Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.110
|
čitano: 279.739
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 mjeseca
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
ITelektronika kaže...
Posmatrač kaže...

Nabacas strucnih i nejasnih termina pocetniku i mislis da si mu time pomogao? Veci i tezi objektiv kao tsakav ne znaci nista.... Nece ih kupovati na kile i metre... Objasni covjeku konkretno sta geldati. Otvor blende, stabilizacija i sl a ne masa....

Sve 5, trudim se pomoći ako to mogu. Ako nešto nije jasno, čovjek bude pitao, objasniti će se.

Nije ni meni sve jasno, pitam, ljudi mi pomognu i sve 5.

Tebi je sve kristalno jasno, odlično, bravo za tebe

Nisam rekao sve nego ono o cemu si ti pricao samo si zakomplikovao za pocetnika. Nisi namjerno jasno je to meni ali za pocetnika veci objektiv ne znaci puno kada ode da kupi,,,,

7 godina
Gdje to ima 70-200 predpostavljam za sport s f2.8 za 2000kn?
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
Stjepanj kaže...
Gdje to ima 70-200 predpostavljam za sport s f2.8 za 2000kn?

Nigdje.....:-)....šta je netko napisao da ima?

70-200mm f4 2200kn imaš trenutni jednog na njuški u Rijeci, vidio sam ih već dosta, brzo se prodaju ali svekih toliko se pojavi neki.

70-200mm f2,8 se da naći oko 4,000-4500kn.

7 godina
Pomoć oko odabira fotoaparata

F2.8 s stabilizacijom ne postoji u toj mjeri i tom cijenom, to sto si ti vidio su sve prastara smeca od objektiva ili nesto ne valja s njima, da im je cijena tako mala i da valjaju svi bi okolo setali s 70-200..lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine

Moram priznati da si prvi kojeg znam je aktualne L objektive od Canon-a nazvao smečem...... Jesi li ti probao barem jednog od njih?

Nov 70-200mm f4 košta oko 4500kn u trgovini u HR, zašto misliš da bi polovan trebao koštati puno više?

Upravo ovo što ti pišeš, je zapravo i poanta zašto mislim da je Canon dobar izbor, upravo zato jer si amateri mogu priuštiti 70-200mm i šetati se okolo s tim. 

Stabilizacija je apsolutno nepotrebna za slikanje nekakvih nogometnih utakmica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 12:55 (ITelektronika).
7 godina
Sretno onom tko fotka s 200mm na f4 bez stabilizacije, u to se rijetki upustaju. I ako se zeli izvuci najbolje s objektivom bez stabilizacije valjalo bi uloziti i u bolje lowlight tijelo tu si vec na min 10000+ kn.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
Stjepanj kaže...
Sretno onom tko fotka s 200mm na f4 bez stabilizacije, u to se rijetki upustaju. I ako se zeli izvuci najbolje s objektivom bez stabilizacije valjalo bi uloziti i u bolje lowlight tijelo tu si vec na min 10000+ kn.lp

Mi govorimo o sportu(nogomet), dnevno svijetlo, otvoreno. O kakvom ti lowlight tijelu pričaš, o kakvoj vražjoj stabilizaciji?

Takve stvari se u pravilu slikaju bez stabilizacije, rijetki ju koriste i to ako pojma nemaju šta rade ili iznimno poput panning fotografija.

7 godina
ITelektronika kaže...
Stjepanj kaže...

Mi govorimo o sportu(nogomet), dnevno svijetlo, otvoreno. O kakvom ti lowlight tijelu pričaš, o kakvoj vražjoj stabilizaciji?

Takve stvari se u pravilu slikaju bez stabilizacije, rijetki ju koriste i to ako pojma nemaju šta rade ili iznimno poput panning fotografija.

a i ti s otisao predaleko, sunce ce mu vjecito sjati i fotkat ce samo na otvorenom zamisli fotografske bajke, svima je jasno da je stabilizacija kontraproduktivna kod tako brzih objekata(zato i postoji gasenje iste/horizontalne), no mi pricamo o starim polovnim f4/f2.8 na nekom "polovnom" tjelu, da ne pricam u imalo losijim uvjetima morat ce dizati iso i eto ti neupotrebljivih fotografija, a kako se radi o dosta malom budetu nemu tu srece u sportu s time pogotovo ne s starom opremom.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 20:33 (Stjepanj).
9 godina
nekitamolik kaže...

Pozdrav ljudi! :)

Treba mi preporuka za "point&shoot" fotoaparat, kompaktni naravno, sa minimalno 20-30x optickog zooma. Manualne opcije su pozeljne, ali nije mi potrebno nista pretjerano, jednostavno.

Najbitnija stavka mi je da kvaliteta fotografije bude veća nego na "najboljem" mobitelu, da se osjeti odskok, a to znam da nebi trebao biti problem, pogotovo za fotografije u slabijem osvijetljenju.

Do cca. 3500HRK za novu igracku, pa lako bacim oko i na polovnu.

Hvala :).

Pozdrav, trebala bi mi otprilike ista stvar, pa da se ne ponavljam... jedino mi ovako veliki zoom nije bitan. ova dva su mi u užem izboru, koji ima više smisla za ove potrebe? https://www.digicamdb.com/compare/panasonic_lumix-dmc-tz80-vs-sony_cybershot-dsc-rx100/

2 mjeseca

Ja bih isao na sony bez dileme. Dva razloga: 4x veci senzor i veci otvor blende i to toliko da to uopste nije uporedivo. 

Max. aperture (35mm equiv.)  f18.5 - f36 f4.9 - f13.4 
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice