Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 690.629
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Zasto uopce gledati Sony kada je vec godinama poznato da ima jako malo dobrih i jeftinih objektiva.

Objektivi i njihova kvaliteta su mi broj 1 mjerilo kod izbora tijela aparata, a kod Sony-a upravo taj dio ne valja...imaju grozan KIT, onaj 16mm f/2.8 je najgori objektiv koji sam u zivotu koristio, 20mm Sony je tek solidan, 35mm f/1.8 je dobar, kao i 50mm...znaci sirokokutni su uglavnom u banani i treba gledati Sigme 19 i 30mm koje su opet tek f/2.8.

 

S druge strane imamo m4/3 (Panasonic i Olympus) koji prakticki nemaju losih objektiva...sustav ima nesto manji senzor od Sony aps-c, ali je to i dalje veliki i znacajno veci senzor od bilo kojeg kompakta ili mobitela.

Sto se objektiva tice za svaku fokalu ima po 2-3 alternative i prakticki su svi objektivi u optickom smislu odlicni.

Recimo Oly 12mm f/2, Leica 15mm f/1.7, kome je on skup ima bagatelno jeftin i odlican Panasonic 14mm f/2,5 pancake, zatim Oly 17mm f/1.8, Panasonic 20mm f/1.7, Olympus 25mm f/1.8 pa iste fokale Panasonic 25mm f/1.4 i f/1.7, onda imamo Oly 45mm f/1.8 pa Panasonic 42.5 f/1.7, Oly 75mm f/1.8...i jos hrpa drugih...i sad da ja pored toga gledam Sony i muku mucim koji objektiv da uzmem.

Iskreno divim se svim koji uzimaju Sony...svaka cast tko ima za one fine Zeiss objektive i nije da Sony nema dobrih objektiva vec je problem da nema ovoliko dobrih, a relativno jeftinih kao Oly i Panasonic.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
ocean77 kaže...

Zasto uopce gledati Sony kada je vec godinama poznato da ima jako malo dobrih i jeftinih objektiva.

Objektivi i njihova kvaliteta su mi broj 1 mjerilo kod izbora tijela aparata, a kod Sony-a upravo taj dio ne valja...imaju grozan KIT, onaj 16mm f/2.8 je najgori objektiv koji sam u zivotu koristio, 20mm Sony je tek solidan, 35mm f/1.8 je dobar, kao i 50mm...znaci sirokokutni su uglavnom u banani i treba gledati Sigme 19 i 30mm koje su opet tek f/2.8.

 

S druge strane imamo m4/3 (Panasonic i Olympus) koji prakticki nemaju losih objektiva...sustav ima nesto manji senzor od Sony aps-c, ali je to i dalje veliki i znacajno veci senzor od bilo kojeg kompakta ili mobitela.

Sto se objektiva tice za svaku fokalu ima po 2-3 alternative i prakticki su svi objektivi u optickom smislu odlicni.

Recimo Oly 12mm f/2, Leica 15mm f/1.7, kome je on skup ima bagatelno jeftin i odlican Panasonic 14mm f/2,5 pancake, zatim Oly 17mm f/1.8, Panasonic 20mm f/1.7, Olympus 25mm f/1.8 pa iste fokale Panasonic 25mm f/1.4 i f/1.7, onda imamo Oly 45mm f/1.8 pa Panasonic 42.5 f/1.7, Oly 75mm f/1.8...i jos hrpa drugih...i sad da ja pored toga gledam Sony i muku mucim koji objektiv da uzmem.

Iskreno divim se svim koji uzimaju Sony...svaka cast tko ima za one fine Zeiss objektive i nije da Sony nema dobrih objektiva vec je problem da nema ovoliko dobrih, a relativno jeftinih kao Oly i Panasonic.

 Istina. Sigma 16 nova je solidna i to f/1.4 Da nema sigme situacija bi bila katastrofa. Uz objektive problem je i ergonomija no opet da nema nit jednog drugog proizvođaca mirrolessa biral bi njega prije bilo kojeg DSLR-a samo zbog EVF-a.
Nisu nit ti zeiss objektivi nesto posebno (ako pricamo o ZEISS Touit). Na Fuji sistemu ih uopce nema smisla uzimat kad su fuji objektivi bolji i jeftiniji. 


M4/3 ima brdo dobrih objektiva.

10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Tu Sigmu 16mm nisam jos zapazio...ajde super ako se pojavilo nesto korektno.

 

Edit:

 

Sada vidim da je i taj objektiv ogroman...koma.

 

Ja recimo volim koristiti pancake 14mm f/2.5 Panasonic...tako mali i krasan objektiv i jos opticki jako dobar.

Sony nema nista slicno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 22:41 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Da, Sony ima problema s objektivima za crop senzore, samo pazi kad gledaš blende: f/1.7 na MFT je f/2,26 na APS-C-u. f/2 na MFT je f/2,66 na APS-C-u. Itd.

 

Također, neki Sonyjevi FF objektivi nisu baš mnogo veći nego bi bili slični objektivi na APS-C pa i to dolazi ko opcija (istina, slika nekih na APS-C-u ne izgleda dobro, ali opet imaju Sony i Zeiss i kvalitetnijih FF objektiva koji i na APS-C-u daju dobru sliku).

 

Tako da - da, situacija je loša za APS-C Sony, ali nije baš toliko loša koliko se na prvi pogled čini. Ali je loša. 

 

Također, neki MFT aparati imaju minimalni ISO 200, a da bi postigli optimalnu kvalitetu slike ekvivalentnu APS-C aparatima s minimalnim ISO-om 100 (takvi su recimo Sonyjevi) trebali bi imati minimalni ISO 75. I općenito gledano, na MFT-u moraš uvijek imati za 1 f-stop otvoreniju blendu i upola niži ISO da bi postigao sličnu kvalitetu slike u pogledu šuma te istu dubinsku oštrinu.

8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ma da se slozit kolekcija od par kvalitetnih objektiva koji zadovoljavaju potrebe vecine. 


Ocean tebi je ocito velicina jako bitna pa tu nema uopce dvojbe koji sistem koristit. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
mbaksa kaže...

Da, Sony ima problema s objektivima za crop senzore, samo pazi kad gledaš blende: f/1.7 na MFT je f/2,26 na APS-C-u. f/2 na MFT je f/2,66 na APS-C-u. Itd.

 

Također, neki Sonyjevi FF objektivi nisu baš mnogo veći nego bi bili slični objektivi na APS-C pa i to dolazi ko opcija (istina, slika nekih na APS-C-u ne izgleda dobro, ali opet imaju Sony i Zeiss i kvalitetnijih FF objektiva koji i na APS-C-u daju dobru sliku).

 

Tako da - da, situacija je loša za APS-C Sony, ali nije baš toliko loša koliko se na prvi pogled čini. Ali je loša. 

 

Također, neki MFT aparati imaju minimalni ISO 200, a da bi postigli optimalnu kvalitetu slike ekvivalentnu APS-C aparatima s minimalnim ISO-om 100 (takvi su recimo Sonyjevi) trebali bi imati minimalni ISO 75. I općenito gledano, na MFT-u moraš uvijek imati za 1 f-stop otvoreniju blendu i upola niži ISO da bi postigao sličnu kvalitetu slike u pogledu šuma te istu dubinsku oštrinu.

 

 

Sve je to meni jasno i spreman sam na takve kompromise zbog velicine samog sustava i fenomenalnih objektiva.

Imao sam Sony APS-C i sve znam i sve mi je jasno...kada ubacim u svoju jednadžbu slabosti m4/3 i Sony-a meni je m4/3 jasan pobjednik...nekome drugome ne mora biti tako.

Santana kaže...


Ocean tebi je ocito velicina jako bitna pa tu nema uopce dvojbe koji sistem koristit. 

 

Upravo to, to mi je jadan od tri kljucna elementa zasto mi Sony ne odgovara.

11 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima,

 

Trebao bih pomoc pri odabiru fotoaparata koji ima kvalitetno 4K snimanje videa, a da su mu i fotke vrlo dobre.

 

Ne preferiram niti jedan brand, sasvim mi je svejedno, bitno mi je da je gotov proizvod, tijelo + objektiv, a ne da kupim negdje tijelo, pa objektiv na drugom mjestu i slicno.

 

Ne razumijem se u tehnologije, da li je bolji DSLR ili miroless i slicno. Koristit ce ga totalna njubina, tako da ce uglavnom biti na auto postavkama, upali i snimaj

 

Aparat ce se koristiti za fotkanje i snimanje videa na rodendanima, vjencanjima (cisto amaterski) ove godine idem na 5 vjencanja :), pa bi trebao imati i dobre opcije za dodatke, kao sto su mikrofon i svjetlo

 

cijena max 4000kn, i da se moze kupiti u hrvatskoj.

 

hvala unaprijed

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Timo kaže...

Trebao bih pomoc pri odabiru fotoaparata koji ima kvalitetno 4K snimanje videa, a da su mu i fotke vrlo dobre.

 

Ne preferiram niti jedan brand, sasvim mi je svejedno, bitno mi je da je gotov proizvod, tijelo + objektiv, a ne da kupim negdje tijelo, pa objektiv na drugom mjestu i slicno.

 

...

 

cijena max 4000kn, i da se moze kupiti u hrvatskoj.

To ne postoji. Morat ćeš zaviriti dublje u novčanik. Dosta dublje. Recimo ovako nešto.

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
mbaksa kaže...
Timo kaže...

Trebao bih pomoc pri odabiru fotoaparata koji ima kvalitetno 4K snimanje videa, a da su mu i fotke vrlo dobre.

 

Ne preferiram niti jedan brand, sasvim mi je svejedno, bitno mi je da je gotov proizvod, tijelo + objektiv, a ne da kupim negdje tijelo, pa objektiv na drugom mjestu i slicno.

 

...

 

cijena max 4000kn, i da se moze kupiti u hrvatskoj.

To ne postoji. Morat ćeš zaviriti dublje u novčanik. Dosta dublje. Recimo ovako nešto.

 Da to sam i ja htio preporucit. 

Naravno treba pogledat rabljeno. Nađe se GH4 za kakvih 4500kn, a mozda i G7 za manje.

11 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala na preporuci, Lumix it is 

 

evo nasao ovo ako je to dobra opcija uzet cu njega.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2018 9:32 (Timo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Timo kaže...

Hvala na preporuci, Lumix it is 

 

evo nasao ovo ako je to dobra opcija uzet cu njega. 

Dobra opcija. To je s nešto "kraćim" objektivom nego u onom kitu iz Canose (znači, ima manji zum), ali ti za većinu primjena jači zum ni neće trebati.

6 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Molili bi pomoc oko odabira fotoaparata. Fotic bi se primarno koristio kao obiteljski fotoaparat (slikanje i snimanje djece i zivotinja...rodendani, putovnja...). Znaci, izmedu ostalog, trebao bi biti u stanju uslikati klince i zivotinje u pokretu.

Gledali smo neke Fujufilmove...Pentax s70..., sony alpha 6000...6300 mi se cini malo skup, ali ako je vrijedan te love mozda bi odgodili malo kupovinu pa dobacili i to te cifre. Ako nema potrebe, zadrzali bi se izmedu 4000-7000kn.

Koji bi bio neki best buy?

Koliko ima smisla gledati weather sealing (plaza, snijeg, kisa...)?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav!

Kako sam si uzela Sony a6000 i kupujem Sony 50/1.8 f interesira me pošto je kit Sony 16-55 tako loš da ga uopće ne kupujem nego da li mogu sa 50 mm ( koji mi najvise treba zapravo za slikavanje djeteta ) postići i neke ok slike recimo pejzaža sa zalaskom sunca i sliku neke arhitekture recimo ako sam na putovanju??!

Koji uv filteri su ok za njega il je svejedno?

Hvalaaa 😊

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 10:31 (Patris).
16 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Patris kaže...

Kako sam si uzela Sony a6000 i kupujem Sony 50/1.8 f interesira me pošto je kit Sony 16-55 tako loš da ga uopće ne kupujem

A gdje bi ti kupila taj kit-objektiv? Njega se isplati kupiti s fotićem jer onda u osnovi ispada relativno jeftin. Jest da je po mnogim aspektima loš, ali je i za mnoge stvari sasvim iskoristiv, pogotovo zato jer je zum i ima optičku stabilizaciju. Sad naknadno ti ga ima smisla kupiti eventualno samo rapbljenog, ako ga nađeš jako povoljno, jer je nov apsurdno skup.

 

Patris kaže...

nego da li mogu sa 50 mm ( koji mi najvise treba zapravo za slikavanje djeteta ) postići i neke ok slike recimo pejzaža sa zalaskom sunca i sliku neke arhitekture recimo ako sam na putovanju??!

Ako ti nisu cilj detalji - ne! Osobno nemam taj objektiv, ali imam još nešto malo uži Sigmin 60 mm f/2.8. Upravo zbog uskog kuta to je baš specijaliziran objektiv i na fotiću kad sam na terenu uvijek imam 30 mm, a 60 mm stavljam samo za specifične stvari, kad ocijenim da će mi on bolje odgovarati za to. Kit-objektiv, koliko god bio nedobar, je super za nekakve dokumentarističke fotke baš zato jer počne sa 16 mm (ekv. nekih 24mm) pa s te strane možeš puno toga uhvatiti u kadar, a možeš si i malo zumirati. 50 mm ti ima smisla samo ako uz njega imaš još kakav širi objektiv. Meni je s 30 mm problem - radije bih da imam 24 mm kao univerzalni objektiv. Ali dobro, još tih 30 mm mogu i prožvakati. 60 nikako! A 50 nije baaaaaš tako loše kao 60, ali nije ni daleko od toga.

 

Patris kaže...

Koji uv filteri su ok za njega il je svejedno?

Oni koji ti neće kvariti sliku?  Ne'am pojma. Nisam ih nikad koristio. A da kupujem, kupio bih neke malo skuplje, nikako najjeftinije.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Mogu kit kupiti novi preko njemackog ebaya preko prijateljice i to nekoristen za oko 110 eura .. nego sam si mislila ako s 50mm mogu dobit i ok slike recimo panorame da ga ne uzimam 😉 jer nije nesto posebno....

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Patris kaže...

Mogu kit kupiti novi preko njemackog ebaya preko prijateljice i to nekoristen za oko 110 eura .. nego sam si mislila ako s 50mm mogu dobit i ok slike recimo panorame da ga ne uzimam 😉 jer nije nesto posebno....

 A gle svasta je moguce napravit uz određene tehnike samo sto nije parkticno. 
Neces uvijek imat priliku napravit panoramu. 

Ja ti preporucam da si uzmes sigmu 19mm, ako mozes.

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav ljudi. Ovako znaci imam Canon 80D sa kit lensom i napokon sam odlucio neki kvalitetniji objektiv uzet. Treba mi nesto za snimanje fitness montaza i vlogova, budzet je 6000 kn. Preporuke?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ekipa nakon šta sam pita za aparat dosa je red i na leće...

Odlucia san uzet eos200d sa 18-55 kit lećom za £405.

Ostalo mi je 170 za lecu/e gledam dali da uziman isto na ovoj

https://www.e-infin.com/uk/

I koje bi prve leće triba uzet, najviše me zanima Street fotografija i portreti, iako znam i pejzaže nekad hvata. 

 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Kelam kaže...

Ekipa nakon šta sam pita za aparat dosa je red i na leće...

Odlucia san uzet eos200d sa 18-55 kit lećom za £405.

Ostalo mi je 170 za lecu/e gledam dali da uziman isto na ovoj

https://www.e-infin.com/uk/

I koje bi prve leće triba uzet, najviše me zanima Street fotografija i portreti, iako znam i pejzaže nekad hvata. 

 

 Uzmi neki prime.

 

Pejzaze ces tesko hvatat s bilo cime sto nije siroko. Koristi 18-55 za to u Av modu na f8-f11 i nizak ISO, malo sire od 18mm...recimo 22-26mm range.

 

Za street si uzmi 35mm f1.4 Samyang (manual focus) ili 50mm f1.8 STM od Canona.

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

To san i namjerava 50icu uzet prvu jer mi je na ovoj stranici jeftina £77(600kn).

I nakon nje mi ostane 100 za nešto Al mislim da je bolje da ustedin još malo za neku prime. 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Mitch kaže...
Kelam kaže...

Ekipa nakon šta sam pita za aparat dosa je red i na leće...

Odlucia san uzet eos200d sa 18-55 kit lećom za £405.

Ostalo mi je 170 za lecu/e gledam dali da uziman isto na ovoj

https://www.e-infin.com/uk/

I koje bi prve leće triba uzet, najviše me zanima Street fotografija i portreti, iako znam i pejzaže nekad hvata. 

 

 Uzmi neki prime.

 

Pejzaze ces tesko hvatat s bilo cime sto nije siroko. Koristi 18-55 za to u Av modu na f8-f11 i nizak ISO, malo sire od 18mm...recimo 22-26mm range.

 

Za street si uzmi 35mm f1.4 Samyang (manual focus) ili 50mm f1.8 STM od Canona.

 Jel ima za canon neki manji 23-24mm ? Takav bi bio idealan za Street, neki preferiraju i 18mm (35mm i 28mm u FF)

 

 

Na svom fujiu imam 23mm f2 i to mi je objetiv za 90% stvari. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 18:19 (Santana).
9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Kelam kaže...

To san i namjerava 50icu uzet prvu jer mi je na ovoj stranici jeftina £77(600kn).

I nakon nje mi ostane 100 za nešto Al mislim da je bolje da ustedin još malo za neku prime. 

Stanu ti u budžet 50mm 1.8 i 24mm f2.8 .

Nego....zašto žuriš? Imati ćeš kit, malo škljocaj s njime pa ćeš nakon nekog vremena i sam znati točno koji objektiv ti treba....

 

10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

pozdrav kupujem dslr dali je ovaj dobar odabir za pocetnika? Ima li nesto bolje za 3500kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
toma20 kaže...

pozdrav kupujem dslr dali je ovaj dobar odabir za pocetnika? Ima li nesto bolje za 3500kn?

 Pa oke je no ja bi rađe uzeo rabljeni d3300 ili jos bolje d5300 koji bi se mogo nac na njuskalu uz malo srece. 

Mozes i ovog uzet oke je samo nemoj molim te crvenog uzet jer uzivo izgleda uzasno

10 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Santana kaže...
toma20 kaže...

pozdrav kupujem dslr dali je ovaj dobar odabir za pocetnika? Ima li nesto bolje za 3500kn?

 Pa oke je no ja bi rađe uzeo rabljeni d3300 ili jos bolje d5300 koji bi se mogo nac na njuskalu uz malo srece. 

Mozes i ovog uzet oke je samo nemoj molim te crvenog uzet jer uzivo izgleda uzasno

 haha ne ne nisam ni mislio crveni,da jedino nisam napomenuo da uzimam na rate tako da nista od njuskala nazalost :/

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Vidim tu u canosi opasnih stativa za po 150-200-250 kn...zanima me jel valja to ista (ako netko ima iskustva sa njima)..? i zanima me jos jel mi predstavlja neko ogranicenje max visina stativa od 110 cm pa da onda idem radije na ovaj od 150 cm? ili je vec 110 cm dovoljno, a sve preko toga nepotrebno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stativi su klasican primjer koliko para toliko muzike.

Ako uzmes jednog za 200 kuna, mogucnost je da ces razdrmat/odlijepit/spigat glavu/noge unutar 3-4 mjeseca ili dve godine.


Ako uzmes jednog za 900+ (zasebno noge + glava), onda ga imas for life..
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja imam Sirui T-005KX 
130cm mu je maksimum i meni cist dovoljno za fotografiju. Uzeo sam ga je jer je sklopljen velik samo 30cm i stane mi unutar torbe 
Kvalitetno je napravljen i za moj mirrorless cist dost stabilan. 
130€ sam ga platio na amazonu. 


Prije sam imo veci stativ i to mi je bil cisti promasaj jer mi ga se nije dalo nosit okolo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Mitch kaže...
Stativi su klasican primjer koliko para toliko muzike.

Ako uzmes jednog za 200 kuna, mogucnost je da ces razdrmat/odlijepit/spigat glavu/noge unutar 3-4 mjeseca ili dve godine.

Stvar je puno gora nego što si opisao. Nije problem (samo) u trajnosti, nego je problem u kvaliteti, preciznosti, stabilnosti, nosivosti. Jeftini stativi su vrlo loša stvar prvenstveno jer su u pravilu jako neprecizni - ne možeš fino pozicionirati kameru jer često im pokretanje nije glatko, nego uz trzaje, a ako uspiješ namjestiti kadar točno kako želiš, kad ga zategneš, kadar pobjegne. Mrzim ih, stvarno ih mrzim.  Ograničavaju i usporavaju čovjeka u radu.

 

tomko kaže...

Vidim tu u canosi opasnih stativa za po 150-200-250 kn...zanima me jel valja to ista (ako netko ima iskustva sa njima)..? i zanima me jos jel mi predstavlja neko ogranicenje max visina stativa od 110 cm pa da onda idem radije na ovaj od 150 cm? ili je vec 110 cm dovoljno, a sve preko toga nepotrebno?

Nisam gledao te koje spominješ, no imam jednog malog prdeka koje sam pred nekih 6 godina platio, mislim, 140 kuna u Čipoteci. Ono, nek se nađe. Zato jer je minijaturnih dimenzija. Stativ je živi užas. Ali pridržat će kameru za neki bezvezni kadar. Bojiš se puhnuti da se ne prevagne.

 

Uglavnom, ako ti samo treba nešto što će ti držati (laganu) kameru, može poslužiti, ali pripremi se na to da će te frustrirati. Također, prenizak je za snimanje ljudi koji stoje, jer ćeš ih snimati iz donjeg rakursa.

 

Ako možeš, bolje bi bilo da si uštediš za stativ od barem nekih 600 kuna, s kuglastom glavom (koliko god zgodnija bila video glava, nisam još naišao da imalo jeftiniju video glavu koja nešto vrijedi, a čak i jeftinije kuglaste znaju biti OK po preciznosti, iako su teže za korištenje).

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

dakle suma sumarum oko stativa je da se ne isplati kupiti ovo za 100-200 kuna...sto mogu sa njim mogu i sa rukama manje vise, nekvalitetan je te postoji mogucnost pada fotoaparata od 8k kuna...nego je bolje da ustedim oko 1000 kn pa kupim kako spada, jer tko kupuje jeftino placa najvise...jel tako? :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 1:30 (tomko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice