 kaže...
zdzbunjola kaže...

Pozdrav.

Planiram kupiti curi fotoaparat, koristit će ga amaterski za slikanje prirode i svega što poželi.

Ja se u aparate ne razumijem, pa bih volio da mi netko pošalje kvalitetne linkove da malo proučim sve to skupa.

Budžet je oko 4.000 kn. Dakle treba mi neki početnički kvalitetni aparat za amatere.

Ako može par preporuka vezanih za odabir, na što treba paziti, koje su navažnije karakteristike, najbolje marke, koliki je omjer cijene i kvalitete i omjer cijene novi / polovni...

Hvala 

 

 

Nikon D3300 s 18-105mm objektivom. U Canosi je oko 4300kn

 moze uzeti canon eos 200d sa kit objektivom za oko 500 kuna više...a 200d je duplo bolje tijelo od tog nikona kojeg je vrijeme već pregazilo dobrano

 Gledam sve relevantne recenzije na netu, nigdje nisam vidio da je duplo bolje tijelo, dapače nigdje ni ne piše da je bolje tijelo, a ne znam u kojem smislu ga je vrijeme pregazilo?

 joj pa ima potpuno okretljiv displej i k tome je osjetljiv na dodir..eto ti 2 prednosti koje su presudne...dual pixel tehnologija autofokusa koju koriste najbolje kamere u svijetu...najnoviji procesor za obradu slike iz canona naspram podosta starog iz nikona d3300

10 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
tomko kaže...
mrki_tua kaže...
tomko kaže...
slaven96 kaže...
zdzbunjola kaže...

Pozdrav.

Planiram kupiti curi fotoaparat, koristit će ga amaterski za slikanje prirode i svega što poželi.

Ja se u aparate ne razumijem, pa bih volio da mi netko pošalje kvalitetne linkove da malo proučim sve to skupa.

Budžet je oko 4.000 kn. Dakle treba mi neki početnički kvalitetni aparat za amatere.

Ako može par preporuka vezanih za odabir, na što treba paziti, koje su navažnije karakteristike, najbolje marke, koliki je omjer cijene i kvalitete i omjer cijene novi / polovni...

Hvala 

 

 

Nikon D3300 s 18-105mm objektivom. U Canosi je oko 4300kn

 moze uzeti canon eos 200d sa kit objektivom za oko 500 kuna više...a 200d je duplo bolje tijelo od tog nikona kojeg je vrijeme već pregazilo dobrano

 Gledam sve relevantne recenzije na netu, nigdje nisam vidio da je duplo bolje tijelo, dapače nigdje ni ne piše da je bolje tijelo, a ne znam u kojem smislu ga je vrijeme pregazilo?

 joj pa ima potpuno okretljiv displej i k tome je osjetljiv na dodir..eto ti 2 prednosti koje su presudne...dual pixel tehnologija autofokusa koju koriste najbolje kamere u svijetu...najnoviji procesor za obradu slike iz canona naspram podosta starog iz nikona d3300

 Sve to šta si nabrojia je totalno nebitno za kvalitetu fotografije, a procesor se ne može usporediti jer Nikon nije Canon, ni obrnuto. Na relevantnoj stranici DxOMARK Nikon je dobio 3 poena više od Canona (82 naspram 79). Evo kad već nabrajaš razlike, ja ću nabrojiti neke adute Nikona:

- U ovom trenu u Canosi je jeftiniji za točno 1850 kn, a za što svaki amater može kupiti solidan/vrlo dobar objektiv.

- ISO u uvjetima niskog osvjetljenja je bolji za 350.

- 100 grama laški

- 2 autofokus točke više

itd. manje više, tu su negdi. 

 

U čemu je poanta mog posta? U tome što se za te neke dodatne funkcije, totalno nebitne amateru (pa čak i profesionalci ponekad rade sa slabijim aparatima, a jačim objektivima, čisto radi mase uređaja), je sramota što je D3300 izašao na tržište 2014., a Canon 2017. sa manje, više sličnim specifikacijama, što se fotografije i videa tiče. Pozdrav. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
mrki_tua kaže...
tomko kaže...
mrki_tua kaže...
tomko kaže...
slaven96 kaže...
zdzbunjola kaže...

Pozdrav.

Planiram kupiti curi fotoaparat, koristit će ga amaterski za slikanje prirode i svega što poželi.

Ja se u aparate ne razumijem, pa bih volio da mi netko pošalje kvalitetne linkove da malo proučim sve to skupa.

Budžet je oko 4.000 kn. Dakle treba mi neki početnički kvalitetni aparat za amatere.

Ako može par preporuka vezanih za odabir, na što treba paziti, koje su navažnije karakteristike, najbolje marke, koliki je omjer cijene i kvalitete i omjer cijene novi / polovni...

Hvala 

 

 

Nikon D3300 s 18-105mm objektivom. U Canosi je oko 4300kn

 moze uzeti canon eos 200d sa kit objektivom za oko 500 kuna više...a 200d je duplo bolje tijelo od tog nikona kojeg je vrijeme već pregazilo dobrano

 Gledam sve relevantne recenzije na netu, nigdje nisam vidio da je duplo bolje tijelo, dapače nigdje ni ne piše da je bolje tijelo, a ne znam u kojem smislu ga je vrijeme pregazilo?

 joj pa ima potpuno okretljiv displej i k tome je osjetljiv na dodir..eto ti 2 prednosti koje su presudne...dual pixel tehnologija autofokusa koju koriste najbolje kamere u svijetu...najnoviji procesor za obradu slike iz canona naspram podosta starog iz nikona d3300

 Sve to šta si nabrojia je totalno nebitno za kvalitetu fotografije, a procesor se ne može usporediti jer Nikon nije Canon, ni obrnuto. Na relevantnoj stranici DxOMARK Nikon je dobio 3 poena više od Canona (82 naspram 79). Evo kad već nabrajaš razlike, ja ću nabrojiti neke adute Nikona:

- U ovom trenu u Canosi je jeftiniji za točno 1850 kn, a za što svaki amater može kupiti solidan/vrlo dobar objektiv.

- ISO u uvjetima niskog osvjetljenja je bolji za 350.

- 100 grama laški

- 2 autofokus točke više

itd. manje više, tu su negdi. 

 

U čemu je poanta mog posta? U tome što se za te neke dodatne funkcije, totalno nebitne amateru (pa čak i profesionalci ponekad rade sa slabijim aparatima, a jačim objektivima, čisto radi mase uređaja), je sramota što je D3300 izašao na tržište 2014., a Canon 2017. sa manje, više sličnim specifikacijama, što se fotografije i videa tiče. Pozdrav. 

 da ne lupetaj...nisam ni rekao da je bitno za kvalitetu slike...to su funkcije koje su bitne za spretnije koristenje...svi dslr koji nisu full frame imaju slicnu kvalitetu slike ako koriste isti objektiv...i to je tako vec 10 godina jer naprosto nema prostora za napredak po tom pitanje nego se ubacuju neke tehnicke finese...

displej na dodir je nesto sto moras imati na dslr aparatu, jer bez toga koristenje je zamorno i totalno neprakticno pogotovo danas kad smo navikli na pametne mobitele...200d ima bolje mogucnosti povezivanja sa uredjajima oko sebe (preko wifi veze)...okretni displej je takodjer nesto bez cega su ti mogucnosti slikanja ogranicene poprilicno...to su opet ponavljam presudni faktori koji su nuzni uvjeti pri odabiru POGOTOVO ZA POČETNIKA, dok si ti htio zapravo reći da su to funkcije više za profi ljude...

nadalje 200d ima dual pixel autofokus sto omogucuje snimanje perfektnih video uradaka pored cega ono sto snimis sa nikonom d3300 postaje smeće (govorim za video) tako da si ispao presmijesan kad si rekao da su slicne specifikacije sto se tice videa haha...imam dojam da uopce nisi pogledao nikako sto recenzenti kazu o tome...

Za kvalitetu fotografije si upravu...razlike su minimalne, ali mislim da uz sve ove gore prednosti 200d je puno puno bolji izbor sto potvrdjuju i recenzije na internetu

Ovo sa 2 točke autofokusa necu ni komentirati jer u tom rasporedu točaka koji imaju ta dva aparata dvije točke više predstavljaju ništa.

Ovo sa 100 grama neću uopće komentirati.

 

i sad najbitnije, ironični si izvalio kako je nikon 2014 ponudio ono sto canon nudi 2017...ovo gore sve ti izgleda kao isto?? pa i ne bas, osim ako bas pojma nemaš...za kvalitetu slike sam vec rekao kako je ona dostigla plafon (bar sto se hardverskog utjecaja senzora tiče) još prije 5-6 godina...tako da je do neke nove generacije senzora ostala mogucnost ubacivati samo ovakve tehničke finese. Ako ne vjerujes, uzmi neki novi entry dslr iz nikona, usporedi sa nikonom 3300 i vidjet ćeš...osim sto opet neces naci dual pixel ni kod njega :)

16 godina
moderator
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ekipa... Citiranje... Iz citiranog obrišite viškove!

 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

tomko neki teski cannon fanboy... Dok nekoliko godina stariji nikon bez problema konkurira u gotovo svim segmentima, on ce nam objasniti da je cannon-ov tata jaci od nikonovog. Jednostavno ga ignore, nema druge sa takvima koji misle da su uvijek u pravu.

Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
deepshitcro kaže...

tomko neki teski cannon fanboy... Dok nekoliko godina stariji nikon bez problema konkurira u gotovo svim segmentima, on ce nam objasniti da je cannon-ov tata jaci od nikonovog. Jednostavno ga ignore, nema druge sa takvima koji misle da su uvijek u pravu.

a sto sam krivo rekao?

konkurira u svim segmentima, dapače u nekima je i bolji...

ali: okretni displej, touch screen, dual pixel (video zapisi), povezivanje sa drugim uređajima, JEFTINIJI objektivi...i to čini prevagu naročito za početnike...a ti mi reci gdje sam slagao?

još sam naveo da ni novi nikonu nemaju tu dual pixel što je istina i to zaista narušava kvalitetu videozapisa...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
tomko kaže...
deepshitcro kaže...

tomko neki teski cannon fanboy... Dok nekoliko godina stariji nikon bez problema konkurira u gotovo svim segmentima, on ce nam objasniti da je cannon-ov tata jaci od nikonovog. Jednostavno ga ignore, nema druge sa takvima koji misle da su uvijek u pravu.

 

 ako imas na stolu sve ovo sto sam naveo, znaci manje više identičnu kvalitetu slike, daleko veću kvalitet video zapisa, te nabrojane user friendly pogodnosti na 200d, zbog čega bi netko kupio 3300d ako mu ova razlika u cijeni nije prevelika?

ovaj 200d mnogi recenzenti uspoređuju sa 800d i pitaju se isplati li se platiti dosta više za uređaj koji se razlikuje samo po broju točaka autofokusa od jeftinijeg modela...200d će biti veliki hit i tu nema sumnje...od 100 ljudi koji se razumiju u to, svi će ga preporučit ispred 3300 nikona...ma zapravo, raspravljam sa tobom, a ukljucio si se samo trolat.

8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pratim ovu temu all the time, nisi u pravu, ignore.

Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
deepshitcro kaže...

Pratim ovu temu all the time, nisi u pravu, ignore.

 haha vau...to je kao da ja kazem citam znanstvene clanke i teorija relativnosti nije ispravna, i naravno napisem na kraju ignore. xD

10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Jedini tko ovdje lupeta si ti, evo sad još provale da bolji video snima, a oba snimakju FHD na istim FPS, nemoj se brukat i uzmi one stavke koje sam navea, a prvenstveno cijenu. Sad vadiš objektive, hoćeš da ti i tu dokažem da nisi u pravu?

Ako sam se ja kao početnik ušemio za 3 dana na upravljanje ekranom i izbornicima, onda moraš biti teški tuljan za to stabljati kao neophodno, Koliko si smješan i tragičan u argumentima, govori činjenica da jedan Canon 5D Mark 3 od 21000 kn nema touchscreen.

WiFi spominješ, još jedan dokaz gluposti, raw fotografija od 25 mb puta 100-200 komada pa ti čekaj misec dana da se to prebaci, a sa usb 3.0 to pređe za sekundu.

Moje argumente bacaš u vodu, a nisu zanemarivi, jednostavno nemaš protuargument.

Ne da mi se više, upa si u živo blato, umisto da šutiš, ti se koprcaš i toneš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2017 19:36 (mrki_tua).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
mrki_tua kaže...

Jedini tko ovdje lupeta si ti, evo sad još provale da bolji video snima, a oba snimakju FHD na istim FPS, nemoj se brukat i uzmi one stavke koje sam navea, a prvenstveno cijenu. Sad vadiš objektive, hoćeš da ti i tu dokažem da nisi u pravu?

Ako sam se ja kao početnik ušemio za 3 dana na upravljanje ekranom i izbornicima, onda moraš biti teški tuljan za to stabljati kao neophodno, Koliko si smješan i tragičan u argumentima, govori činjenica da jedan Canon 5D Mark 3 od 21000 kn .

WiFi spominješ, još jedan dokaz gluposti, raw fotografija od 25 mb puta 100-200 komada pa ti čekaj misec dana da se to prebaci, a sa usb 3.0 to pređe za sekundu.

Moje argumente bacaš u vodu, a nisu zanemarivi, jednostavno nemaš protuargument.

Ne da mi se više, upa si u živo blato, umisto da šutiš, ti se koprcaš i toneš.

 - video zapisi: nikonovi aparati nisu u stanju pratiti kvalitetno lice/tijelo osobe pri kretanju u prostoru i to je nebo-zemlja razlika kod ova dva aparata

 - objektivi: npr. 50mm f1.8 canonov daje besprijekorne slike a kosta 899 kuna...prvi nikonov takav kosta skoro duplo više...a tu ulazi jos nekoliko objektiva za pocetnike za koje je canon dao povoljnije cijene

 - to sto si ti naučio koristit je druga stvar...ija mogu koristit na laptopu za pomicanje misa ovu kockicu na njemu a mogu koristit i miš kao dodatak...razlika je nebo i zemlja opet, ali se moze koristit u oba slucaja...tako je isto i ovdje...to sto je prakticnije imati ekran na dodir na dslr ne iskljucuje da se nemoze bez toga

 - ovo sa canon 5d mark neznam sta je pjesnik htio reći

 - WIFI adapter se nabavlja pod obavezno ako nema ugrađen wifi, a ti meni pametujes da je to glup dodatak u dslr...pa jel gledas sta kazu o tome neki strucniji ljudi od nas? radi se o laksoj povezivosti za dijeljenje na drustvene mreze i slicno

 - jedino sto si tocno rekao je da je bolji u uvjetima slabijeg osvjetljenja i to je bitno...2 tocke autofokusa nisu bitne jer ih obadva imaju premalo u svakom slucaju

Predlazem za osobu koja bira da pogleda malo usporedbu, ako nađe i jedan jedini video na kojem netko preporučuje (barem kroz šalu) kupnju 3300 ispred 200d, častim ga kavom.

10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Koje djeljene na društvene mreže? Pričaš o ozbiljnim ljudima šta kažu, a onda spominješ društvene mreže, pa kako će podijeliti raw fotografiju ako nije obrađena, neće valjda sirovu? A ako si ozbiljan, onda fotografiraš u raw. Pročitaj ponovo i Mark 3 šta sam napisao i pobij mi argumente šta sam gore naveo, al argumentirano. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2017 19:40 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav ekipa :) Gledam neki entry level fotoaparat, baš za početnika. Nema ništa posebno što bih volio slikati, nego bih se s vremenom naučio. Najviše mi u oko upada Canonov EOS 1300D sa 18-55 objektivom i 50mm f/1.8 STM objektivom.. Mislite li da je to trenutno najbolje za početnika, s obzirom da je cijena oko 3500 kuna? Hvala svima :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
mrki_tua kaže...

Koje djeljene na društvene mreže? Pričaš o ozbiljnim ljudima šta kažu, a onda spominješ društvene mreže, pa kako će podijeliti raw fotografiju ako nije obrađena, neće valjda sirovu? A ako si ozbiljan, onda fotografiraš u raw. Pročitaj ponovo i Mark 3 šta sam napisao i pobij mi argumente šta sam gore naveo, al argumentirano. 

 

 

 nema zato sto je izasao u prvoj polovici 2012 godine kad se vjerojatno jos uopce nisu niti ugradjivali u dslr touch ekrani...ali zato mark IV iz 2016 naravno ima touch...ali i da nema, radi se o uređaju za profesionalce koji se na pamet snalaze po postavkama a k tome ima i top lcd za lakse mijenjanje postavki...ali evo mark IV svejedno ima ekran osjetljiv na dodir koji je inace najkorisniji upravo za početnike

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice